ژاپن استراتژی و وضع فعلی لیتیوم - یون شرکت در چین

- Jul 25, 2017-

در واقع، شرکت های کره ای لیتیوم در چین قدرت باتری صنعت استراتژیک طرح قبلی و کاملا جلو.

ژاپن استراتژی و وضع فعلی لیتیوم - یون شرکت در چین

اوایل جولای تا سال 2013، اسکی کره جنوبی و گروه Beiqi و پکن کنترل الکتریکی تشکیل اتحاد استراتژیک، سرمایه گذاری در مجموع حدود 1 میلیارد یوان برای راه اندازی "پکن الکتریکی کنترل عشق علم و فناوری شرکت گیم"، کارخانه کاملا اتوماتیک است خط تولید ماژول و نیمه اتوماتیک باتری بسته سیم کشی. اما در مارس 2017 اسکی اعلام کرد که شرکت تولید در پایان سال گذشته با كاهش سفارشات باتری متوقف شد. و قبل از اسکی در چونگکینگ یوان سه کاتد کارخانه مواد، 700 میلیون یوان به چین گروه امور است.

ژوئن ۲۰۱۴ سامسونگ SDI و شرکت های چینی راه اندازی یک سرمایه گذاری مشترک سامسونگ استار جدید (شیآن) قدرت باتری، شرکت، گیم. اکتبر سال 2015 سامسونگ بزرگترین باتری خودرو تولید پایه - جدید مرکزی (شیآن) قدرت باتری پروژه رسما به عملیات قرار دهید. که تصمیم با Neusoft Ruixi و سامسونگ SDI مشترک سرمایه گذاری در دالیان برای راه اندازی شرکت، در سپتامبر سال 2016 سحر سهام اعلام کرد تولید و فروش خودرو های جدید انرژی باتری و شارژر قدرت.

بر اساس گزارش، سامسونگ SDI اصل به صرف 600 میلیون دلار آمریکا در سال 2020، برای کارخانه خود را در شیان به نصب خط تولید باتری بیشتر شده. اما در نیمه دوم سال 2016، خط تولید سامسونگ SDI در شیآن، چین برای چند ماه بیکار شده است، سامسونگ SDI اخیرا تصمیم به تجدید نظر در گسترش شیان چین باتری طرح کارخانه.

ال جی شیمیایی در سپتامبر سال ۲۰۱۴ راه اندازی جدید انرژی باتری در نانجینگ باتری Co., Ltd. است. در اكتبر سال 2015، این شرکت قدرت باتری پروژه رسما به بهره برداری به عنوان ال جی جهان بزرگترین قدرت باتری کارخانه، خروجی سالانه خود را از قدرت باتری برای 100.000 وسایل نقلیه جدید انرژی قرار داده است. فوریه 2017 ال جی شیمیایی کارخانه باتری آن در نانجینگ چین قصد دارد ساخت کارخانه باتری ماشین های اضافی و باطري کوچک گسترش قصد دارد.

پس از گزارش رسانه ها که خط تولید آن اساسا غیر فعال شده است و برنامه ریزی برای فروش پروژه به SAIC در ابتدای 2017 ال جی شیمیایی در نانجینگ چین، برق باطري از شایعات، آمد. در این زمینه ال جی شیمیایی فرد مسئول گفت که آن گیاه نانجینگ در حال حاضر به طور معمول در حال اجرا است، و نه مربوط به طرح فروش. اما تعداد تامین کنندگان مواد شیمیایی خانگی LG بدون نام و فروشندگان مرتبط نانجینگ کارخانه باتری نرم قدرت باتری کسب و کار خود در واقع تحت تاثیر قرار است.

اسکی شیمی SDI سامسونگ و ال جی, پاناسونیک انرژی وسایل نقلیه جدید در چین، مقایسه با زمان قابل توجهی بعد، آن قدرت باطري در دالیان به 2017 برای قرار دادن به تولید است. با این حال، در ظرفیت برنامه ریزی پاناسونیک واضح است بلند پروازانه تر از تولید کنندگان باتری کره ای پاناسونیک هدف به باتری کسب و کار در چین درآمد سالانه 100 میلیارد ین (حدود 5.79 میلیارد یوان) رسیده است. در میان آنها، پروژه ساخت خط تولید، قصد دارد تولید در 2017 آغاز خواهد شد. فاز دوم پروژه در نظر دارد برای شروع ساخت و ساز در 2017 پنج خط تولید خواهد شد، انتظار می رود به همه را به تولید درآمد سالانه فروش 5 میلیارد یوان را برای رسیدن خواهد شد.

چند سال پیش، کره جنوبی باتری شرکت در چین پس از طرح استراتژیک با عالی آن مقرون به صرفه بلافاصله رقابت در بازار قوی در خودروهای الکتریکی داخلی به خصوص مسافر خودروها در این زمینه سریع نشان می دهد شتاب توسعه، گسترش سریع سهم بازار. دیدن شرکت های کره جنوبی باتری در حمله داخلی در شهر خواهد شد به زودی باتری فسفات آهن لیتیم داخلی به نمونه اولیه، و باتری داخلی سه یوان زنده ماندن کسب و کار، وزارت صنایع در خرداد سال 2016 به مخاطره می اندازد معرفی "جدید انرژی تولید کنندگان خودرو محصول دسترسی و مدیریت قوانین"، استفاده مستقیم از وسایل اداری شرکت کره ای باتری های مسدود شده در دایرکتوری خارج.1500691760659066513.png

با توجه به دسترسی به دایرکتوری پس جدید داخلی انرژی ماشین قیمت باتری قدرت کره ای جایگزین است شرط لازم برای دسترسی به وسایل نقلیه جدید انرژی یارانه های مالی است.

تاکنون وزارت صنعت تعداد چهار "شرایط استاندارد" دایرکتوری را صادر کرده است، در مجموع 57 قدرت باتری نهایی شرکت ها و سامسونگ SDI ال جی شیمیایی، اسکی، پاناسونیک و دیگر ژاپنی و کره ای غول باتری هنوز فهرست وارد نشده است ، منجر به توسعه کسب و کار کره ای باتری کسب و کار در چین قدرت باتری است شده تا حد زیادی تحت تاثیر قرار. علاوه بر عوامل سیاست صنعت پیش داد و بیداد "حادثه شاده" رویدادهای سیاسی نیز اندوه بزرگ به کره ای بودجه شرکت به ارمغان آورد.

من شخصا فکر می کنم که توجه به شرکت باتری قدرت داخلی (به جز CATL) R & D تولید به طور کلی ضعیف، گسترده است و مدیریت و کنترل کیفیت است به طور کلی فقیر، حفاظت مناسب از شرکت های داخلی لیتیوم هم لازم است. اما استفاده از این ابزار اداری one-size-fits-all از ژاپن و کره جنوبی شرکت های برجسته قدرت باتری باختن آن بر خلاف روح رقابت در بازار است و منجر به لیتیوم داخلی شرکت از طریق اجرای نیست ژاپن و کره جنوبی انتشار تکنولوژی، هضم و جذب از ژاپن و کره جنوبی برای دستیابی به پیشرفت های تکنولوژیکی لیتیوم داخلی و توسعه شرکت. اگر شما برای شرکت های باتری ایالات متحده مانند سال A123، بنابراین معنی افراطی وزارت صنایع نیز شرکت های ایالات متحده باتری استفاده مي شود؟

من وزارت صنایع می تواند مدت طولانی به ژاپن و کره جنوبی قدرت باتری شرکت حذف پس از برخی از تنظیمات مانند قبول شرایط "بازار برای فن آوری" در چین برای تحقیق و توسعه بر اساس سرمایه گذاری مشترک، فکر نمی کنم یا در موجود سرمایه گذاری مشترک شرکت برای افزایش سرمایه گذاری D & تحقیق، تولید کنندگان باتری های کره ای با موفقیت جدید انرژی بازار خودرو در چین کلید را وارد کنید. البته مهم ترین چیز بستگی به روابط سیاسی بین چین و کره جنوبی به بلند کردن.

اما به دلیل روند زوال روابط فرقه ای کاملا غیر قابل برگشت پاناسونیک قدرت باتری کسب و کار توسعه چشم انداز در چین خوشبین نیستم. شرکت های ژاپن و کره جنوبی لیتیوم در چین چگونه سرنوشت، اجازه دهید ما صبر کنید و ببینید.