Zhuhai به یین لانگ چرا شبانه به ارزش صد بار؟

- Feb 21, 2017-

14 فوریه 2010 بعد از ظهر، در Zhuhai به رهبری دولت شهری به GREE انجمن تحقیقات الکتریکی، رئیس درجه دونگ Mingzhu اعلام کرد، و Zhuhai YINLONG جدید انرژی شرکت آموزشی ویبولیتین (از این پس به عنوان Zhuhai به YINLONG نامیده می شود) همکاری، 2017 Gree الکتریکی به طور رسمی وارد حوزه تهویه مطبوع خودرو. "اگر در این سال، Zhuhai به YINLONG برای دستیابی به فروش 30 میلیارد یوان، تولید 30000 اتومبیل، به این معنی که ما به فروش 30000 واحد از تهویه مطبوع."

Zhuhai به YINLONG دونگ Mingzhu 2016 فانتزی اسب سیاه است. از طریق کسب شرکت فن آوری آمریکا Altair به فناوری نانو وارز (اتریش فناوری نانو تیتانیوم شرکت، آموزشی ویبولیتین، پس به عنوان تیتانیوم اتریش ایالات متحده نامیده می شود)، Zhuhai به YINLONG ادعا به کارشناسی کارشناسی ارشد فناوری نانو، دونگ Mingzhu عنوان "طولانی در طلا صحرا دفن شده است. "

GREE سهامداران کوچک و متوسط اما آن را خریداری نیست، آنها به طور مشترک طرح کسب درجه درجه Zhuhai به YINLONG را رد کرد.

اما دونگ Mingzhu نمی دهد تا. در دسامبر سال 2016، در آخرین دور افزایش سرمایه، دونگ Mingzhu در هویت شخصی با وانگ جیانلین مسئول دالیان واندا گروه، لیو Qiangdong تحت فرمان ساکیان Hanbang شرکت مدیریت سرمایه گذاری، آموزشی ویبولیتین، CIMC گروه و سهامداران مرموز پکن یان ژائو Huijin بین المللی سرمایه گذاری محدود شرکت مسئول، با هم برای Zhuhai به YINLONG افزایش سرمایه 3.0 میلیارد.

با توجه به افزایش سرمایه و سهم پیش بینی، ارزیابی Zhuhai به YINLONG را 13.4 میلیارد یوان رسیده است، سرمایه ثبت شده اولیه خود را از 223 برابر شده است. از زمان آغاز آن در سال 2009، Zhuhai به YINLONG کامل شده 10 سهام انتقال سهام و 7 افزایش سرمایه، آن است که در این روند، این شرکت یک جهش در ارزش گذاری به دست آورد، Zhuhai به یین لانگ، رئیس انبار نقره نیز هزینه های سرمایه گذاری را بازیابی کرد.

Zhuhai به یین طولانی در مسیر های فنی است بحث برانگیز است، اما توسط دولت محلی و سرمایه تعقیب دیوانه، آن چه نوع از یک شرکت است؟

"از هیچ چیز"

وی Yincang خانه Wu'an شهر است، به شهرستان از استان هبی، Handan شهر، قلمرو کوهستانی، مردم بی ثمر فقر متصل است، از تجارت زینگ باستان. با این حال، وی Yincang بود از به انجام کسب و کار، اما در تکمیل محلی از تجمع اصلی است. چشم انداز تجاری اولیه آن که در بزرگراه ها، مواد معدنی و قطعات خودرو تعمیر و نگهداری.

2009 Zhuhai به یین LONGGANG تاسیس شد، وب سایت رسمی نشان داده است که در جزایر ویرجین بریتانیا "BVI نقره ای منابع محدود" ثبت نام عضو Zhuhai به YINLONG است. این شرکت و هاندان شهر GUANGDA بزرگراه و توسعه شرکت، آموزشی ویبولیتین، به طور مشترک برگزار هاندان Hanwu بزرگراه و توسعه شرکت، اطلاعات ویبولیتین کسب و کار نشان می دهد که هاندان شهر GUANGDA بزرگراه و توسعه شرکت، آموزشی ویبولیتین Handan شهر دفتر حمل و نقل از دو بخش تامین می شود استقرار.

هاندان Hanwu بزرگراه شرکت توسعه، آموزشی ویبولیتین در ماه دسامبر سال 1996 با 309 ملی جاده هاندان به بخش Wu'an از حق به کار هزینه های تاسیس شد. وب سایت رسمی Zhuhai به YINLONG معرفی کرده است، هاندان جاده بخشی از 309 ملی جاده است، یک بزرگراه استاندارد ملی است. از طریق هاندان شهر Congtai منطقه، واقع در خیابان Fuxing منطقه، هاندان شهرستان، Wu'an شهر، گلو از کانال زغال سنگ شرق دریای چین است، هاندان شهر همچنین یکی از خطوط ترافیک مهم است. 2000 هزینه های رسمی در سال 2009 شروع به رسیدن به درآمد تلفات 80800000 یوان در سال 2010، مجموعه تجمعی از 83،480،000 یوان.

Zhuhai به YINLONG نیز راه اندازی YINLONG گروه سرمایه گذاری (هنگ کنگ) محدود، به طور عمده در سنگ آهن، زغال درگیر، فلزات غیر آهنی سه محصول ستون تولید، توسعه و تجارت است.

YINLONG گروه سرمایه گذاری (هنگ کنگ)، شرکت، گیم و تحت هبی Yinda حمل و نقل صنعت گروه شرکت، آموزشی ویبولیتین، کل دارایی از 1.01 میلیارد یوان، است به کار سرمایه گذاری جاده ها و بر اساس ساخت و ساز بزرگراه شرکت های خصوصی در مقیاس بزرگ.

به بخش جدید انرژی، این شرکت ها و کسب و کار زود است قادر به دیدن از آخرین ساختار حقوق صاحبان سهام از Zhuhai YINLONG بوده است. وی Yincang از طریق جزایر ویرجین بریتانیا، جزایر کیمن و هنگ کنگ راه اندازی مجموعه ای از شرکت ها، به طور غیر مستقیم کنترل Zhuhai به YINLONG.

ژانگ Chenliang وزیر وو یک حزب در سال 2014 به قبول مصاحبه با کانتون مرکزی، بحث در مورد تحول ساختار اقتصادی در Wu'an، وی Yincang از WUAN نشان داد از روند:

پس از قرن جدید، Wu'an شهر، رئیس محلی به بازگشت خانه کسب و کار، که وی Yincang. وی Yincang در حال حاضر به ایالات متحده بود، در Wu'an شهر، تحت رهبری بسیج ایالات متحده را تا کارت سبز، و سپس خرید تکنولوژی تیتانیوم ایالات متحده اتریشی، تماس سرمایه گذاری خانه و ساخت و ساز، شرکت در وسایل نقلیه جدید انرژی.

بر اساس برآوردهای ژانگ Chenliang، Zhuhai به یین طولانی و سرمایه گذاری دیگر در Wu'an پتانسیل انرژی خودرو توسعه شرکت جدید است. اگر فاز سوم پروژه تمام راه اندازی شد، سرمایه گذاری 30 میلیارد، ارزش خروجی می تواند 120 میلیارد، معادل بازسازی یک شهر Wu'an برسد.

از طریق معرفی از این وسایل نقلیه جدید انرژی، ژانگ Chenliang فکر می کنم، وو یک تغییر و تحول و ارتقاء، مسیر افزایش سبز پیدا کرده است. این مسیر به صنعت سنتی به شرکت در "دانشجویان جدید وجود دارد،" صنایع در حال ظهور در تعامل است "از هیچ چیز."

یکی با وی Yincang بازی چند بار صنعت صنعت باتری به خبرنگاران گفت که وی Yincang است یک پس زمینه فنی نیست، اما در حال حاضر تبدیل به یک متخصص باتری، بحث در مورد باتری در بی پایان.

تیتانیوم اتریشی آمریکایی

پشتیبانی Zhuhai به YINLONG "از هیچ چیز" تیتانیوم ایالات متحده آمریکا اتریش است. در سال 2010، Zhuhai به YINLONG 57.5 میلیون دلار آمریکا (حدود 400 میلیون یوان) به سر برد، دستیابی به ایالات متحده تیتانیوم اتریش 53.3٪ از سهام، تسلط دهان وی یین یین در روش سنگ از تکنولوژی نانو توپ.

پیش از این، Zhuhai به YINLONG در زمینه انرژی جدید تقریبا هیچ چیز. Zhuhai به، افسر اقتصادی به خبرنگاران گفت که قبل از خرید از Gree الکتریکی، او فقط می دانم این است که چنین تنها یک کسب و کار وجود دارد.

آمریکا اتریش تیتانیوم شرکت های فن آوری 40 ساله است، اما عملکرد عامل ضعیف بوده است. در کسب Zhuhai به YINLONG 2010، از مجموع دارایی اتریش تیتانیوم، درآمد و سود خالص 24،260،000 دلار آمریکا، 7830000 دلار آمریکا و -22300000 دلار آمریکا بود. این شرکت در نزدک، Zhuhai به YINLONG پس از کسب ذکر شده بود، به علت تفاوت در حسابرسی چینی و خارجی، می تواند بر روی صورتهای مالی هم نمی شود ارسال شده است، مجبور شد به حالت تعلیق در معامله، پس از آن لغو نامگذاری.

به همین دلیل عملکرد ضعیف، در بخشی به دلیل شکست تجاری اولیه، ایالات متحده اتریش. مسیر کسب و کار خود را از زندگی علم و فن آوری به دارویی و پس از آن به ارتش، متنوع، بود اذیت کردن رسانه های خارجی، صنعت اصلی در ازای ایالات متحده از دهان لباس اپرا حتی سریع تر.

سیستم ذخیره سازی انرژی و تیتانات لیتیم باتری - که در دهه گذشته است، تیتانیوم اتریش ایالات متحده به تدریج دو خط تجاری عمده تاسیس شد.

در ایالات متحده درآمد تیتانیوم اتریشی نگاه کنید، در سال های اخیر برای این شرکت به کمک درآمد اصلی سیستم ذخیره سازی انرژی است. برای مثال، در نیمه اول سال 2013، 43٪ از 5 میلیون $ در درآمد حاصل از هاوایی الکتریک شرکت نور (هاوایی الکتریک شرکت نور) می آید. هاوایی برق نورپردازی همچنین تعدادی از سوابق خرید برای انرژی باد، انرژی خورشیدی و دیگر اهداف ذخیره سازی انرژی های مختلف نشان می دهد. علاوه بر این، شرکت ایالات متحده قدرت (شرکت AES)، شرکت انرژی باد فراملی وستاس و برخی دیگر از شرکت های مشهور بین المللی ایالات متحده هم استفاده مشتریان تیتانیوم اتریشی هستند.

در این روند از افزایش سرمایه در Zhuhai YINLONG، دونگ Mingzhu و وانگ جیانلین نیز به وضوح ابراز امیدواری از حوزه ذخیره انرژی است. در سال 2016 در طول جلسه سهامداران به دست آورد Gree الکتریکی Zhuhai به YINLONG، دونگ Mingzhu رک و پوست کنده، او نمی تواند Zhuhai به YINLONG ماشین، ماشین برای او تنها یک فرمت از باتری را مشاهده کنید. پس از کسب نقره ای بلند، سرعت بخشیدن به تجهیزات ذخیره انرژی، و پس از آن پرتاب فصاحت و بلاغت، "به اجازه مه بیش از نیمی از بین رفت." وانگ جیانلین در افزایش Zhuhai به YINLONG به طور مستقیم گفت: "این آینده من فکر نمی کنم در وسایل نقلیه جدید انرژی است، من فکر می کنم بیشتری در ذخیره سازی انرژی می باشد.

در مقابل، استفاده از باتری های تیتانات تیتانیوم تیتانیوم در عدم ایالات متحده از نمونه های موفق. در سال 2006، اتریش تیتانیوم توسعه یک باتری لیتیوم تیتانات، به نام NanoSafe، به عنوان یک محصول اصلی معرفی شد.

به اصطلاح باتری لیتیم-تیتانات، استفاده از تیتانات لیتیم به عنوان ماده آند باتری است. و بازار بین المللی است محبوب تر فسفات آهن لیتیوم، تسلا نسبت به مواد سه گانه، لیتیوم تیتانات سرعت شارژ سریع ترین است، تا زمانی که چند دقیقه؛ در همان زمان، باتری لیتیوم تیتانات عمر طولانی، ایمنی و ثبات از مزایای استفاده از خوب است. اما چگالی انرژی آن پایین ترین است، کم به تنها نیمی از مواد، بدان معنی است که همان حجم را می توان تحت قدرت کمتر ذخیره می شود، ماشین دور نیست به اتهام.

NanoSafe فروخته چند شرکت ماشین، یکی از آنها یک همکاری استراتژیک در تولید مبتنی بر کامیون ققنوس موتور (ققنوس اتومبیل) است. مجله فوربس در دراز مدت ردیابی خبرنگار تیتانیوم اتریشی نوشت که پس از آن رئیس جمهور آمریکا جورج دبلیو بوش این دو شرکت در همکاری پس از کامیون الکتریکی خالص دیدم، خیره به هود گفت که ایالات متحده امیدوار است کاهش 20٪ در 10 سال از مصرف سوخت. سهام تیتانیوم اتریش 18٪ در روز بعد افزایش یافت. با این حال، دو طرف با ماشین همکاری نمی کند، ققنوس موتور در سال 2009 اعلام ورشکستگی اعلام کرد.

ساز اتوبوس آمریکایی Proterra در همچنین می خرند لیتیوم تیتانات باتری های لیتیوم تیتانات. همکاری اولین اتوبوس 2013، بود پس از آن وزارت حمل و نقل به عنوان ستایش "اتوبوس فردا." Proterra در دستور یک باتری است که می تواند 80 اتوبوس دیدار بود، اما هیچ تجدید وجود دارد.

گزارشگران به Proterra در ساخته شده یک ایمیل تجدید پرس و جو و کیفیت باتری مشکلات، به عنوان مطبوعات موفق به دریافت یک پاسخ. اما یک مدیر فروش داخلی برای یک تامین کننده زیادی از باتری لیتیوم تیتانات خبرنگاران گفت که او انجمن حمل و نقل عمومی ایالات متحده در سال 2014 بازدید، حداقل سه شرکت های اتوبوس گفت: شکست باتری Proterra در بیش از حد سریع.

Zhuhai در بزرگترین پایانه اتوبوس Gongbei، خبرنگار ده ها تن از همه جانبه اتوبوس Zhuhai به YINLONG و پنج شمع شارژ دیدم. با توجه به صحنه راننده اتوبوس و تعمیر و نگهداری باتری پرسنل به منعکس کننده اتوبوس Zhuhai به YINLONG زمان شارژ در 10 دقیقه یا بیشتر، به لحاظ نظری می تواند 60 کیلومتر اجرا شود، اما در واقع فقط می توانید اجرا 30 کیلومتر، است که، یکی از راه های به درایو با یک بار شارژ ، زیرا قدرت کمتر از 50 درصد از زمان است که احساس عدم قدرت وجود دارد. علاوه بر این، یک اتوبوس است، احتمالا با 10 جعبه باتری مجهز، یک سال خواهد بود که کل زمان جایگزینی.

مدیر فروش نیز به خبرنگاران گفت که لیتیوم تیتانیوم باتری تیتانات هزینه فرایند سنتز اتریش بیش از حد بالا باشد، قیمت بسیار گران است، یکی از دلایل که چرا ایالات متحده است که فروش نه است.