یک باتری لیتیوم جدید در این نسخهها، گجت های هوشمند ما را در طولانی مدت باقی می گذارد

- Jul 26, 2017-

همه ما می دانیم که باتری های گوشی های هوشمند ما یک دلیل ثابت برای نگرانی هستند. و برای طولانی ترین زمان، آنها واقعا بهبود نیافته اند.


باتری های لیتیوم یون به طور گسترده در همه چیز از دستگاه های تلفن همراه به ماشین های الکتریکی Tesla و بیشتر استفاده می شود، همه به لطف ظرفیت بالا انرژی خود را. با این حال، تکنولوژی در حال حاضر به محدودیت پیشرفت آن رسیده است؛ آستانه فراتر از آن ممکن است به بهبود مقدار انرژی شما می توانید ذخیره و بازیابی از یکی از این باتری. این جایی است که محققان دانشگاه بریس در تگزاس وارد می شوند.

دانشمندان در RU کار بر روی یک موضوع شناخته شده با باتری های لیتیوم یون به نام "dendrites". اینها فیبرهای لیتیوم میکروسکوپی هستند که در طول فرآیند شارژ بر روی آندها از این باتری ها تشکیل می شوند و به طور پیوسته رشد می کنند و با گذشت زمان گسترش می یابند. هنگامی که این دندریت ها به سایر الکترود باتری منتقل می شوند، می توانند باعث ایجاد اتصال کوتاه و غیرفعال شوند.

تیم دانشگاه برنج در حال کار بر روی یک راه حل برای از بین بردن این dendrites، با استفاده از نوع منحصر به فرد آند. یک ورقه گرافن دو بعدی بر روی آنود رشد می کند و سپس یک شبکه از نانولوله های کربنی بر روی آن رشد می کند. به این ترتیب، محققان می توانند رشد دندریت ها را به طور موثر متوقف کنند و عمر باتری را طولانی تر کنند، حتی با این که سه برابر بیشتر از انرژی روزانه باتری های لیتیوم یون باقی می ماند.

James Thore، سرپرست این تحقیق، باتری باتری های لیتیوم یون تغییر کرده است، اما آنها در مورد آنقدر خوب هستند که می خواهند بدست آورند. باتری تلفن همراه شما تا زمانی که فن آوری جدید همراه باقی نماند، ادامه پیدا کند. "