چهار چرخ خودرو برقی بسیار کوچک مدیریت هرچه سريعتر از منطقه خاکستری

- Mar 13, 2017-

andquot; چهار چرخ ماشین های الکتریکی کم سرعت صنعت مورد واضح supply-side اصلاحات است! andquot; S کنگره، Longxin برگزاری شرکت گیم رئیس اداره توو Jianhua کلمات در طی جلسات دو امسال زمانی که نمایندگان با شوق و ذوق مطالب اصلاحات کار ساختاری در طرف عرضه در دولت کار گزارش مدیر ملی Peopleand #39؛ مورد بحث توجه همگان را به خود جلب.


1489127899911947.png


مردم ملی و #39؛ کنگره، رئیس هیئت مدیره Longxin برگزاری شرکت, با مسئولیت محدود


بسیاری از مردم می دانند که شروع به andquot چهار چرخ با سرعت کم برق carandquot;، آیا از ماشین دیدنی توریستی و پلیس ماشین الکتریکی. اما از سال 2010 به بعد، چهار چرخ با سرعت کم وسایل نقلیه الکتریکی چینی روستایی و حومه خانواده بیشتر و بیشتر افراد کم درآمد وارد کرده اید. بنا به آمار، چین در حال حاضر حدود 3 میلیون است چهار چرخ با سرعت کم وسایل نقلیه الکتریکی, industryand #39; s خروجی سالانه 1 میلیون رسیده و حفظ 50 درصد نرخ رشد سالانه.


andquot; Tujiahua گفت: دور چهارم قیمت های کم سرعت ماشین های الکتریکی هستند که عمدتا متمرکز شده در 2 تا 3 میلیون، عمدتا به درآمد خانواده روستایی، حومه بین 3-80.000 یوان از گروه های کم درآمد. چهار چرخ با سرعت کم وسایل نقلیه الکتریکی برای موتور سیکلت، وسایل نقلیه الکتریکی سفر طبقه کم درآمد به ارائه محصولات پناه آوردن شاخص شادی طبقه کم درآمد به اشتراک گذاری نتایج توسعه اجتماعی، افزایش و رشد اقتصادی پایدار ساخته شده یک نقش مثبت، مدل طرف عرضه اصلاحات است.


با این حال، این جرم، توسعه سریع صنایع جدید به بسیاری از مشکلات روبرو هستند. توو Jianhua گفت که عدم مدیریت استاندارد که وسایل نقلیه الکتریکی چهار چرخ با سرعت کم شده اند قدم زدن در مدیریت ملی منطقه خاکستری. چهار چرخ ماشین های الکتریکی کم سرعت باید باشد نسبت به مدیریت موتور سیکلت یا ماشین به طور مستقیم تعیین کننده صنعت می تواند همچنان به توسعه.


توو Jianhua پیشنهاد کرد که دور چهارم کم سرعت وسایل نقلیه الکتریکی باید در دسته موتور سیکلت برای مدیریت گنجانده شده است. andquot; گروه های کم درآمد به هزینه های صدور مجوز، بیمه، driverand #39؛ بسیار حساس هستند مجوز ها، و غیره. هزینه استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی چهار چرخ با سرعت کم به عنوان موتور سیکلت به آنها قابل قبول است یا آنها directly.andquot اتومبیل را خریداری کنید. گفت: توو Jianhua در چهار چرخ با سرعت کم وسایل نقلیه الکتریکی دوچرخه، موتور سیکلت کاربران برای ارتقاء تقاضا به جای نسخه relegated ماشین سواری هستند.


توو Jianhua که Chinaand #39; s شهرهای بزرگ andquot را اند; ممنوع در frictionandquot؛, اما کم سرعت چهار چرخ خودروهای الکتریکی به مدیریت موتور سیکلت نه بیاورد مشکلات به مدیریت ترافیک شهری. در مقابل استفاده اصلی آن در حومه و مناطق روستایی به مدیریت موتور سیکلت می تواند صدها میلیون وسایل نقلیه در مناطق روستایی به طور موثر به مدیریت ایمنی.


علاوه بر این، Tu Jianhua پیشنهاد چهار چرخ با سرعت کم وسایل نقلیه الکتریکی باتری لیتیوم جایگزین دوره گذار باقی بماند باید. در حال حاضر، چین حدود 95 درصد از چهار چرخ با سرعت کم وسایل نقلیه الکتریکی باتری های سرب با استفاده از قبیل جایگزین برای باتری لیتیوم خودرو هزینه خواهد شد توسط بیش از 50 درصد افزایش می دهد شرکت های 3 تا 5 سال از دوره گذار در باتری های سرب موجود مدیریت، باید قدرت بازار با توجه به andquot؛ که به تولید، که مسئول بازیافت ، که است مسئول forandquot; اصول مديريت.