باتری استوانه ای و بسته های نرم افزاری است که بیشتر مناسب برای اتومبیل های الکتریکی

- Feb 16, 2017-

در ژانویه 2017 worldand #39; s پیشرو با نام تجاری ماشین الکتریکی تسلا اعلام کرد که companyand #39; s نوادا اساس کارخانه سوپر (Gigafactory) تولید انبوه باتری یون لیتیوم را آغاز کرده است. این andquot استوانه ای batteryandquot لیتیوم 2170; تسلا و پاناسونیک شرکت طراحی شده است، خواهد شد برای تسلا انرژی ذخیره سازی محصولات و سدان جدید 3 مدل مورد استفاده قرار گیرد.

از 18650 به 2170 سنگ آهک باتری لیتیوم یون استوانه ای به نظر می رسد به گرفتن بیشتر و بیشتر شنگ. با این حال، اگر چه تسلا به 18650 به عنوان نماینده باتری استوانه متصل است، مارک های دیگر جهان دو ماشین الکتریکی, نیسان با صدای باد و شورلت Vaughanand #39; انتخاب ها متفاوت است. اطلاعات نشان می دهد که نیسان باد شورلت وو دا شبکه در انتخاب باتری قدرت شنیدن پشته انعطاف پذیر باتری است.

با برند معروف ماشین الکتریکی جهان چه دلیل آنها انتخاب قدرت باتری را بسیار متفاوت است؟ در زمینه برنامه های باتری خودرو قدرت 18650 لیتیوم باتری و باتری های نرم مزایا و معایب خود را از کجا است؟

گرد نرم باتری های که برای اتومبیل های الکتریکی مناسب تر است؟

شکل الاكترليت متفاوت است

به عنوان بازار فعلی این دو جریان اصلی قدرت باتری، باتری 18650 و لیتیوم پلیمر باتری بسته نرم با توجه به مواد بسته بندی پوسته و تشخیص. باتری 18650 بسته شل به طور کلی فولاد (18 از 18 میلی متر قطر 65 65 میلی متر در طول و 0 برای باتری استوانه ای) است. ساختار داخلی الکترود و دیافراگم زخم است. لیتیوم پلیمر بسته نرم افزاری باتری بسته بندی استفاده از آلومینیوم فیلم های پلاستیکی، لنت برق داخلی و دیافراگم (لایه به لایه پشته) انباشته شده است.

اگر چه شکل و ساختار داخلی متفاوت است، اما دو باتری در واقع اصل همان. دو باتری مثبت، منفی و الکترولیت، مواد کاتد اکسید کبالت لیتیوم، نیکل کبالت منگنات منگنز (سه گانه مواد) به طور کلی است.، لیتیم آهن فسفات یا لیتیوم منگنات، مواد آند به طور کلی گرافیت، الکترولیت لیتیوم هگزافلوئوروفسفات راه حل بود.

تفاوت اصلی بین این دو مواد داخلی باتری - الکترولیت اشکال مختلف است: لیتیوم پلیمر باتری نرم داخلی الکترولیت در پلیمر استفاده می شود، معمولا ژل یا الکترولیت جامد و 18650 باتری داخلی معمولا مایع است. 18650 لیتیوم باتری و باتری های انعطاف پذیر باتری لیتیوم پلیمر مزایا و معایب خود را دارند. در حال حاضر تولید باتری 18650 درجه بالایی از اتوماسیون باتری ثبات، امنیت سطح بالا رسیده اند، همراه با باتری خود را نور کوچک، وزن، که توسعه سیستم مدولار و استاندارد درجه یک مزیت منحصر به فرد است. بسیاری از مردم معتقدند که استفاده 18650 باتری به عنوان منبع قدرت جدید انرژی خودرو در این مرحله بهترین انتخاب است.

با این حال، باتری 18650 کاستی جلوگیری می, است که ظرفیت داده شده کم است (به طور کلی حدود 2 ~ 4Ah). این باعث 18650 باتری در استفاده از تعداد مورد نیاز از باتری های بسیار زیادی به حفظ قوام باتری، باتری باتری مدیریت سیستم خنک کننده پیچیده تر هم است.

در مقایسه با 18650 باتری لیتیوم پلیمر تک سلولی انعطاف پذیر باتری ظرفیت بالا است و نازک، هر منطقه و هر شکل، و غیره (می تواند تولید 0.33 میلی متر 0.50 میلیمتر و مدل های دیگر را از باتری فوق العاده نازک)، اشکال اصلی این است ثبات فقیر فقیر استحکام مکانیکی. براساس ویژگی های لیتیوم پلیمر انعطاف پذیر باتری باتری لیتیوم پلیمر انعطاف پذیر به طور فزاینده ای در گوشی های تلفن همراه لپ تاپ موبایل قدرت و زمینه های دیگر استفاده می شود. چون رسانایی الکترولیت کلوئیدی (یا جامد) مقاومت داخلی بسیار خوب، بزرگ نیست، با این حال، باتری لیتیوم پلیمر انعطاف پذیر در حال حاضر به ندرت در وسایل نقلیه الکتریکی استفاده می شود.

باتری نرم است نه همه از باتری های لیتیوم پلیمر

از باتری لیتیوم پلیمر نرم به ندرت مورد استفاده در وسایل نقلیه الکتریکی, سپس, نیسان شنیدن باد پشته انعطاف پذیر باتری بسته است چه نوع از باتری?

در واقع اگر چه بسته پلیمر لیتیوم به طور کلی به عنوان انعطاف پذیر باتری اشاره اما چون باتری قابل انعطاف همچنین الکترولیت های مایع استفاده کنید تا باتری نرم همه از باتری های لیتیوم پلیمر نیست. نیسان شنیدن باتری باد استفاده از مایع الکترولیت باتری است.

آیا لیتیوم پلیمر باتری نرم یا مواد داخلی برای مایع الکترولیت باتری انعطاف پذیر انعطاف پذیر باتری به طور کلی استفاده می شود در آلومینیوم فیلم پلاستیکی بسته. آلومینیوم ضخامت فیلم نازک است، مقاومت مکانیکی ضعیف در برخورد خودرو و دیگر موارد شدید است، آلومینیوم پلاستیک فیلم ناشی از حوادث، استفاده از باتری های نرم در خودروهای جدید انرژی در نقص اصلی است که در معرض آسیب است.

آن گزارش شده است که، در سفارش برای اطمینان از ایمنی، نیسان شنیدن باد در اجزای چهار ماژول باتری را خارج از افزودن آلومینیومی به سیاست. با این حال، نشت باتری هنوز است نیسان نقص کشنده باتری را بشنود، نیسان شنیدن باتری باد در سواران در andquot; نشت kingandquot; عنوان، اغلب مورد انتقاد قرار داد.