مدیر ارشد در تسلا، با وجود قیمت سهام آن، معتقد است

- Jul 10, 2017-

در 6 ژوئیه، تسلا در حدود 308 دلار بسته شد و تقریبا 20 درصد در فقط 2 هفته کاهش یافت. قطره های تیز مانند این اغلب مردم زیادی را از سهام خارج می کنند. اما یکی از مدیران برتر ما، گوردن لام، فروش نیست. بهترین دفاع در برابر تصمیم بدی این است که احساسی را از آن بیرون بیاوریم.

چه چیزی تغییر کرده است؟

بیایید شروع کنیم با پرسیدن اینکه در 2 هفته گذشته چیزی برای Tesla به طور قابل توجهی تغییر کرده است؟

در روز دوشنبه 3 ژوئیه، تسلا اعلام کرد که تحویل برای Q2 از انتظارات وال استریت به دلیل ناتوانی در تولید کیت های با توان 100 کیلو وات ساعت کم می شود. تسلا خطوط تولید جدید را برای ساخت این بسته های باتری رام کرد و ظاهرا شیب دار هموار نبود. به رغم این، تسلا در سه ماهه دوم 22،000 خودرو فروخت، 53٪ بیشتر از سال گذشته است. اگر اطمینان دارید که مشکلات تولید خود را برطرف می کنند، این نباید نگران سرمایه گذاران دراز مدت باشد.

دیروز، 6 ژوئیه، موسسه بیمه ایمنی بزرگراه (IIHS) مدل Tesla S "قابل قبول" را در آزمون جلو با هم تداخل داشت. تست جلو با هم تداخل دارد فقط یکی از آزمایشهای ایمنی است که IIHS انجام می دهد. ارزش دیدن این است که مدل S به طور کلی قبل از توجه به سرفصل های رسانه ای فریاد بزند که مدل S ناامن است.

آخرين و مهمتر از همه، ولوو اعلام کرد که آنها خودروهاي الکتريکي را تحويل مي دهند که براي جانسون، تحليلگر خودروي بارکلي، به وال استريج ژورنال مي گويد که "تسلا در دهه آينده با رقابت شديدي مواجه خواهد شد. "

این اطمینان را برای شنیدن گفتگو تحلیلگران وال استریت به عنوان اگر او افق سرمایه گذاری 10 ساله است. اما، در تجربه من، تصمیم گیری کوتاه مدت در مورد تجارت بر اساس یک پیش بینی 10 ساله ایده خوبی نیست. فقط چیزهای زیادی وجود دارد که می تواند در آن افق زمانی تغییر کند که می تواند تجارت شما را امروز بی معنی کند.

سرمایه گذاران باید چه کار کنند؟

در 17 ژوئن 2016 هنگامی که تسلا حدود 215 دلار فروخت، گوردن لام آن را در Catalyst برای تولید تسلا توصیه کرد . حتی پس از 20٪ بازپرداخت در 2 هفته گذشته، سرمایه گذاران که توصیه های خود را دریافت کرده اند، تقریبا 50٪ است.

گوردن صندوق Marketocracy خود را در ماه فوریه سال 2007 آغاز کرد. بازدهی او از آن زمان به میزان 11.00 درصد بوده است، که در مقایسه با S & P 500 در مقایسه با سال گذشته 7.57 درصد رشد داشته است. در طی 10 و 3 سال گذشته، عملکرد وی او را در جایگاه برتر همه مدیران صندوق سهام ایالات متحده رتبه بندی می کند. برای نیمه اول سال 2017، او 15.10٪ است.

برای کسانی که در مجموعه گوردن سرمایه گذاری می کردند، او در 3 مارس سال 2016 TSLA را خرید و 195.72 دلار به ازای هر سهم پرداخت کرد. در پایان قیمت دیروز، شما هنوز حدود 57٪ است. بسیاری از تحلیل گران وال استریت که در Tesla همواره منفی هستند، اکنون قیمت های هدف دارند که بالاتر از آنچه گوردن برای سهام پرداخت می کند.

گوردن با سهام هایی مانند تسلا نشان می دهد که نمی توانید پس از مشاوره وال استریت پول بدست آورید. اما اگر بتوانید یک سرمایه گذاری خوب را شناسایی کرده و آن را قبل از آنکه مد روز می شوید، خریداری کنید، هنوز می توانید پول کسب کنید حتی پس از اینکه سهام برخی از شکست های اجتناب ناپذیر شد.

هنگامی که سهام یک حمله خرس مانند این اتفاق می افتد بهتر است که در راه نباشد. پس از تسلا تثبیت شده، تمام ارزش احتمالی از آن خارج خواهد شد. این زمانی است که زمان خرید می شود.