که شما را به آینده Autopilot را?

- Jan 09, 2017-

برای همه تولید کنندگان خودرو، در حال حاضر هیچ رانندگی تابع، به سادگی خجالت به انتشار اتومبیل های جدید وجود دارد. از قیمت ماشین اینترنت شرکت و دیگر شرکت های فن آوری اعلام برنامه، طرح، ۲۰۲۰ و یا ممکن است آینده andquot استاندارد عملکرد با عملکرد وسیله نقلیه خودکار; outbreakandquot; از سال کلیدی.


از هم اکنون تا سال 2020، صنعت خودرو چه نوع انقلاب است؟ در حال حاضر تولید کنندگان ماشین های بزرگ، اینترنت شرکت، تولید کنندگان تراشه و دیگر شرکت های فن آوری در چگونه طرح?


برای تولید کنندگان ماشین های سنتی todayand #39; s رقابت بسیار بی رحمانه است. تاثیر نه تنها از حوزه سنتی andquot خودرو قدیمی rivalandquot;، بیشتر نیز از شرکت های تکنولوژی در حال ظهور. به منظور جلوگیری از حذف یا حاشیه رانده شده، فولکس واگن BMW تویوتا هوندا فورد و دیگر قیمت های کهنه ماشین شروع به تکنولوژی خلبان خودکار به محصولات جدید، و تصادفا autopilot بالغ andquot راه اندازی خواهد شد; Yearandquot; مجموعه قبل از سال 2020.


در مصرف کننده نمایش الکترونیک (CES) در لاس وگاس در 2017، پرده برداری شرکت مفهوم iand #39; s ماشین مفهومی جدید، ویژگی های قابل توجه ترین آن خلبان اتوماتیک بودن; هوندا قصد دارد به انتشار جدیدترین الکتریکی رانندگی الکتریکی مفهوم. اوایل سال جاری اعلام کرد ولو و سوئدی ایمنی خودرو جزء تامین کننده Autoliv مشترک تحقیق و توسعه فن آوری روی خلبان اتوماتیک; در پایان سال گذشته فورد اعلام کرد معرفی قابلیت محاسبات قوی تر، ادغام بهتر از خودروهای جدید حسگر autopilot، انتظار می رود به راه اندازی 2021 از وسایل نقلیه روی خلبان اتوماتیک سطح بالا; پیش از این، گرم شده در آمریکا، کالیفرنیا و آریزونا، تست خودرو بیش از 40 خلبان اتوماتیک......


در نظر بسیاری از شرکت های فن آوری، رانندگی خودکار andquot; اکثر advancedandquot; -بدون سرنشین بدون شک از دیرباز آینده, ترین بالا-کلید از گوگل تسلا و مرحله عالی. با این حال، اگر چه هر مسیر متفاوت است اما در autopilot تکنولوژی تحقیق و توسعه در جاده اما تمام راه پر از دست انداز.


اوایل 2009، گوگل بدون سرنشین پروژه های آزمایشی راه اندازی شد, تعداد زیادی از داده ها از آزمون است. دسامبر گذشته، گوگل اعلام کرد انتقال این پروژه به andquot شرکت مادر آن; Alphabetandquot; نوآورانه شرکت Waymo، از repairer مستقل را به همکاری با شرکت ها تبدیل شده; تسلا سال گذشته بسیاری از حوادث مربوط به فن آوری رانندگی خودکار تجربه andquot; winterandquot; مرحله عالی شبکه رانندگی خودکار مورد کسب و کار خودرو نه به دلیل کالیفرنیا اجازه و دچار سقط جنین.


دیگر اینترنت شرکت، سازندگان تراشه خودرو رانندگی مربوط به فن آوری و کسب و کار، همچنین ادامه به کشف, بهتر. انویدیا, به عنوان مثال، امروز خاویر تکنولوژی راه حل هوش مصنوعی برای هوش مصنوعی در CES, پرده برداری کرد و اعلام کرد که آن با آئودی به وسیله نقلیه بدون سرنشین بر هوش مصنوعی اساس تیمی است. Nvidiaand #39; s درایو پیکسل 2، یک پلتفرم محاسبه است که طراحی شده برای خلبان اتوماتیک، راه اندازی شد در CES سال گذشته. Teslaand #39; s ارتقا سيستم در این پلت فرم مبتنی بر.


علاوه بر این، برخی از شرکت های کوچک و متوسط فناوری در زمینه تکنولوژی رانندگی خودکار عملکرد چشم نواز تر است. در میان آنها نمی تواند کمک کند اما Mobileye شركت companyand #39; s خودکار فن آوری رانندگی شده جهانی، ولوو، ب ام و سازندگان اتومبیل های بیش از 25 به استفاده از, وجود دارد بیش از 1500 میلیون وسایل نقلیه مجهز به companyand #39; s پیشرفته سیستم پشتیبانی رانندگی.


پس از سال نو، NuTonomy بدون سرنشین وسایل نقلیه در خیابان بوستون آمریکا ظاهر; ASM در همکاری با حال, راه اندازی ش درایو برای راه اندازی خودکار خلبانی و انتظار می رود برای کار در 2019...


شرکت های چینی نیستند بسیار عقب برای رسیدن به در این زمینه گوشه را پیشی گرفتن آماده است. نه تنها SAIC, Beiqi, دیوار بزرگ, Changand #39؛، Geely BYD شرکت هایی مانند شرکت های خودکار فعال اقدام, بایدو, Tencent و دیگر شرکت های فن آوری نیز تحقیق و توسعه ترویج.


با شرکت فناوری چینی اینترنت به عنوان منبع آمریکایی از ماشین های الکتریکی راه اندازی شرکت های فارادی نگرانی آینده. به عنوان موسیقی قبل از زنجیره بحران طوفان و اعتبار بودجه فارادی کنفرانس برگزار شد در 3 بعدی بحث برانگیز است. در همان روز شرکت تولید انبوه اولین اتومبیل های برقی FF91 منتشر شد، اعلام کرد از صحنه پارامترهای عملکرد ماشین از اتومبیل های مشابه مزایای خاصی، اما در سایت کنفرانس نسخه ی نمایشی رانندگی خودکار کامل نیست، بازار آن چشم انداز هنوز ناشناخته است.


همکاری در زمینه رانندگی خودکار همه جا حاضر بوده است. در CES روز رسانه ها, اینتل گفت andquot؛ آینده رانندگی بدون سرنشین، است andquot; و اعلام کرد که آن همچنان کار با Mobileye و اولی به تست 40 خلبان اتوماتیک خودرو در نیمه دوم سال 2017 و طرح راه اندازی 2021 بدون سرنشین وسایل نقلیه. Mobileye توسعه تراشه های جداگانه دیگر است اما الگوریتم در یکپارچه Inteland #39; s autopilot پلتفرم محاسبه است.


در گذشته یدلایمخیرات 2016، با استعداد، فورد، ولوو، گوگل Livet شرکت اتحاد اعلام همکاری در توسعه فن آوری روی خلبان اتوماتیک; بایدو, فورد برای تولید کننده خودرو سنسور autopilot سرمایه گذاری Velodyne 150 میلیون دلار آمریکا برای توسعه فن آوری بدون سرنشین...


برای تولید کنندگان ماشین های سنتی با شرکت های اینترنتی، علم و تکنولوژی شرکت قطعات و همچنین ارائه دهندگان خدمات اشتراک گذاری ماشین به همکاری برای جلوگیری از بودن حذف مسیر کارآمد ترین; برای شرکت های فن آوری repairer مستقل معقول ترین انتخاب ندارد، بعد از همه اتومبیل های آینده فقط برابر andquot; اینترنت + wheelandquot؛ است; برای تامین کنندگان قطعات تنها با تکیه بر تولید خودرو و شرکت های فن آوری به ترویج اتصال ماشین شتاب بدون سرنشین یا خودکار جهانی رانندگی و نتیجه ایجاد ارزش.


همگرایی است که شاید مهم ترین تکنولوژی در جاده از اتومبیل های سنتی به خلبان اتوماتیک است.