برای درک وضعیت توسعه باتری حالت جامد

- Jan 19, 2017-

andquot؛ اگر چگالی انرژی بیشتر به، بیش از 500 وات/کیلوگرم، سپس از در نظر گرفتن حالت جامد لیتیوم باتری و همچنین لیتیم و هوا باتری، باتری لیتیوم سولفور و دیگر سیستم های الکتروشیمیایی جدید به تحقیقات andquot; چینی آکادمی از مهندسی چن Liquan گفت: توسعه آینده باتری. توسعه بلند مدت صنعت خودرو الکتریکی نیاز به ذخایر فنی، باتری حالت جامد انتظار می رود برای تبدیل Chinaand #39; s نسل بعدی از باتری خودرو قدرت مهم فنی خط.

برای درک وضعیت توسعه باتری حالت جامد

چرا آینده فناوری است می خواهد حالت جامد باتری?

باتری های لیتیوم-یون تسلط بر جریان اصلی todayand #39; s فن آوری، اما در دراز مدت حالت جامد باتری بهتر قادر به ملاقات peopleand #39; s بالای انرژی و امنیت بالا از نیازهای واقعی ممکن است.

اصل باتری لیتیوم حالت جامد و باتری لیتیوم سنتی کار هیچ تفاوتی ندارد. باتری لیتیوم مایع سنتی می نامند andquot صندلی rocking batteryandquot;، rocking صندلی در هر دو سر باتری مثبت و منفی لهستانی، وسط مایع الکترولیت. لیتیوم یون مثل یک ورزشکار rocking صندلی در هر دو عقب و جلو لیتیوم یون از کاتد به کاتد پایان می رسد و سپس به حرکت مثبت روند, باتری شارژ و دشارژ پروسه کامل است. باتری های حالت جامد، با این حال، الکترولیت ها حالت جامد با تراکم و ساختار است که اجازه می دهد تا یون های بیشتر متهم به همگرا در یک پایان و رفتار کنونی است که به نوبه خود به افزایش ظرفیت باتری است.

باتری های حالت جامد مزایای بسیاری از چشم اندازهای توسعه ارزش انتظار را داشته باشد. در میان آنها، دو مزیت بارز ترین چگالی انرژی بالاتر، عملیات امن تر هستند. استفاده همه جامد الکترولیت باتری لیتیوم یون می آند گرافیت لیتیوم تعبیه شده استفاده نمی, اما استفاده مستقیم از آند فلز لیتیوم، که می تواند تا حد زیادی کاهش میزان مواد آند ساخت چگالی انرژی باتری است که به میزان قابل توجهی بهبود یافته است. در حال حاضر در بسیاری از آزمایشگاه تولید مقیاس کوچک دسته چگالی انرژی 300 400Wh توانسته اند / kg همه باتری در حالت جامد. باتری های حالت جامد را نه کار در جریان به علت ظهور dendrites لیتیوم و سوراخ دیافراگم منجر به اتصال کوتاه خواهد شد نه در دمای بالا سمت واکنش رخ می دهد، خواهد شد احتراق گاز تولید نمی کند، بنابراین، امنیت باتری حالت جامد توسعه یکی از اساسی ترین نیروی محرکه در نظر گرفته است.

با این حال، باتری حالت جامد اشکالاتی دارند. الکترولیت جامد به طور کلی هدایت کم منجر به عملکرد به طور کلی پایین است مقاومت داخلی شارژ سرعت آهسته است و اگر رقابت بازار سنتی و بدون خیلی خیلی مزیت هزینه کلی بالا، و در حال حاضر باتری حالت جامد و باتری های یون لیتیوم عادی است. بنابراین، ممکن است باتری حالت جامد خود را بازی کنند، امنیت بالا و ثبات درجه حرارت بالا و انعطاف پذیری و ویژگی های دیگر بدست آمده، با باتری یون لیتیوم سنتی در رقابت های متفاوت در بازار باتری های حالت جامد در نزدیک آینده امیدوار تر بازار دستیابی به موفقیت جهت ممکن است.

پژوهش و توسعه وضعیت از حالت جامد

در مواد، آکادمی چینی علوم، نینگبو موسسه فن آوری مواد و مهندسی، شانگهای از سیلیکات، آکادمی چینی از علوم به عنوان تیم نماینده موسسه توسعه یک سری از اکسیدهای و سولفید پودر، سرامیک، و غیره، به جامعه نمونه آغاز کرده است و منابع در دسترس هستند.

موسسه شیمی آکادمی علوم چینی با موفقیت توسعه الکترولیت پلیمر نانوکاتالیست رمان و هدایت یونی دمای بالا و مقاومت مکانیکی با استفاده از اشعه ماوراء بنفش درمان تکنولوژی در مطالعه الکترولیت پلیمر نانوکاتالیست بدست آورده است. این می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان فلز لیتیم در جامد در دمای اتاق باتری. چینگدائو گرمایی، و فرآیندهای آکادمی چینی علوم در باتری حالت جامد بالا energy چگالی تحقیقات پیشرفت توسعه باتری حالت جامد در جامد جامد رابط امپدانس است بیش از حد بزرگ تنگنا، اعضای تیم تحقیقاتی خلاقانه پیشنهاد andquot; درجاي خود شکل جامد electrolyteandquot؛ راه حل، به طور موثر کاهش امپدانس رابط و افزایش عملکرد باتری. در حال حاضر چینگدائو انرژی موسسه از چینی فرهنگستان است توسعه ظرفیت های بزرگ سه بعدی لیتیم در جامد 6Ah باتری، با چگالی انرژی بالا، مدت چرخه زندگی ایمنی خوب و مزایای دیگر. 15 ژانویه سال 2017، تحقیق و توسعه از باتری لیتیوم حالت جامد با آکادمی چینی موسسه علوم شناور اعماق دریا رفت به درازگودال ماریانا برای برنامه تظاهرات ژرف که Chinaand #39; s اولین مستقل تحقیق و توسعه به شیرجه رفتن عمیق باتری لیتیوم همه حالت جامد بالا energy چگالی بالا، کارایی بالا اعمال می شود.

علاوه بر این، دانشگاه جنوب چین موسسه Tsinghua محقق، تیم ایجاد شده توسط Qingtao (Kunshan) آموزشی ویبولیتین شرکت توسعه انرژی راه اندازی قبلی همه حالت جامد لیتیوم باتری تکنولوژی تحقیق و توسعه تیم نیز دارد. andquot; توسعه صنعت باتری همه حالت جامد به عنوان وظیفه اصلی 2017، تمرکز بر حل مواد مطابق ارتقاء تجهیزات قوام محصول و دیگر مسائل هسته ای و تلاش برای 2017 سپتامبر راه اندازی اولین گروه از تمام محصولات باتری لیتیوم حالت جامد.

طرح سرمایه گذاری باتری حالت جامد

باتری چین شبکه در بر داشت که تویوتا و پاناسونیک و سامسونگ و میتسوبیشی و داخلی دوران ningde نیروی باتری رهبران صنعت فعال در طرح باتری حالت جامد تحقیق و توسعه ذخایر بوده.

نسبتا صحبت, است فن آوری بالغ، تکنولوژی عمیق بارش بدون شک Bolloré فرانسه Sakti3 ایالات متحده و تویوتا. سه نماینده از پلیمر اکسید و سولفید توسعه سه حالت جامد الکترولیت معمولی تکنولوژی جهت نیز است. در اروپا، Bolloré مشهور با استفاده از سیستم الکترولیت پلیمر، سامسونگ استفاده سولفید الکترولیت سیستم است. غولهای بریتانیا جیمز - Dyson (Dyson جیمز) در سال 2015 شرکت کسب و کار باتری حالت جامد Sakti3 اوت 2016 Dyson گفت: آن که 1.4 میلیارد دلار برای ساخت کارخانه باتری سرمایه گذاری به دست آورد. قطعات خودرو آلمانی غول بوش (بوش)، در سال 2015 خرید باتری ایالات متحده شرکت andquot; Seeoandquot;. بوش و Seeo و سپس با GS ژاپنی معروف YUASA (Yuasa) شرکت باتری و صنایع سنگین میتسوبیشی مشترک کارخانه جدید اصلی حالت جامد آند باتری لیتیوم یون.

در دسامبر 17, 2016، ningde نیروی andamp دوران تحقیق; د مدیریت Guo Yongsheng در andquot هفتم جهانی جدید انرژی وسایل نقلیه مجمع عمومی (GNEV7) andquot; در companyand #39; s لیتیوم جامد فلزی باتری تحقیق andamp; د فرایند گفت ningde نیروی دوران قبل از جامد - انجام انجام کسب و کار باتری حالت جامد به تحقیق، پروژه هنوز در مراحل اولیه است. Ningde نیروی عصر در روند تحقیق و توسعه، اما همچنین نگران در مورد ساخت باتری های حالت جامد باتری های حالت جامد ساخت فرایند با فرایند تولید سنتی لیتیوم یون نیاز به تجهیزات جدید متفاوت است بنابراین ningde نیروی بار نیز فرایند تحقیق و توسعه تکنولوژی جدید.

به طور کلی، بلوغ فن آوری باتری حالت جامد هست را تقویت، به میزان ظرفیت تولید شرکت محدود است، مقیاس تکنولوژی توسعه نیاز به غلبه بر مشکلات هنوز در دوره ارتقاء و توسعه. اما انتظار می رود که با توسعه مداوم andamp تحقیق; توسعه و فن آوری صنعتی، باتری های حالت جامد همه در مسائل علمی و فن آوری را در چند سال آینده کاسته به تدریج شود، باتری حالت جامد محصولات در فرصت های بازار پررونق یساولی خواهد شد.