این گیاه چینی باتری خواهد شد بزرگتر از Gigafactory تسلا

- Jun 23, 2017-

مرغ کامل Gigafactory ویک باتری در سرعت از گلوله شلیک از تفنگ ماشین را تولید کند. اما این به همان سرعتی که چه برنامه ای یک کارخانه در چین است. گیم تکنولوژی Amperex معاصر CATL کوتاه، کارخانه هیولا به اندازه در لبه شهر جنوب شرقی ningde نیروی ساختمان است. گیاه ningde نیروی تاج از تسلا به عنوان بزرگترین کارخانه باتری در جهان سرقت کند.

"این نخواهد بود آسان به شرکت های ژاپنی و کره جنوبی," گفت: نیل یانگ، مدیر بازاریابی CATL رافایننشال تایمز. «اما ما فکر می کنم بیش از 10 سال آینده تنها ممکن است 10 تولید باتری لیتیوم با بالا گرفتن سه 60 درصد بازار چپ. "

کارخانه خواهد بزرگ انتظار می رود. برای قرار دادن آن را به چشم انداز، آن را با توجه به اندازه Gigafactory ارزش است. ایلان ماسک را غرور و شادی کرگدن 5.8 - میلیون فوت مربع باتری به اندازه کافی هر سال برای ذخیره 35 ساعت gigawatt برق تولید کند. یک gigawatt ساعت انرژی به اندازه کافی به یک میلیارد وات برای یک ساعت است. CATL در کارخانه تولید پنج ساعت gigawatt در سال 2016، اما 2020 آن قصد رسیدن به خروجی 50 ساعت gigawatt.

به طور کلی، هوش معدنی معیار احداث 15 گیاهان مانند Gigafactory به ساعت gigawatt 230 خروجی، کافی topower 3.5 میلیون اتومبیل های برقی مجموعه ردیابی است. گیاه ningde نیروی بحال بزرگترین گروه است.

گیاه CATL را در حومه شهر واقع شده است.

11.5 میلیارد دلار ارزش، CATL چین در حال رشد سریع باتری ساز است و آن را به استفاده از افزایش تقاضا به عنوان اتومبیل های برقی بیش از جاده ها را آماده کرده است. در سال 2016 تنها کارخانه تولید آن کشور تحت فشار قرار دادند به سخت تر نسبت به وسایل نقلیه الکتریکی خروجی سه برابر شده. دولت یارانه های سنگین در خودروهای الکتریکی ارائه می دهد: دو درب eQ Chery هزینه معادل $ 23,000 نفر قبل از یارانه اما که قطره به $8,600 پس از. مانند طرح حذف همه پکن گاز تاکسی متوسط تقاضا طی چند سال آینده کشور برای پنج میلیون اتومبیل های برقی در جاده 2020 و ایده های با هدف است.

استخدام شرکت مهندسین بیش از 1,000 اما آن را برای اضافه کردن بیشتر به تیم برای رسیدن به اهداف خود از ملاقات با هدف تولید با هدف است. این یکی از سه batterymakers هدفمند توسط کشور برای دیدار با اهداف توليد را با دولت اگر موفق ارائه 15 میلیون دلار است. اما یک خط تولید 40 میلیون دلار هزینه و حتی قبل از اتمام آن Gigafactory تسلا در حال حاضر 1 میلیارد دلار در هزینه های ساختمانی پیشی گرفته است.

"ما همچنان به راه رفتن که کشور ما، راهنماهای" گفت: مدیر عامل شرکت هوانگ Shilinرویترز. "ما تا سال 2020 ما می تواند دستیابی به کارایی و قیمت است که جهان امید".

شرکت در بازار چین متمرکز شده است، اما نیز معامله با وسیله نقلیه الکتریکی ملی سوئد که خودروساز ساب امضاء. یانگ هم گفته است می خواهد CATL برای کار با تسلا در آینده. اگر چنین معامله به ثمر آمدند، ویک Gigafactory نمی گیگا تا بعد از همه به نظر می رسد ممکن است.