فیبر کربن چگونه ساخته شده است؟

- Jan 03, 2017-

در سال های اخیر نوت بوک فیبر کربن دوچرخه فیبر کربن، راکت فیبر کربن و سری محصولات الیاف کربن به خانه های مردم عادی, andquot; fiberandquot کربن ساخت; یکی از آشنا ترین با مواد جدید. علاوه بر حضور مکرر در مواقع اضطراري روزانه، فیبر کربن نیز در خودرو، هوافضا، کشتی سازی، انرژی و دیگر صنایع با تکنولوژی بالا استفاده می شود. این می گفت که تقریبا تمام مناطق نظامی و غیر نظامی حضور فیبر کربن دیده می شود. با این حال، شما می دانید چگونه فیبر کربن از آن ساخته شده است


برنامه های فیبر کربن در هواپیماهای مسافربری ایرباس A380 فیبر کربن مورد استفاده در هواپیمای ایرباس A380

فیبر کربن چیست؟


قبل از پاسخ به این سوال letand #39; s را نگاه چه فیبر کربن است. فیبر کربن (الیاف کربن)، بنا به تعريف از فیبر کربن، کربن محتوای بیش از 90 درصد تشکیل شده است. در سطح microcosmic ساختار فیبر کربن مشابه گرافیت می باشد و از کریستال های ذرات کربن فلز تشکیل شده است. این ذرات کربن بلورهای نام نام گرافن است. فقط یک لایه از ضخامت هسته ای اتم های کربن در آرایش شش ضلعی مشابه به شکل لانه زنبوری است. این ترتیب منحصر به فرد از اتم گرافن قوی ترین مواد می کند. در کربن, این بلورهای ذرات کربن همیشه به طور منظم هستند و گاهی کربن ذرات بلور کریستال ذرات کربن ممکن است در شرایط متقابل متناوب رخ دهد.

ساختار فیبر کربن باعث بسیاری از خواص بسیار عالی شما فراهم می سازد. بر اساس فرض حفظ تراکم کم، قدرت محوری و Youngand #39; s مدول فیبر کربن هستند بسیار بالا. علاوه بر این، فیبر کربن مقاومت عالی به دما، ultrahigh خستگی و خوردگی نیز به خوبی هدایت و هدایت حرارتی است. این ویژگی بسیار عالی برای اطمینان از کاربرد آن در زمینه های مختلف از قضیه است.


گرافن (چپ) و گرافیت (گرافن (سمت چپ) و گرافیت (سمت راست) راست)

پس چقدر خوب عملکرد فیبر کربن ساخته شده است؟


اگر چه الیاف کربن است که عمدتا از کربن تشکیل شده است، ساختار بسیار نزدیک به آن از گرافیت است. با این حال، هنوز هم ممکن نیست برای استفاده از فیبر کربن به طور مستقیم تولید کربن یا گرافیت است. تنها می تواند استفاده از برخی از مواد اولیه الیاف آلی حاوی کربن و ترکیب آلی الیاف با رزین های پلاستیکی. با هم به تولید الیاف کربن.


الیاف آلی مورد استفاده در تهیه فیبر کربن عمدتا شامل: الیاف اکریلیک آسفالت الیاف چسبناک شهرستان یا فیبر فنلی، و غیره. در میان آنها، اکریلیک الیاف کربن و الیاف کربن زمین به طور گسترده مورد استفاده هستند. همانطور که مواد اولیه پارامترهای خاص روند داشته است شرایط مختلف عملکرد فیبر کربن آماده استفاده از الیاف آلی مختلف تفاوت هایی را داشته باشد. با این حال، در این فرایند آن را تحت 4 فرآیندهای فیبر نخ ریسی، تثبیت کننده های حرارتی (preoxidation)، اکسیداسیون و carbonization همراه با تغییرات شیمیایی مانند dehydrogenation, cyclization, preoxidation, اکسیداسیون و دكسدت شایع است. پس از این فرآیند ما اصلی فیبر کربن می باشد.


بدنه فیبر کربن بدن فیبر کربنبا این حال، آماده سازی پیشرو که فرایند تهیه الیاف کربن بیش از معنا نیست. تهیه سیم اصلی بلکه همچنین نیاز به رفتن را از طریق فرایند سایزینگ و درمان. اندازه اصطلاح ابریشم خام و رزین های اپوکسی مخلوط کردن فرایند است. فرآيند سایزینگ می شود استفاده می شود از بسیاری جهات، شما می توانید به طور خودکار محل دستگاه را در رزین های اپوکسی فیبر کربن غوطه ور، همچنین رزین مصنوعی و سایر پلیمرها و فیبر کربن با هم مخلوط می تواند. پس از اندازه، شما باید از طریق فرایند نهایی است که ثابت شده است. روند درمان معمولا به حرارت و یا رزین های اپوکسی در خلاء تحت فشار استفاده می شود. درمان عمدتا به اپوکسی رزین پوشش داده شده با فیبر کربن سخت است; علاوه بر این، در فرآیند پخت فیبر کربن ممکن است واکنش شیمیایی، مواد سیم اصلی کربن مواد منجر به تراکم های فیبر بین ذرات قوی تر را شامل نمی شود. در این زمان فیبر کربن محصولات واقعا کار خوب انجام دهد.