آینده باتری سدیم مورد علاقه جدید چیست؟

- Feb 21, 2017-

رشد انفجاری از انرژی وسایل نقلیه جدید منجر به افزایش در ظرفیت تولید باتری های لیتیوم یون لیتیوم افزایش کمبود منابع. در این مرحله با خواص فیزیکی و شیمیایی مشابه از یون سدیم توسط industryand #39; s توجه است دم تشنج authorityandquot; andquot; طرح. بنابراین، باتری سدیم کجاست؟ و می تواند جایگزین یون لیتیوم برای تبدیل مورد علاقه جدید و پایین را نگاه کنید.

آینده باتری سدیم مورد علاقه جدید چیست؟

لیتیم کمبود منابع ارزش تمام راه سر به فلک کشیده

جدید انرژی صنعت خودرو انفجاری توسعه محور لیتیوم تقاضا، شکاف باتری داخلی قدرت فعلی 2Gwh رسیده است و یا پس، با توجه به 1Kwh نیاز 0.7 كيلوگرم برآورد مصرف کربنات لیتیم، لیتیم کربنات تقاضا فاصله حدود 1400 تن رسیده است. ذخایر لیتیوم جهانی تبدیل کل فلز لیتیم به تا 30 میلیون تن، تبدیل به سنگ معدن استخراج لیتیوم منابع تبدیل به فلز لیتیم ثابت کرده تا 15 میلیون تن. برای لیتیوم 40 میلیون تن برسد با توجه به این طرح در سال 2020 داخلی جدید انرژی تولید خودرو 2 میلیون 2050 تقاضای جهانی خواهد رسید. آن زمان، لیتیوم به عنوان انرژی کمیاب دشوار برای تامین انرژی وسایل نقلیه جدید، شکاف آینده عرضه و تقاضا را گسترش.

در مقایسه با لیتیم، سدیم ذخایر فراوان و به طور گسترده ای توزیع شده، کم هزینه و لیتیم با بدني مشابه هستند و خواص شیمیایی یک بار تامین آینده لیتیوم است نه در, یون سدیم کاملا جایگزین، موفق میزبان است. تا دو سال گذشته یون سدیم پژوهش توسط صنعت توجه گسترده.

یون سدیم چیست؟

مفهوم باتری های سدیم در قرن گذشته 80 سال با باتری لیتیوم-یون تقریبا به طور همزمان آغاز شد شروع. اصل کار باتری یون سدیم شبیه به یون لیتیوم است. وقتی شارژ Na + حذف از مواد کاتد و الکترولیت در مواد آند تعبیه شده است. در همان زمان الکترون به الکترود منفی از طریق مدار خارجی برای حفظ تعادل بار منتقل می شود.

در اصل، سدیم یون باتری شارژ زمان را می توان به باتری یون لیتیم: 1/5 کوتاهتر می شود. یون سدیم است مهم ترین ویژگی استفاده از Na + به جای لی گران + به منظور انطباق با باتری های سدیم کاتد مواد مواد آند و الکترولیت ها و غيره به ایجاد تغییرات مناسب است. در مقایسه با عناصر لیتیوم یون سدیم است استفاده از منابع غنی, منابع سدیم برای 2.64% از ذخایر عنصر پوسته ای روش سدیم نیز بسیار ساده است، بنابراین در مقایسه با باتری های لیتیوم یون, باتری سدیم بیشتر مزیت هزینه شود.

چگالی انرژی باتری یون سدیم کمتر از باتری لیتیوم یون اما وضعیت کنونی قیمت های بالا از لیتیوم کربنات است، یون سدیم است که هنوز هم طیف بسیار گسترده ای از برنامه های کاربردی است: چگالی انرژی، ذخیره سازی قدرت باد و دیگر جنبه های برنامه چشم انداز را خواستار است. آینده سدیم باتری به تدریج جایگزین سرب و اسید باتری خودروهای الکتریکی کم سرعت در انواع مختلف به طور گسترده ای استفاده می شود و لیتیوم یون باتری به شکل مکمل.

باتری های یون سدیم با توجه گسترده جامعه علمی

یون سدیم باتری ارزش برنامه بیشتر شده است و ادامه توجه بیشتر در سال های اخیر و باتری یون سدیم توسط جامعه علمی نگرانی گسترده نهادهای مرتبط داخلی و خارجی برای توسعه پیشرفت عمده ای.

در سال 2015، آکادمی چینی دانشجوی دکترا علوم فیزیک لی Yunming محقق Yongsheng هو و دیگر باتری سدیم بر اساس مواد آند مبتنی بر کربن ساخته شده دستیابی به موفقیت استفاده گرانتر آنتراسیت به عنوان پیشرو از طریق سنگ زنی ساده و یک قدم carbonization است ذخیره سازی عالی از خواص کربن کربن مواد آند.

در آوریل سال 2016 سوژو دانشگاه و محققان آلمانی پلانک جامد امور خارجه موسسه توسعه تهیه anodic اکسیداسیون گوگرد دبد TiO2 آرایه های نانولوله، آرایه خود ساختار خط لوله نه تنها سطح واکنش پذیر تر ارائه می تواند تا حد زیادی بهبود هدایت الکترونیکی.

در اوت سال 1916 Xusheng وانگ و همکاران. دانشگاه شهر پکن تولید نوع جدیدی از سولفید فلزی منفی مواد SnSSe روش فاز جامد ساده دمای بالا که نشان داد عملکرد عالی چرخه و عملکرد بزرگنمایی.

در فوریه 2017 موسسه فیزیک آکادمی چینی دانشجوی دکترا علوم لی Yunming محقق Yongsheng هو و دیگر استفاده ارزان تر از آنتراسیت به عنوان پیش زمینه تولید سدیم یون آند باتری, از طریق سنگ زنی ساده و یک قدم carbonization ظرفیت ذخیره سازی خوب کربن مواد آند، برای خود برنامه و بیشتر گرا بازار فراهم می کند امکان.

شرکت باتری ساخته اند نیروی در زمینه باتری سدیم

چشم انداز باتری یون سدیم، آینده به تدریج باتری های سرب جایگزین، کم سرعت وسایل نقلیه الکتریکی در طیف وسیعی از کاربردها باتری شرکت باران در زمینه باتری های سدیم را آماده کرده ایم.

Sumitomo الکتریکی

توسعه صنایع الکتریکی Sumitomo در 2013 باتری کم کار درجه حرارت داخلی می تواند حتی اگر یون سدیم. چون فضا هیچ خنک کننده, پس حجم با موفقیت به زیر باتری لیتیم کاهش می یابد. هدف این است که باتری های مسکونی و خودروهای برقی خالص اعمال می شوند.

سوپر وی

در 18 ژانویه 2017 گروه Chaowei و ایالات متحده عمومی شرکت برقی همراه با صنايع مربوطه خود مزایای فن آوری به طور مشترک به ایجاد سرمایه گذاری مشترک شرکت گسترش درخواست مساحت باتری نمک سدیم، ساحل بازار ذخیره سازی انرژی داخلی یک گام کلیدی است. پس از سال تحقیق و توسعه، Durathon سدیم نمک فن آوری باتری برای رسیدن به تجاری سازی، در 25 کشور دنیا بوده، خورشیدی ساخته شده، نمونه کارها قدرت و اوج مدیریت و ارتباطات مخابراتى و دیگر پروژه های ذخیره سازی انرژی باد.

باک باتری

باک باتری تحقیق و توسعه از یون سدیم است وارد فاز آزمایشی برای دانسیته فن آوری باتری یون سدیم ادامه به پیشرفت های فنی برای کاهش peopleand #39; s ماشین هزینه. پس از موفقیت در آزمون به طور مستقیم هزینه قدرت باتری را کاهش دهد چرخه عمر باتری سدیم و ایمنی بسیار خوب است. باتری باک گفت: روز بارانی برای توسعه یون سدیم ضروری است.

Dongguan Maike

Dongguan Maike در حال توسعه یک نوع جدید از باتری یون سدیم، این شرکت بیش از 50 سری باتری یون سدیم مربوط به مقالات و نه یون سدیم هسته مبتنی بر حق ثبت اختراع، در مواد باتری یون سدیم ساخت پلت فرم و دیگر جنبه های پیشرفت پیشرفت های جنسی, برنامه جدید برای اختراع دو اختراع ثبت شده است. در پایان سال 2016 تیم اطراف سدیم یون باتری آلی و معدنی مواد اولیه به منظور افزایش عملکرد، بهبود تولید پلت فرم و فرآیند ساخت، به اواسط 2017 محاکمه مقیاس کوچک تولید انتظار می رود تا پایان سال 2018 به تکمیل برنامه های کاربردی در مقیاس کوچک.

تویوتا

Toyotaand #39; s تازه توسعه یافته تکنولوژی یون سدیم می تواند به طور موثر افزایش مسافت پیموده شده در وسایل نقلیه الکتریکی, حداکثر 1000 کیلومتر نگران کننده و قیمت های پایین تر برسد. Toyotaand #39; s جدید باتری استفاده سدیم بر اساس ترکیبات به عنوان باتری های یون سدیم مثبت ولتاژ باتری لیتیوم یون باتری 30% بالاتر تولید می شود. آن گزارش شده است که تویوتا مطالعه در حال شتاب گرفتن است، انتظار می رود به کاربرد عملی قبل و بعد از سال 2020 قرار داده شود. هنگامی که باتری تجاری است، قیمت پایین تر از باتری های لیتیوم سنتی خواهد بود.

شیائو Bian گفت:

با توسعه شدید صنعت باتری خطوط مختلف فنی از باتری است بخش های خاص بازار خود, آینده باتری های سدیم در زمینه حمل و نقل عمومی سیستم و سرعت پایین خودرو الکتریکی کاربرد خاصی است. با پیشرفت مداوم سدیم یون باتری تحقیق و توسعه تکنولوژی و روند هزینه های کاهش است، چشم انداز آینده بازار باتری یون سدیم می تواند انتظار می رود.