تا سال 2020، که اتوبوس های جدید انرژی باتری شرکت ها می توانند 80 میلیارد وات ظرفیت دستیابی به

- Feb 16, 2017-

از "ده شهرستان ده هزار" تا کنون، کامل 8 سال در گذشته، صنعت اتوبوس در چین برای وسایل نقلیه ملی انرژی جدید به ترویج استفاده از یکی از پیشگامان قدرتمند برای تست نقش آب. 8 سال، شرکت های اتوبوس انرژی های جدید، کاربران اتوبوس و شرکت باتری قدرت برجسته چین به رشد، تشکیل یک رابطه شبیه ماهی. صادر شده توسط وزارت صنایع در نوامبر 22، 2016 (از این پس به عنوان "کد" نامیده می شود)، "استاندارد برای صنعت خودرو باتری استاندارد" (2017) صادر شده، به خصوص در ظرفیت تولید 8GWh، که ناشی از اتوبوس های جدید انرژی شرکت ها و کاربران اتوبوس. (8GWh = 8 میلیارد وات = 8000MWh)، که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای ورود به بازار،

2020، که شرکت باتری اتوبوس با انرژی می تواند به 80 میلیارد وات ظرفیت رسیدن به

BYD

با توجه به "2016 گزارش چین باتری باتری لیتیوم تحقیقات" (منبع داده های زیر همان) نشان می دهد که در سال 2016 فروش باتری BYD رسیده 8229.76MWh، برای اولین بار در کشور قرار گرفت. به گزارش خبرنگار، BYD در فروش باتری قدرت جهانی در دوم، با اندکی تفاوت با پاناسونیک.

به عنوان یک رهبر در انرژی صنعت خودرو جدید، BYD در اصل در سال 1995 تاسیس شد به انجام باتری آغاز شده، در حال حاضر یک زنجیره صنعتی داخلی نسبتا کامل از جدید کسب و کار وسایل نقلیه انرژی تبدیل، شرکت باتری BYD که مقر آن در شنژن، گوانگدونگ pitzi، به ترتیب در شنژن، شیان، چانگشا راه اندازی یک کارخانه تولید خودرو های سواری، در همان زمان در شنژن، چانگشا، ووهان، نانجینگ، هانگزو، چنگده، دالیان، تیانجین و دیگر شهرستانها داخلی در نزدیک به ده راه اندازی یک کارخانه تولید اتوبوس. باتری اتوبوس به طور عمده استفاده فسفات آهن لیتیوم.

در حال حاضر در Huizhou BYD، Kengzi دو پایه تولید باتری قدرت، در مجموع ظرفیت تولید 10GWh، در حالی که گودال در حال حاضر پایه از گسترش ظرفیت تولید 6GWh انتظار می رود که در سال 2017. علاوه بر این، 2017 ژانویه 30 ساخته شوند، چینگهای نمک شرکت توسعه منابع BYD دریاچه، آموزشی ویبولیتین طور رسمی تاسیس شد، باتری اصلی قدرت با کربنات لیتیوم.

شرکت BYD اعلام کرد در پایان 2016: شرکت در دیدار شرایط استاندارد در ظرفیت سالانه کمتر از مورد نیاز 8GWh.

دوران نینگده (CATL)

2016 سال نینگده فروش باتری عصر 6261.81MWh، دوم در کشور قرار گرفت. به گزارش خبرنگار به درک، دوران نینگده در فروش کسب و کار باتری قدرت جهانی رتبه سوم، به مراتب بیشتر از والتر چهارم و پنجم کره جنوبی LG.

نینگده شرکت عصر در سال 2011 راه اندازی، که مقر آن در فوجیان نینگده، محصول را پوشش می دهد فسفات آهن لیتیوم و باتری سیستم سه تایی، باتری مسافر به طور عمده استفاده لیتیوم فسفات آهن. این شرکت برای "1305" باتری قدرت پروژه ملی نوآوری انتخاب شده است.

مشتریان اصلی این شرکت هستند YUTONG، FAW، Xiamen شرکت Jinlong کارخانه، Xiamen شرکت تیپ طلایی، Beiqi، چانگان، دانگ فنگ، جیلی، علاوه بر اروپا و ایالات متحده و تولید کنندگان برتر ماشین های بین المللی برای ایجاد یک همکاری عمیق است. در طول جشنواره بهار در سال 2017، این شرکت به دست آورد سهم 22٪ در ورمیر، یک تامین کننده ماشین فنلاندی، و این دو شرکت با هم کار خواهد کرد برای ساخت مهندسی وسیله نقلیه الکتریکی راه حل انتقال قدرت و ارائه بسته باتری برای تولید کنندگان پیشرو خودرو در اروپا و تامین کنندگان.

این شرکت به اتمام رسانده است و به تولید در Xining دو پایگاه تولید فوجیان نینگده و چینگهای قرار داده است، در سپتامبر 2016 یک سرمایه گذاری در کل 10 میلیارد یوان از باتری های لیتیوم یون دلتای رود یانگ تسه پایه تولید در جیانگ سو Liyang آغاز شده ساخت و ساز، از اتمام پروژه قرار داده و به تولید، خواهد خروجی سالانه 10GWh قدرت و ظرفیت ذخیره سازی از ظرفیت تولید باتری های لیتیوم یون تشکیل می دهد.

در اواسط ماه دسامبر 2016، هوانگ د لین، رئيس جمهور عصر نینگده، در مصاحبه ای گفت: در پایان سال 2016، ظرفیت تولید موثر این شرکت در حدود 8GWh، تا سال 2020 را می توان قبل ساعت 50G ظرفیت تولید موثر تشکیل شده است.

شنژن والتر ما

2016 فروش سالانه والتر از 2533.64MWh، سوم در کشور قرار گرفت. به گزارش خبرنگار دست که واترز در فروش باتری قدرت جهانی در چهارم، بیش از پنجم کره جنوبی LG.

واترز شرکت در سال 2002 تاسیس شد، دفتر مرکزی آن در شنژن، گوانگدونگ، زود به تحقیق و توسعه از باتری فسفات آهن لیتیم و FAW گروه، Dongfeng موتور، شانشی Dayun، شانگهای Shenlong، Xiamen شرکت تیپ طلایی، چین سنگین کامیون Haowo، Kowloon موتور و دیگر قیمت خودرو های داخلی برای شروع همکاری.

اولین پایه تولید Watersa در شنژن، گوانگدونگ، در سال 2012 در چنگدو، استان سیچوان راه اندازی اولین شرکت تابعه برگزاری، ایجاد پایه تولید گوئیژو در سال 2015، یک پروژه به بهره برداری در سال 2016 قرار داده است.

2016 دسامبر 20 لی JINLIN واترز گروه رئیس جمهور گفت که در سال 2016، واترز در آنهویی است ،، TONGLING، شیان، جینگژو تانگشان، وینان و دیگر پایگاه های تولید است به بهره برداری قرار داده شده است، در حال حاضر ظرفیت 12GWh رسیده است.

هیفی Guoxuan

2016 سالانه هیفی Guoxuan فروش باتری 1928.12MWh، چهارم در کشور قرار گرفت. به گزارش خبرنگار به درک، هیفی Guoxuan در فروش کسب و کار باتری قدرت جهانی رتبه ششم، کمی پایین تر از پنجم کره جنوبی LG.

Guoxuan در سال 2006 تاسیس شد، دفتر مرکزی آن در هیفی، آنهویی، مشتریان اصلی، از جمله اتوبوس، نانجینگ Jinlong کارخانه، سوژو Jinlong کارخانه، اتوبوس Ankai، Xiamen شرکت Jinlong کارخانه، Xiamen شرکت تیپ طلایی، اتوبوس Shenwo، Beiqi، SAIC، JAC، اقیانوس، چری و غیره بر. باتری اتوبوس به طور عمده استفاده فسفات آهن لیتیوم. در ماه مارس سال 2016، هیفی Guoxuan سهام Beiqi انرژی های جدید، و ساخت و ساز از چینگدائو لیسی کارخانه باتری قدرت، با پکن خودرو در چینگدائو لیسی پروژه 150.000 خودرو.

علاوه بر اصلی هیفی Yaohai پایه تولید دفتر مرکزی، در سال 2015 به مبتنی بر فسفات آهن لیتیوم هیفی Lujiang و جیانگ سو نانجینگ دو پایه تولید شده است را به تولید، 2016 قرار داده است، به سه هیفی سه و چینگدائو کارخانه مبتنی بر یوان آغاز شده است. که چینگدائو لیسی کارخانه باتری قدرت، به طور عمده سهام گوا ژوان از انرژی های جدید، با پکن خودرو در چینگدائو، 150000 پروژه خودرو.

2016 در پایان از کشور ژوان ژوان گفت که این شرکت در نیمه دوم سال 2017 نانجینگ گیاه دوم و تانگشان تولید کارخانه و خط تولید اصلی ارتقاء فن آوری، شرکت خواهد کرد بیش از 80 میلیارد ساعت در سال 2017 ساعت تولید داشته باشید ظرفیت.

تیانجین خدا خدا

2016 سالانه تیانجین Shenxue فروش باتری 1742.73MWh، پنجم در کشور قرار گرفت. به گزارش خبرنگار به درک، تیانجین خدا در فروش کسب و کار باتری قدرت جهانی در رده هفتم قرار.

تیانجین قدرت خدا در سال 1997 تاسیس شد، شش سهامداران عمده شرکت اساسا دولتی، از جمله چین تکنولوژی الکترونیک گروه، CNOOC سرمایه گذاری جدید انرژی، SDIC سلام فن آوری، چین Putian و غیره شرکت های مرکزی معروف هستند.

با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط خدا، این شرکت برای رسیدن به FAW، دانگ فنگ، چانگان، گوانگژو خودرو، JAC، زمان و مکان، Huatai اوراق، Kangdi و دیگر تولید کنندگان اتومبیل ها و YUTONG، Zhongtong، سوژو Jinlong کارخانه، Xiamen شرکت Jinlong کارخانه، Shenwo، Ankai، جوانان و دیگر تولید کنندگان خودرو تجاری همکاری در پروژه های و یا عرضه به صورت فله.

پایه تولید موجود برای تیانجین، شاندونگ، چینگدائو، ووهان، ووهان، جیانگ سو، سوژو، میانیانگ، سیچوان و جاهای دیگر، از جمله تیانجین مقر پایه باتری طرح توسعه، سوژو باتری طرح ساخت و ساز پروژه در 20Q2 بهره برداری قرار؛ چینگدائو پروژه باتری قدرت خواهد 2017 در اوایل شروع ساخت و ساز.

در پایان سال 2016، نیروی خدا گفت: در پایان سال 2017، ظرفیت باتری کلی شرکت به 10 میلیارد وات یا بیشتر برسد. و در تلاش برای 2020، ظرفیت کل باتری قدرت خواهد 20 میلیارد وات برسد. لیتیوم هوایی چین

با توجه به "2016 چین گزارش پژوهش باتری لیتیوم" 2016 فروش سالانه از باتری های لیتیوم در چین رسیده است 828.77MWh، ششم در کشور قرار گرفت. به گزارش خبرنگار دست که چین حمل و نقل هوایی لیتیم، شنژن بیکر و کره جنوبی سامسونگ سه شرکت در جهانی باتری قدرت رتبه بندی فروش در 8/10 در اول این لیست قرار گرفت.

هواپیمایی چین لیتیم در سال 2007 توسط هواپیمایی چین شرکت صنعت تاسیس شد و دیگر زمینه هفت حمل و نقل هوایی آغاز تاسیس، شرکت ها، که مقر آن در لئویانگ شهر، استان هنان، است که فرض کنیم ملی 863 "بزرگ با ظرفیت قدرت بزرگ باتری فسفات آهن لیتیوم خاص و توسعه فن آوری ماژول قدرت "از واحد.

مشتریان اصلی هستند Dongfeng موتور، سوژو Jinlong کارخانه، در اتوبوس، Beiqi، چونگ کینگ Ruichi، و غیره بیش از 10 مزیت صنعت خودرو از شرکت، پایه تولید موجود برای Luoyang و جیانگ سو شانگزو Jintan منطقه.

هواپیمایی چین لیتیوم ظرفیت فعلی 900 میلیون وات است. لئویانگ فاز سوم و جیانگ سو فاز پروژه های ساختمانی انتظار می رود که باید تکمیل شود و به بهره برداری تا پایان 2016 به ابتدای 2017. پس از تولید، ظرفیت تولید می شود 1.5 میلیارد وات و 2.5 میلیارد وات به ترتیب قرار داده است. 2016 دسامبر 20، یکی از شرکت های باتری لیتیوم در چنگدو به اعلام ادغام پرواز که فاز اول این پروژه تکمیل شده است، قصد دارد برای شروع فاز دوم پروژه پارک صنعتی، ساخت و ساز تولید سالانه 5 میلیارد تی مه مواد سه تایی باتری لیتیوم قدرت خط تولید. پس از اتمام جیانگ سو سه، لیتیوم هوایی چین خواهد ظرفیت 12 میلیارد وات تشکیل می دهد.

شنژن BAK

2016 سالانه شنژن BAK فروش باتری 698.24MWh، در کشور هفتم قرار گرفت. به گزارش خبرنگار به درک، BAK، هواپیمایی چین جنوبی و سامسونگ سامسونگ سه شرکت در جهانی باتری قدرت رتبه بندی فروش در 8/10 در اول این لیست قرار گرفت.

باتری BAK در سال 2001 تاسیس شد، اوایل اصلی 3C باتری مصرف کننده، 31 مه 2010 در لیست نزدک ایالات متحده است. در حال حاضر، خودرو انرژی باتری قدرت مشتریان جدید عمدتا FAW، هیپوکامپ، تایوان Yulong با، Zhongtai، یو جی، YUTONG، Anyuan و دیگر OEM.

BAK در شنژن دفتر مرکزی، استان گوانگدونگ، 2013 برنامه ریزی شهر ژنگژو در استان هنان Zhongmu شهرستان BAK انرژی جدید جدید پارک صنعتی مواد، که در حال حاضر این شرکت دو پایگاه تولید عمده آغاز شد. علاوه بر این، در پایان سال 2013، شنژن Bick و جیانگشی Anyuan کارخانه اتوبوس به راه اندازی Anyuan دوچرخه شرکت جدید اتوبوس انرژی است. نوامبر 2016، نامه ای طولانی فناوری اعلام کرد که آن را به شنژن Beicou باتری، شرکت، گیم و سهامداران دیگر توسط شنژن برگزار شد از گرم قدرت شرکت باتری و آموزشی ویبولیتین 91٪ سهام به دست آوردن.

2017 ژانویه 5، شنژن BAK قدرت باتری، شرکت، آموزشی ویبولیتین برگزار جشن سالگرد 15 خود را در Zhengzhou برگزار شد، لیائو Zhenbo سر و کله زدن باتری برنامه ریزی استراتژیک معاون رئيس جمهور منتشر BAK پنج سال گزارش برنامه ریزی استراتژیک، در سال 2020 گفت، BAK ظرفیت تولید باتری خواهد رسید 15GWh، برای رسیدن به درآمد کل فروش 18 میلیارد یوان، سهم بازار باتری قدرت برای بیش از 12 درصد است.

قدرت میکرو ماکرو

2016 فروش برق میکرو ماکرو سالانه 442MWh، رتبه بندی داخلی کاهش یافته است، با توجه به خبرنگار متوجه شدند که این است که عمدتا توسط 2016 تغییر سیاست فن آوری باتری قدرت تحت تاثیر قرار، اما قدرت میکرو ماکرو به عنوان اولین پیشنهاد شده است و به چسبیده برنامه اتوبوس سریع قدرت کسب و کار باتری، ستایش شده توسط کاربران شارژ کنید. در سال 2017، میکرو ماکرو خواهد شد برای اتوبوس الکتریکی با چگالی انرژی بالاتر از نسل سوم باتری های قابل شارژ سریع منتشر شده است.

قدرت میکرو ماکرو در سال 2006 تاسیس شد، مشتریان فعلی به طور عمده برای اتوبوس، Xiamen شرکت Jinlong کارخانه، CSR بار، نانجینگ Jinlong کارخانه، Beiqi Futian منطقه، چونگ کینگ Hengtong شرکت، و غیره، رتبه بندی ده شرکت های اتوبوس بالا، هفت شریک میکرو استراتژیک، و اروپا و ایالات متحده شرکت های اتومبیل ها مهم همکاری طولانی مدت است.

پایه تولید اصلی قدرت میکرو ماکرو برای Huzhou شهر، استان ژجیانگ، محصول به طور عمده از لیتیوم و کامپوزیت تیتانات لیتیوم تشکیل شده است، با توجه به میکرو هنگ معاون بازار رئيس جمهور آهنگ هان 2017 ژانویه به خبرنگاران: 2016 ظرفیت میکرو تولید 2GWh، اصلی برای توسعه آینده شرکت، میکرو کلان، مثل همیشه، حفظ تکنولوژی پیشرو لبه، و به تدریج از اتوبوس به تاکسی، خودروهای سواری، و جهت ذخیره سازی انرژی از توسعه متنوع.

نتایجی که اظهار شده

2016، با تغییرات جدید سیاست انرژی در فراز و نشیب، خلق و خوی از کل زنجیره صنعت اتوبوس فراز و نشیب، به خصوص کسب و کار خودرو و اجزای اصلی کسب و کار باتری قدرت، سه تایی اول، لیتیوم آهن فناوری فسفات خط اختلاف، پس از است ظرفیت باتری این اختلاف، وسط هستند انواع هنجارهای صنعت و یارانه وجود دارد، این تغییرات در مورد تاثیر توسعه کسب و کار هیچ چیز نیست.

2017، در کشور برای کمک به جهت قوی از قوی، شرکت های چینی باتری قدرت در موج از ترکیب و ادغام جزر و مد یساولی، بقای اصلح، تاقچه بیرون پنجره جزر و مد، ما می خواهیم به ماندن طلا و فولاد می باشد. در همان زمان ما باید هوشیار برای دیدن، در کنار سیاست و بودجه عوارض جانبی، این صنعت باید آستانه فنی برای ارتقاء روبرو هستند و حساب دوره به گسترش ریسک عملیاتی. صنعت اتوبوس در چین می تواند پاسخ خوبی تولید نمی کند، نیاز به حفظ آرامش، تکنولوژی خوب است، تنها می تواند آینده را ببینید، ساخت صنعت قدرت رقابت بین المللی است.