تولید کنندگان باتری لیتیوم با دوران مبارزه با آلمان و آلمان برای فشار دادن BYD مبارزه می کنند

- Aug 01, 2017-

نیمه اول سال جاری، خودروی داخلی بازار خودرو جدید انرژی، به عنوان یک ماشین جدید انرژی "قلب" از باتری با افزایش و کاهش است. با توجه به یارانه ها برای تنظیم سیاست، فروش وسیله نقلیه جدید انرژی به یک ظرف، قدرت باتری آسیب دیده از "بهار بهار" فرو ریخت. با این وجود، تولید کنندگان باتری لیتیوم باقی مانده در رقابت با افزایش رقابت سرعت بیشتری را پیش رو خواهند داشت، پیش از طرح در برابر قله بعدی.

تولید کنندگان باتری لیتیوم با دوران مبارزه با آلمان و آلمان برای فشار دادن BYD مبارزه می کنند 1501548823939009350.jpg

در سال جولای امسال، فرانسه، انگلستان اعلام کرد که از سال 2040، خودروهای بنزینی و دیزلی به طور کامل ممنوع خواهد شد، زمانی که بازار فقط وسایل نقلیه الکتریکی و سایر وسایل نقلیه الکتریکی و دیگر وسایل نقلیه انرژی و سایر وسایل نقلیه را اجازه می دهد. وزارت صنعت و فناوری اطلاعات، وزارت علوم و فناوری، کمیته توسعه و اصلاحات و وزارت علوم و فناوری در آوریل سال جاری به طور مشترک "برنامه توسعه بلند مدت در صنعت خودرو"، "پیشنهاد" در سال 2025 چین تولید خودرو به 35 میلیون و یا بیشتر برسد، وسایل نقلیه انرژی جدید بیش از 20 درصد را به خود اختصاص داده است. "انتظارات و اهداف، به این معنی است که در سال 2025، تولید و فروش خودرو جدید خودرو چینی 7 میلیون دلار خواهد بود. به عنوان بزرگترین بازار خودرو در جهان و بزرگترین بازار وسایل نقلیه انرژی جدید، فروش وسایل نقلیه جدید انرژی چین در نیمه اول سال جاری با 14.4٪ افزایش به 195،000 رسیده است، فروش کل ماشین در چین به میزان 1.5٪ است.

چند سال آینده، صنعت انرژی جدید انرژی، فضای زیادی برای توسعه وجود دارد، آن هم خودروهای جدید انرژی و یا باتری های قدرت، و در حال حاضر الگوی بازار به این معنا نیست که ساختار بازار آینده، دور جدید رقابت تازه شروع شده است . زنجیره صنعت انرژی جدید خودرو در خودرو، باتری، مواد، تجهیزات و حتی شرکت های معدنی بالادست این است که فرصت های جدید و سرازیر شدن سرمایه را از راه های مختلف به دست بیاورند. به عنوان اجزای اصلی وسایل نقلیه انرژی جدید، رقابت باتری قدرتمند بی سابقه ای شدید است.

بعضی از کارشناسان اشاره کرده اند که وسایل نقلیه انرژی جدید داخلی و صنعت باتری در سال جاری، اختلافات فنی، اختلافات چین و خارجی، اختلافات منابع و غیره وجود دارد.

شاهزاده هژمون

به تازگی خبرنگار اطلاع داده شده است که تولید کننده باتری تولید کننده دوران نینگد و اپل تحت توافق محرمانه ای بر اساس همکاری پروژه، قدرت میدان باتری اسب تیره، برجسته و حتی تحت فشار قرار دادن رئیس داخلی انرژی جدید BYDi.

این سال، Ningde دوره بزرگ اقدام دوباره و دوباره، در زمینه باتری های قدرت به غلبه بر جاه طلبی به وضوح. نه چندان دور، دوران Ningde و ازدواج SAIC، دو سرمایه گذاری مشترک ایجاد کردند تا ساختار صنعت انرژی جدید را بهتر کنند. علاوه بر این، دوران Ningde مشاوره را آغاز کرده است، می خواهد به استفاده از بازار سرمایه برای تسریع در نظر گرفتن زمینه میدان های قدرت، ارزش بازار انتظار می رود بیش از 80 میلیارد یوان.

تنها شش سال از دوران Ningde، با توسعه سریع از باد انرژی جدید چین، از طریق فسفات آهن لیتیوم و سه لیتیوم دو پا برای پیاده روی، به BMW Brilliance، Geely، Beiqi، Yutong، Jinlong، SAIC، Guangzhou Automobile و سایر دستگاه های باتری باتری. به تازگی، Hyundai Motor همچنین اولین دوران Ningde را به عنوان اولین تامین کننده باتری چینی انتخاب کرد. علاوه بر این، فولکس واگن یک منبع باتری را برای ماشین الکتریکی خود انتخاب می کند، در حالی که دوران Ningde یکی از تامین کنندگان مذاکرات جمعی است.

بسیاری از قیمت ماشین به منظور افزایش سهم بازار از دوره نینگد افزایش سریع ریخت. در اصل رتبه سوم در جهان، دومین رتبه دوم Ningde رتبه، نیمه اول سال جاری حتی رتبه دوم بین المللی رتبه اول، BYD داخلی است. با توجه به آمار واقعی تحقیقات لیتیوم، نیمه اول سال 2017، باطری ماشین الکتریکی Ningde با ظرفیت 1312.4 مگاوات ساعت، در بازار سهام باتری داخلی به 20.98٪ رسید، فراتر از BYD اول شد. در طول مدت مشابه، باطری ماشین الکتریکی BYD با ظرفیت 1084.9 مگاوات ساعت نصب شده، سهم بازار از 17.35 درصد.

در مواجهه با دوران نینده تهدید، فشار BYD. برای ایجاد زنجیره تولید بسته BYD، باتری قدرت خود و وسایل نقلیه انرژی جدید خود را با هم محکم گره خورده است. سه ماهه اول سال جاری، تولید و فروش وسایل نقلیه جدید BYD و ظرفیت باتری پایین آمده است. BYD به سرعت مدل های جدید و سایر اقدامات را معرفی کرد، در نیمه اول به 34634 فروش برای قهرمان جدید فروش خودرو انرژی، ظرفیت نصب شده باتری قدرت نیز افزایش خواهد یافت. قابل توجه است که BYD در ماه ژوئن ظرفیت نصب شده با باطری خودرو نزدیک به دوران Ningde، ماه برای 418.8 MWh، Ningde مشابه مدت 428.5 MWh، و هر دو خودرو May خودرو ظرفیت 218.6 MWh و 331.7 MWh نصب شده است، بیشتر Big شکاف.

به عنوان اولین بار از باتری به خودرو کامل ماشین های زنجیره ای ماشین ماشین، مدل تولید عمودی BYD از فروش جهانی خود را از قهرمان وسایل نقلیه جدید شکست خورده است. وان Chuanfu رئیس BYD قبلا اولین خبرنگار مالی با مصاحبه با BYD در مورد کنترل باتری، موتور و الکترونیکی و دیگر جنبه های تعدادی از فن آوری های اصلی، شرکت از باتری، جعبه دنده، موتور، کنترل الکترونیکی و غیره، پذیرفته بود. تولید خودشان است، نه تنها صرفه جویی در هزینه ها و بهبود بهره وری، اساسی ترین و یا تغییرات صنعتی از سرازیر شدن ادغام سریع نوآوری.

با این حال، حالت کار باتری باتری BYD از محدودیت ها به تدریج برجسته شده است، به ویژه در فروش وسایل نقلیه جدید انرژی در سال جاری کاهش یافته است. اگرچه BYD یک وسیله نقلیه انرژی جدید برای چهار حوزه عمده از جمله اتوبوس، تاکسی، حمل و نقل جاده ای، تدارکات کالاهای شهری، تدارکات ساختمانی شهری، وسایل نقلیه بهداشتی و اتومبیل های شخصی، و همچنین انبارداری، معدن، فرودگاه ها و بنادر، راه اندازی کرد. 4 "تمام استراتژی بازار، اما پس از همه، به تنهایی مبارزه می کند، در مواجهه با افزایش مشتری Ningde دوران، دشوار است که از شر وضعیت ظلم و ستم خلاص شود، بنابراین، در این سال اخبار وجود دارد، BYD خودکار الکترونیک بخش تجاری به منظور بررسی عملکرد مستقل تقسیم شده، باتری قدرت BYD برای سایر تولید کنندگان خودرو در دسترس خواهد بود. این طرح هنوز در بحث است، اخیرا شرکت کنندگان BYD پذیرفته اند که اولین گزارشگر مالی اعلام کرده است که این شرکت هنوز تصمیم به عرضه باتری های برق به دیگران نداشته است. تولید کنندگان خودرو.

در حال حاضر، اولین رده از باتری های عمدتا عمدتا BYD و Ningde دوران، کارخانه باتری دیگر و درآمد سالانه فروش دو میلیارد قدرت باتری میلیاردها شرکت هنوز شکاف وجود دارد. با این حال، دومین بخش از واترز، Guoxuan Hi-Tech و دیگر تولید کنندگان باتری لیتیوم نیز سرعت بخشیدن به کیک بازار را تسریع می کنند. در ماه ژوئن، سومین و چهارمین واترز و Guoxuan Hi-Tech رتبه بندی شده اند، باتری ظرفیت نصب شده به ترتیب 163.7 MWh و 160.8 MWh بود و May Guoxuan Hi-Tech به 142.9 MWh منتهی می شود Waters 118.4MWh، رقابت دوم مسابقه نیز بسیار شدید است.

والتر م به دنبال نوآوری از نوآوری مدل کسب و کار، شرکت رهبری، با شرکت های بالادست و پایین دست موج جدیدی از ظرفیت، مردم غنی Woeng بیش از 1000 اعضای سازمانی Baotuan تشکیل Waters صنعت انرژی جدید صنعت خودرو نوآوری.

در پاسخ به نیاز به دولت های محلی برای ترویج وسایل نقلیه انرژی و حمایت از توسعه صنعت، اعضای شرکت های ائتلاف اتحادیه والتر برای ارائه راه حل های برق مجتمع شهری برای کمک به دولت های محلی برای توسعه وسایل نقلیه انرژی جدید 5 سال برای ترویج برنامه های کاربردی برای ارتقاء اتوبوس های شهری، وسایل نقلیه تدارکات، وسایل نقلیه مسافرتی، مربیان، تاکسی، اتومبیل های شبکه و دیگر زمینه های طبقه الکتریکی برای اجرا، و در حال حاضر با Fuzhou، Fuzhou، Qujing، Yunnan و دیگر شهرهای امضا شده و در 5 سال آینده تلاش می کنند ، این شهر 30 درصد از سوخت سنتی سوخت محلی را امضا کرد، اتحادیه در داخل خودرو برای جایگزینی وسایل نقلیه انرژی جدید تولید خواهد شد.

نیمه اول سال جاری، اتحاد اتحاد انگلستان واترز، اغلب از Dongfeng، Hubei جدید چو باد، اتوبوس Shenlong، اتوبوس و دیگر سفارشات خرید خودرو، فروش Waters قدرت باتری بیش از سال گذشته بوده است. در مورد این که چرا رشد بازار، اتحاد نوآوری واترما، رئیس شرکت باتری وال مارت، آموزشی ویبولیتین، لی یو گفت که این اتحاد، مواد خام، قطعات اصلی، تولید خودرو و دیگر زنجیره های صنعت انرژی جدید را پوشش می دهد، از طریق اتحاد Of به طور کلی، می تواند هزینه حدود 15٪ را کاهش دهد، به یارانه های دولت محلی برای انرژی جدید تکیه نکنید.

علاوه بر Waters، Guoxuan Hi-Tech، دومین رده فن آوری Vernon، BAK و دیگر تولید کنندگان باتری نیز دارای رقابتی قوی هستند؛ این شرکت های باتری قدرتمند، سلطه ی باتری های تهاجمی و تندروی شدیدی را آغاز کرده اند.

بیش از حد ساختاری

در سیاست، سرمایه و سایر عواملی که به وسیله صنعت داخلی انرژی جدید تولید می شود، تحت تغییرات عمده ای قرار دارند. در سال جاری، رشد وسیله نقلیه انرژی جدید به میزان قابل توجهی کاهش یافت، اما این قدرت باتری را در گسترش سرمایه گذاری در پیروزی تاثیر نمی گذارد. با توجه به آمار موسسه تحقیقات با مقیاس لیتیوم (GGII)، از ژانویه تا ژوئیه سال جاری، میزان سرمایه گذاری داخلی باتری برق بیش از 60 میلیارد یوان (از جمله قصد راه اندازی و سرمایه گذاری پروژه ها)، که شرکت های بهره برداری در Suzhou، Billion Wei لی و دیگر شرکت ها، شرکت های توسعه، از جمله دوران Ningde، Yinlong، Guoxuan سلام فن آوری، حمل و نقل هوایی چین و غیره قرار داده است.

با توجه به رشد تولید در حال حاضر، باتری برق دارای بیش از حد عرضه است. داده های تحقیقاتی واقعی لیتیوم نشان می دهد که در نیمه اول سال 2017، باتری های لیتیوم یونی بازار الکتریکی چین ظرفیت 6.25GWh را پایین تر از 5.88٪ تولید می کنند، عمدتا به دلیل 1 تا 4 ماه از وسایل نقلیه جدید انرژی فروخته شد. بنابراین، در حال حاضر بسیاری از قیمت های کارخانه باتری کارخانه در بازار مضطرب است. با این حال، بازار هنوز هم با ظرفیت بالا پایان، ساختار باتری قدرت از وضعیت ظرفیت بیش از حد است.

نیمه دوم سال جاری، با بازار جدید انرژی خودرو به تدریج بلند می شود، فشار باتری انرژی کاهش می یابد. انتظار می رود این صنعت انتظار داشته باشد، سه ماهه سوم تولید ترانزیت خودرو جدید انرژی رشد نیمه دوم در حدود 60 درصد افزایش تقاضای بالادست، کربنات لیتیم، کبالت، مواد کاتد، قیمت مواد آند در سه ماهه سوم، احتمال از افزایش هنگامی که نقطه انجماد بازار اتوبوس الکتریکی خالص نیز در نظر گرفته شود، آن را منجمد می کند. تجزیه و تحلیل لی Yao اشاره کرد که با توجه به تنظیم دایرکتوری، اتوبوس انرژی جدید در سه ماهه اول و اعلامیه های دیگر در دایرکتوری، و سه ماهه دوم انتظار برای پیشنهاد های دولت، از سه ماهه سوم، بازار جدید اتوبوس انرژی فعال کردن برای ارتقاء باتری قدرت برای گرم کردن. علاوه بر این، خودرو ترافیک خودرو خالص الکتریکی نیز تبدیل به نقطه رشد قوی از وسایل نقلیه تجاری جدید انرژی، Jingdong سال جاری، گفت: پنج سال به Jingdong تدارکات تمام شبکه های الکتریکی، تازه کار 5 ساله برای ترویج 1 میلیون برنامه ریزی خودرو خودرو جدید انرژی ساخته شده است. BYD، دوران Ningde و Walter Ma برای شرکت در رقابت باتری قدرت موتور الکتریکی شتاب می گیرند.

فرصت برای ترک کسب و کار آماده. خودی ها اشاره کرده اند که تراکم انرژی در افزایش سریع، اما قیمت باتری فشرده شده است، مقرون به صرفه، سود به شدت فشرده، باتری قدرت در آینده است مشکل اصلی کاهش هزینه ها، هسته رقابت سازمانی قدرت کلی است.

در خودرو، خودروی مسافری بین سطح مسافت پیموده شده، ماشین های مجازی الکتریکی داخلی داخلی خالص 58 درصد از مسافت پیموده شده در 150 تا 200 کیلومتر و فاصله مسافت بیش از 200 کیلومتر در 21 درصد فاصله دارد. موقعیت هرج و مرج بیشتر است، بیشترین خط تولید و تمام وسایل نقلیه شناخته شده بین المللی الکتریکی فاصله زیادی وجود دارد.

ژانویه و ژوئن 2017 مدل های پیشنهادی کاتالوگ و آمار پشتیبانی نشان می دهد که در باتری خودرو مسافری از تراکم انرژی بالا باتری استفاده می کند، اما هنوز انحصار چندانی از باتری را تشکیل نداده است. این صنعت معتقد است که فناوری لیتیم سه گانه برای افزایش فضا هنوز هم بسیار بزرگ است و رقابت شدیدی در حال آغاز است.

در اتوبوس، با توجه به یارانه ها و مسافت پیموده شده، و غیره، قیمت باتری، چگالی انرژی، و غیره تبدیل به یک عامل بسیار مهم می شود. در حال حاضر، با وجودی که بازار خودروهای جدید و خودروهای شخصی هنوز هم در وضعیت ناگوارتر است، به خصوص در زمینه وسایل نقلیه ویژه، به دلیل بازار مصرف نیز به زودی آغاز می شود، اما تقاضای هرج و مرج بیشتر، مدل ها و تطبیق باتری هنوز در دوره تنظیم و اجرا، اما از سال 2017 به بعد، بازار نیز تغییر می کند، اتوبوس خالص برق حمایت از چگالی انرژی باتری به طور قابل توجهی افزایش یافته است، 1 تا 6 دسته دایرکتوری توصیه شده، تعداد زیادی از چگالی انرژی سیستم وجود دارد بیش از 130Wh / kg مدل. تطبیق باطری های باتری الکتریکی نشان می دهد که روند غول پیکر، مانند دوران Ningde، Watima، پکن Guoneng، Guoxuan و تعداد زیادی از شرکت های بزرگ باتری اختصاص به نیمی از مجمع. شرکت ها نه تنها تراکم انرژی و سایر فن آوری ها، بلکه اندازه، هزینه و دیگر قدرت جامع را نیز دارند.

در سال های اخیر، بازار خودرو جدید خودرو چین به سرعت در حال رشد است، برای ارتقاء شرکت های باتری داخلی باتری در تکنولوژی و مقیاس و به همین ترتیب از جهش و گشت و گذار. نه تنها BMW، هیوندای و دیگر غول های ماشین سنتی از باتری داخلی استفاده می کنند، حتی نیروهای اینترنتی اپل مانند نیروهای جدید هم با کار باتری باتری چین همکاری می کنند.

موسسه تحقیقات آب، رائو مون مین نخستین خبرنگار مالی را مصاحبه کرد که مصارف ماشین های انرژی جدید را از تولید کنندگان باتری انتخاب می کند، اغلب هزینه و ایمنی را در نظر می گیرند. "ژاپن و کره جنوبی شرکت های قدرت باتری در سطح توسعه مواد باتری، سطح پیشرفته تر تجهیزات، و بیشتر نگران سه تکنولوژی باتری یوان است. با این حال، از برنامه بازار، چین دارای مزیت است. در اصل، ما مثبت هستیم، منو، مواد خام به طور عمده از واردات ژاپن و کره جنوبی، اما در حال حاضر تبدیل به اصلی داخلی است. "رائو مو مین گفت، ثبات باتری داخلی داخلی، ایمنی، چگالی انرژی، زندگی چرخه و دیگر قدرت جامع در پیشرفت به سرعت.

این صنعت معتقد است که تقاضای مصرف انرژی در چین در سال 2020 بیش از 150GWh است، بازار دارای فضای بسیار گسترده است، شرکت های باتری قدرت می توانند ظرفیت تولید بالا را در نظر بگیرید، در حالی که تحقیقات و توسعه فناوری زنجیره ای صنعت باتری را از طریق طراحی باتری، توسعه فرآیند ، هسته مواد خام، و غیره پیشرفت برای به دست آوردن بازار آینده است.