Optimumnano Battery Cool Technology Escort Inner Mongolia سفر سبز

- Jan 29, 2018-

Optimumnano باتری سرماخوردگی با تکنولوژی سرپوشیده داخلی مغولستان سفر سبز

"در صبح روز 26، تعدادی از اتوبوس های جدید K3 که توسط باتری های با کارایی بالا OptimumNano کار می کردند، به آرامی از ایستگاه اتوبوس Tianjiaying رها شدند و به شرکت Public Transport Five شرکت رفتند." در روز 27 ژانویه، People's Daily Online، Xinhua، Netease، Sohu و دیگر رسانه های معتبر یک سند، برف کم دمای هوا در Hohhot را در عملکرد ایمن و پایدار از اتوبوس خالص الکتریکی برای شروع پوشش ویژه توسط توجه صنعت به بازار صادر کرده است.


امروز، از طریق دیدگاه رسانه ای، ما اتوبوس خالص الکتریکی مجهز به باتری های با کارایی OptimumNano را برای تضمین آزمایشی از سرد و سرد، رمز گشایی می کنیم، ارائه مدل برای ارتقاء و استفاده از وسایل نقلیه خالص الکتریکی در شمال و باز کردن دوران جدید سفر سبز


* توجه: محتوای مقاله از شبکه های مردم، Xinhua، Netease، Sohu گزارش های ویژه.


640.webp (1).jpg

مجهز به باتری کم باتری Watermall اتوبوس خالص الکتریکی


نخستین اتوبوس در صبح در ساعت 6:10 شروع می شود. نیم ساعت به طول می انجامد تا ماشین داغ شروع به کار کند تا آن را به یک اتوبوس الکتریکی خالی تغییر دهد. فقط 5 دقیقه طول می کشد تا ماشین را شروع کنید و زمان ماشین داغ را کوتاه کنید. در شانزدهم، شرکت حمل و نقل عمومی هوهوت دو شیعه شیانگ گفت:


در روزهای اخیر، افت ناگهانی دمای هوا در هوخوت، حداقل درجه حرارت منهای 20 درجه است که آزمون بسیار بزرگی برای راننده اتوبوس است. در صبح روز 26، تعدادی از جدید اتوبوس های الکتریکی K3 که توسط باتری های با کارایی بالا OptimumNano کار می کردند، به آرامی از ایستگاه اتوبوس Tianjiaying اخراج شدند و به شرکت اتوبوس پنج رفتند.


640.webp (2).jpg

فناوری بهینه سازی FastNano سریع برای اطمینان از اینکه هر اتوبوس الکتریکی خالص پر از حرکت است


یین پی ون، مدیر بخش بخش حمل و نقل عمومی هوهوت II، استفاده فعلی از اتوبوس 115 OptimumNano، اتوبوس الکتریکی خالص را از ژوئیه 2017 به خوبی انجام داده است. "اول از همه، آن را به محیط زیست دوستانه، و آن را اجرا می کند هموار و بدون سر و صدا. مردم عمیقا منعکس کننده است که راحتی سواری بالاتر از اصل است. علاوه بر این، نرخ تعمیر و نگهداری پایین است به دلیل این واقعیت است که تمام اتوبوس متهم قطعات الکترونیکی هستند. "


در حال حاضر 370 اتوبوس الکتریکی خالص مجهز به باتری های با درجه حرارت پایین در حال حاضر به بهره برداری رسیده اند. برخی از وسایل نقلیه سه آزمایش سرد زمستانی را تجربه کرده اند. آنها همه وسایل نقلیه انرژی جدید را از لحاظ تعداد وسایل نقلیه اعمال، ساعت کار و مسافت پیموده شده عملیاتی شده اند. در منطقه شمال برای ترویج استفاده از یک مدل.


640.webp.jpg

تحقیقات روزمره خدمات پس از فروش


منبع تغذیه اتوبوس خالص خودرو مجهز به باتری قدرت است، در حالی که باتری باتری سنتی در دماهای پایین، پارامترهای مربوطه به طور قابل توجهی کاهش می یابد و بنابراین عملکرد خودرو را تحت تاثیر قرار می دهد. Hohhot، جدید "القاء" این وسایل نقلیه مجهز با باتری با کارایی بالا OptimumNano، عملکرد باتری کم دما تا حد زیادی بهبود یافته است، برای محافظت از وسیله نقلیه در هوای سرد -20 ℃ عملیات ایمن.


علاوه بر این، به منظور اطمینان از عمل صاف از اتوبوس های خالص الکتریکی، ایستگاه اتوبوس فعلی با 6 مجموعه 240 کیلو وات شمارنده شارژ و 3 مجموعه از 120 کیلو شارژ شارژ مجهز شده است. حتی در 22 ℃ ذخیره سازی خودرو بدون گرمایش و سایر امکانات اضافی، خودرو هنوز هم می تواند تضمین شارژ طبیعی و عملیات.


در حال حاضر، اتوبوس خالص الکتریکی مجهز به باتری قدرتمند OptimumNano در 19 خط عمده مانند K3، K5، 27، 53، 4، 26 و BRT در هوهوته، با میانگین مسافر ماهانه 1.55 میلیون مسافر و متوسط نرخ بارگیری واقعی 87٪ از بالا.