برنامه های جدید انرژی دولت، سرمایه گذاران را از اعتماد به نفس بیشتر از همیشه دور خواهد کرد

- Jun 28, 2017-

استرالیایی ها باید به شدت از سیگنال هایی که از دولت Turnbull دریافت می کنند، رنج می برند، زیرا انتشار این نشریه علمی تخیلی علن فینکل در مورد آینده سیستم برق استرالیا در ماه جاری است.

روز سه شنبه دولت یک بسته جدید از سیاست ها را برای بخش برق اعلام کرد. این شامل درخواست اپراتور بازار انرژی استرالیا (AEMO) است تا به بررسی نحوه اطمینان از اینکه نیروی جدیدی که به طور مداوم در اختیار دارد، از جمله پشتیبانی مورد نیاز برای ترویج سرمایه گذاری جدید مورد بررسی قرار گیرد.

به طور موثر، دولت از AEMO درخواست می کند تا شناسایی کند که آیا نسل "نسل اول" به اندازه کافی در استرالیا وجود دارد یا خیر، و اگر نداشته باشد، دولت باید بیشتر از آن استفاده کند.

به عبارت ساده، این به معنای بازگشت به برنامه ریزی مرکزی است، یا به طور هدفمند توسط خفا، و یا به طور تصادفی از طریق جهل. ماهیت فوری اعلامیه، بدون هیچ گونه پیش آمدی، نشان می دهد که دومی.

رفتن به برنامه

برنامه ریزی مرکزی می تواند سیاستمداران را با توهم اطمینان و کنترل کنترل کند. هنگامی که دولت ها نتایجی را که می خواهند در بازار می بینند - در این مورد انرژی قابل اعتماد و مقرون به صرفه (و برای برخی از سیاستمداران، نیروگاه های جدید زغال سنگ) - فرماندهی به آنها فرصت می دهد تا این نتایج را تحویل دهند.

اما این فرض می کند که دولت ها بهتر از بازار می دانند. تاریخ به ما می گوید که نمی کنند نتیجه اغلب گران و ساخت بیش از حد نسل جدید است که عرضه قابل اعتماد را تضمین نمی کند.

بعضی از این سیاست ها را به عنوان دولت می بینند که از تعهدش برای کاهش انتشار گاز در بخش برق جلوگیری می کند. بعضی دیگر معتقدند که در تلاش برای ساختن نیروگاه های جدید نیروی زغال سنگ دولت برای ساختن شورای مواد معدنی استرالیا (MCA)، این موفقیت را نشان می دهد.

MCA گزارش کرده است که کابینه به جای طرح انرژی پاک انرژی (CET) توصیه شده توسط Finkel، یک طرح «پیشنهادی معکوس» را در نظر گرفته است. بر اساس طرح پیشنهادی معکوس، دولت برای تولید برق جدید مناقصه می کند. کمترین قیمت برنده می شود، و برنده جایزه می گیرد قراردادی که درآمد حاصل از تولید برق را دریافت می کند.

بدیهی است، اگر دولت مکانیسم برای تولید برق جدید را انتخاب کند، مزایده های معکوس مانند سیاست آشکار به نظر می رسند. چنین تخفیف های رایج هستند در حقیقت، دولت فدرال از آنها برای کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه ای از طیف وسیعی از بخش های اقتصادی تحت صندوق کاهش هزینه استفاده می کند. دولت ACT همچنین از آنها برای تامین انرژی قابل تجدید در مقیاس بزرگ استفاده می کند.

اما مزایده معکوس به طور کلی به عنوان سیاست مرکزی تغییر آب و هوا استفاده نمی شود. در عوض، آنها در کنار سیاست های کاهش انتشار گاز به منظور تشویق توسعه انواع خاصی از فن آوری های تولید کار می کنند. مثلا در آلمان، مزایده معکوس برای ایجاد انگیزه نسل جدید باد استفاده می شود. MCA بدون شک امیدوار است که مزایده ها به طور خاص نیاز به فناوری های جدید و پاکیزه ذغال سنگ داشته باشند.

بیایید روشن باشیم اعلام حکومت تا آنجا پیش می رود که پیشنهاد MCA نباشد. AEMO به نظر می رسد مسئولیت تعیین اینکه آیا تولید برق جدید به بازار عرضه خواهد شد یا نه، و دولت پیشنهاد FINKEL CET را رد نکرده است.

اما این اعلامیه صرفا دولت است که با "ذخایر استراتژیک" که توسط فیکل پیشنهاد شده است، پیش می رود. ذخایر استراتژیک یک خط مشی بیمه است، در صورتی که در بازار چیزی اشتباه نباشد، تولید نسخه پشتیبان به اندازه کافی در دسترس است. اعالم نخست وزیر مالکوم ترنبول در روز سه شنبه نشان می دهد که نسل جدید به عنوان پشتیبان تهیه نخواهد شد، بلکه نقش مهمی در بازار خواهند داشت. پس از همه، نسل اوليه بلااستفاده است اگر آن جا بماند و کاري نداشته باشد.

با توجه ادامه بدهید

دلایل متعددی در مورد این اعلامیه وجود دارد. روشن نیست که چطور چنین پیشنهادی با هر طرح کاهش انتشار گاز مانند CET مواجه خواهد شد. ارائه انگیزه های همزمان برای تولید کم تولید گازهای گلخانه ای از طریق یک CET و برای تولید "بار اولیه" از طریق یک طرح جداگانه به نظر می رسد یک دستورالعمل برای یک سیستم گران قیمت و غیر قابل اعتماد است. و این باعث می شود که مقاصد انتشار آلودگی استرالیا پیچیده تر شود.

همچنین مشخص نیست که استرالیا در حال حاضر نیاز به تولید نسل قبلی بالاتری دارد. سیگنال ها در بازار برق نشان می دهد که اگر استرالیا نیازمند چیزی باشد، نسل انعطاف پذیر است که می تواند به تغییرات ناگهانی تقاضا و عرضه پاسخ دهد. این زغال نیست این گاز، یا شاید ذخیره سازی باتری است.

از همه مهمتر، اعلامیه به دنبال یک روند گسترده تر افزایش دخالت دولت در بازار برق است. این که آیا این طرح متعلق به کشورهای مشترک المنافع با طرح پیشنهادی Snowy 2.0 است، طرح جنوب استرالیا برای ساخت یک نیروگاه دولتی دولتی یا دستکاری کوئینزلند با قیمت عمده فروشی، در حال حاضر، دولت است.

هر کسی که فکر فروپاشی Finkel را تصدیق کرد، ممکن است به ضرورت سیاست مطمئن در بازار برق کمک کند، از این ایده به سرعت از کار بیفتد. دولت به جای حمایت از اعتماد سرمایه گذار، این واقعیت را تلگراف داده است که آماده است به طور مستقیم در بازار دخالت کند. هر سرمایه گذار ریسکی خطرناک به همان اندازه سریع می شود.

هنگامی که دولت شروع به مداخله در بازار می کند، باید این کار را ادامه دهد. اگر شما از نزدیک گوش کنید، می توانید صدای دو دهه اولویت بازار را در بخش برق که در توالت قرار گرفته است بشنوید.