قدرت به EV: نروژ Spearheads الکتریکی الکتریکی الکتریکی اروپا

- Jun 26, 2017-

Slo، پایتخت نروژ، مانند بسیاری از شهرها و شهرها در کشور اسکاندیناوی، دارای دسترسی به خطوط اتوبوس برای وسایل نقلیه الکتریکی (EVs)، ایستگاههای شارژ مجزا، پارکینگ اختصاصی و سفرهای رایگان برای وسایل الکتریکی است. ابتکار عمل در دهه 1990 به عنوان تلاش برای کاهش آلودگی، احتقان و سر و صدا در مراکز شهری آغاز شد. اکنون منطق اولیه آن مبارزه با تغییرات اقلیمی است. امروزه نروژ دارای بالاترین تعداد سرانه اتومبیل های تمام الکتریکی [تنها باتری] در جهان است: بیش از 100،000 در یک کشور از 5.2 میلیون نفر. سال گذشته، EVs تقریبا 40 درصد از ماشین های جدید ثبت نام شده کشور را تشکیل دادند.

آزمایش نروژی هر نشانه ای از تسریع را نشان می دهد. در اوایل سال جاری، نروژ، بزرگترین ایستگاه شارژ سریع جهان را راه اندازی کرد که در حدود نیم ساعت به 28 وسیله نقلیه می رسید. هلند، کشور اروپایی شماره 2 در پیوند با رانندگی الکتریکی، هلند، قصد دارد تا سال 2025 تمامی خودروهای با سوخت فسیلی را از بین ببرد. الون ماسک، مدیر عامل شرکت Tesla Motors شرکت آمریکایی، با هدف ترویج پاسخ به هدف نروژ: "چه چیزی کشور شگفت آور عالی است. شما بچه ها سنگ!"

نروژ خودروی الکتریکی در اروپا است که در حال حاضر حدود 500000 خودرو الکتریکی دارد. چین با استفاده از حدود 600 هزار وسیله نقلیه الکتریکی در جاده ها و برنامه بلند پروازانه ای برای راه اندازی 5 میلیون EV در سال 2020، جهان را در استفاده از EV هدایت می کند. ایالات متحده در رتبه سوم جهان قرار دارد و کمتر از 500000 EV است. اما موتور محرک الکتریکی در ایالات متحده برداشت می شود، همانطور که 400 هزار نفر که 1000 دلار به لیست انتظار برای 35 هزار دلار مدل 3 تسلا پرداخت کرده اند، نشان داده شده است.

با این وجود، به دلیل پیشرفت های تکنولوژیکی سریع و حمایت قوی دولت از EVs در اروپا و چین، کارشناسان معتقدند که دوران جدیدی در رانندگی الکتریکی در حال سقوط است - و این بار این پیش بینی بیشتر از خوش بینی صنعتی است.

لارس مندچ از آژانس فدرال فدرال آلمان می گوید: "ما متقاعد شده ایم که اروپا و دیگر قاره ها هم اکنون در حال حرکت به سوی تحرک الکترونیکی هستند." "این هدف از همه شهرهای بزرگ جهان است که به طور جاه طلبی در مورد مسائل مربوط به مسائل احتمالی آب و هوا و مسائل مربوط به مسدود شدن مسائل مربوط به مسائل مربوط به حمل و نقل شهری با یکدیگر برخورد کنند." با اشاره به مفاد توافقنامه پاریس در مورد تغییرات آب و هوایی، که در آن ملت متعهد شدند کاهش انتشار گازهای گلخانه ای با هدف افزایش درجه حرارت کمتر از 2 درجه سانتیگراد، اضافه شده است: اکنون اهداف برای بخش حمل و نقل است که تنها با فرم های جایگزین تحرک روبه رو می شود. "

نروژ نشان می دهد که با انگیزه هایی که قیمت مزایای وسایل نقلیه سوزان گاز را از بین می برد، بسیاری از مردم برای گزینه الکتریکی می روند. مارتین نورمن از گرینپیس نروژ می گوید: "این کاملا کار می کند، که از سال 2004 به EV رانده شده است." این کاملا واضح است، به ویژه در مناطق شهری. ما متوجه شده ایم که محدوده EVs به اندازه کافی برای آنچه که مردم نیاز دارند، کافی است. "از آنجا که 98 درصد از برق نروژ از انرژی آبی می آید، ناوگان رشد اقتصادی در این کشور تقریبا بدون رد پای کربن است.


فیس بوک توییتر Pinterest


بسیاری از کارشناسان اروپایی و نمایندگان صنعت، مدل نروژی را - منهای یارانه های فراوان - به عنوان نشانه ای از جایی که اروپا حرکت الکتریکی است، می بینند. مجدالا جووزویکا از آژانس محیط زیست اروپا، یک سازمان اتحادیه اروپا مستقر در کپنهاگ، می گوید اتحادیه اروپا به عنوان عضو المنافع نروژ عضو اتحادیه اروپا نیست. او می گوید، با توجه به فضایل خود، حتی اگر به شدت تحت تأثیر یارانه ها قرار بگیرد، تحرک الکترونیکی در نروژ به آتش کشیده شده است، با توجه به سهم خود در کیفیت هوا، آرامش و مزایای فراوانی که اتومبیل های الکترونیکی از آن لذت می برند.

او می گوید: "مردم فقط از ماشین های سرگرمی برای خرید شهر استفاده نمی کنند." "آنها در حال تغییر به تحرک کامل الکترونیکی هستند، زیرا اکنون این امکان وجود دارد."

با توجه به مشاغل پر سود نفت و گاز طبیعی در دریای شمال، نروژ می تواند به تحریک الکترونیکی با انگیزه های سخاوتمندانه، از جمله مزایای قابل توجهی از معافیت از مالیات فروش 25٪، کمک کند. دسترسی نروژ به برق فراوان و کم هیدرو الکتریکی با مقدار صفر به معنای آن است که حتی می تواند صاحبان خودروهای الکتریکی برق را در ایستگاه های شارژ دولتی آزاد کند.

در اروپا، حمل و نقل مسئول یک چهارم کل انتشار گازهای گلخانه ای است. و در حالی که انتشارات صنعتی اروپا از سال 1990 به 38 درصد کاهش یافته است، کسانی که در بخش حمل و نقل، از جمله حمل و نقل هوایی، 9 درصد افزایش یافته اند.

موافقت نامه هواشناسی پاریس 2015 و موافقتنامه های پیگیری، تصریح می کند که هر کشور امضا کننده اهداف ملی برای حفاظت از محیط زیست را پیشنهاد می کند، از جمله - به طور صریح برای اولین بار - برای بخش حمل و نقل. علاوه بر این، آژانس بین المللی انرژی (IEA) پیش بینی می کند که میزان انتشار گازهای گلخانه ای از طریق حمل و نقل "از سال 2000 تا 2050 به دلیل افزایش پیش بینی شده سه گانه" در تعداد خودروها در سراسر جهان افزایش خواهد یافت. برخی از صنایع و گروه های حمایت کننده تا سال 2030 یک هدف جهانی برای 100 میلیون اتومبیل الکتریکی و 400 میلیون موتور سیکلت و اسکوتر برقی ایجاد کرده اند.

ارزیابی های خوش بینانه در مورد آینده ی الکترونیکی تحرک بر پیشرفت های اخیر، از جمله پیشرفت های سریع در تکنولوژی EV و تعهد جدید چین در زمینه کاهش میزان تولید گازهای گلخانهای، پایه ریزی شده است. علاوه بر این، در 2016 افزایش فروش EV در سراسر جهان - 30٪ بیشتر از سال 2015 - و گسترش زیرساخت شارژ، هر دو روند که تا 2017 و احتمالا فراتر از آن است. محبوب ترین EVs اروپا سه پلاگین تمام الکتریکی - BMW I3، رنو Zoe و نیسان لیف، و همچنین هیبرید پلاگین Mitsubishi Outlander بود.

کاهش قیمت EVs و پیشرفت های تکنولوژیکی اخیر - چندین نفر از آنها به رهبری تسلا - بازی را تغییر داده اند. برای یکی، هزینه های باتری های لیتیوم یون که حدود 40 درصد از هزینه های خودروی EV و یا هیبریدی را تشکیل می دهند، از سال 2010 به میزان دو سوم کاهش یافته است - بسیار سریعتر از پیش بینی کارشناسان و با کاهش بیشتر شتاب در آینده نزدیک انتظار می رود . شش سال پیش، باتری متوسط ​​EB برای بیش از 1000 دلار برای هر کیلووات ساعت فروخت. در حال حاضر کمتر از 350 دلار می باشد. کارشناسان صنعت می گویند این می تواند در آینده نزدیک به 125 دلار کاهش یابد.


فیس بوک توییتر Pinterest

پکن: تولید کنندگان خودرو در ایالات متحده و اروپا در چین، مهمترین بازار خود را برای فروش وسایل نقلیه الکتریکی در نظر می گیرند. عکاس: سین گالاگر

این کاهش قیمت باتری در برچسب های قیمت پایین در جدیدترین مدل ها منعکس می شود. جدیدترین پیچ گوشتی برای حدود 37،500 دلار فروخته می شود و برچسب قیمت BMWi3 حدود 38،500 دلار است.

نسل دوم EVs در حال تولید هستند و آنها به مراتب سبک تر، اتومبیل های طولانی تر از آنچه که پنج سال پیش آغاز شده بود. با شوک پیشرفت های غیر منتظره تسلا، تولید کنندگان ماشین های اروپایی به شدت در EV های آینده سرمایه گذاری کرده اند، متقاعد شده اند که آنها در طول زمان این کار را انجام می دهند یا از دست می دهند.

دیتلر Zetsche مدیر عامل شرکت دایملر در سال گذشته گفت: "ما در حال حاضر این سوئیچ را تغییر داده ایم." "ما آماده هستیم تا یک تهاجم محصول الکتریکی را آغاز کنیم که همه بخش های خودرو را از مجموعه کاملی به کلاس لوکس پوشش خواهد داد." سازندگان اروپایی نیز به شدت لابی کرده اند تا دولت ها تخفیف های بیشتر و مشوق های مالیاتی را در قالب های مختلف برای تحریک بازارهای داخلی.

با این حال، حتی دامنه ای بیش از 200 مایل ضرورت بارگیری مجدد را کاهش نمی دهد. فرکانس - و فاصله بین امکانات شارژ مدت ها بوده است، و باقی می ماند، یکی از نکات کلیدی چسباندن که خریداران بالقوه تردید. زیرساخت های شارژ در اروپا از سال 2013 به میزان 30٪ تا 60٪ در سال افزایش یافته است. این قاره اکنون دارای بیش از 100،000 لنز شارژ است، اما هر چند هزاران نفر از آنها "شارژرهای آهسته" هستند که هشت ساعت طول می کشد تا یک باتری به آن اضافه کنند.

به طور قابل توجهی کاهش زمان شارژ برای تصویب گسترده EVs ضروری است، و اروپا به تازگی 1300 شارژر سریع DC را به شبکه اضافه کرده است، یعنی ایستگاه هایی که EV ها را بازپرداخت را در زمان کمی بیشتر می کند تا گاز را پر کند. اما، مگر اینکه شما در اسکاندیناوی هستید، مسافت های طولانی در اروپا با وسیله نقلیه پلاگین تمام الکتریسیته دشوار است.

  • این مقاله در تاریخ 8 فوریه 2017 به روز شد. اصل گفته بود که EEA در بروکسل مستقر شده است؛ این در واقع در کپنهاگ است.