باتری در استفاده از عملکرد وسایل نقلیه جدید انرژی

- Feb 15, 2017-

در سال 2016، در سیاست های ملی و وسایل نقلیه جدید انرژی برای ترویج استفاده از فرایند برای سرعت بخشیدن به هارد، رانده شده توسط تقاضا باتری چین برای افزایش قابل توجهی. به BYD، چین حمل و نقل هوایی لیتیم، Guoxuan سلام فن آوری، قدرت خدا، CATL و شرکت های دیگر به عنوان نماینده از کسب و کار باتری داخلی، از طریق گسترش سرمایه گذاری، نوآوری مستقل، ظرفیت تولید و کیفیت محصول به طور قابل توجهی بهبود یافته است، اما رقابت جامع هنوز هم نیاز به افزایش توان با بیشتر و بیشتر شرکت باتری قدرت بین المللی شروع به سرمایه گذاری در چین برای ساخت کارخانه، شرکت باتری قدرت محلی فشار رقابت بیشتر، بنابراین روبرو هستند، تولید کنندگان باتری خودرو های داخلی به پژوهش فن آوری و توسعه و صنعتی پیشرفت در تلاش بیشتر است.

مقدمه ای بر باتری های قدرت مشترک

در حال حاضر در منبع قدرت خودرو، چهار راه های اصلی فنی وجود دارد: باتری های لیتیوم یون، سلول های سوختی هیدروژنی، خازن فوق العاده و باتری هوا آلومینیوم. که باتری های لیتیوم یون، خازن فوق العاده و سلول های سوختی هیدروژنی به طور گسترده ای استفاده می شود، و باتری هوا آلومینیوم است هنوز در مرحله تحقیقات آزمایشگاهی. تامین انرژی، باتری یون لیتیوم، خازن فوق العاده برای وسایل نقلیه الکتریکی خالص، اما نیاز به شارژ خارجی و هیدروژن خودروهای سلول سوختی هیدروژن نیاز به پر کردن خارجی، باتری هوا آلومینیوم نیاز به اضافه کردن آلومینیوم و الکترولیت. در حال حاضر، باتری یون لیتیوم در آینده برای یک دوره طولانی از زمان و یا به اشغال توسعه دهنده اصلی از فضا.


باتری های لیتیوم نیز راه خود را

از لحاظ باتری های قدرت، در حال حاضر، باتری های لیتیوم سه تایی و باتری فسفات آهن لیتیوم و باتری های لیتیوم تیتانات در زمینه وسایل نقلیه الکتریکی دارند برنامه های کاربردی.

که به چگالی ظرفیت باتری لیتیوم سه یوان، زندگی نسبتا مسافت پیموده شده طولانی، قیمت خودرو های داخلی به استفاده از سه باتری لیتیوم یوان، از جمله Beiqi، BYD، JAC و غیره تبدیل شده است. اما سه یوان باتری لیتیوم امنیت ضعیف، مقاومت در برابر دمای بالا فقیر، زندگی فقرا و کاستی های دیگر، 2016 زود است، همچنین وزارت صنایع متوقف شد، به حالت تعلیق سه یوان اتوبوس باتری لیتیوم موجود در وسایل نقلیه جدید انرژی به ترویج استفاده از توصیه می شود دایرکتوری مدل.

در مقایسه با باتری سه یوان، باتری فسفات آهن لیتیوم، با توجه به عملکرد ایمنی، عملکرد در دمای بالا، وزن سبک و مزایای دیگر، بیشتر و فعال تر در بازار اتوبوس برقی. اما به دلیل عملکرد در دمای پایین آن، مواد کاتد شیر تراکم و نقص دیگر، در باتری میکرو کند مزایای ندارد.

نیز وجود دارد یک باتری، به دلیل قدردانی درجه دونگ Mingzhu Zhuhai به YINLONG و پشتیبانی، ساخت باتری لیتیوم تیتانات را به نمایش عمومی است.

باتری لیتیوم تیتانات همچنین باتری های لیتیوم در طولانی ترین زندگی، بالاترین امنیت را از باتری می باشد. در چرخه زندگی، باتری یون لیتیوم عادی در مورد 1000 به 2000 چرخه است، تیتانات لیتیم 30000 چرخه است، سابق 15 بار است. اما مواد از باتری دارای کاستی طبیعی، چگالی انرژی پایین، و در چند سال گذشته حمایت از سیاست این کشور با مسافت پیموده شده مرتبط است، چگالی انرژی بالا از باتری های بیشتر سیاست مورد علاقه. بر اساس آخرین سیاست یارانه خواهد شد برای باتری سریع شارژ امضا کرده است یک نیاز مستقل، بنابراین، کارشناسان صنعت بر این باورند که باتری لیتیوم تیتانات آینده در توسعه بهار یساولی. Zhuhai به YINLONG تسلط هسته بالا فن آوری لیتیوم تیتانات در جهان است، برای غلبه بر صنعت "پنج موضوع" به رسمیت شناخته برای رسیدن به 6 دقیقه شارژ سریع، مقاومت به درجه حرارت گسترده، 30 سال از عمر بازیافت، آیا آتش نمی و دیگر ویژگی های بسیار عالی است. و یین لانگ حال حاضر از طریق ترکیبی از باتری لیتیوم تیتانات و سلول های سوختی مطالعه برای حل مشکلات جدید مسافت پیموده شده خودرو انرژی است.

وضعیت توسعه صنعت برق باتری خارجی

در حال حاضر، ژاپن در زمینه پیشرو در تکنولوژی باتری های لیتیوم یون، به 2030 طرح توسعه، سیستم به ترتیب تحقیق و توسعه موضوعات برای حفظ رهبری بلند مدت توسعه داده است، پاناسونیک، NEC، سونی و دیگر شرکت های معروف بزرگ ساخته شده است در مقیاس خط تولید باتری های لیتیوم یون. عرضه LG شیمی کره جنوبی از باتری های لیتیوم بیش از 300.000 وسایل نقلیه الکتریکی در جاده رانده، سامسونگ SDI تبدیل شده است که منجر تامین کننده باتری قدرت در جهان، ارائه باتری به BMW، فیات، فراری و غیره.

چند سال پیش، دولت اوباما یک بسته محرک اقتصادی که 2 میلیارد $ اختصاص به حمایت از توسعه صنعت خودرو باتری های لیتیوم یون ایالات متحده به تصویب. تسلا و پاناسونیک به طور مشترک ساخته شده است یک کارخانه باتری یون لیتیوم فوق العاده 2 میلیارد $ در نوادا

ایالات متحده آمریکا توسعه داده است پژوهش باتری قدرت و توسعه مسیرهای، از جمله لیتیوم فلز، آلیاژ سیلیکون و دیگر مواد به عنوان مواد منفی، ولتاژ بالا، هوا، گوگرد به عنوان یک ساختار جدید مثبت باتری، و غیر لیتیوم باتری های قدرت سیستم. با توسعه سریع از انرژی صنعت جدید خودرو چین، بیشتر و بیشتر قدرت خارجی کار باتری در چین به سرمایه گذاری و ساخت کارخانه. سامسونگ SDI، LG شیمیایی در چین، Xi'an و نانجینگ، تولید مشترک کارخانه سرمایه گذاری شده است، گیاه پاناسونیک دالیان در دست ساخت است، بوش و SK همچنین قصد دارد برای ساخت کارخانه باتری در چین است.

وضعیت توسعه صنعت داخلی باتری

لیتیوم یون پروژه تحقیقاتی باتری چین بوده است "863" پروژه های کلیدی، بعد از بیش از 20 سال از حمایت پایدار، بسیاری از مواد برای رسیدن به محلی سازی، از دوره تعقیب به توسعه به طور همزمان از دوره گذار، کل محلی ظرفیت در جهان، حمایت از تظاهرات وسایل نقلیه جدید انرژی چین برای ترویج.

(1) الکترود مثبت تصویب مواد فسفات آهن لیتیوم، الکترود منفی تصویب مواد گرافیت، توسعه یافته 50Ah باتری نوع انرژی، چگالی انرژی 136.6Wh / کیلوگرم می رسد، چگالی توان می رسد 1101W / کیلوگرم؛ انرژی 20Ah توسعه یافته و نوع باتری قدرت، چگالی انرژی 106.5 H / kg، چگالی قدرت 1119W / کیلوگرم می رسد.

(2) با استفاده از کاتد اسپینل اکسید منگنز لیتیم، نیکل کبالت منگنز مواد مخلوط سه تایی، آند با استفاده از مواد گرافیت مصنوعی، تحقیق و توسعه از 25Ah باتری انرژی بسته بندی انعطاف پذیر، چگالی انرژی 162Wh / کیلوگرم؛ انرژی توسعه یافته 35Ah و قدرت هر دو باتری، چگالی انرژی 135Wh / کیلوگرم.

(3) کاتد از مواد سه تایی نیکل کبالت منگنز ساخته شده است. الکترود منفی تصویب گرافیت طبیعی / مصنوعی میکروسفرهای گرافیت / mesocarbon و مواد دیگر. 10، 15، 20، 28، 30، باتری 45Ah را توسعه داده است با چگالی انرژی در 180Wh / kg به توسعه 2.6Ah18650 باتری استوانه ای، چگالی انرژی 200Wh / کیلوگرم.

در فن آوری یکپارچه سازی سیستم و ظرفیت برای پیشرفت و دستیابی به موفقیت بیشتر است. چگالی انرژی سیستم باتری لیتیوم قدرت با استفاده از آهن مواد فسفات رسد 90Wh / کیلوگرم، و چگالی انرژی سیستم قدرت باتری با مواد سه تایی (18650 باتری استوانه ای) 110Wh / کیلوگرم می رسد.

در تحقیقات فنی به جلو نگاه، آکادمی علوم چین برنامه آزمایشی برای حمایت از موسسه تحقیقاتی توسعه چگالی انرژی بیش از 300Wh / kg از نمونه باتری های لیتیوم یون و چگالی انرژی بیش از نمونه باتری لیتیوم-سولفور 500Wh / کیلوگرم، اما چرخه عمر و ایمنی شاخص های عملکرد نیاز به افزایش بیشتر.

در حال حاضر، چین به شکل یک زنجیره کامل صنعت باتری یون لیتیوم از جمله مواد خام اصلی (مثبت، منفی، دیافراگم، الکترولیت، و غیره)، باتری قدرت، یکپارچه سازی سیستم، برنامه تظاهرات، بازیافت، تجهیزات تولید، تحقیقات پایه و سیستم توسعه ، استاد قدرت باتری طراحی فرمول، طراحی سازه و فرآیند تولید فن آوری، خط تولید از خلبان نیمه اتوماتیک به طور کامل خودکار در مقیاس بزرگ انتقال تکنولوژی ساخت و تولید.

در طرح های صنعتی، چین دلتای رود مروارید، دلتای رود یانگ تسه، منطقه دشت مرکزی و منطقه پکن، Beijing-تیانجین هبی شامل عمدتا از صنعت باتری چهار قدرت منطقه جمع آوری تشکیل شده است. بنا به آمار، نزدیک به 100 شرکت باتری قدرت برای انجام تحقیق و توسعه از قدرت باتری و کار صنعتی، نزدیک به 100 میلیارد یوان سرمایه گذاری صنعتی، تشکیل نزدیک به 40GWh ظرفیت تولید سالانه، تحقیق و توسعه تکنولوژی، پیشرفت صنعتی به طور قابل توجهی وجود دارد ، به طور موثر توسعه سریع صنعت خودرو حمایت از انرژی های جدید است. روند توسعه آینده باتری خودرو

2020، فن آوری فاز ارتقا دهید. باتری یون لیتیوم جدید برای رسیدن به صنعتی شدن، باتری یون لیتیوم مبتنی بر انرژی انرژی خاص تنها به 350Wh / کیلوگرم، انرژی و قدرت هر دو باتری از انرژی 200Wh / کیلوگرم. باتری از قدرت برای رسیدن به تولید هوشمند، عملکرد محصول، تا حد زیادی افزایش کیفیت، هزینه قابل توجهی کاهش می یابد، خالص اقتصاد وسیله نقلیه الکتریکی و ماشین بنزین سنتی است که اساسا همان، پلاگین در ماشین های هیبریدی به مرحله نرم افزار محبوب.

2025، مرحله توسعه صنعتی است. فن آوری باتری های جدید قدرت پیشرفت قابل توجهی داشته است. توسعه صنعت باتری از قدرت و سطح پیشرفته بین المللی، تشکیل 2 تا 3 با رقابت قوی بین المللی در مقیاس بزرگ شرکت باتری قدرت، سهم بازار بین المللی از 30٪. باتری حالت جامد، باتری های لیتیوم-سولفور، باتری هوا فلزی و دیگر سیستم های جدید همچنان به دستیابی به موفقیت در فن آوری باتری، انرژی از 400Wh / کیلوگرم.

2030، حصیر صنعت مرحله گ ذاشتن. این سیستم جدید برای رسیدن به باتری عملی، باتری از انرژی 500Wh / کیلوگرم یا بیشتر، هزینه های کاهش بیشتر؛ فن آوری باتری قدرت و توسعه صنعتی در سطح بین المللی.

آینده برای یک مدت زمان قابل توجهی صرفه جویی در انرژی و انرژی جدید وسایل نقلیه در چین محبوب در استفاده از خواهد پلاگین در خودروهای هیبریدی، شرکت های الکتریکی خالص و سایر وسایل نقلیه انرژی جدید را به عنوان وظیفه اصلی، مشتاق به انتظار باتری قدرت به منظور کاهش هزینه و بهبود عملکرد. تحقیق و توسعه از باتری لیتیوم-یون های جدید و سیستم جدید از باتری به منظور ارتقاء سطح باتری قدرت تولید هوشمند، بهبود روش های آزمون تأیید و سیستم استاندارد، هم انرژی و هم وسایل نقلیه جدید انرژی نیازهای توسعه چین، بلکه توسعه چین باتری وظایف کلیدی، با فوریت.