OptimumNano از طریق باتری با دمای پایین عبور می کند

- Oct 13, 2017-

از زمان برگزاری کنگره ملی CPC 18TH، دولت اهمیت زیادی برای توسعه صنعت انرژی خودرو جدید دارد و مجموعه ای از سیاست ها و اقدامات حمایت کننده را برای توسعه صنعتی توسعه داده و نتایج مثبتی را به دست آورده است. اما به عنوان یک صنعت جدید، سیاست مورد علاقه، تعقیب بازار، وسایل نقلیه جدید انرژی در توسعه سریع این روند هنوز با مشکل عملکرد باتری مواجه است و مانع از ارتقاء. کنگره ملی CPC یازدهم؛ به مناسبت، به عنوان یک سیستم باتری انرژی جدید خودرو با رهبر Waltmal درجه حرارت، رهبر فن آوری در صنعت و صنعت نقطه درد بزرگ، برای رویای تقویت کننده اتومبیل قدرتمند است.

زمستان "پایان یافته" ارتقاء وسایل نقلیه الکتریکی در جاده خجالت بزرگی است، مطالعات نشان داده است که درجه حرارت از 25 درجه سانتیگراد به منفی 20 درجه، باتری ماشین می تواند آزاد شدن قدرت کاهش خواهد یافت 30 درصد، مورد نیاز زمان شارژ به ترتیب افزایش خواهد یافت. بنابراین، در محیط کم دما، کارکرد وسیله نقلیه الکتریکی به نظر می رسد مشکلات شتابی، مشکلات مسدود کردن مسافت را نشان می دهد که بدون شک بزرگترین مانع در ارتقاء وسایل نقلیه جدید انرژی در چین شمالی می شود.


微信图片_20171012175925.jpg


برای جلوگیری از عملکرد پایین باتری، والتم در سال 2014، پروژه تحقیقاتی باتری با درجه حرارت پایین را راه اندازی کرد، از طریق تکرار غربالگری، آزمایش و بهینه سازی طراحی فرآیند برای کیفیت مواد مختلف باتری، شارژ باتری کم می تواند به طور موفقیت آمیزی به طور معمول توسعه یافته در درجه حرارت -35 تا 20 درجه سانتیگراد و تخلیه عادی، ضد آب و ضد گرد و غبار درجه تا IP67، از طریق درجه حرارت بالا و پایین، آب دریا برای 24 ساعت، مه نمک، فشار هوا کم و دیگر آزمون عملکرد زیست محیطی، و با موفقیت انجام آزمون در سرد شمالی.


نتایج این تحقیق از طریق شناسایی هجده نفر از مقامات حرفه ای تیانجین و شورای نوآوری علوم و فناوری شهر شنزن، کارشناسان به عنوان "سطح پیشرو در سطح ملی، برای پر کردن شکاف در میدان کم باتری ما طبقه بندی شده اند، و در ماه دسامبر 2016" 2016 جایزه نوآوری فن آوری انرژی خودرو چین "افتخار".

در ماه مه سال 2016، هوای قوی هوای شمال بخش چین را فرا گرفت، بیشترین بارش برف در شمال شرقی چین شرقی، مغولستان داخلی، وسایل نقلیه انرژی جدید مجهز به باتری والتم با مقاومت در برابر دمای پایین -25 درجه سانتیگراد و تحت آزمایش دمای پایین، به راحتی عبور کرد در هیلونگجیانگ، مغولستان، سین کیانگ و دیگر مناطق آلپی شمالی شمالی، وسیله نقلیه الکتریکی خالص با موفقیت به دوران hibernate پیوست.


微信图片_20171012175918.jpg


در حال حاضر هزاران وسیله نقلیه مجهز به وسیله نقلیه الکتریکی با واتمال باتری در منطقه شمالی، از جمله اتوبوس، اتوبوس، خودرو و دیگر انواع تدارکات خودرو وجود دارد. در میان آنها، منطقه درون مغولستان بیش از 1000 اتوبوس الکتریکی و وسایل نقلیه تدارکاتی سرمایه گذاری کرده است. هیلونگجیانگ همچنین نزدیک به 200 اتوبوس دارد. در سپتامبر سال جاری، با موتور الکتریکی با کمترین باتری حداقل در دمای زمستان -38 درجه، -25 درجه از راه آهن سین کیانگ Heilongjiang، Urumqi، مغولستان داخلی Hohhot -23 درجه شمالی منطقه frore پایدار و عملیات صاف برای بیشتر بیش از 19 ماه این یک پیشرفت بزرگ در نوآوری بهینه فن آوری است، بهترین اثبات عملکرد مطلوب باتری کم است.

تخلیه بار الکتریکی -20 درجه سانتیگراد و باتری کم از اولین تحقیق به تولید انبوه، به آزمایش واقعی در حال اجرا، نه تنها سطح فنی و مسئولیت اجتماعی واترما را نشان می دهد، بلکه همچنین نشان می دهد که در منطقه شمالی کشور ما برای ترویج برق خالص وسیله نقلیه راه حل بالغ است. از آن به بعد، منطقه شمالی خودروهای الکتریکی خالص از خجالت زمستانی "بینی" خلاص می شود، استفاده از وسایل نقلیه انرژی جدید را در چین افزایش خواهد داد و جهش بزرگی در آزمایش برف و یخ خواهد شد!


微信图片_20171012175925.jpg