بوش جدید 48 ولت باتری فناوری هیبرید به کمک جدید توزیع انرژی

- Oct 14, 2017-

بوش آلمان جدید 48 ولت باتری ترکیبی این است که نیازهای تولید کنندگان خودرو جهان است. با پل بوش این باتری 48 ولت نوآورانه برای تسهیل یکپارچه سازی سریع به مدل های جدید کمک به سازندگان اتومبیل های موجود و مشابه استارت آپ به کوتاه شدن چرخه توسعه و صرفه جویی در هزینه های استاندارد است. "بوش ماشین جوجه کشی برای تکنولوژی الکتریکی ترافیک است و متعهد به کمک به oem ها کاهش زمان توسعه ارزشمند و سرعت بخشیدن به سرعت تحویل محصول است" گفت: دکتر Rolf Bulander، رئیس از بوش گروه هیئت مدیره و رئیس واحد کسب و کار فن آوری حمل و نقل خودرو و هوشمند. باتری های یون می تواند در بسیاری از مدل های نصب مانند اتومبیل کامپکت, مینی ماشین و اتومبیل مینی، و غیره، انتظار می رود برای شروع تولید انبوه تا پایان سال 2018. با در نظر گرفتن بازار برای مدل هیبرید ورود خواست بزرگ بوش نیز علاوه بر 48 ولت باتری ارائه سایر اجزای انتقال قدرت. بوش انتظار دارد که توسط 2025 حدود 15 میلیون رقم 48 ولت در راه خواهد بود.

بوش 48 ولت جدید تکنولوژی هیبریدی باتری جهت توزیع انرژی جدید

فن آوری باتری پیشرفته: استاندارد پردازش، آسان برای استفاده

چه در چین، اروپا و آمریکای شمالی، سازندگان خودرو در تلاش برای کاهش انتشار دی اکسید کربن و کاهش مصرف سوخت خودرو. طراحی سیستم بوش باتری 48 ولت جدید برای این تقاضا است. به عنوان مثال، بوش در استفاده از باتری های لیتیوم یون به عنوان نزدیک که ممکن است, می تواند هنوز هم به طور موثر کاهش انتشار دی اکسید کربن. با بوش انرژی بازیابی شتاب کمک سیستم (BRS)، ترمز انرژی ذخیره شده در باتری است و وجه خودرو، که موجب صرفه جویی در سوخت و انتشار کربن را کاهش می دهد در حال شتاب گرفتن است. 48 ولت باتری تقاضای بازار، به ویژه توسط تولید کنندگان چینی نفع. براساس این زمینه بازار باتری لیتیوم-یون که در چارچوب جهانی موفق باشد انتظار می رود. در حال حاضر، بوش با بازار چینی، از جمله بیش از یک دوجین مشتریان برای تماس و دسترسی به تعداد قابل توجهی از برنامه های تولید شده است.

راز موفقیت این باتری این است که آن استفاده از مفاهیم پیشرفته برای کمک به کاهش انتشار کربن خودرو در راه مقرون به صرفه تر است. در همان زمان محصول طراحی محصول اقتصاد نیز کمک به باتری عملکرد خنک کننده فعال و پوسته محصول ساخته شده از پلاستیک به جای فلز ندارد. این عوامل کمک به بیشتر هزینه های تولید را کاهش دهد. مورد پلاستیک است که بدون شک چالش واقعی در ساخت باتری تا مورد باتری باید قادر به مقاومت در برابر فشار برخی چون باتری های لیتیوم یون را طول عمر باتری و هنگامی که باتری شارژ شده است، پر از باد است. حتی اگر مسکن پلاستیک تحت فشار مهندسین بوش هستند واحدهای داخلی باتری 48 ولت چینش دوباره.1507798746929009107.jpg

گفت: دکتر Mathias Pilin کسب و کار حمل و نقل برقی بوش را "برای مدت طولانی بوش بوده است متعهد به سرمایه گذاری در زمینه ترافیک الکتریکی و در حال حاضر این سرمایه گذاری شروع به پرداخت، به نظر میرسد". امروز، بیشتر از خودروهای الکتریکی و هیبریدی با بوش قطعات در مقیاس جهانی مجهز شده است. ما سالانه سرمایه گذاری در زمینه حمل و نقل برقی 400 میلیون یورو رسید. در طول سال، بوش جمع شده اند که تعداد زیادی از تجربه در بیش از 30 پروژه تولید جمله تولید باتری و در حال حاضر این تجارب وزن مهم موفقیت این شرکت در حال تبدیل شدن. مایکل Budde مدیر سیستم باتری بوش می گوید "ما هستند آزمایش با این واقعیت است که توسعه باتری فقط در مورد باتری می شود سریع تر و پایدار دیگر، دریافت نمی باشد". "ما یک راه حل کاربر پسند تر یافت. دانش. "

با این باتری جدید بوش متعهد به صرفه تر سیستم هیبرید 48 ولت به بازار است. با محبوبیت خودروهای هیبریدی بوش انتظار دارد که باتری آن در چین، ژاپن و بازار اروپا نتایج خوبی دست یابد. "با این محصول ما با اعتماد به نفس به رهبر در بازار باتری 48 ولت است" Budde گفت.