دولت به شدت حمایت جدید صنعت خودرو انرژی لیتیوم توسط حمله رعد اسا

- Jan 11, 2017-

مفهوم باتری لیتیوم بسیار پس از دنبال و دولت جدید انرژی صنعت خودرو از نزدیک مربوط به پشتیبانی قوی. در اوایل ژوئیه برای باز کردن دور فعلی بازار ادغام آن وزارت مالیه خصوصی یارانه خرید اندکی پس از انرژی جدید شروع شده است; پس از آن، 16 شرکت مرکزی مشترک شرکت مرکزی جدید انرژی اتحادیه صنعت خودرو، بدون شک برای دیدن بازار از سطح دولت راه اندازی.

با شرکت های بیشتر و بیشتر ذکر شده به صنعت توسعه لیتیوم یون در پایان چگونه کل زنجیره، محیط زیست محیطی کنونی و چگونه است؟ با این سوالات andquot; Newsandquot اقتصادی روزانه; خبرنگار صنعت بازدید.

مواد اصلی لینک یا کاتد

با توجه به طبقه بندی کلی لیتیوم یون باتری صنعت زنجیره ای طبقه بندی شده به عنوان منابع بالادست کاتد مواد آند مواد الکترولیت دیافراگم باتری باتری، باتری مدیریت سیستم 7 لینک. در حال حاضر وضعیت توسعه داخلی چگونه است؟

تحلیلگر Xiangcai اوراق بهادار Hou بیند به خبرنگاران از ارزش خروجی گفت مواد کاتد است بزرگترین بخش از هزینه حدود 40% باتری; مواد الکترولیت و آند به حساب برای حدود 15 تا 20 درصد.

Chinaand #39; s صنعت باتری لیتیوم کاملا بالغ شده است اما در انرژی جدید وسایل نقلیه با مواد باتری لیتیوم بسیار متفاوت با کشورهای خارجی هستند، بسیاری از مواد تولید شده می تواند. تحلیلگر Huachuang اوراق بهادار لی Dajun در andquot Newsandquot روزانه; خبرنگار در واقع تمام انرژی جدید خودرو صنعت در مرحله اولیه دارد، عملکرد باتری است و هنوز بالغ، تکنولوژی خودرو کامل، نیست زیربنای ساختمانی کامل است، در آینده صنعتی نیاز به آدرس مشکل است.

خبرنگاران یاد گرفته که از نظر غلظت صنعتی، فعلی مثبت، منفی، وجود دارد بسیاری از شرکت ها وارد الکترولیت, دیافراگم, باتری سیستم مدیریت است در واقع خالی است; آستانه فنی نیز مربوط به دومی دو بسیار بالاتر هستند لینک سه.

Huatai اوراق بهادار متحد تحلیلگر شیائو هوی در بخش های زیر بودند مرتب شده اند، با توجه به بلوغ فنی از بالا به پایین، andquot الکترولیت; فسفات آهن لیتیم = لیتیوم andquot هگزافلوئوروفسفات (مواد الکترولیت کلیدی); دیافراگم; از عملكرد محصول، دیافراگم، andquot؛ andquot هگزافلوئوروفسفات لیتیوم; لیتیم آهن phosphateandquot; الکترولیت; از قدرت باطری به رشد تقاضا برای فضای ملاحظات لیتیم آهن فسفات andquot; diaphragmandquot; الکترولیت = هگزافلوئوروفسفات لیتیوم.

باتری لیتیوم توسعه نیز مربوط به نمک های لیتیوم است. آکادمی چینی مهندسی، آکادمی چینی محقق علوم فیزیک چن Liquan گفته است که نمک لیتیوم داخلی و دیافراگم هنوز هم نیاز به وارد کردن نیست. Hou بیند که استخراج شده از دریاچه نمک لیتیوم است که اگر چه نگهداری منابع نمک دریاچه داخلی شرکت ذکر شده، اما فن آوری استخراج و روند بالغ، استخراج شده از نمک لیتیوم یا صنعتی مستقر است به خبرنگاران گفت.

بیند Hou گفت که او شخصا خوشبین مواد کاتد، بعد از همه ظرفیت بازار آینده بسیار بیشتر از لینک های دیگر است. Chinaand #39; s کاتد مواد لیتیم آهن فسفات مسیر ادغام Chengfei Baoan بیجینگ گوان چین CITIC اند تسلط مربوط به فناوری، بازار آینده پس از تولید به موقع و انتشار سریع ظرفیت تولید.

تقاضا برای باتری های لیتیوم خودرو به سرعت در حال رشد

در حال حاضر، لیتیوم باتری به طور کامل به لوازم الکترونیکی مصرفی جهان در ژاپن و کره جنوبی سه شكل اعمال شده الگوی اما در زمینه وسایل نقلیه جدید انرژی با باتری های لیتیوم یون اما در حال حاضر هیچ کشوری به شکل خوشه های صنعتی بزرگ ستون.

به عنوان یک بازار جدید بازار باتری لیتیوم یون به اندازه انجام دهم؟ کارگزاری عمده انواع پیش بینی می دهد. با توجه به مربوطه از وزارت علوم و فناوری برنامه ریزی، از 2009 به بعد سه سال توسعه 10 شهر هر سال هر شهر در اتوبوس، اجاره، دولتی، شهرداری، پستی و دیگر زمینه های 1000 جدید انرژی خودرو تظاهرات اجرا، میزان بهره برداری از خودروهای جدید انرژی توسط 2012 اختصاص 10 درصد از سهم بازار خودرو راه اندازی شد. با توجه به موجود ماشین سهم بازار، این رقم حدود 1 میلیون است.

توجه به باتری لیتیوم یون هیدرید فلز نیکل موجود جایگزین باتری به باتری فسفات آهن لیتیم BYD F3DM 50.000 یوان هزینه / ایستگاه به عنوان مثال به برآورد و سپس 100 میلیون مربوط به اندازه بازار 50 میلیارد یوان برسد. البته این تنها یک محاسبه بسیار خشن، سال 2011، کاهش در هزینه های باتری و تقاضای واقعی برای سریع تر از حد انتظار نظر بود.

مطمئنا خودروهای جدید انرژی در مواد باتری لیتیوم نیاز معمولی به مراتب بیشتر از لوازم الکترونیکی. با توجه به اوراق بهادار ملی دریا تحلیلگر یان زو بینگ تخمین می زند که وسایل نقلیه الکتریکی خالص نیاز 40-50 کیلوگرم مواد کاتد و الکترولیت ها، مصرف باتری تلفن همراه تنها حدود 10،000 بار این راه، تنها تولید 1 میلیون اتومبیل های برقی مواد مربوط به باتری یون لیتیوم لازم است، آن است worldand #39; s تعداد تقاضا برای مواد باتری لیتیوم چند بار. داده ها نشان می دهد که در سال 2009 فروش مواد باتری لیتیوم جهانی 3.39 میلیارد دلار رسید.

علاوه بر این، پایان سال 2008 وجود جدید انرژی باتری خودرو اختلاف خط شده اند، تا کنون دیگر وجود دارد. Prius تویوتا به عنوان نماینده ماشین نیکل متال هیدرید نسل اول موفق تجاری خودرو انرژی جدید است، اما بیش از یک سال به قیمت خودرو صنعت سرمایه گذاری در باتری های یون لیتیوم را افزایش داده اند. در ماشین داخلی قیمت, Changan خودرو اوایل امسال، از نیمه دوم سال جاری اعلام کرد خودرو هیبریدی آن با استفاده از نیکل هیدرید فلزی باتری های لیتیوم یون باتری خواهد بود.