سه دروازه زندگی در CATL

- Apr 14, 2018-

سه "دروازه زندگی" در CATL

مقدمه: اگر طرح لیستی وجود نداشته باشد، CATL ممکن است فقط نقش اسب تیره در زمینه عمودی باتری های لیتیوم باشد، به آرامی رویای "ایمنی لیتیوم الکتریکی را به بهترین وجه جهان" می دهد. در حال حاضر، نفوذ CATL بیش از حلقه برق لیتیوم است. این اسب شاخدار، که با یک پرده طلایی پوشیده شده است، درخشان است.

CATO IPO غول پیکر لیتیوم، تنها یک قدم دور از سهام A است، پس باید یک روز برای حلقه زنگ انتخاب کنیم.

اگر طرح لیستی وجود نداشته باشد، CATL ممکن است تنها نقش اسب تیره در زمینه عمودی باتری های لیتیوم باشد، به طور صریح کار می کند، رویای "ایمنی لیتیوم الکتریکی را به بهترین در جهان" می دهد.

در حال حاضر، نفوذ CATL بیش از حلقه برق لیتیوم است. این اسب شاخدار، که با یک پرده طلایی پوشیده شده است، درخشان است.

شرکت CATL به عنوان یک شرکت باتری لیتیوم، تا حدودی غیر قابل تصور است: مشتریان شرکت های خودرو سازی پایین دست را به چالش می کشد، حسادت و نفرت از همتایانشان را تحریک می کند. در 7 سال گذشته، این شرکت به بزرگترین شرکت حمل و نقل باتری لیتیوم تبدیل شده است. این مدت 24 روز است. بازسازی IPO اسطوره ای را نشان می دهد که CATL ظاهرا غیر قابل تقسیم است.

سه "دروازه زندگی" در Ningde Times

در مراحل اولیه توسعه، تاییدیه های نام تجاری BMW امضا شد ، و CATL برنده تعدادی از شرکت های خودرو بود. این شرکت همچنین شرکت های خودروی اول را به منظور سرمایه گذاری در سهام و جذابیت مورد علاقه جذب کرده است. در مواجهه با یارانه های وسایل نقلیه جدید، الزامات فنی باتری بسیار بالا است و رقبا توهین ها و سایر مشکلات عملی را آغاز می کنند، چه مدت می تواند سود ناخالص بالادست CATL حفظ شود؟ آیا سودآوری قابل ملاحظه قابل توجه است؟

تحلیلگران بر این باورند که سودآوری در CATL نگرانی خاصی است، و این سمت B است که در CATL در حزب حقه پایتخت متوجه نشده است.

سیاست سفت و سخت صنعت باتری قدرت وارد عصر کم سود شد

با توجه به تلاش های شدید نسل های مختلف خودروسازان، توسعه وسایل نقلیه سوخت چین هنوز هم با سرعت غرب ادامه یافت. "خطوط بسیار متغیر پیش رو" و توسعه وسایل نقلیه انرژی جدید فرصتی برای شروع "چرخش" فراهم می کند.

در این چابک، دولت یارانه های قابل توجهی برای وسایل نقلیه جدید انرژی که شرایط را برآورده می کنند، فراهم کرده است و صنعت خودرو سازی انرژی جدید رهبری سیاست های جهان را بر عهده گرفته است.

با این حال، عقب نشینی یارانه تا لغو کامل، روند کلی است. وسایل نقلیه انرژی جدید و شرکت های قدرت باتری که در مراقبت از کشور رشد کرده اند، از یارانه بهره مند شده اند و از یارانه بهره می برند. باتری برق جزء اصلی وسیله نقلیه انرژی جدید است و هزینه آن 30 تا 50 درصد کل وسیله نقلیه است. عقب نشینی یارانه به این معنی است که شرکت باتری باتری باید فشار قیمت مربوطه را تحمل کند.

بسیاری از مردم باید این تصور را داشته باشند که در 15 نوامبر سال 2017، تحت تاثیر شایعه کاهش 40٪ یارانه نقلیه انرژی جدید، بخش باتری لیتیوم سهماهه A به بیش از 3 درصد رسیده و مفهوم از سال 2017 سهام داغ دریاچه های نمکی (عمدتا در زمینه تولید مواد شیمیایی و مواد شیمیایی، لیتیوم در دریاچه های نمکی، یک فعالیت مهم است)، خلبان هوشمند (شرکت های لیتیوم الکتریکی) و سایر بخش های مرتبط با لیتیوم همه زیر سطح کاهش یافته اند محدودیت

در چند سال گذشته، صدها میلیارد دلار پول در زمینه وسایل نقلیه انرژی جدید و باتری های قدرت ریختند. در 13 فوریه سال 2018، "دیوان در تنظیم و اصلاح سیاست های کمک مالی برای توسعه و استفاده از وسایل نقلیه جدید" اعلام شد. استانداردهای یارانه تقسیم شده عموما با شایعات مطابقت داشت و سرمایه گذاران به تدریج عقلانیت خود را از سر گرفتند و آرام شدند.

لی یانگلونگ، دبیر کل انجمن صنایع شیمیایی و فیزیکی چین، گفت که عقب نشینی یارانه ها و صدور یک سیاست یارانه ی جدید، زباله های سیاستی را مختل کرده است و صنعت باتری قدرت وارد دوره ای از انتقال بازار شده و خشونت از رقابت های صنعت شروع به نشان دادن است.

"افزایش مداوم تراکم انرژی باتری های برق، آستانه ورود محصولات را افزایش داده و باعث از بین بردن شرکت های قدیمی شده است." لیو یان لونگ به شدت اظهار داشت: "فشار کاهش قیمت ها به سمت بالا و به تدریج منتقل شده و باتری های باتری به تدریج از صنایع سودآور تا سود ناپایدار تغییر کرده است. "

CATL همچنین موفق به شکستن قوانین توسعه صنعت نشد. با توجه به افزایش سریع ظرفیت باتری قدرت و سیاست یارانه برای وسایل نقلیه جدید انرژی، قیمت سیستم های باتری در CATL به طور قابل توجهی از 2.28 یوان / Wh در سال 2015 به 1.41 یوان / Wh در سال 2017 کاهش یافت. کاهش تجمعی 38.26 درصد

CATL 23٪ سهام خود را در Prader به Orio Seiko انتقال داد. تحت تأثیر این، در مورد سود خالص پس از کسر غیر debenture که خوشبختانه می تواند وضعیت عینی و منصفانه وضعیت عملیاتی شرکت را منعکس کند. داده ها نشان می دهد که پس از CATL ، سود خالص پس از کسر کردن از 2.96 میلیارد یوان در سال 2016 به 2.47 میلیارد یوان در سال 2017 کاهش یافت، که باور نکردنی است. با عقب نشینی یارانه ها، توانایی حفظ سودآوری در حال حاضر یک آزمون برای CATL است .

رانده شده توسط وسایل نقلیه انرژی جدید پایین و باتری های باتری، قیمت کبالت و دیگر مواد خام مورد استفاده در باتری های بالادست افزایش یافته است. از یک سو، مشتریان فشار بر قیمت های باتری را اعمال می کنند. از سوی دیگر، تامین کنندگان بالادست قیمت خود را به طور دیوانه افزایش می دهند، و وضعیت شرکت های باتری به وضوح قابل مشاهده است.

1523494038949015568.jpg