مسابقه مرز صلیب از Zhuhai یین طولانی

- Jan 13, 2017-

"با توجه به قوانین اقتصادی، یک انقلاب صنعت، اغلب توسط خارجی ها به اتمام تحت سلطه، زیرا شرکت های صنعت ممکن است مشکل به اصلاح زندگی خود هستند." به عنوان یک عضو از ماشین الکتریکی 100، مدرسه فعلی علوم اجتماعی، دانشگاه Tsinghua، موسسه نوآوری، موسسه دانشگاه Tsinghua نوآوری و توسعه اجرایی مدیر لیو Taoxiong ساخته شده چنین نتیجه گیری.

لیو تائو-HSIUNG اشاره کرد که آینده صنعت اتوبوس باید یک اتوبوس انرژی اتوبوس جایگزین جدید، و آینده رهبر صنعت جدید اتوبوس انرژی شود، ممکن است چنین کسب و کار - "این کسب و کار است را-all.Take همه این است که این شرکت از نگاهی زنجیره صنعت، خودرو از قطعات به وسیله نقلیه است، همه خود را به انجام. علاوه بر این، شرکت را از میدان است همه را، است که، اتومبیل های سواری، وسایل نقلیه تجاری (البته ، از جمله اتوبوس) انجام داده اند.

به عنوان یک خارجی از صنعت خودرو سواری - Zhuhai به YINLONG شرکت انرژی جدید (از این پس به عنوان Zhuhai به YINLONG نامیده می شود)، 2015، قبل از ورود به چشم های عمومی. آیا این جدید خارجی، اما ماوریک، که آیا آن مسیر های فنی، و یا مدل کسب و کار، و یا همکاری چند حزبی، پس از دو دور تامین مالی مدل مالی است، انواع مدل کاملا متفاوت از شرکت های اتوبوس سنتی است.

اما خارج از صنعت اتوبوس، اما در سال 2015، 2016 فروش بیش از 6000 اتوبوس الکتریکی خالص، وسایل نقلیه در کشور بیش از 30 شهرستانها به کار گیرند. 2016 年 8 ماه، درجه صرف 13 میلیارد کسب نقره ای طولانی، این است که نقره ای اژدها به سرعت تبدیل به کانون توجه از کل صنعت اتوبوس.

برای یک زمان، خارج از دایره، چه شرکت های اتوبوس، کارشناسان صنعت و یا رسانه ها، همه پرسی، Zhuhai به نقره ای بلند که؟ حمایت از این شرکت چیست؟ چرا این شرکت در زمینه اتوبوس سرعت باز کردن این وضعیت؟ چرا Gree و صاحب آن دونگ Mingzhu "فانتزی" از آن؟

اول، "غیر خودی" Zhuhai به نقره ای طولانی

در دایره مسافر، خلق Zhuhai نقره ای طولانی واقعا احساس کمی عجیب و غریب است که "غیر خودی" وضعیت آن است. 2009 در Zhuhai نقره ای طولانی تولید اتوبوس "مرزی" را در زمینه وسایل نقلیه جدید انرژی تاسیس شد، نه، و نه هسته وسایل نقلیه جدید انرژی مربوط جزئیات و اجزای سازنده تولید کنندگان است، اما، نه تنها محصول انجام داده است بسیار منحصر به فرد، و رشد عملکرد بسیار سریع است. 2016، تبدیل شدن به مهمترین و چشم نواز صنعت اسب سیاه صنعت اتوبوس است.

به صنعت اتوبوس شروع به پریدن کرد به اتوبوس جدید انرژی صنعت ده بالا


در مقایسه با شرکت های اتوبوس قدیمی در صنعت، به عنوان یک "خارجی" از سرعت توسعه Zhuhai به نقره ای اژدها بسیار سریع است. در سال 2014 سپتامبر، تولید Zhuhai به YINLONG از 12 خالص اتوبوس توریستی عتیقه برق در پکن وارد شدند، این شرکت های جدید اتوبوس با انرژی شروع به وارد چشم های عمومی؛ اما به زودی، تا پایان سال 2015، در میان فروش اتوبوس الکتریکی خالص ده بالا آن است.

در سال 2015، Zhuhai به YINLONG فروش بالغ بر حدود RMB4 میلیارد به دست آورد نزدیک به 3000 سفارشات فروش اتوبوس برقی،. در همان سال، آن را تولید 3189 اتوبوس الکتریکی خالص، با رشد انباشته از 2228 درصد و سهم بازار از 3.6٪، رتبه اول در صنعت داخلی اتوبوس برقی خالص است. هفت.

در سال 2016، شتاب رشد Zhuhai به YINLONG برای سرعت بخشیدن به بیشتر است. نیمه اول 2016 برای تکمیل الکتریکی خالص فروش اتوبوس سفارشات نزدیک به 3000، نزدیک به 2015 فروش سالانه. همانطور که از نیمه اول سال 2016، نقره ای طولانی اتوبوس الکتریکی خالص به صورت فله در پکن، چیچیهار، Shijiazhuang شرکت، بائوتو، انشان، شیان، هاندان، Zhuhai به، به Zhanjiang، شانتو و دیگر داخلی بیش از 30 شهرستانها برای رسیدن به عملیات دسته ای، در حال اجرا زمان و مسافت پیموده شده از طولانی ترین خالص مدل الکتریکی 10.5 متر خالص اتوبوس شهرستان الکتریکی. تا به حال، Zhuhai به نقره ای بلند خالص مالکیت خودرو سواری برق در کشور بیش از 6000 وسایل نقلیه رسیده است.

در همان زمان، Zhuhai به YINLONG همچنین با بسیاری از شهرستانها از شرکت های اتوبوس به ایجاد روابط همکاری های استراتژیک. مانند Shijiazhuang شرکت واحد اتوبوسرانی، هاندان اتوبوس، حمل و نقل عمومی پکن گروه، Yongzhou نخست شرکت حمل و نقل عمومی، Weixian Tongda شرکت واحد اتوبوسرانی، از Jieyang Lvyuan انرژی جدید عمومی شرکت حمل و نقل، آموزشی ویبولیتین، Wu'an شهر مسافری ایستگاه مدیریت ترافیک، Qiuxian Ansett اتوبوس مسافری شرکت حمل و نقل ، گیم، Wengyuan شهرستان پگاسوس (Pegasus) حمل و نقل مسافر، آموزشی ویبولیتین، Zhuhai به Dexing کرایه ماشین شرکت، علاوه بر این، بسیاری از مشتریان خود را در صنعت حمل و نقل اتوبوس، صنعت حمل و نقل مسافر و اجاره خودرو صنعت واقع شده است.

همانطور که همه ما می دانیم، صنعت اتوبوس است یک صنعت بسیار رقابتی، و صورت از کاربران اتوبوس اغلب کاربران گروه هستند، شرکت های اتوبوس اغلب نیاز سال از عمل به منظور به دست آوردن شناخت از یکدیگر. چرا Zhuhai به اژدها نقره ای می توانید تایید بسیاری از شرکت اتوبوس رانی را دریافت کنید؟ به طور خاص، مانند پکن کاربران حمل و نقل عمومی در ماشین را در شرایط بسیار سخت، که باعث می شود بسیاری از شرکت اتوبوس های قدیمی دلسرد می شوند. اما به عنوان صنعت اتوبوس، شرکت جدید Zhuhai به یین بلند، چرا پکن قادر به دسترسی به چنین شناسایی کاربران حمل و نقل عمومی می شود؟

این ممکن است به سه مدل منحصر به فرد از نقره طولانی مرتبط - مدل فنی، مدل مالی، مدل کسب و کار است، یک ارتباط بزرگ. این است که با تمام شرکت های اتوبوس سه مدل مختلف، که اجازه می دهد تا Zhuhai به نقره ای بلند خارجی، به سرعت می تواند تبدیل به صنعت خودرو، نامه ای از اسب سیاه.

دوم، مدل منحصر به فرد فنی: فشار معکوس برای تصمیم گیری راه را برای رفتن تیتانات لیتیم

(A) چرا به جاده از وسایل نقلیه جدید انرژی؟

Zhuhai به نقره ای طولانی در این بحث به قبل مدل های فنی، بلکه برای اولین بگویم که دلایل ورود خود را به عرصه وسایل نقلیه جدید انرژی. چرا آن را در زمینه وسایل نقلیه جدید انرژی با هدف؟ چرا Zhuhai به اژدها نقره ای در انرژی جدید شرط می بندم؟ این انرژی جدید از صنعت خودرو مسافر داخلی، ظهور "ده شهر 1000" پروژه است.

در ژانویه 2009، چهار وزارتخانه ها و کمیسیون از دولت راه اندازی شد "ده شهر هزار وسایل نقلیه" پروژه نمایشی. با ارائه یارانه مالی، آن را در نظر دارد به منظور توسعه 10 شهرستانها هر سال به مدت سه سال، و 1000 وسایل نقلیه جدید انرژی خواهد شد در هر شهرستان راه اندازی شد.

"ده شهر 1000" پروژه مدل، دولت یک سیاست یارانه روشن با توجه به کاپیتان های مختلف از یارانه ملی برای به دست آوردن مقدار های مختلف می دهد. ": 1 1" نسبت برابر یارانه علاوه بر این، بسیاری از دولت های محلی داده اند. برای مثال، اگر دولت های مرکزی و محلی در مطابق با "1: 1" نسبت برابر یارانه ها، هر کدام بیش از 10 متر خالص اتوبوس برقی در علاوه بر این برای دسترسی به یارانه های مالی ملی 500000 یوان، بلکه به امور مالی محلی 500،000 دسترسی یارانه یوان، در مجموع 100 میلیون نفر است.

چنین سیاست یارانه جذاب کافی نیست، بلکه سرعت به ارمغان آورد بازار داغ. در سال 2015، داخلی خالص اتوبوس برقی رشد تولید تولید، تولید سالانه اتوبوس برقی به 88248، افزایش 584٪، در مقایسه با سال 2014، افزایش خالص 75000، بازار گرم است، بنابراین تعداد زیادی از شرکت های اتوبوس و صنعت در خارج از شرکت به طور فعال مشتاق پیوستن به آنها.

Zhuhai به نقره ای طولانی تبدیل شده است یکی از آنها. "در سراسر کشور در زمان تظاهرات جدید صنعت انرژی و ارتقاء از سیاست های ترجیحی و صنعت خودرو طرح تنظیم تجدید حیات ملی، سرمایه گذاری در سرمایه گذاری صنعتی از سال 2009، Zhuhai به یین بلند شروع به ساخت ایده به ساخت مواد باتری لیتیوم، باتری های لیتیوم، انتقال قدرت الکتریکی خودرو، کل تولید، فروش، فناوری به عنوان یکی از چرخه انرژی جدیدی از زنجیره صنعت حلقه بسته. "Zhuhai به یین طولانی فرد مربوطه مسئول بنابراین رک و پوست کنده.

این نیز ظهور بازار های جدید اتوبوس انرژی گرم، علاوه بر بسیاری از شرکت های اتوبوس سنتی برای ورود به حوزه از اتوبوس های جدید انرژی، بلکه به Zhuhai به نقره ای طولانی مانند "غیر خودی" یک فرصت جدید.

(B) چرا باید در جاده ها از تیتانات لیتیم را؟

به عنوان هسته اصلی از وسایل نقلیه جدید انرژی، "سه سیستم قدرت،" اولین باتری قدرت، سطح سطح آن، تعیین که شکست ناپذیر در آینده باقی خواهد ماند. خلق Zhuhai نقره ای بلند را به زور از باتری در اولین باز مجبور بازار، همچنین نیاز به انتخاب یک مناسب تر برای بازار، بیش امیدوارم به سرب در دستیابی به بهره برداری تجاری از خط فنی.

و سایر بخش های مختلف است، باتری یکی از کلید موفقیت یا شکست مواد است. وقتی Zhuhai به یین طولانی قصد حمله به بازار باتری، بازار باتری قدرت، در حال حاضر انواع مختلفی از مسیرهای مختلف فنی، نه تنها لیتیوم باتری فسفات آهن، باتری های لیتیوم همچنین مواد سه گانه، و همچنین اکسید لیتیم کبالت، لیتیوم وجود دارد اکسید منگنز و باتری های لیتیوم تیتانیوم اسید.

پس از یک سری از تحقیقات و مطالعات، Zhuhai به YINLONG که در بازار است باتری لیتیوم تیتانات معمول نیست، در مقایسه با اتوبوس الکتریکی خالص تطبیق بالاترین نسبت باتری لیتیوم فسفات آهن، مزیت واضح تر، برجسته تر است.

Zhuhai به نقره ای بلند یافت که باتری های لیتیوم تیتانات در ایمنی، عمر، زمان شارژ، مقدار درجه حرارت، عملکرد برجسته تر است، تنها به نسبت چگالی انرژی آن کمی پایین تر از باتری فسفات آهن لیتیوم. به طور خاص، باتری لیتیوم تیتانات مناسب تر برای حالت شارژ سریع است، چرا که باتری بدون SEI عایق فیلم، چرخه اول بدون از دست دادن ظرفیت و شارژ سریع در چرخه عمر آن کمتر آسیب دیده، قدرت کامل تنها 6 دقیقه، پایداری حرارتی ، زندگی چرخه می تواند تا 10 سال است.

در همان زمان، اگر چه هزینه از باتری های لیتیوم تیتانات تنها از لیتیوم فسفات آهن هزینه های بالا، اما در دراز مدت، لیتیوم تیتانات عمر باتری لیتیوم 5 بار زندگی فسفات آهن لیتیوم است. علاوه بر این، باتری های لیتیوم تیتانات با 10 در عرض چند دقیقه از مزیت شارژ سریع، بیشتر در خط با ماشین می تواند به سرعت مورد استفاده قرار سوختگیری، و می تواند زمان توقف اتوبوس برای شارژ سریع و بدون نیاز به پر کردن کند که فضای پارکینگ خودرو استفاده کنید.

به منظور محتاطانه، Zhuhai به نقره ای طولانی هنوز به بهره برداری قبل از وسیله نقلیه دسته ای مقایسه عملیات تست فسفات آهن لیتیم، تیتانات دو نوع از قدرت باتری برای مقایسه واقعی قرار داده است. 2010، حمل و نقل عمومی Zhuhai به YINLONG Zhuhai به در محاکمه 10 لود باتری لیتیوم فسفات آهن از وسایل نقلیه الکتریکی خالص، شده است و در بازار قرار داده نزدیک به 2000 خودرو حامل ردیابی اتوبوس باتری فسفات آهن لیتیوم و تجزیه و تحلیل پیدا شده است که هر متوسط شکست وسیله نقلیه ماهانه نرخ حدود 6٪، شکست عمدتا به تخریب ظرفیت باتری ناشی از زوال در قوام باتری به دلیل است. در مقابل، بارگذاری لیتیوم یون میزان شکست اتوبوس باتری به طور قابل توجهی کاهش می یابد، به طور متوسط میزان شکست ماهانه هر خودرو حدود 0.5٪ است.

نظریه باتری جامع و شرایط عملیاتی واقعی از وسیله نقلیه، Zhuhai به نقره ای طولانی باتری لیتیوم آخرین انتخاب از توسعه لیتیوم خط باتری، به منظور استفاده کامل از شارژ سریع آن، چرخه عمر طولانی، امنیت بالا، مزایای عملکرد دمایی گسترده، از خود را از راه دیفرانسیل.