10 سال آینده ظرفیت باتری قدرت در تامین کوتاه آن خواهد بود؟

- Jan 13, 2017-

احمقانه ترین چیزی که میتوانیم انجام دهیم این است که بیشتر تشدید وضعیت overcapacity. andquot؛ در فوریه سال 2016، Zetsche مدیر عامل شرکت دایملر (دیتر Zetsche) که باتری اتومبیل الکتریکی است در حال حاضر به نظر می رسد در وضعیت oversupply، آن خواهد شد نه سرمایه گذاری در تولید باتری گفته است.

با این حال، Zetsche این موقعیت پس از کمتر از یک سال، گروه فولکس واگن به نگرانی در مورد وضعیت دیگری - ظرفیت باتری آغاز کرده است.

فولکس واگن خواهد شد به زودی در آن پلت فرم MEB برق رسانی برای تولید انبوه خودروهای الکتریکی باید بزرگ تقاضا برای باتری, worldand #39; s شش بزرگترین ماشین لیتیوم باتری تامین کنندگان برای شرکت در مناقصه. اما در دسامبر سال 2016، مدیر گروه فولکس واگن استراتژی Sedran توماس (Thomas Sedran) که شش باتری تامین کنندگان مجبور به نیازهای ظرفیت باتری این گروه گفته است.

برای تولید انبوه خودروهای الکتریکی باید تقاضا برای باتری های فولکس واگن در آن پلت فرم MEB برق رسانی به زودی.

در مقررات به طور فزاینده ای دقیق انتشار تحت فشار تولید کنندگان خودرو نیز پاسخ به وسایل نقلیه الکتریکی شتاب هستند. فولکس واگن و دایملر و بی ام و جنرال موتورز و فورد پیش بینی آینده باتری خودرو تقاضا خواهد شد رشد سریع است عمومی 2025 فروش سالانه 2 میلیون به 3 میلیون خودرو الکتریکی انتظار می رود.

اما سوال این است، 10 سال آینده، ظرفیت باتری می تواند برآورده تقاضا برای وسایل نقلیه الکتریکی?

فولکس واگن که اروپا و چين و شمال امریکا، تقاضا برای وسایل نقلیه الکتریکی قابل توجهی، البته، نه تنها ایده یک عمومی افزایش می دهد. تا سال 2020، تسلا امیدوار است برای فروش خودروهای الکتریکی 1 میلیون در سراسر جهان، نیسان انتظار می رود به فروش 20 درصد از فروش خود در اروپا تکیه در وسایل نقلیه الکتریکی برای حمایت از فورد است که هنگامی که ماشین الکتریکی فروش 15 ٪ از بازار چین به 25% حساب. توسط 2025، مرسدس بنز انتظار می رود برای فروش 15 درصد به 25 درصد از آن اتومبیل توسط باتری شده. ب ام و برآورد تعداد مرسدس بنز سازگار اما ارقام پلاگین نیز گنجانده شده است. فورد معتقد است که را توسط 2025, فروش جهانی اتومبیل در حدود 1/4 خالص الکتریکی یا پلاگین هیبریدی.

سازندگان خودرو نه کورکورانه خوش بینانه است. 2016، GM، رنو و ال جی شیمیایی به شکستن توسعه خودروهای برقی در روند مانع مهم - مشکلات زندگی. جنرال موتورز اعلام کرد که پیچ شورلت (نسخه اروپایی اوپل Ampera-e) می تواند عمر باتری قابل شارژ بیش از 310 مایل. رنو Zoe نسل دوم مجهز با LGand #39; s جدید لیتیوم یون باتری, باتری ارتقا ظرفیت از 22 کیلووات ساعت به 41 kWh زندگی مسافت پیموده شده از 250 مایل. تحلیلگران پیش بینی که مسافت پیموده شده 2019 سبک جهش رشد ظاهر می شود.


در ماه دسامبر، مدیر گروه فولکس واگن استراتژی Sedran توماس (Thomas Sedran) گفته است که شش باتری تامین کنندگان مجبور به نیازهای ظرفیت باتری گروه.

علاوه بر این، دیگر مانع بزرگ برای توسعه خودروهای برقی - قیمت بالا باتری با چگالی انرژی باتری را نیز کاهش یافته است. تحلیلگران مالی Exane BNP Paribas تحلیلگر BNP Paribas مالی گزارش منتشر شده در سپتامبر سال 2016، گفت: هزینه وسیله نقلیه الکتریکی باتری 2020 از فعلی 400 دلار آمریکا در هر کیلووات ساعت به 215 دلار در هر کیلووات ساعت کاهش می یابد. توسط 2025 این رقم بیشتر به 140 دلار کاهش خواهد یافت.

همانطور که انتظار می رود هزینه های تولید باتری به شدت سقوط Exane BNP Paribas تخمین می زند که توسط 2025 خودروسازان حاشیه سود بالاتر در خودروهای برقی نسبت به خودروهای احتراق داخلی موتور شده داشته باشند. آن نیز آن را با توجه به ظرفیت باتری متوسط 70 کیلووات برای محاسبه، به نیازهای 8.6 میلیون وسایل نقلیه، 600 ساعت gigawatt ظرفیت باتری نیاز پیش بینی شده.