چین انرژی جدید وسایل نقلیه چگونه به سازگاری با کشورهای توسعه یافته

- Jan 11, 2017-

در حال حاضر، شرکت های اتومبیل چین شده اند در رقابت برای مجموعه ای خاموش رونق ترمیم ماشین جدید انرژی، با این حال، وسایل نقلیه جدید انرژی چین در واقعیت این است که عدم امکانات زیربنایی وجود دارد، بازار مصرف بالغ نشده، مشکلات پژوهش فن آوری های کلیدی و موانع دیگر است . آینده وسایل نقلیه جدید انرژی در چین خواهد چشم انداز بازار بزرگ دارم، کارشناسان نشان می دهد که توسعه چین از وسایل نقلیه جدید انرژی باید از سیاست محرک آمریکا و R ژاپن و مدل D یاد بگیرند.

از مبارزه خود را برای پیدا هم

در حالی که بحران انرژی، نیازهای حفاظت از محیط زیست و دولت برای تشویق حمایت از سیاست و عوامل دیگر، در تولید کنندگان فعلی ماشین چینی، آیا مارک های محلی، و یا سرمایه گذاری مشترک، در حال رقابت برای پیوستن به تولید وسایل نقلیه جدید انرژی و یا برنامه.

گزارشگران آموخته است که با چند سال پیش توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی به شرکت های تنهایی، تفاوت اصلی این است که تلاش های مشترک برای توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی، تکانه وجود داشته است. گوانگژو شهرداری دولت و شرکت نیسان موتور، آموزشی ویبولیتین، Dongfeng موتور شرکت، آموزشی ویبولیتین امضا "توسعه مشترک از وسایل نقلیه الکتریکی برای ترویج تفاهم نامه." نیسان موتور در خط مقدم توسعه وسایل نقلیه الکتریکی رسیده است، شهر گوانگژو، خواهد بود که توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی به عنوان یک فرصت برای هدایت روند توسعه خودرو آینده به منظور افزایش بیشتر دولت و کسب و کار همکاری و سطح گوانگژو برای ترویج توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی است.

گوانگژو شهری کمیته، معاون شهردار وو Yimin گفت که با توسعه سریع صنعت خودرو و رشد سریع مالکیت اتومبیل، منابع و محیط زیست افزایش فشار به توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی خواهد بود که انتخاب اجتناب ناپذیر مواجه است، بلکه تولید گوانگژو خودرو صنعت برای رسیدن به ارتقاء صنعتی و توسعه پایدار یک راه مهم است. به منظور سرعت بخشیدن به توسعه گوانگژو تعیین کرده است تا انرژی صنعت خودرو گروه توسعه پیشرو جدید، و برای شروع یک برنامه توسعه انرژی صنعت خودرو جدید است. گوانگژو مشتاقانه منتظر به راه اندازی موفقیت آمیز اقتصاد صفر انتشار برای توسعه اقتصاد محلی و ساخت یک خانه سبز را به یک سهم مثبت است.

آیا سرمایه بین المللی، و یا شرکت های داخلی، در مورد انرژی جدید صنعت خودرو در چین این کیک غول بسیار خوش بینانه است. متخصصان صنعت پیش بینی که تا سال 2020، چین 10٪ -20٪ از فروش ماشین سواری را از وسایل نقلیه الکتریکی خالص، ترکیبی قابل شارژ و دیگر وسایل نقلیه جدید انرژی آمده است.

وزارت علوم و فناوری نیز انتخاب تعدادی از شهرستانها برای صرفه جویی در انرژی و وسایل نقلیه جدید انرژی در مقیاس بزرگ تظاهرات ایده در حال اجرا برای سه سال متوالی در بیش از 10 شهرستانها بزرگ و متوسط داخلی پیشنهاد برای انجام هزاران درجه خودروهای هیبریدی، خودروهای الکتریکی و پیل سوختی، و همچنین تظاهرات در مقیاس بزرگ از زیرساخت های تامین انرژی، و در تلاش برای ایجاد بهره برداری از وسایل نقلیه جدید انرژی به اندازه بازار خودرو در سال 2012 برای 10 درصد است. هسته اصلی این ایده این است که گسترش مقیاس تظاهرات برای ترویج صنعتی از وسایل نقلیه جدید انرژی است.

یادگیری از مدل توسعه پیشرفته خارجی

اگر چه یک چشم انداز بازار گسترده وجود دارد، اما وسایل نقلیه جدید انرژی چین در واقع ایستگاه های شارژ و دیگر امکانات اولیه، عدم بلوغ بازار مصرف، مشکلات پژوهش فن آوری های کلیدی و موانع دیگر وجود دارد. اطلاعات مربوطه نشان می دهد که استفاده فعلی از وسایل نقلیه جدید انرژی در چین تنها 1٪ است. تغییرات در وسایل نقلیه جدید انرژی در چین "تحسین" شرایط، کارشناسان نشان می دهد که ایالات متحده باید از سیاست محرک و R ژاپن و مدل D یاد بگیرند.

اول، کشت بازار مصرف داخلی

"اگر چه صرفه جویی در وسایل نقلیه انرژی در انرژی و حفاظت از محیط زیست، اما در مدل همان سطح، قیمت حداقل پنج یا شش میلیون پول yuan.More برای خرید یک ماشین و یا پول بیشتری برای خرید نفت، مصرف کنندگان چینی تمایل به دومی را انتخاب کنید.

تا اوایل به بازار جدید انرژی خودرو در چین ماشین هیبریدی - تویوتا پریوس، به عنوان مثال، در سال 2006، فروش خودرو در چین در 2100، 2008، به منظور افزایش فروش، تویوتا قیمت برش 24000 یوان، اما تنها به فروش می رسد 899 خودرو. نسبت به فروش تجمعی جهانی 1.2 میلیون سابقه درخشان، پریوس در عملکرد بازار چین را ترک است.

مشاوران صنعتی پکن جیا Xinguang بر این باورند که ارتقاء وسایل نقلیه جدید انرژی نیاز به کشت بازار مصرف داخلی و دولت در عین حال، نقش حیاتی کلید، مهم این است که افزایش شدت یارانه صنعتی، یارانه مستقیم به نفع مصرف کنندگان خواهد شد، به طور موثر تحریک مصرف. محرک ما در این زمینه ارزش یادگیری است.

بر اساس گزارش، ایالات متحده با استفاده از رویکرد دولت و کسب و کار دو نیرو است. اوباما در محدودیت سوخت و سیاست جدید انرژی برای صنایع اتومبیل سازی آمریکا یک مسیر روشن، شرکت ها بالا بردن سرعت تحقیق و توسعه خود را دارند. ایالات متحده از طریق توسعه استانداردهای سختگیرانه بیشتر خودرو انتشار سوخت و جدید سیاست وسایل نقلیه انرژی، و همچنین از طریق دولت تامین اتومبیل صرفه جویی در انرژی، مصرف کنندگان به خرید اتومبیل های کاهش مالیات صرفه جویی در انرژی، ایجاد وسایل نقلیه جدید انرژی، دولت را پروژه های تامین مالی، ترویج سرمایه گذاری جدید زیرساخت های وسایل نقلیه انرژی، دولت آمریکا بیشتر به ترویج محصولات خودرو در "کوچک سازی" و "مصرف انرژی پایین" جهت. دولت فدرال از ایالات متحده سه خودروساز بزرگ تولید 17600 از جمله وسایل نقلیه انرژی های جدید، از جمله اتومبیل های صرفه جویی در انرژی را خریداری کنید.

اوباما روشن ساخته است که تا سال 2015 در ایالات متحده به یک میلیون هیبریدی شارژ در جاده ها است. به منظور تشویق مصرف، خرید از صاحبان ترکیبی همراه، شما می توانید 7500 $ مالیات کسر لذت ببرید. در حالی که دولت 400 میلیون دلار آمریکا سرمایه گذاری کرده است را به حمایت از ایستگاه ها و سایر زیرساخت های شارژ. این سیاست انرژی جدید، R & D روشن تر صرفه جویی در انرژی کاهش انتشار از محصولات جدید، جهت و اهداف.

دوم، ساخت یک موسسه تحقیقاتی مشترک

وسایل نقلیه جدید انرژی برای غلبه بر بسیاری از مشکلات کلیدی فنی، در نتیجه تقویت تحقیق و توسعه مشترک، بهبود بهره وری R & D است همچنین بخش مهمی از توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی است.

"چین اخبار خودرو" ویرایشگر زونگ شیعه خاطر نشان کرد: "در حال حاضر شرکت های داخلی برای توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی شور و شوق است، که بسیار مثبت، ما نمی تواند 'هرج و مرج به دلایل، اکثر شرکت های به وسایل نقلیه جدید انرژی خودداری کرد، ادارات دولتی باید سازماندهی صنعت خودرو ملی و علاقه مند به توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی به طور مشترک مطالعه طرح توسعه، به ویژه، به منظور تشویق شرکت های بیشتر، به ترویج توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی، نهادها، موسسات تحقیقاتی، و حتی افراد به مشارکت در توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی، وسایل نقلیه جدید انرژی به منظور قادر به نظر می رسد در یک وضعیت خوب است.

زونگ شیعه نیز مطرح نیاز به پدیده هوشیار، شرکت فعلی داخلی برای توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی شور و شوق بالا است، اما بسیاری از شرکت ها به طور جداگانه تحقیق و توسعه، بهره وری پایین، هزینه بالا، و برخی از شرکت های در به منظور رسیدن به سیاست یارانه های ملی و راه اندازی یک اتومبیل جدید انرژی، در نظر گرفته شده به اختلاس و نه در تعمیرکار. "بنابراین، فن آوری های کلیدی چین در تحقیق خودرو انرژی های جدید، باید از مدل R & D ژاپن تولید و تحقیقات اتحاد یاد بگیرند، این مدل منجر به منابع یکپارچه سازی، بلکه منجر به نظارت بر جریان وجوه یارانه برای شرکت است."

بر اساس گزارش، باتری ژاپنی برای غلبه بر فن آوری های کلیدی، ایجاد کرده است توسعه با عملکرد بالا باتری وسیله نقلیه الکتریکی بزرگترین انرژی جدید اتحاد صنعت خودرو، اجرای 2009 "نوآورانه تحقیقات علمی پروژه خاص مبتنی بر باتری" پروژه های جدید . این اتحادیه شامل تویوتا، نیسان و دیگر شرکت های خودکار، سانیو الکتریک و موتور دیگر، شرکت های تولید باتری و دانشگاه کیوتو و دیگر دانشگاه های معروف و موسسات تحقیقاتی، در مجموع 22 واحد عضو. اتحادیه هر واحد بیش از 50 حرفه ای فعال در زمینه تحقیقات تعاونی، توسعه شرکت نیاز به تکنولوژی پایه مشترک است. دولت ژاپن قصد دارد به سرمایه گذاری 21 میلیارد ین در این پروژه ظرف مدت هفت سال، توسط توسعه با عملکرد بالا باتری وسیله نقلیه الکتریکی، تا سال 2020، ماشین الکتریکی ژاپنی به اتهام بیش از سه برابر محدوده رانندگی.

سوم، توسعه یک نقشه راه روشن

گوا یان، معاون مدیر مرکز تحقیقات توسعه استراتژی خودرو چین از دانشگاه تیانجین، اشاره کرد که نقشه مسیر جدید خودرو انرژی چین شده است باز هم یک دلیل مهم برای توسعه آهسته آن است. با توجه به گزارش ها، اجماع بین المللی در جهت استراتژیک توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی است: نقطه شروع بنزین و گازوئیل وسایل نقلیه سنتی است، پایان خودروهای سلول سوختی هیدروژن، که در طی آن در حدود 20 سال از انتقال وجود دارد، آن خواهد بود که وسایل نقلیه جدید انرژی برای جنگ فصل غوغا. با تمرکز ایالات متحده بر توسعه وسایل نقلیه هیدروژنی، ژاپن شور و نشاط توسعه خودروهای هیبریدی بخار برقی، وسایل نقلیه دیزلی در اروپا نسبت به نقشه راه اصلی انرژی جدید چین آن مشخص نبود.

اویانگ Minggao، مدیر آزمایشگاه های کلیدی دولت از ایمنی خودرو و حفاظت از انرژی، که در توسعه های جدید استراتژی وسایل نقلیه انرژی در چین درگیر شد، گفت: "صنعت خودرو چین اواخر مدل موهای باشد: از یک سو، موتور سنتی فن آوری است که در پشت شرکت های چند ملیتی؛ از سوی دیگر، جدید تحقیق و توسعه فن آوری انرژی بنابراین، چین تحقیق و توسعه فن آوری های جدید انرژی خودرو باید متفاوت از کشورهای دیگر باشد، آن را می توانید توسعه منظم نیست، اما برای دست به دست.

چهارم، توسعه متنوع از وسایل نقلیه صرفه جویی در انرژی

کارشناسان صنعت نیز اشاره کرد که استفاده از طیف گسترده ای از چشم انداز به توسعه منابع جدید انرژی است. از آنجا که در انرژی، هدف نهایی بشر استفاده از انرژی های تجدید پذیر برای دستیابی به توسعه پایدار است. انرژی های تجدید پذیر، از جمله انرژی خورشیدی، باد، آبی، زیست توده، زمین گرمایی، انرژی جزر و مد، و غیره، هدف آینده نزدیک است برای کاهش وابستگی به سوخت های فسیلی، برای رسیدن به تنوع انرژی.

تجزیه و تحلیل جیا Xinguang، در حال حاضر، هر دو در داخل و خارج چشم در وسایل نقلیه الکتریکی، خودروهای هیبریدی متمرکز شده است. از بازار، نیاز به آدرس شبکه حمایت از تامین انرژی (ایستگاه شارژ)، عملکرد برای رفع نیازهای مصرف کننده، قیمت باید رقابتی باشد. اگر از طریق تعداد زیادی از ساخت و ساز از زغال سنگ اخراج، نیروگاه سوخت به منظور تامین برق، و در نتیجه آلودگی جدید، پس از آن در وسایل نقلیه جدید انرژی به ذکر درگیر نیست، و اگر از طریق انرژی خورشیدی، باد، انرژی هسته ای برای افزایش عرضه، و در حال حاضر این نسل قدرت "انرژی جدید"، با تجربه درد و رنج دردناک از بالا هزینه است، به لحاظ فنی هیچ دستیابی به موفقیت کامل وجود دارد. حتی اگر تکنولوژی وسیله نقلیه الکتریکی کامل است، پس از آن نسل جدیدی از فن آوری انرژی را بلافاصله بالغ.

جیا Xinguang گفت که مردم را توسعه داده است 100 کیلومتر مصرف سوخت یک ماشین مفهوم لیتر، اگر چه بسیاری از مردم در این ماشین شک و تردید، اما از طریق ماشین، ما می توانیم طیف گسترده ای از سوخت صرفه جویی تکنولوژی را مشاهده کنید: مقاومت کم، احتراق داخلی کارآمد موتور، کاهش وزن، مواد بدن و غیره، بنابراین، در موتور احتراق داخلی صرفه جویی در انرژی کاهش انتشار سنتی است همچنین یک مقاله بسیار خوبی برای انجام. چین مشتاق به توسعه خودروهای برقی به منظور "گره گره حرکت کردن توسعه" و "فراتر از" است، در نتیجه دادن تا از بهبود تلاش های موتور احتراق داخلی سنتی، در یک منفعل جدید نتیجه: بازار خودرو جدید انرژی واقعا تشکیل نشده است، و کارآمد داخلی توسعه موتور احتراق بالقوه بزرگ، ما برای هر دو طرف به حساب نیست.

"این خودرو نه تنها در جاده ها اجرا، نه فقط در بزرگراه ها، یک، دو، جاده ها ساده، و همچنین به عنوان جاده های روستایی وجود دارد. به طور مشابه، توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی است که نه تنها یکی از راه، به طور خاص، به جاده از واقعیت گفت: "جیا Xinguang.