چهارم G20-لیتیوم نشست از مدیر عامل شرکت برای اولین بار از اطلاعیه

- Jan 06, 2017-

1، 10 دسامبر، 2016، چهارم اجلاس G20-لیتیوم در جلسه مدیر عامل شرکت برای اولین بار در شنژن برگزار شد، نشست سران برای پیوستن به پنج شرکت عضو جدید، به ترتیب، رهبر در زمینه سهام مس نوردیسک (600100) (831742)، یک رهبر در تولید باتری لیتیوم، و یک تولید کننده پیشرو در باتری های لیتیوم یون، Hanone لیزری (002008)، پیشرو در تولید لیتیوم مواد الکترود منفی، و یک رهبر در زمینه حسگر لیتیوم.


دوم، صنعت باتری در سال 2016 پس زمینه و روند در سال 2017 در نظر گرفته

1. "سیاست، سرمایه، فن آوری، بازار" هنوز هم چهار نیروی محرک اصلی این صنعت باشد، در 2017 انتظار می رود، سیاست و سرمایه هنوز نیروی محرکه نیروی محرکه صنعت باتری، اما از سال 2018، پس از سیاست برای ارتقاء و عقلانیت سرمایه، فن آوری و بازار تبدیل خواهد شد به توسعه بیشتر متغیر کلیدی است.


موسسه تحقیقات 2. با تکنولوژی بالا از تحقیقات لیتیوم (GGII) نشان می دهد که در سال 2016 ظرفیت باتری قدرت 60GWh. کارخانه باتری قدرت اصلی در دولت توسعه، به پایان سال 2016 ظرفیت تولید باتری قدرت بیش از مدت مشابه گذشته رشد سال بیش از 100٪؛ 2016 توسط تأیید یارانه، تعلیق سه تایی، تقلب جبران، تنظیم مقررات باتری قدرت، برخی از برنامه ریزی توسعه رشته؛ سال شروع ظرفیت، قیمت مسابقه شروع به کاهش فشار هزینه به افزایش است.


3. به عنوان یک متغیر مهم در شکل دادن به ساختار صنعتی، حمایت از سیاست به کار در زمینه در حال تبدیل شدن بیشتر و بیشتر آشکار. بر اساس این زمینه، غلظت صنعتی ادامه خواهد داد به بهبود است. داده GGII نشان می دهد که تا به حال، تعدادی از کسب و کار باتری داخلی تا 145، به 2018 انتظار می رود، خواهد شد به 85 کاهش می یابد.


4. علاوه بر سیاست، سرمایه خواهد شد، نقش کلیدی در توسعه صنعت باتری قدرت بازی کند. به عنوان ماه ژانویه به نوامبر 2016، سرمایه گذاری صنعت لیتیوم داخلی (از جمله سرمایه گذاری پیشنهاد) بیش از 120 میلیارد یوان، سرمایه گذاری واقعی از 55 میلیارد یوان، و سرمایه گذاری در موازی دیوانه ادغام سرمایه و ادغام است. همانطور که از اوایل ماه دسامبر سال 2016، صنعت لیتیوم داخلی، ادغام صنعتی و ادغام 55 پروژه ها، در زمینه کاهش رشد تولید سنتی، صنعت باتری قدرت را تبدیل به بزرگترین تعقیب و گریز سرمایه خروجی.


5. تراکم صنعت تبدیل خواهد شد به طور فزاینده آشکار، صنعت سرعت بخشیدن به ادغام تدریجی. با صنعت دیجیتال سنتی متفاوت از آغاز جدید انرژی صنعت خودرو است تجمع مدل توسعه، به این معنی که هر دو فن آوری، توزیع بازار، و یا در مدل کسب و کار، عمق زنجیره صنعت عمیق تر و عمیق تر تبدیل خواهد شد است .


6. با سیاست گرما بازار سرمایه همچنان به حرارت تا حدود اجزای اصلی مانند صنعت باتری در چین، "جهانی شدن" برای به دست گرفتن روند فرماندهی. چند سال بعد، زنجیره ای صنعت داخلی دور جدیدی از حذف ظرفیت تولید عقب مانده از چرخه ادغام را وارد کنید، در حالی که جهانی شدن از شرکت های چینی نیز یک دوره جدید از ادغام را وارد کنید.


سوم، بر روی باتری قدرت پایین فشار هزینه


1. شرکت اعضا توافق کردند که با یارانه از شیب، کاهش هزینه ها در سال 2017، بیشترین فشار را تبدیل به شرکت باتری. تولید کنندگان خودرو برای قیمت تولید کنندگان باتری پایین تر از 2016 به 35-40٪ است. این است که کسب و کار باتری داخلی خواهد بود یک چالش بزرگ است.


2. یارانه شیب تماس در همان زمان، قیمت مواد اولیه همچنان به افزایش، تفاوت بین نیازهای صنعت شرکت زنجیره ای به هضم، کسب و کار باتری در سال 2017 ضرر و زیان مرحله به احتمال زیاد، می توانید این مرحله زنده ماندن تبدیل خواهد شد کسب و کار باتری از قدرت به زنده ماندن آستانه کلیدی است.


3. چگونه به کاهش هزینه ها، شرکت های عضو اجماع است: اول، به شکستن انحصار جنبه های مادی از وضعیت، در حالی که پله پله باتری بازیافت برای ساخت، بازیافت و مستغلات؛ دوم، برای رسیدن به تولید در مقیاس بزرگ، استاندارد باتری بر اساس تولید انبوه در مقیاس بزرگ، به حداقل رساندن هزینه. که هر دو نیاز به تلاش های مشترک از شرکت های زنجیره ای صنعتی.


4. قیمت خودرو تحت فشار هزینه، باتری حاشیه ناخالص در سال 2017 خواهد بود کاهش قابل توجهی، در حالی که قیمت مواد اولیه به تدریج با کاهش تدریجی در ظرفیت تولید، آینده، قدرت باتری کاهش هزینه در تمرکز از سه منعکس خواهد آزاد اول، اثر مقیاس به نظر می رسد. دوم این است که افزایش نرخ تولید واجد شرایط؛ سوم از درجه اتوماسیون است.


چهارم، در ساختار قدرت بازار باتری


1. شرکت اعضا معتقدند که الگوی از پنج شرکت قدرت باتری پایه بالا تعیین شده است، اما الگوی پشت نوسانات آن در چند سال آینده بزرگتر خواهد بود، متغیرهای مؤثر بر ساختار صنعتی، از جمله تدارکات، باتری رهبری دولت فن آوری، بر اساس زنجیره صنعت رقابت ارتباط هزینه و اقتصاد مقیاس.


2. سه سال آینده، در قیمت، تکنولوژی، امنیت و دیگر جنبه های شکل گیری یک مزیت رقابتی جامع از شرکت به سرعت برگزار خواهد شد، بقا سه یا چهار خط کسب و کار باتری به شدت فشرده خواهد شد، قابل پیش بینی است 2017 سال ، تجدید سازمان صنعت جلوتر از برنامه خواهد بود.


3. در رقابت در صنعت باتری قدرت، مزایای زیست محیطی تولید شده توسط همکاری زنجیره صنعتی رقابتی خواهد شد، به طور کامل منجر به نیروی محرکه از سیاست و بازار، استفاده کامل از حمایت از زنجیره ای صنعتی، سرمایه و مدل کسب و کار، از کار به سرعت به دست گرفتن بازار.


4. توسعه تبدیل خواهد شد دو سال آینده، انتخاب از شرکت های جریان اصلی در زنجیره صنعت، شرکت های عضو بر این باورند که گسترش استراتژی تولید آزمون از تصمیم گیرندگان و تیم خود را، یک درک از ریتم، دوم این است در کنترل مرزی، تجمع فناوری و جعل محصول می باشد.


5 بر روی عملکرد باتری


با توجه به این سال "صرفه جویی در انرژی و فن آوری های جدید خودرو انرژی نقشه راه"، در سال 2020، وسیله نقلیه الکتریکی باتری قدرت هدف چگالی انرژی خالص 350wh / متر، تراکم قدرت باتری کم، کیلوگرم است، برای رسیدن به 2020 هدف از 350wh / کیلوگرم، به ناچار نیاز به کار از طریق ارتقاء مداوم مواد و فرآیندهای تولید برای رسیدن به.


2. در روند بازار از باتری های قدرت، سه تایی حال تبدیل شدن روند، داده GGII نشان می دهد که 2016 تولید باتری سه تایی برای 34٪، افزایش 11٪، عمدتا با رشد اتومبیل ها رانده اختصاص اتوبوس سه گانه برداشته بیشتر خواهد شد ترویج توسعه باتری سه تایی.


3. شرکت کاربران بر این باورند که مواد باتری در حال به روز رسانی، علاوه بر معرفی مواد سه گانه در مسیر های فنی، بلکه سرعت بخشیدن به دیافراگم و سرامیک، آند کربن سیلیکون، گرافن عامل رسانا، نمک لیتیوم جدید و سایر مواد جدید نرم افزار صنعتی.


4. شرکت اعضا معتقدند که سیستم مواد در به روز رسانی، به تدریج از فسفات آهن لیتیوم / گرافیت، سه تایی، سه تایی نیکل / سیلیس و سپس به لیتیوم جامد، تکامل باتری فلزی هوا. "13TH برنامه پنج ساله" دوره، شرکت های عضو خواهد شد به بالا نیکل پژوهش باتری سه تایی / سیلیس و توسعه تلاش برای رسیدن به 350Wh / کیلوگرم هدف متعهد است.


5، عملکرد همان زمان، چگونه به حداکثر رساندن امنیت است، هنوز هم هسته اصلی گزاره کسب و کار باتری پویا، شرکت های عضو که موجب افزایش عملکرد در همان زمان، مسائل امنیتی نمی توان نادیده گرفت، با به اشتراک گذاری جدید بازار خودرو انرژی رشد، 2017 انتظار می رود که به نظر می رسد ایمنی باتری و پس از فروش به اوج، شرکت باید در کنترل ریسک تمرکز می کنند.


ششم، نوسانات قیمت مواد اولیه


1. با کربنات لیتیم، مس و سایر قیمت ها رانده می شود، از جمله لیتیم هگزافلوروفسفات، الکترولیت ها، مواد کاتد و سایر مواد هسته اولیه در درجه نوسانات قیمت متفاوت پدید آمده است، کسب و کار لیتیوم پایین دست به ارمغان آورده است فشار زیادی. دلیل اصلی: 1) افزایش بیشتر در تقاضا. 2) چرخه تولید سنگ لیتیوم ظرفیت تولید پروژه جدید را به آزاد سازی آهسته است که دیگر،. مواد کاتد، قیمت الکترولیت تحت تاثیر قیمت های لیتیوم کربنات، در مقایسه با سال 2015، رشد می کند.


2. در سال 2017، با انتشار تدریجی ظرفیت تولید جدید، قیمت مواد اولیه به تدریج به عقلانی بازگشت، اما باید با احتیاط از نوسانات در معرض خطر است. شرکت های عضو این باور است که نوسانات قیمت غیر منطقی است، منجر به توسعه سالم صنعت لیتیوم، چگونه به ساخت یک محیط توسعه خوب و افزایش رقابت از صنعت لیتیوم چین و غلظت، نیاز به درجه بالایی از همکاری با کل زنجیره صنعت نیست .


3. افزایش قیمت معقول و منطقی می تواند از طریق هضم داخلی و انتقال تدریجی از راه حل و فصل، و نوسانات قیمت خواهد خطرات بزرگ به موجودی شرکت و سرمایه زنجیره ای را با سرعت صنعت تجدید سازمان کردن، رابطه عرضه انتظار می رود که برای تنظیم.


4. شرکت اعضا معتقدند که شرکت در توسعه بازار و تامین کنندگان و مشتریان به ایجاد یک رابطه الزام آور استراتژیک عمیق، بلکه از طریق یکپارچه سازی داخلی و خارجی برای تامین دفاع زنجیره ای، برای جلوگیری از خطر نوسانات بازار عرضه.


7، در ارتقاء تولید هوشمند


1. شرکت کاربران بر این باورند که سراسر در مقیاس بزرگ توسعه صنعت باتری هوشمند نیاز برای ترویج تحول و ارتقاء از تجهیزات مناطق خواهد بود که روند صنعت باتری در سال 2017 روند.


2. تولید در مقیاس بزرگ است که نه تنها در سرعت بالا، دقت بالا منعکس شده است، بلکه در پایداری بالا منعکس شده است، در واقع، به منظور افزایش ثبات تجهیزات برای تولید طولانی مدت وظایف پژوهش صنعت باتری لیتیوم است. هدف اصلی هوشمند است از طریق ابزارهای دیجیتال، ارائه تحلیل داده های بزرگ و هوش مصنوعی از اصول و روش به منظور افزایش کیفیت محصولات تولید شده، تجزیه هوشمند خود بدون سرنشین، تجسم، فن آوری اطلاعات آن است.


3. کاربران توافق کردند که، از مقیاس بزرگ بلوغ تولید هوشمند و سطح از این دیدگاه، هنوز در دولت از هوش اولیه، تنها به دستگاه وصل از طریق شبکه، قادر به دولت از اساسی ترین ادراک، برای رسیدن به آمار تولید، کیفیت آمار، تجهیزات، تشخیص اولیه و قابلیت ردیابی، و در نهایت قادر به رسیدن به ارتقاء جامع از روند لیتیوم، بر این اساس، از طریق بهینه سازی مستمر، به منظور در نهایت دستیابی به 99٪ از کنترل فرآیند تولید لیتیوم، ساخت واقعا هوشمند.


هشت، در ترمینال به بازار ماشین الکتریکی


1.2016 از ژانویه تا نوامبر، 427،000 وسایل نقلیه جدید انرژی، خرید و فروش 402،000، به ترتیب، نسبت به سال گذشته توسط 59.0٪ و 60.4٪ افزایش یافته است. که تولید وسیله نقلیه الکتریکی خالص و فروش 340،000 و 31.6 میلیون داده شد، نسبت به سال گذشته رشد 75.6٪ و 77.8٪؛ پلاگین در تولید خودرو هیبریدی و فروش به ترتیب 87000 و 86000، به ترتیب، بیش از مدت مشابه سال گذشته 16.2 درصد و 18.0٪ تکمیل شد.


2. اتوبوس جدید انرژی و ماشین مخصوص فریب خورده توسط این تحقیقات، تاثیر معرفی رکود رکود بازار دایرکتوری، اما با تکمیل تأیید چهارم و معرفی وسایل نقلیه جدید انرژی برای ترویج دایرکتوری، در بازار خواهد شد بازگشت به رشد پایدار است.


3. قدرت فزاینده از صنعت لجستیک را به جلو تقاضای زیادی. تقاضا برای تدارکات، مانند چین ارسال، SF اکسپرس و "سه لینک و تا" کار تحویل اکسپرس، شرکت های زنجیره عرضه، نوشیدنی ها و مواد غذایی، شرکت ها، و توزیع مواد غذایی آشامیدنی شرکت، صنعت محصولات تازه، صنعت حمل و نقل و صنعت تولید هستند همچنین توسعه آشکار است. خودرو برقی با تدارکات نسبت آن با حجم بالا، جایگزینی قوی، مشروعیت، امنیت و دیگر ویژگی های صنعت لجستیک برای رسیدن به "آخرین مایل" بهترین انتخاب است.


شرکت های عضو این باور است که در دو سال آینده، وسایل نقلیه تدارکات الکتریکی خواهد شد زیر زمینه حمل و نقل عمومی پس از انرژی صنعت خودرو جدید به تبدیل شدن به یک نقطه رشد جدید. تدارکات شهرستان خودرو مسیر رانندگی نسبتا ثابت، استفاده از قدرت های جدید انرژی برای تسهیل شارژ متمرکز، هر دو به طور قابل توجهی کاهش هزینه های سوخت، بلکه خطر ابتلا به مصادره برنامه های سازمانی را کاهش می دهد، به طوری که تقاضا در بازار انتظار می رود که سرعت بخشیدن به.


4. در زمینه اتومبیل های سواری انرژی های جدید، با سیاست های مرکزی و محلی همچنان به نیروی، همراه با قطعات اصلی هزینه های ادامه به کاهش، حمایت از ساخت و ساز از پیگیری، بازار مصرف در دو سال آینده، دستیابی به موفقیت رشد. اتومبیل های مسافری در سهم بازار جدید خودرو انرژی به طور قابل توجهی بهبود یافته است.


5. کار کاربران بر این باورند که شرکت های خودرو های خارجی و سرمایه گذاری های مشترک قیمت خودرو از استراتژی جدید انرژی افزایش است، قیمت خودرو های داخلی روبرو خواهد شد با مارک های خارجی و سرمایه گذاری مشترک از وسایل نقلیه جدید انرژی همان مقابله با، در زمینه باتری های قدرت، داخلی باتری قدرت کسب و کار خواهد در بازار چین با ژاپن و کره جنوبی و دیگر شرکت های باتری قدرت بین المللی مواجه برای بازار نبرد. در نبرد باتری، هزینه، امنیت، ویژگی های بالا و پایین دما، چگالی انرژی، وزن سبک و مسافت پیموده شده خواهد بود که رقابتی باتری قدرت نقطه اصلی کسب و کار بعدی.


نه، بر روی وسایل نقلیه انرژی سیاست یارانه جدید


1. برای وسایل نقلیه جدید انرژی نباید ادامه پیدا کند برای تکمیل. شرکت های عضو این باور است که انگیزه چنین انگیزه هایی در کشور به پرورش یک صنعت است که هنوز هم بسیار مهم است، انرژی جدید صنعت خودرو در مراحل اولیه توسعه، با توجه به سرمایه گذاری بالا، خطر، مصرف محیط ناقص است، عدم رقابت محصولات و عوامل دیگر، آن را دشوار است به تکیه تنها بر بازار به رشد و توسعه. یارانه مناسب بنابراین لازم است.


2. اعضا معتقدند که یک سیاست صنعتی خوب باید چهار شرایط زیر باشند، برای اولین بار، سیاست های صنعتی نمی تواند جایگزین بازار، مطلقا نمی تواند حاوی بازار نقش بازی کنند، فقط نقش مهمی را در بازار به تکمیل و بهبود را به بازی. دوم، سیاست صنعتی برای کنترل صنعت، نه مدیریت شرکت در صنعت به شکل یک منصفانه و عادلانه، وضعیت رقابتی و منظم، باز و رقابتی است. سوم، سیاست صنعتی هدایت کلان تر است، برای اتصال از سیاست های صنعتی، ما باید به دقت جوانب مثبت و منفی، آزمایش را تکرار، درخواست گسترده ای از نظرات. چهارم، سیاست صنعتی مرحله بندی شده، باید در یک مرحله پس از خروج باشد.