چرا که دولت برای خودروهای بنزینی و دیزلی نیست هر چیزی دستیابی به برنامه ممکن است

- Jul 29, 2017-

تصمیم به ممنوعیت فروش اتومبیل و دیزل است که همیشه برای گرفتن سرفصل قرار بود.

اما دولت شاید کمتر است مشتاق برای مردم بدانند که این حرکت ظاهرا تکان دهنده نیست واقع هر چیزی در همه رسیدن ممکن است.

بازار هم که برای آن تنها در 2040 اعمال خواهد شد، نیروهای به احتمال زیاد تا حد زیادی گذر از سوخت های فسیلی به برق خودرو به هر حال تکمیل است.

در حالی که آن می تواند نشانه که مایکل Gove وزیر محیط زیست مسئله بیشتر جدی گرفتن است، پس از اسلاف خود دو بار توسط قاضی آمد تا با برنامه بهتر به دستور داده شده بود می آید recommitment به بان کی مون که در اصل در سال 2011 اعلام شد، هوای نفس کشیدن ما را در خط با استانداردهای ایمنی حداقل.

و اوایل سال جاری اتحادیه اروپا صادر بریتانیا با آن "هشدار نهایی" مطابق با قوانین کیفیت هوا است که هفت سال نقض شده.

گرت ردموند پادشاه، سر از آب و هوا و انرژی سیاست در گروه محیط زیست WWF، گفت: این ممنوعیت خوب صدا ممکن است اما در نهایت بی معنی بودن.

 

"دولت مطابق با این قانون برای هفت سال شکست شده است و سپس تنظیمات خود را هدف تاكنون در آینده است که آن را تحویل داده می شود حتی اگر دولت هیچ چیز," او گفت:مستقل.

"نشانه ها همه هستند وجود دارد در بازار که این به هر حال قرار است رخ دهد.

"ممنوعیت تاكنون هنوز سیگنال بزرگ بازار و تولید کنندگان خودرو ارسال آن است پس unambitious و دور است..."

نقطه که توسط پروفسور لوئیس Alastair از مرکز ملی علوم جوی را در دانشگاه نیویورک بازتاب داشته است.

"با توجه به ميزان بهبود در فن آوری های خودرو الکتریکی و باتری بیش از 10 سال گذشته توسط 2040 کوچک احتراق موتور در اتومبیل های خصوصی می تواند خوب است ناپدید شده بدون هر گونه مداخله دولت" او گفت.

او اقتصادی تاکید استدلال برای بهبود کیفیت هوا بریتانیا "قاطع" بودند.diesel-pollution.jpg

 

"هزینه های اقتصاد از طریق بهره وری از دست رفته و هزینه های بیمه خدمات درمانی در میلیارد پوند در هر سال اندازه گیری و بیشتر افزایش خوبی می تواند با جمعیت سالمندی" پروفسور لوئیس می گوید.

اما این ممنوعیت که به او گفته بود "بسیار نمادین"، مشکل را کاملا حل خواهد شد.

"خودروهای الکتریکی بدون تولید گازهای گلخانه ای مستقیم tailpipe اما آنها هنوز هم منبع ذرات از ترمز و لاستيك لباس و از طريق ايجاد گرد و غبار جاده،" پروفسور لوئیس می گوید.

 

  

"بسیاری از منابع دیگر شهری آلودگی نه تنها از حمل و نقل، اما گرمایش نیز هنوز وجود باقی، ساخت و ساز داخلی تولید گازهای گلخانه ای و منابع خارجی که رانش به شهرستانها از خارج از, مهمترین از بخش کشاورزی.

"برخی از منابع دیگر شهری آلودگی هستند حتی در سمت بالا روند، ویژه از کوره سوزاندن چوب."

اتحاديه راه اهن نیز دولت طرح با توجه به اندازه، اخیر قصد electrify قطعات شبکه راه آهن توسط کریس گریلینگ، وزیر حمل و نقل را محکوم می کردند.

میک نقدی RMT را دبیر گفت: ممنوعیت اعلام تازه "در معرض نفاق مرتبه تصمیم خود را به قفسه ریلی طولانی برنامه ریزی شده برق کار می کند".

"بزرگترین تا اخبار اطلاعیه در مورد برنامه ای که نسل دور خواهد شد واقعیت بود scrapped نوسازى برنامه در راه آهن ما در این جا ماسک و در حال حاضر،" او گفت.

سال گذشتهگزارش سازمان بهداشت جهانی10 در شهرهای بزرگ و شهرستانها در بریتانیا یافت از جمله لندن گلاسکو لیدز ناتینگهام ساوت همپتون و آکسفورد، بود نقض آنچه در نظر گرفته به عنوان امن سطح از ذرات کوچک شناخته شده به عنوان PM10. و 39 مناطق شهری نیز سطح امن برای اندازه گیری کوچکتر از ذرات شناخته شده به عنوان PM2.5 نقض.

ClientEarth گروه وکلای زیست محیطی است که دو بار برنده دستور دادگاه وادار کردن دولت به آمده تا با برنامه ریزی بهتر برای بهبود کیفیت هوا به سال تاخیر توسط دولت-در گذشته و آینده اشاره کرد.

آنا Heslop ClienthEarth وکیل کیفیت هوا گفت: "دولت های پی در پی اند موفق به محافظت از ما را از کیفیت هوا غیر قانونی.

"ما بارها و بارها به دادگاه به چالش دولت در آن ضعیف و نامنسجم سیاست های کیفیت هوا و با این حال، هفت سال در ما هنوز به مبارزه برای محافظت از سلامت مردم از داشتن بازگشت داشتیم.

«دولت انگلستان زمان و مالیات دهندگان تلاش برای دفاع از همین و عدم اقدام قوی لازم برای مقابله با آنچه آن بزرگترین خطر زیست محیطی برای بهداشت عمومی در بریتانیا اذعان می کند را هدر رفتن پول شده است.

"تیتر حرکت گرفتن خودروهای دیزل و بنزین توسط 2040 ممنوعیت، در حالی که خوش راه خیلی دور برای مقابله با بحران کیفیت هوا در حال حاضر است.