تویوتا به تکیه بر روی باتری حالت جامد تسلا ضرب و شتم این همون چیزی که Kaopu کنید؟

- Jul 27, 2017-

تویوتا بالاخره و اتومبیل های برقی در عناوین مطبوعات اغلب با هم در نظر می رسد "باتری حالت جامد" در پایان سر چیست؟ متن سال 2022 قبل از تجاری سازی باتری های حالت جامد ضرب سبقت سير ميکند و تصور تسلا خم می کنید؟ اول نگاهی به ظاهر سخنگوی تویوتا است که چگونه به آن می گویند

جدیدترین خبرنامه ژاپنی Chunichi Shimbun روزانه، در معرض: "تویوتا اتومبیل برقی جدید ساخته شده است بر روی پلت فرم جدید همه جامد قابل شارژ است که می تواند در چند دقیقه برای تکمیل فرآیند شارژ است که انتظار می رود به در ژاپن در سال 2022 خواهد استفاده می شود." سخنگوی تویوتا بیرون آمد و اظهار نظر در طرح محصول خاص، اما شرکت متعهد به وجوهي همه باتری های حالت جامد در اوایل دهه 1920 شد."1501061851992068218.png

مزایای جامد باتری دولت فقط و فقط: شارژ سریع. علاوه بر این نقطه نسبت به کاربرد ماشین تسلا یوان سه باتری لیتیوم باتری حالت جامد مناسب تر برای حمل قدرت قوانین شبکه برق است. از آنجا که الکترولیت های حالت جامد خود باتری حالت جامد چگالی انرژی بالاتر، ایمنی بالاتر، هیچ عوارض جانبی در دمای بالا است و نه برای طراحی حرارتی پیچیده مدیریت سیستم های سه تایی لیتیوم باتری, صرفه جویی در هزینه در حالی که کاهش نیاز به مانند وزن.1501061852179035941.png

مقایسه ساده: تسلا - پاناسونیک تولید 85kWh کیفیت باتری 900 کیلوگرم رسیده، در حالی که شرکت راه اندازی باتری حالت جامد Seeo Inc مشابه ظرفیت باتری وزن آن تنها 323 كيلوگرم.

این بازیکن اصلی قدرت باتری عضو آرایه R & D باتری لیتیوم سه یوان چرا تسلا و پاناسونیک به خستگی ناپذیر باتری لیتیوم سه تایی مداخله می کند بلکه برای جذب ningde نیروی دوران BYD، شیمیایی ال جی و سامسونگ SDI?

در یک کلام توسعه باتری حالت جامد است هنوز در مراحل اولیه، اطلاعات فوق و امکانات آزمایشگاهی از تجاری سازی راه درازی است. تصویر زیر است حالت جامد باتری و باتری های لیتیوم و دیگر اختراعات داخلی دهه اخير در مقایسه با:

تویوتا به تکیه در حوزه باتری حالت جامد تسلا این چیزی Kaopu آن هستید؟

آن چین پژوهش بر روی باتری های حالت جامد بسیار کمتر پرشور از تحقیقات باتری لیتیوم است دیده می شود. با این وجود, چین پژوهش بر روی باتری های حالت جامد در سال های اخیر هنوز گرم شدن است. تعداد باتری حالت جامد اختراع ثبت شده، شما می توانید ببینید ارتش چین چین نینگبو دانشگاه دانشگاه علوم و تکنولوژی, الکترونیک Huawei چین هجده، آکادمی چینی علوم اشغال ده بالا اختراع ثبت شده در به شکل زیر صندلی های ده.

تویوتا به تکیه در حوزه باتری حالت جامد تسلا این چیزی Kaopu آن هستید؟

2016 دسامبر 17، ningde نیروی دوران تحقیقات و توسعه مدیریت Guo Yongsheng در "هفتم جهانی جدید انرژی ماشین کنفرانس (GNEV7)" معرفی شرکت تحقیقات فلزی باتری لیتیوم حالت جامد و توسعه فرآیند، او گفت، ningde نیروی دوران قبل از انجام باتری های حالت جامد برای شرکت باتری حالت جامد انجام جهان به انجام تحقیقات، پروژه هنوز در مراحل اولیه است. Ningde نیروی عصر در فرایند توسعه، اما همچنین نگران مورد ساخت باتری های حالت جامد باتری های حالت جامد ساخت فرایند با فرایند تولید سنتی لیتیوم یون است مختلف، نیاز به تجهیزات جدید جدید فن آوری و پس از دوران ningde نیروی نیز در همان زمان تحقیق و توسعه.