فروش تسلا در هنگکنگ با تغییر مالیات

- Jul 10, 2017-

فروش Tesla Inc. در هنگ کنگ پس از آنکه مقامات در روز 1 آوریل تخفیف مالیاتی برای وسایل نقلیه الکتریکی را کاهش دادند، نشان داد که عملکرد شرکت چگونه می تواند به برنامه های انگیزشی دولت حساس باشد.

360se_picture.jpg اطلاعات رسمی از اداره حمل و نقل هنگ کنگ که توسط وال استریت ژورنال تجزیه و تحلیل شده است نشان می دهد که هیچ خودروی جدید Tesla Model S و یا وسایل ورزشی ورزشی مدل X در ماه آوریل در قلمرو چینی ثبت نشده است و تنها پنج خودرو الکتریکی متعلق به خصوصی ممکن است.

فروپاشی قبل از تغییرات مالیاتی اعلام شد که در ماه فوریه اعلام شد، با ثبت نام جدید از حدود 3700 خودرو تسلا در سه ماهه اول سال - از جمله 2،939 در ماه مارس به تنهایی - در مقایسه با 1506 خودرو در کل نیمه دوم سال 2016 .

این چرخش برای تسلا معنی دار بود، که گزارش داد که این خودروها در سه ماهه اول سال جاری، به عنوان بهترین مدل فروش خودرو در سال 2015، به 25000 رسیده است، اما در سه ماهه دوم، به بیش از 22،000 رسیده است.

اخیرا کل تسلا را در محدوده هدف اول خود قرار داده است، اما انتظارات تحلیلگران در سه ماهه دوم، موجب نگرانی در میان تحلیلگران و سرمایه گذاران است که تقاضا برای دو مدل فعلی تسلا، قبل از راه اندازی مدل 3، 35000 دلار سدان این تولید ماه را آغاز می کند

این نگرانی ها موجب کاهش قیمت سهام تسلا در هفته گذشته شد، پس از افزایش در اوایل سال جاری، ارزش خود را بالاتر از شرکت فورد موتور و شرکت جنرال موتورز افزایش داد.

تسلا در بیانیه ای گفت: "تسالا از سیاست های دولت حمایت می کند که از ماموریت ما حمایت می کند و مردم بیشتری برای خرید وسایل الکتریکی راحت تر می شوند، اما کسب و کار ما بر آن تکیه نمی کند." این شرکت گفت درآمد فروش آن در چین، جایی که با تعرفه های بزرگ رو به رو است، بدون مشوق های دولت افزایش یافته است. "در پایان روز، زمانی که مردم چیزی را دوست دارند، آن را خریداری می کنند."

خریداران تسلا و سایر وسایل نقلیه الکتریکی در بسیاری از بازارهای از مشوق های دولتی بهره مند می شوند. تسلا در وب سایت خود خاطرنشان می کند که خریداران آمریکایی واجد شرایط دریافت اعتبار مالیاتی 7،500 دلاری فدرال هستند و همچنین انگیزه های اضافی در برخی از ایالت ها.

این شرکت همچنین اعتبارات دولتی ناخالص ملی را به سازندگان خودرویی که استانداردهای بهره وری سوخت را به دست می دهند، فروخته است.

Tesla هشدار می دهد سرمایه گذاران در اوراق بهادار اوراق بهادار که انگیزه چنین تغییر می کند و می گوید که "می تواند تا حدودی تحت تاثیر تقاضا برای محصولات و خدمات ما". سال گذشته در دانمارک، یک برنامه مشوق به پایان رسید و با یک سخاوتمندانه جایگزین شد.

سیاست های انگیزشی می تواند بحث برانگیز باشد. در طول دولت اوباما، تسلا وام دریافت کرد تا تشویق به توسعه خودروهای الکتریکی شود. گرچه در نهایت آنها را به عقب بازگرداند، منتقدان این کمک را به بحث در مورد تسلا ناعادلانه از کمک دولت ایالات متحده به ارمغان آورد.

الون ماسک، مدیر اجرایی تسلا چنین متهم هایی را رد کرد و گفت: در طی یک تحلیلگر در ماه مه، این مفهوم که شرکت او به دلیل یارانه های دولت جان سالم به در برده است، اعتبار مالیاتی "من را دیوانه" می کند. تسلا در تعادل می گوید، سازه های انگیزه صنعت هنوز به وسایل سنتی موتور احتراق کمک می کنند.

هنگ کنگ، گرچه نسبتا کوچک است، پیشاپیش مهم از خریداران خودروهای لوکس و تنظیم کننده های روند است. دولت آن مدت طولانی مالیات ثبت خودرو را برای ماشین های الکتریکی جدید خریداری کرده بود و به جذابیت ماشین های تسلا افزوده است.

با اشاره به افزایش تراکم وسیله نقلیه خصوصی در خیابان های آن، در ماه فوریه دولت اعلام کرد که این سیاست را تغییر خواهد داد تا این مالیات تنها در اولین 97،500 دلار هنگ کنگ (حدود 12،500 دلار آمریکا) از قیمت خرید یک ماشین الکتریکی برای افراد واگذار شود . پس از تغییر در تاریخ 1 آوریل، هزینه مدل اولیه تسلا S در هنگ کنگ به طور معنی داری به حدود 130،000 دلار از کمتر از 75،000 دلار رسید.

تخفیف کاهش یافته که به فروش وسایل نقلیه الکتریکی تجاری مثل اتوبوس ها اعمال نمی شود، از ماه مارس سال آینده موثر می باشد. دولت می گوید که قبل از آن سیاست را بررسی خواهد کرد.

داده های ثبت نام هنگ کنگ ارقام واقعی واقعی را نشان نمی دهند، بلکه یک پروکسی نزدیک هستند، چرا که اتومبیل های جدید در هنگ کنگ باید ثبت نام کنند تا رانندگی شوند. شکل ماه، که منتشر نشده است، به اعضای شورای ناحیه ارائه شده و توسط مجله دیده می شود.

مارک وب و جانسون، یکی از بنیانگذاران Charged Hong Kong، گروهی است که وسایل نقلیه الکتریکی را ارتقا می دهد، پایان دادن به معافیت مالیاتی "واقعا باعث توقف ترمز در تصویب وسایل نقلیه الکتریکی در هنگ کنگ شد."

تسلا فروش خودرو را از طریق کشور یا منطقه انجام نمی دهد و برای بحث در مورد جزئیات در هنگ کنگ رد شد. اما در بیانیه ای اعلام کرد که در حال کاهش است، و آن را "انتظار می رود" به دنبال تغییر مالیات و یک "کوتاه مدت" چالش. این شرکت اعلام کرد که هر سه ماه یکبار خودروهای خود را در هنگ کنگ به فروش می رساند و انتظار دارد "بازار هنگ کنگ در بلند مدت همچنان بسیار قوی باشد؛ زیرا مشخص است که مردم هنگ کنگ اتومبیل های ما را دوست دارند".

تسلا در حال برنامه ریزی برای گسترش در سرزمین اصلی چین، بزرگترین بازار خودرو در جهان است. ماه گذشته، تسلا گفت که با دولت شهر شانگهای امکان باز کردن یک تأسیسات تولیدی در چین را بررسی کرد. چین مبلغ 25 درصدی را برای تمامی ماشین های وارداتی اتهام می زند.

دیو سالیوان، تحلیلگر شرکت مشاور AutoPacific، گفت که کاهش هنگ کنگ می تواند چالش هایی را برای تسلا به عنوان یک نام تجاری لوکس در چین پیش بینی کند.

او گفت: "هنگ کنگ چین شیک است." "این دقیقا یک تصویر درخشان برای آینده تسلا در چین نیست."