بیش از 300،000 تن از باتری های تخلیه در سال غیر قانونی تخلیه باتری بازیافت مشکلات با شکسته شدن

- Jul 25, 2017-

"من نمی دانم کجا این باتری ها، گیرنده های دریافت کننده، چه کسی قیمت آن است." اخیرا در استان شاندونگ، خیابان مردم شهر Weifang، یک فروشنده الکتریکی با سرعت پایین، مالک خبرنگاران گفت. در مواجهه با تعداد زیادی از محل های خالی از قدرت، نه تنها مردم عادی، حتی صنعت نیز دلیل نیست که رودخانه ها و دریاچه های قدیمی است.

هر ساله بیش از 30 میلیون تن باتری از بین می روند

شهر Weifang چین بزرگترین کم سرعت وسایل نقلیه الکتریکی جمع شده است، که باعث می شود استان شاندونگ تبدیل شده به بزرگترین کشور سرعت تولید الکتریکی خودرو تولید استان، این فروشگاه تنها خیابان Weifang خیابان مردم شهر، نام تجاری بسیاری از کم سرعت فروش خودرو الکتریکی یکی از مغازه ها، مغازه ها به فروش می رسانند با استفاده از باتری های سرب اسید. در گذشته، تجربه برخورد با باتری های استفاده شده، رئیس گفت که مصرف کنندگان می توانند یا به فروشگاه بروید، همچنین می توانید به فروشگاه تعمیرات جاده ای بروید و یا به طور مستقیم به hawkers فروخته، اما به عنوان باتری، نمی دانید.

"یک باتری قدیمی در حدود 100 یوان تخفیف. بدون در نظر گرفتن تولید کنندگان، ضایعات دریافت خواهد شد برای بستن وجود دارد." منبع گفت: و در فاصله ای از معیشت خیابان نه چندان دور از خیابان کمپبل، ارتباط مستقیم با تولید کنندگان برای ایجاد یک شبکه بازیافت وجود دارد - مرکز خدمات وسایل نقلیه جدید Weifang، عمدتا مسئول Chery، از Devin، Redding سه جدید کسب و کار انرژی انرژی پس از آن - شامل نگهداری، بازیافت باطری و غیره. "باتری شکسته می شود یا منقضی می شود، صاحب می تواند به اینجا بیاید، شما همچنین می توانید با ما تماس بگیرید تا به تجارت بروید، ما باتری را به تولید کنندگان ارسال می کنیم." مرکز خدمات خودروی جدید Weifang، یک فرد مسئول به خبرنگاران گفت. به گفته فرد مسئول، در بازیافت باتری، آنها Weifang چندین مارک از یک شبکه است. Weifang همچنین یک نقطه بازیافت ثانویه باتری کوچکتر را تنظیم می کند، این سایت ها به باتری دوباره به یک شبکه بازیافت می شود و سپس توسط شبکه ای از دفاتر مسئول ارسال مجدد به کارخانه.

در کارگاه تعمیر مجدد بازیافت، در جدول، چند نشانه زیر "روزهای"، "سوپر وی" کلمات جعبه مشخص شد. "بازیافت باتری محکم نیست، و حتی جعبه باید از کارخانه برای ارسال یک باتری جدید بر روی جعبه برای ارسال، اشتباه است خوب است." در حقیقت، نه تنها "روزها"، "فوق العاده Granville" دو شرکت، شرکت های برق باتری فعلی Ningde دوران، Thornton و دیگر شهرستانها در کشور به آرامی ایجاد شبکه بازیافت باتری قدرت. "وفانگ باید محل رسمی کشور باشد." مدیران کسب و کار محلی خودروهای الکتریکی به خبرنگاران گفتند. با این حال، بهبود تدریجی سیستم بازیابی، جریان باتری قدرت کامل را به کارگاه کوچکی از جاده ها متصل نمی کند، اما برای شکل گیری یک سیستم بازیابی باتری در کشور هنوز مسیری طولانی است. "بازار آشفتگی بازار سرب، اغلب باقی مانده است، بیشتر از باتری های زباله در دست بازرگانان فردی زندگی می کنند." شخصی که با موضوع آشنا است، اشاره کرد.

در زمینه بازیافت باتری قدرت، نه تنها در مسائل توسعه فنی و همچنین شرکت ها به عنوان منعکس کننده "درآمد از دست دادن تنها یک"، توسعه به یک حلقه شریر. 1500867428572086167.jpg

300،000 تن اسید های سرب اسید در هر سال تخلیه غیرقانونی

"بیش از نیمی از باتری های سرب اسید سالانه به دست صاحبخانه ها می روند." در مصاحبه ای با خبرنگاران، صنعت انرژی جدید لیتیوم چینی، اجلاس بین المللی کمیته سازماندهی دبیر کل یوگیان گفت. به عنوان بزرگترین تولید کننده کشور از باتری های اسید سرب، روزها از رئیس گروه انرژی گروه ژانگ Tianren بازیابی باتری تحقیق چند ساله، مشکل سردرد بود. "در تولید سالانه چین 3،3 میلیون تن باتری های سرب اسید جاافتاده، نسبت بازیافت رسمی کمتر از 30 درصد است." ژانگ تینر در طی دو جلسه در سال جاری در مصاحبه با خبرنگاران گفت: به عنوان نماینده کنگره ملی مردم، ژانگ تین رین در طول دو سال در طول جلسه درمان هرگونه هرج و مرج بازیافت باتری، برای تقویت پیشنهاد پیشنهادی برای بازیافت باتری اسید سرب پیشنهاد شده است. بنابراین، 70٪ باقی مانده - آیا این باتری های آزاد سرب در خارج از سیستم بازیافت رسمی هستند؟ "بسیاری از باتری های اسید سرب در خیابان های توقیف کنندگان در دست دست زدن به آنها است نسبتا ساده و خام، به طور مستقیم به اسید باتری، تنها برای حفظ ارزشمند صفحه سرب، و سپس فروش سرب به دفع غیر قانونی از شرکت ". در Puritan به خبرنگاران گفت. این روش بازیافت نه تنها منجر به اتلاف منابع سرب و از دست دادن مالیات می شود، بلکه تاثیر آن بر محیط زیست بسیار زیاد است.

و وایافنگ یک مردم محلی نمی خواهند بدانند که این نام همچنین به خبرنگاران گفت که برخی از مکان های کارگاه های غیر قانونی کوچک و حتی این شمشیر های سرب در کوره های هوای آزاد، آتش سوزی، در همه جا شناور سیاه و خاکستری است. "در چند سال گذشته جرأت نداشت با این کار مقابله کند، اما مخفیانه هنوز خیلی زیاد است."

"سه شرکت غیرمتعارف" میزان بهره برداری جامع کم است، به طور کلی تنها 80٪ تا 85٪، بالاترین نه بیش از 90٪، در نتیجه سالانه کشور حدود 160،000 تن سرب در فرایند ذوب غیرقانونی از دست رفته، خسارات مالیاتی سالانه چین 15 میلیارد یوان. "ژانگ تیان رن گفت:" و بسیاری از سرب در مورد هیچ نظارت، جریان سرکوب هوا، آب، خاک و منابع دیگر.

طبق گفته ژانگ تینر در سال جاری، "دو جلسه" که توسط اطلاعات ارائه شده است، از سال 2015، تولید باتری اسید سرب سرب چینی به 224 میلیون کیلووات ساعت می رسد، تولید باتری سرب اسید نیز 3/3 میلیون تن است. " تخلیه باتری سرب اسید با مقدار زیادی از سال به سال در حال افزایش است. با توجه به برنامه "سیزده پنج" باتری سرب، در پنج سال آینده تولید باتری سرب چینی به 35 میلیون کیلو وات برسد.

پس چرا کانال رسمی وجود دارد، اما کارگاه کوچک هنوز قادر به تغییر سیستم رسمی رسمی نیست؟ جذابیت کارگاه های کوچک چیست؟ "در جذب باطری های زباله، ما معمولا از طریق راه تجارت برای گرفتن باتری قدیمی هنگامی که ما به مصرف کنندگان معمولی خرید، این هیچ رای مالیاتی نیست، اما به فروش مجدد از محصولات برای پرداخت مالیات بر ارزش افزوده ساخته شده است، بین 20٪ از سود ناخالص، مالیات بر درآمد خالص! »مدیران بازرگانی باطری بازیافت به خبرنگاران گفتند.

او به این مالیات اشاره کرد، اشاره به وزارت مالیه، دولت امور مالیاتی در تاریخ 26 ژانویه 2015 به طور مشترک صادر "در مجموعه مصرف رنگ باتری در اطلاع" فراهم می کند: "از 1 فوریه 2015 به بعد همه نوع باتری ها با استفاده از مالیات بر مصرف (بخشی از معافیت باتری)، در تولید، پردازش و واردات لینک، نرخ مالیات قابل اجرا 4٪ است. "در میان آنها، باتری سرب از 1 ژانویه 2016 مالیات بر مصرف مالیات.

به اعتقاد وی، این به دلیل عدم پرداخت مالیات، حفاظت از محیط زیست و دیگر امکانات تولید، این "کارگاه های کوچک" اغلب می تواند قیمت خرید بالاتری از فروشندگان باتری مورد استفاده را جذب کند. "بزرگتر این شرکت است، تولید کننده آن کمتر است و کارگاه های کوچک نیز به خوبی زندگی می کنند." در حال حاضر، باتری های اسید سرب دارای میزان بازیافتی بالاتری هستند چرا که قیمت بازیافت از تولید کنندگان منظم بهتر خواهد بود، اما سایر موارد مانند باتری های لیتیوم و غیره، به دلیل مشکلات فنی، قیمت بازیافت نسبتا کم است.

ژانگ Tien-ren در "دو جلسه" حرکت نیز بارها و بارها مالیات باتری مصرفی غیر منطقی قرار داده است، و به طور قاطع "کمک به بهبود غیر قانونی از بازسازی ظرفیت تولید باز"، کمک نمی کند تا به طور موثر حل اسید سرب موجود باتری صنعت آلودگی محیط زیست؛ مالیات مصرف و حفاظت از محیط زیست مالیات بر باتری های سرب اسید در همان زمان، اصل عدالت مالیاتی ملی را برآورده نمی کند، همچنین موجب مجازات مجدد ". او پیشنهاد معافیت یا تمایز اسید سرب مالیات بر مصرف. "سال 2011، نه وزارتخانه و کمیسیون ملی، همراه با بازسازی صنعت باتری اسید سرب، کسب و کار باتری سرب اسید در بخش تولید برای تقویت حفاظت از محیط زیست، اما جنبه های بازیافت باتری قوانین و مقررات نسبتا کم است که می تواند جریان جریان باتری اسید سرب را به کارگاه های کوچک منتقل نکنید. در آن سال، چین یک صنعت باتری سرب اسید ملی، حفاظت از محیط زیست و اصلاح را راه اندازی کرد. از آن زمان، تولید کننده اصلی بیش از 4،000 تولید کننده باتری اسید اسکوربیک و در نهایت، کمتر از 100 واحد را حفظ کرد. "با افزایش وسایل نقلیه الکتریکی، تعمیر مجدد باطری باطری باتری مجبور است قریب الوقوع باشد." یک منبع صنعتی اشاره کرد.

بازیافت باتری "یخ و آتش"

همانطور که در بالا ذکر شد، اگر ما بگوییم که باتری سرب-اسید جریان را به کارگاه کوچک حوادث هنوز هم ادامه دارد، پس از آن در باتری لیتیوم دور ریخته شده، نمیتوان از معضل فرار کرد و وضعیت حتی بدتر از آن است. قابل درک است که استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی 5-7 ساله ممکن است از بین برود، و انتظار می رود که تعداد زیادی از خودروهای قدیمی از سال 2018 آغاز شود. طبق گفته مرکز تحقیقات فناوری خودرو چین، تا سال 2020، مجموع مصرف سوخت قراضه چین به 120،000 تا 200000 تن

برآورد صنعت بهبود کبالت، نیکل، منگنز، لیتیوم، آهن و آلومینیوم از باتری های قراضه در سال 2018 بیش از 5.3 میلیارد دلار خواهد بود و تا سال 2020 بیش از 10 میلیارد دلار خواهد بود و بازار باتری لیتیوم 25 میلیارد یوان خواهد رسید. در حال حاضر، BYD، انرژی Beiqi جدید، Chery و دیگر تولید کنندگان وسایل نقلیه جدید انرژی، دوران Ningde، از گرم باتری، سبز آمریکا، تورنتون جدید انرژی و دیگر تولید کنندگان باتری قدرت و روز، Super Wei و دیگر شرکت های تولید باتری سرب اسید ، منطقه بازیافت باتری طرح بندی شده است.

هونان تورنتون جدید انرژی شرکت، آموزشی ویبولیتین رئیس ون ییوبو به خبرنگاران، کانال های بازیافت فعلی شرکت دارای سه، از جمله شبکه بهداشت ملی، توزیع مجتمع خیابان های مسکونی، منابع تجدید پذیر آنلاین و آفلاین و پلت فرم شبکه فروشگاه آنلاین 4S و در زمینه از باتری به قبل از BYD، سپس به مجموعه ای از سیستم بازیافت خود را توسعه داد.

"ما در فروشگاه BYD 4S به موقت و موقت و پس از آن بازیابی واحد خود را به نقطه جمع آوری BYD تکیه می کنیم؛ صنعت تاکسی ما به عنوان یک مشتری بزرگ از جمله تعمیر و نگهداری، تعمیر و سایر تمرکز ویژه طبقه بندی می شود، در حالی که نقطه تمرکز و ما وضعیت باطری بازیافت به کارخانه مربوطه برای پردازش متفاوت است. »شخص مرتبط با BYD به خبرنگار اقتصادی اشاره کرد. اما در این زمینه، هنوز هم کمبود الزام قانونی وجود دارد، به طور عمده توسط ارتقاء خود به خودی سازمانی.

در حال حاضر در بازیابی باتری نیروی الکتریکی، استفاده اصلی از سیستم تأیید مسئولیت تولید، سازندگان وسایل نقلیه الکتریکی، تولید کنندگان باتری برق و استفاده از آبشار از شرکت های تولید باتری، باید تولید خود را با استفاده از باتری بازیافت اصلی مسئولیت، اخراج شرکت های بازیافت خودرو باید مسئول بازیابی اتومبیل های ضایعات بر روی قدرت باتری باشند. اما باتری الکتریکی قراضه، دولت مجبور به درخواست برای بازیافت، نصب، کارخانه باتری، کارخانه انهدام نیز حالت مناسب عملیات پیدا نشد. "در کسب و کار واقعی بازیافت، تولید کنندگان مختلف از ساختار باتری قدرت متفاوت است، سیستم مواد متفاوت است، که باعث می شود بهبود سخت به افزایش هزینه ها و هزینه های بازیابی است.اگر چه استفاده از رویکرد بازیافت یکپارچه شود، اما این رویکرد پردازش باتری خوب باتری، بلکه از طریق استاندارد سیستم استاندارد پیشنهادی، استانداردهای باتری یکپارچه باتری، و افزایش قدرت برای افزایش میدان مغناطیسی مجتمع باتری بازیافت اولیه فناوری. " "دولت از طریق یارانه های مربوط به مالی برای ترویج شرکت های مربوطه محلی برای انجام شهر برای انجام بازیافت باتری، پس از مقیاس طبیعی انتخاب از راه بازار شکل گرفته است." شخص مسئول BYD معتقد است که این رویکرد عملگرایانه تر است.

اما در متن موج دید، جاده یارانه های مالی بی ثبات بوده است، از طریق تنظیم مالیات به شرکت های رسمی برای دریافت بیشتر باتری تخلیه باطله راه حل مشکل است. ژانگ تیان رین همچنین پیشنهاد کرد که دولت باید انگیزه های بازیافت باتری را توسعه و اجرا کند. به عنوان مثال، عدم اجرای تعهدات مطابق با اجرای تعهد به مجازات شرکت، شرکت های بازیافت باتری و شرکت های بازیافت باتری مطابق با تعداد باتری ها، ظرفیت، و غیره یارانه ها، اجرای انگیزه های مالیاتی.