نیازمندی های تسلا تبدیل شده است این شرکت شیمیایی شیمیایی را مبهوت می کند

- Jul 26, 2017-

هنگامی که الون ماسک در ماه مه گذشته اعلام کرد که برنامه بزرگ خود را برای تولید 500000 اتومبیل الکتریکی در سال به سرعت در حال افزایش است، سهامی از یک تولید کننده شیمیایی شناخته شده در اوزاک در چهار روز بیش از 33 درصد افزایش یافت.

یکی از تولید کنندگان چند لیتیوم خالص جهان که در باتری های با وضوح بالا استفاده می شود، سهام Stella Chemifa Corp. در دو سال گذشته بیش از دوبرابر شده است، زیرا جاه طلبی های شرکت Tesla Inc. افزایش یافته و چین سعی دارد گلخانه خود را کاهش دهد. انتشار گازهای گلخانه ای با برنامه ای برای قرار دادن میلیون ها خودرو در جاده ای که از بنزین کم یا بدون استفاده استفاده می کنند.

اکی هاشیموتو، رئيس جمهور 43 ساله استلا، گفت: "در حال حاضر بین عرضه و تقاضا ناپایداری وجود دارد، گفت که در 101 سال پیش، پدربزرگش شروع به کار کرد. "ما به سختی کار می کنیم تا نیازهای مشتریانمان را برآورده کنیم."


آکی هاشیموتو

منبع: Stella-Chemifa Corp.

Stella قطر سفید بلورین به نام لیتیوم هگزافلوروفسفات، نمک لیتیوم، که توسط غول های شیمیایی از جمله Mitsubishi Chemical Holdings Corp. استفاده شده است، برای ساخت الکترولیت ها، جزء اصلی باتری است. این الکترولیت ها میلیون ها سلول باتری تولید می کنند که توسط شرکت هایی مانند پاناسونیک Corp. برای خودروسازان مانند Toyota Motor Corp. و Tesla ساخته شده است.

پاناسونیک گفت که این چهار روزه که سهام "استلا" را با بیش از یک سوم در ماه مه گذشته به دست آورد، با پرش 15 درصد همراه بود که پس از شارژ باتری تسلا، پاناسونیک، گفت که این شرکت خودرویی با سفارش های جدید "بزرگ" خود را در اختیار دارد. سپس تسلا خود را با اهداف تولیدی خود اعلام کرد و اعلام کرد که تا سال 2018، تا سال 2020، 500000 خودرو الکتریکی سالانه تولید خواهد کرد. (در سال گذشته، Tesla در حدود 84 هزار خودرو تولید کرد.) استلا سهام 16 درصد دیگر افزایش یافت.

800x-1.png

برای Stella، کسب و کار باتری فقط 17 درصد از 268 میلیون دلار درآمد سالانه خود را نشان می دهد - بزرگترین فروشندگان آن مواد شیمیایی نیمه هادی است - اما در سال مالی گذشته فروش نماتدهای لیتیوم فوران کرد و 70 درصد افزایش یافت.

شویچی آریسوا، تحلیلگر مبتنی بر اوساکا با شرکت Iwai Cosmo Securities، که سهام را توصیه می کند، گفت: "سرمایه گذاران برای کسب و کار باتری استلا، انتظارات زیادی دارند." "یک مانع بزرگ برای ورود به کسب و کار برای اتومبیل وجود دارد، بنابراین هنگامی که محصول خود را به تصویب می رسد، مشارکت می تواند مدت زمان بسیار طولانی است."

سهم سهام Stella در معاملات روز سه شنبه در توکیو 1.5 درصد کاهش یافت و به 2860 ین رسید.

هشیموتو پنج سال پیش به کسب و کار خانوادگی پیوست و در اوایل سال 2015 رئیس جمهور شد. مالک 4،1 درصد از شرکت 328 میلیون دلاری است، اما اجازه نمی دهد که خود را خوشبینانه ببیند، حتی اگر پرش قیمت سهام استلا، دارایی های خود را با ارزش 13 میلیون دلار ساخته است.

او گفت: "هدف من این است که این کسب و کار را به شیوه ای پایدار و محافظه کارانه انجام دهیم، که بر اساس آنچه که پدربزرگ و پدربزرگ من ساخته شده است، ساخته شده است."

هاشمیوتو می گوید که از تجربه می داند که چگونه می تواند بازار را به اشتباه محاسبه کند. Stella شروع به اضافه کردن تجهیزات تولید در پیش بینی موتور الکتریکی جدید نیسان موتور، برگ، معرفی شده در سال 2010، خواهد شد ضربه با رانندگان. هنگامی که آن را فلاپ، Stella با یک کارخانه نشسته نیمه بیکار غرق شد.

رقابت با رقبای جدید چینی باعث شد که بدلیل افزایش قیمت نمکهای لیتیوم در سال 2013 بدتر شود.

Hirohide Horio، مدیر عامل اجرایی شرکت متریات شیمی، یک رقیب خصوصی برای استلا، گفت که انتظار دارد که قیمت ها پس از آنچه که او در سال گذشته به عنوان حباب موقت توصیف کرد، کاهش یابد. او گفت، در حدود دو دهه رقبای چینی تولید نمکهای لیتیوم وجود دارد، و کیفیت پیشرفت سریع دارد.

او گفت: "این نوع صنعت نیست که شما بتوانید یک برنامه پنج ساله ایجاد کنید." "شما باید هر ماه چند بار تغییر دهید".

با این حال، شویچی ناههارا، تحلیلگر شرکت Tokai Tokyo Research Institute می گوید صنعت این محصول را به میزان قابل توجهی به دست آورده است تا بتواند آن را با پایه های قوی تر به پیش ببرد.

بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی، سال گذشته دو میلیون خودرو الکتریکی در جاده های جهان در حال اجرا بود، در مقایسه با کمتر از 20،000 در سال 2010. تا سال 2025، چین به تنهایی فروش سالانه 7 میلیون وسیله نقلیه جدید انرژی، ترکیبی از خودروهای الکتریکی، هیبریدی و سلول های سوخت را هدف قرار می دهد.

ناکهارا گفت: "یک حس اطمینان وجود دارد، زیرا چین روشن کرده است که EVs را به عنوان یک سیاست ملی در اختیار دارد."

وسایل نقلیه الکتریکی نیز جابجایی بیشتری دارند. با توجه به Bloomberg New Energy Finance، فروش خودروهای با باتری در ایالات متحده در مقایسه با سال قبل، در مقایسه با سال قبل، در 49 ماهه به 40،700 افزایش یافته است.

در ماه ژانویه، تسلا یک گیاه غول پیکر در نوادا با حجم 85 میدان فوتبال را به نمایش گذاشت، طراحی شده تا باتری ها را برای همه خودروهای جدید طراحی کند. هنگامی که به اصطلاح Gigafactory سال آینده به اتمام می رسد، سازنده خودرو می گوید ظرفیت تولید جهانی برای باتری های لیتیوم یون را دو برابر می کند.

تسالا هفته گذشته اعلام کرد که در حال کار با شهر شانگهای است تا کشف یک کارخانه خودرویی را در آنجا باز کند.

شرکت کاندو دانکای Kogyo، یک رقیب اصلی از استلا در توکیو، گفت: "ما تقاضای اعتماد به نفس را افزایش خواهیم داد." تولید کننده شیمیایی که سهام آن طی پنج سال گذشته 250 درصد افزایش یافته است، ظرفیت تولید خود را برای نمک های لیتیوم در ماه آوریل دو برابر کرد.

هاشیموتو کمی محتاط تر است. او مشاهده شده است سهام Stella کاهش یافته است حدود 30 درصد از اوایل تابستان گذشته و می گوید که او کاملا آماده برای سرمایه گذاری در تجهیزات جدید نیست. در عوض، در سال گذشته، ظرفیت کارخانه استفاده نشده Stella را به چین تغییر داد، جایی که شرکت شروع به سرمایه گذاری مشترک برای نزدیک شدن به بازار کرد.

گیاه Stella، یک راننده 4/1/2 غرب شانگهای، در این ماه نمونه هایی از نمک های لیتیوم سفید خالص تولید می کند.