طرح های LG برای ساختن بزرگترین کارخانه باتری لیتیوم یون در اروپا

- Oct 14, 2017-

با تولید کنندگان ماشین های اروپایی باید وارد صنعت خودرو الکتریکی شود، LG Chemical (LG Chem) کره جنوبی در سال آینده در لهستان، بزرگترین کارخانه باتری لیتیوم یون های اروپا، افتتاح خواهد شد.

LG قصد دارد بزرگترین کارخانه باتری لیتیوم یون را در اروپا بسازد

از سوی دیگر، قیمت باتری همچنان سقوط می کند، از سوی دیگر برای کاهش فشار تولید گازهای گلخانه ای، تولید کنندگان خودرو به تولید وسایل نقلیه الکتریکی تبدیل شده اند. فولکس واگن گروه، ولوو، دایملر و BMW و سایر تولید کنندگان خودرو در چند سال آینده برای راه اندازی مجموعه ای از وسایل نقلیه الکتریکی جدید برنامه ریزی می کنند. اکثر باتری های مورد استفاده توسط خودروسازان اروپایی از چین و کره جنوبی به علت امکانات تولید باتری های کوچک در اروپا وارد شده است. اگر چه صنعت باتری آسیا در اوایل در حال توسعه است، اما با افزایش تقاضای باتری اروپا، اروپایی ها می خواهند صنعت باتری خود را توسعه دهند، از یک سو می توانند اشتغال محلی را افزایش دهند، از سوی دیگر می تواند سود را افزایش دهد.

به گفته وزارت صنایع کشور لهستان، LG Chemical در نظر دارد 5،9 میلیارد زلایت (حدود 1،63 میلیارد دلار) در نزدیکی وروکلاو، یک شهر در جنوب غربی لهستان سرمایه گذاری کند.

فولکس واگن اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2030 20 میلیارد یورو (حدود 24 میلیارد دلار) برای تولید وسایل نقلیه ناخالص تولید کند و قصد دارد تا سال 2025 تولید 3 میلیون وسیله نقلیه الکتریکی را تولید کند.

LG Chemical در روز پنج شنبه اعلام کرد انتظار می رود که در سال آینده در لهستان بیش از 100،000 وسیله نقلیه وسایل نقلیه الکتریکی تولید کند که 2500 کارمند دارد. LG Chemical یک شرکت تابعه LG Corp. (LG Corp.) است. LG Chemical اعلام اطلاعات بالقوه مشتریان خود را اعلام کرد، اما گفت که لیست مشتریان آن شامل تولید کنندگان بزرگ خودرو خواهد بود.

"لهستان یکی از رقابتی ترین شهرهاست، بنابراین LG تصمیم گرفته است که به تولید باتری ها برای تامین نیازهای اروپا و حتی تولید کنندگان خودرو در جهان برسد." مشخص نیست که باتری این کارخانه، به طور کامل در لهستان تولید می شود یا برخی از قطعات را وارد می کند. اما LG Chemical اعلام کرد که این کارخانه یک مرکز تحقیق و توسعه خواهد بود و حدود 400 مهندس از زمینه های اتوماسیون، الکترونیک، شیمی و فناوری اطلاعات را استخدام می کند.

LG Chemical، نماینده شعبه لهستان، گفت که این شرکت اولویت خرید لایتیم را از شرکت مادران کره جنوبی و سایر مواد اولیه مورد نیاز برای تولید باتری ها را ارج می نهد، اما همچنین امیدوار است که تامین کنندگان محلی از لهستان برای خرید برخی از مواد اولیه. هزینه های باتری خیلی زیاد است اما به سرعت در حال سقوط هستند. بر اساس گزارش Barclays (Barclays)، تحلیلگران می گویند که میانگین هزینه باتری ها در سال 2010 از 1000 دلار آمریکا در هر کیلووات تا سال 2016 به ازای هر کیلووات ساعت در حدود 227 دلار آمریکا است.

در سال 2016، تنها 0.2 درصد از اتومبیل های جدید که در اروپا فروخته می شد، خودروهای الکتریکی خالص بودند. اما انگلیس و فرانسه گفتند که از سال 2040 فروش بنزین و وسایل نقلیه جدید را آغاز خواهند کرد تا آلودگی هوا را کاهش دهند و از موتورهای احتراق داخلی استفاده نکنند. کارخانه شیمیایی الجزایر در لهستان نمیتواند عنوان بزرگترین کارخانه باتری خودرو در اروپا را برای مدت طولانی حفظ کند.

در سپتامبر سال جاری، گروه مهندسی سوئیس ABB اعلام کرد که پروژه کارخانه Northvolt در سوئد را برای ایجاد بزرگترین کارخانه باتری لیتیوم یونیورسال اروپا متصل می کند، هدف این است که تا سال 2023، تولید سالانه 320GWh باتری بالاتر از کارخانه فوق العاده Tesla 90٪ از هدف. Northvolt توسط یک مدیر اجرایی سابق در Tesla تاسیس شد، و Tesla همچنین قصد دارد تا یک کارخانه فوق العاده در اروپا بسازد، اما محل آن را مشخص نمی کند.