آنچه ما را با تمام کسانی که فرسوده لیتیوم یون باتری انجام دهید؟

- Aug 14, 2017-

تکنولوژی چیز فوق العاده است و با انسان در جستجوی بهتر محصولات و نوآوری است که زندگی ما را بالا ببرد, اغلب وجود دارد یک مسئله کوچک است که - چه کار می کنیم زمانی که می پوشد محصول از نادیده گرفته شده است؟ چنین مورد با باتری های لیتیوم یون است.


The lithium  button battery  is quite small and easily swallowed by young children.ولی مسئله برخورد با آدرسباتری لیتیوم یون، حالا که بازار خودرو الکتریکی حرکت سراسر جهان جمع آوری است. از دیدگاه زیست محیطی آنها بپرسید: "هنگامی که آن را می پوشد از آنچه بر روی زمین ما با سرندهای ارتعاشی نیم تن لیتیوم یون باتری می کنند؟" در اکثر منازل وجود دارد امروزهر چند اسباب بازی، از جمله ساعت لپ تاپ دوربین دیجیتال و بیشتر است که استفاده از باتری های لیتیوم یون. داده، بسیاری از آنها در مقایسه با بزرگ پسر لیتیوم یون باتری بسته مورد استفاده در وسایل نقلیه الکتریکی کوچک، هستند. و بخش خودرو EV به سرعت در حال رشد است. Theآژانس بین المللی انرژی(انرژي) وجود دارد بیش از 2.0 میلیون سرندهای ارتعاشی در سراسر جهان در راه امروز و آنها تخمین می زنند که توسط 2030, وجود خواهد داشت بیش از 140 میلیون سرندهای ارتعاشی در جاده می گوید.

لیتیوم "باتری دکمه" بسیار کوچک و به راحتی توسط کودکان بلعیده است.

یوتیوب

باتری لیتیوم یونباتری لیتیوم یون قابل شارژ (LIBs) لیتیوم intercalated ترکیب را به عنوان یک الکترود مواد استفاده می کنید. این نوع الکترولیت معاونت اجازه می دهد تا برای حرکت لیتیوم یون ها بین دو الکترود در باتری. تا آنجا که رفتن عملکرد شیمی و ایمنی این مسائل را در سراسر طیف استفاده می کند متفاوت است. اکثر ما الکترونیک دستی استفاده لیتیم کبالت اکسید (LiCoO2) که چگالی انرژی بالا، اما ارائه ایمنی risksLIBs مورد استفاده در ابزار قدرت و استفاده از تجهیزات پزشکی ترکیبی مختلف لیتیوم یون مانند فسفات آهن لیتیم و یا منگنز لیتیم نیکل اکسید کبالت. این باتری های چگالی انرژی های پایین تر، اما زندگی طولانی تر و بهتر درجه ایمنی را ارائه می دهد. سازندگان خودرو الکتریکی در حال توسعه تغییرات جدید در شیمی یون لیتیوم است که در حالی که فدا کردن چگالی انرژی و قدرت مقاومت در برابر آتش و دوستی از محیط زیست.

As of December 2016  the Nissan Leaf is the world s all-time best-selling electric car with more tha...

تا دسامبر سال 2016, نیسان برگ جهان تمام وقت پرفروش برقی ماشین با بیش از 250000 نفر از واحدهای فروخته شده در سال 2010 است. خلاق عوام مجوز-ساییدگی، هیچ کار derivitive.

میکروفن از خواندن - برکشایر پادشاهی متحده

نگرانی های زیست محیطی و بازیافتبه طور کلی، اکثر LIBs کوچک ویژگی های ایمنی تولید شده به هسته باتری برای جلوگیری از ترشح بیش از حد گرم شدن و آتش سوزی است. در یک زمان هنوز بسیاری از سال پیش، LIBs به عنوان طبقه بندی شدندغیر-زباله های خطرناک. لیتیوم یون باتری عناصر از جمله آهن و مس و نیکل و کبالت در نظر گرفته امن برای ينسنرترس و محل های دفن زباله است. این فلزات را می توان بازیافت. با این حال، با ظهور LIBs بزرگتر موضوع آزادسازی آنها را در محل های دفن زباله و یا تلاش برای بازیافت لیتیوم بودن مشکل پایان خواهد رسید. در اتحادیه اروپاچند درصد 5.0 LIBsقابل بازیافت هستند. این باعث بوجود آمدن هزینه سنگین محیطی چون اگر باتری آسیب دیده است، آنها را می کردن گازهای سمی در حالی که مواد هسته ای مانند لیتیوم و کبالت به محیط تراوش آب را آلوده کنند.

Ion battery monitoring electronics (over- and discharge protection)

یون نظارت الکترونیک (بیش از و تخلیه حفاظت)

selbst fotografiert

مارک Grynberg مدیر اجرایی باتری بلژیکی و بازیافت غول Umicore، با گاردین صحبت کرد. گفت: "شرکت های تولید کننده ماشین پاسخگو برای جمع آوری و بازیافت باتری های یون لیتیوم صرف خواهد شد. با توجه به حجم مطلق خود را باتری در خانه ذخیره کند و landfilling یک گزینه نیست." Theاتحادیه اروپا مقررات است در محلبرای مقابله با هجوم آینده EV باتری های لیتیوم یون. در پوسته مهره، مقررات نیاز به تمام تولید کنندگان باتری برای تامین مالی هزینه های جمع آوری، درمان و بازیافت باتری های همه جمع آوری شده و این در حال حاضر به برخی از نوآورانه جفت شدن یو پی اس بین خودرو سازان شرکت و باتری منجر شده است. اما در حالی که ذوب فلزات مانند کبالت و نیکل را بهبود می یابند، لیتیوم در محصول جانبی مخلوط به پایان می رسد. هر زمان فرایند اضافی استفاده می شود برای بازیابی آن، قیمت بالا می رود. و بسیار چند شرکت حاضر به نزول آن نوع پول به یک فلز است که به آنها را کمی باز می گردد.

Cellphones dumped in a pile

تلفن های همراه قدیمی از بین رفت.

حسن نیت ارائه میدهد Geitan لی، flickr.com

بانک سرمایه گذاری مورگان استنلی وجود خواهد داشت بازیافت بسیار کمی از لیتیوم دهه آینده و وجود داشته باشد کافی است که تامین فعلی LIBs فرسوده بازیافت زیرساخت در محل پیش بینی است." جسیکا Alsford رئیس بانک جهانی پایدار تحقیقات تیم می گوید نیاز به توسعه بیشتر برای رسیدن به بازیافت حلقه بسته که در آن تمام مواد اصلاح شده، هنوز هم وجود دارد". "تفاوت بین قادر به انجام چیزی و آن حس اقتصادی وجود دارد." لیندا Gaines، تحلیلگر سیستم حمل و نقل و متخصص وسیله نقلیه الکتریکی باتری در آزمایشگاه ملی آرگون در Lemont ایلینوی می گوید: "خط پایین است زمان ساخت گیاهان وجود دارد". "اما"، او می افزاید: "ما انواع باتری های آنها خواهید بود هنوز نمی دانم. آن اگر باتری استاندارد و طراحی شده برای بازیافت, اما آنها کمک خواهد کرد."