تسلا را نشان می دهد که مدل 3 باتری هزینه های زیر 125 $ / KWh

- Feb 21, 2017-

تسلا مدل 3 به عنوان کم به عنوان 35.000 دلار از قيمت عرضه شده است بیش از حد شک مواجه می شوند. در حال حاضر از شبکه از تسلا باتری فوق العاده کارخانه Gigafactory آخرین ویدئو به این سوالات پاسخ قوی ویدیو نشان می دهد که تسلا آخرین باتری هزینه شده است کمتر از 125 $ / kWh!


ویدیو اولین بار توسط نمایش مشخصات عمومی یک دوست به نام @ ty02ryan منتشر شد، این ویدئو را به تسلا در مرکز تجربه تسلا سانتا مونیکا، کالیفرنیا و نوادا باتری فوق العاده کارخانه فیلمبرداری آخرین نظر می رسد. فیلم به وضوح اظهار داشت که هزینه باتری تسلا 35% کاهش یافته است، این شاخص بالاتر از جمله مدیر عامل شرکت تسلا ایلان تسلا تبلیغات سطح بالا از جمله andquot بوده است; مدل هزینه باتری 3 و سپس پایین 30% andquot; استدلال.

توسعه چیز جالب تر تبدیل شد. ما می دانیم که تسلا و کل صنعت خودرو، سرمایه گذاری موسسات تحقیقات داده andquot; fightandquot; مدت زمان طولانی. در مقاله قبلی ما ذکر شده که مرسدس بنز برآورد داخلی نشان می دهد که هزینه قدرت باتری به 2025 به 200 یورو (در حدود 220 دلار آمریکا) کاهش خواهد یافت / kWh زیر.

دکتر مناخم بعهده داشت Anderman بنیانگذار کل باتری مشاور، متخصص ارشد باتری است. او andquot را منتشر کرده است؛ تسلا Reportandquot باتری; که آهنگ ثبت پیش بینی پیش بینی رشد در وسایل نقلیه الکتریکی و یک فرصت برای کاهش باتری هزینه چند سال پیش پیش بینی نظریه حباب. andquot؛ ارزیابی های ما نشان می دهد که هزینه های باتری می تواند نه به 167 دلار کاهش / kWh قبل از 2025.andquot; در 3 مدل ارزیابی، Anderman گفت: قیمت واقعی 3 مدل بسیار بالاتر از کنار Tes تثبیت قیمت 35000 دلار بود. این گزارش می گوید: andquot; قیمت مدل 3 خواهد شد در حدود 50.000 دلار به $ 80,000.andquot;

McKinsey ماه گذشته منتشر شد گزارش پژوهش که زنجیره تامین برق اتومبیل به خصوص قدرت باتری را بر اساس میانگین هزینه در شش سال گذشته تقریبا 80% از 2010 1000 دلار کاهش یافته است / kWh به 227 USD / kWh. متوسط costandquot از آن andquot; وجود دارد یک پیشرو در تکنولوژی در هزینه باتری کمتر از 227 $ / kWh این شاخص.

در آوریل سال 2016، مدیر عامل شرکت از خودرو Lectrification مدیر عامل جان Bereisa در تحلیل تسلا مدل 3 گفت باتری تسلا هزینه 190 دلار / kWh محاسبه 3 مدل پک باتری کل (از جمله باتری, مدیریت حرارتی قطعات از جمله کل سیستم BMS) هزینه حدود 260 $ / kWh. در حالی که لکه ننگی عمومی وسیله نقلیه الکتریکی باتری هزینه $ 215 / kWh. جف Evanson و سپس معاون ریاست روابط سرمایگذاری تسلا، پاسخ با گفتن که Teslaand #39; s باتری فعلی کاهش یافته بود به $ 190 / kWh، که بدان معنی است که اگر هزینه از بین بردن سیستم BMS Teslaand #39; باتری ها هزینه شده است به احتمال زیاد کمتر از 150 دلار / kWh.

همراه با andquot؛ 35% کاهش در COSTSandquot باتری; که آمد از این ویدئو, هزینه باتری 3 مدل بود کمتر از 190 x (1-0.35) = 125 $ / kWh در 190 $ / kWh.

در مصاحبه ای با تحلیلگران مانند جان Bereisa سال گذشته که مورد پرسش هزینه باتری به 3 $ 3 دلار در قیمت $ 3 مشکوک تسلا CTO JB Straubel گفت: او بود فکر نمی کنم هزینه باتری خواهد شد محدودیت 3 مدل اما او دلایل خاص داد دلیل در حال حاضر به تدریج ظاهر به 60kWh ، به عنوان مثال، 3 مدل باتری هزینه خواهد شد کمتر از 125 × 60 = 7500 دلار آمریکا.

چند درصد از هزینه باتری هزینه خودرو هزینه می کند؟ Straubel قبلا مصاحبه دانشگاه فنی ماساچوست فناوری بررسی و پاسخ به هزینه باتری مدل S گفت: andquot; آنها همیشه می گویند کمتر از نصف واقع کمتر از یک چهارم در هر cases.andquot; کل هزینه باتری کمتر از نیمی از هزینه تولید خودرو، در واقع کمتر از 1/4 است.) andquot;

اگر ما به سادگی و بی ادب با توجه به هزینه باتری S مدل به مدل 3 سپس هزینه کلی 3 مدل حدس حدود 7,500 آمریکا دلار × 4 = 30.000 دلار اگر 35000 دلار آمریکا حداقل نه بر خلاف قوانین اولیه کسب و کار فروخته است نه andquot اصطلاح؛ از دست دادن پول به دست آورده cryingandquot;.

اما ما اول می تواند امکان تجاری سازی مدل 3 کنار را بررسی کنید، گزارش McKinsey بالا اشاره کرد که هزینه متوسط قدرت باتری در سال 2016 227 $ / kWh، اگر تسلا واقعا هزینه باتری به سطح متوسط کمتر از نصف فشار خواهد شد سپس تسلا به ایجاد موانع خود به رقابت بیشتر تحکیم موقعیت پیشرو آن در صنعت خودرو الکتریکی.

ویدئو در تسلا درآمد کنفرانس تلفنی برگزار شد سه روز قبل از اعتراض چشم عجیب، هم اگرچه منتشر شده درآمد اما وال استریت همه چشم همه را در نسل بعدی 3 مدل متمرکز شده اند. andquot; وال استریت مشتاق به شنیدن جزئیات فنی و هزینه ماشین andquot است; گفت: Marketwatchand #39; گزارش ها. andquot; بن Kallo، تحلیلگر از بیرد، استفاده می Teslaand #39; s سهام به عنوان بالاترین تا صعودی بورس در 2017. او گفت: حتی اگر تسلا را تحویل یک ربع تاخیر، که آن نه تاثیر قابل توجهی در مدل 3and را داشته باشد #39; s بازار عملکرد.

علاوه بر این، به منظور کنترل تعداد از، تسلا رسمی سعی در andquot؛ divertandquot کرد؛ مدل 3and #39; s مشتریان بالقوه به مدل S andamp; محصولات ایکس و مشک، andquot گفت. هنگامی که ما به مرکز خدمات تسلا به کتاب 3 مدل وقتی کسی واریز پیش پرداخت 700 میلیون دلار، است، ما می گویند به او چرا ما هنوز سعی مدل S andamp; X? در آن زمان ما رشد 3 مدل سفارشات مهار شد. andquot; اما در این مدل 3 و 2170 باتری، باتری فوق العاده کارخانه با آینه به این معنی که تسلا تولید مشکل راه اندازی مجدد 3 مدل تبلیغ و ترویج حل است

سه روز به درآمد منتشر شده وجود دارد و تمام سوالات در سه روز با هم اعلام خواهد شد.