تسلا تلاش سابق تیم اجرایی به ساخت

- Jan 13, 2017-

هر چند که سخت به زندگی می کنند تا رویای جیا یو تینگ، فارادی آینده است، که برای بیش از دو سال در لس آنجلس و سیلیکون ولی خفته بوده است، را متوقف کرده است (پس به عنوان "FF" نامیده می شود).

زمان است نه چندان طولانی، "پشت درهای بسته"، و در نهایت در ازای اولین اینترنت سازگار با محیط زیست برقی خودرو در سال جاری FF91 معلوم شد، و بیش از 2000 پرسنل نخبگان تحقیقات علمی جهانی برای ایجاد این نمایشگاه CES انفجار لحظه (بین المللی لوازم الکترونیکی نشان می دهد )، فقط 36 ساعت برای ایجاد یک قرار ملاقات تا 64،124 سوابق. "این رقم در حال حاضر شماره یک ماشین لوکس و کتاب ماشین الکتریکی، گفت:" لو Zhengyu، معاون رئيس جمهور از supercar موسیقی (چین) شرکت

ژانویه 6، فارادی آینده مهمترین پایگاه --- تحقیقات کاردینال و مرکز توسعه (از این پس به عنوان "FF" نامیده می شود)، خبرنگار را دیدم اولین بار FF R & D مدیران صف. 6 معاون رئيس جمهور سنگین وزن هستند، 4 نفر از Tesla وجود دارد، هدف خود را تنها یکی است: اجازه دهید سرمایه گذاری چین، تیم تحقیقاتی در خارج از کشور نسل جدیدی از وسایل نقلیه الکتریکی فوق العاده لوکس در تولید انبوه در سال آینده توسعه یافته است.

صف FF: تسلا بسیاری از مدیران برای پیوستن به

مرکز GARDINA R & D است که در یک منطقه صنعتی در جنوب لس آنجلس واقع شده، چند ساختمان خاکستری چشم نواز نیست، فقط جلو ساختمان از "FF" نشانه های به شکل ماهی به مردم یادآوری کند که این جایی است که.

به عنوان یک نیسان مرکز R & D سابق، که در آن چند سال پیش بود جیا یو تینگ از سراسر جهان خریداری، در حال حاضر بیش از 900 تن بیش از 40 کشور R & پرسنل D در اینجا کار. آلمان، مونیخ، ایالات متحده دره سیلیکون، شانگهای داخلی، پکن به اضافه پنج به علاوه یک دیگر در مجموع بیش از 2000 نفر FF91 این توسعه ماشین جدید و اثربخشی. در میان آنها، سیلیکون ولی عمدتا مسئول برای جهت رانندگی به صورت خودکار و فن آوری هوشمند، باتری، اینورتر، طراحی، ساخت و زنجیره تامین و کسب و کارهای دیگر عمده در گاردنا راه اندازی شد. از آنجا که تحقیق و توسعه مرکز است استقبال شده است، به منظور جلوگیری از نشت، تمام دوربین های عکاسی اند رد شده است، پس از آن است که تقریبا سخت برای پیدا کردن آنلاین تحقیق و توسعه از عکس مثبت گیاه است.

یک صفحه نمایش بزرگ تلویزیون قرار داده شده در اتاق سمعی و بصری، خبرنگار را دیدم معاون رئيس جمهور از FF از طراحی ریچارد کیم، او یکی از اعضای موسس BMW من طراحی، i3 و i8 مفهوم خودرو طراح ارشد بود. "FF91 است و بیشتر شبیه پردازنده Core i7، آن است که آیا طرح بدن، راه را برای باز کردن درب، طراحی داخلی است، مانند BMW من سری: جای تعجب نیست که بنیانگذار خانه ماشین می خواهم به اظهار نظر در FF زمانی که BMW ذکر است خالص گل سرسبد آینده الکتریکی، XXL نسخه از پردازنده Core i3، عملکرد خوب به اندازه کافی است. "اما ریچارد کیم گفت:" در حال حاضر ما فقط اجازه دهید همه ظاهر FF و بخشی از طراحی، FF91 یا با پردازنده Core i7 BMW یک تفاوت بزرگ، و این تفاوت در نسخه آینده اعلام خواهد شد یک به یک.

مدیران FF در بسیاری نمی توان از دست رفته، در واقع، تسلا اعضای سابق شرکت.

گزارشگران سوالات اطلاعات عمومی یافت، به عنوان توسعه محصول و مهندسی معاون رئيس جمهور ارشد نیک سمپسون FF را، رزومه کاری و تسلا در خود. او مسئول وسیله نقلیه و مهندسی شاسی تحت بنیانگذار تسلا، الون ماسک بود، و یکی از رهبران طراحی برای مدل X و مدل اس پس از تسلا بود، او اصلی تحقیق و توسعه اجرایی Trexa بود، شرکت فن آوری متمرکز بر ماشین الکتریکی شاسی. Trexa را توسعه داده است اولین باز ماشین شاسی های برقی "Geodrive بستر های نرم افزاری" (همچنین به عنوان پلت فرم خودرو متغیر شناخته می شود)، که نمی تواند کمک کند اما از FF91 فشار اصلی از فکر می کنم "VPA متغیر برق معماری درایو شاسی." و Geodrive بستر های نرم افزاری دقیقا همان است، VPA همچنین دارای یک شاسی و باتری طراحی مدولار، انعطاف پذیر با قدرت، هر کسی می تواند در این پلت فرم ساخت برای ساخت یک ماشین الکتریکی است. نیک سمپسون با ذخیره انرژی، الکترونیک، واحد درایو، برنامه ها و کنترل های آشنا است. این به خصوص قابل توجه است که او اول از مدیریت سابق تسلا برای پیوستن به FF در آوریل 2014 بود.

آلن گیلاس، 23 سال تجربه در صنعت خودرو، مدیر ارشد منابع انسانی، تسلا سابق (2008 ~ 2012)، خواهد بود که برای اولین بار به پیوستن به صفوف از تسلا. در یک زمان کوتاه در شرکت Picarro برای 1 سال و 8 ماه بعد، در سپتامبر 2014 او رسما از FF پیوست.

پولک Reckhorn و تام Wessner، معاون رئيس جمهور از ساخت و معاون رئيس جمهور از زنجیره تامین، به ترتیب، همچنین دارای تسلا کار، تجربه و زمان ورود برای FF در اکتبر سال 2014، نوامبر. ممکن است 17 سال گذشته، به مدت شش سال در تسلا جیمز کار کرده است؟ چن همچنین از خروج اعلام و FF، مسئول امور دولتی داخلی و بین المللی و تولید وسیله نقلیه الکتریکی پیوست.

پولک Reckhorn به خبرنگاران گفت: "ما (چند همکاران سابق تسلا) یکدیگر را برای یک مدت طولانی شناخته شده اند، تسلا در طول کار، در واقع، کمتر R & D اشتباهات و در حال حاضر ما می خواهیم به قادر به جلوگیری از تسلا کاذب متعهد شده بود ، سریع تر به ساخت کارخانه FF، تولید انبوه صاف تا FF91. "البته، اگر چه مدیران FF تقریبا تمام پس زمینه تسلا، اما آنها اعتراف نمی کنند که آنها تقلید تسلا برای ایجاد یک ماشین لوکس محصولات جدید، FF91 به عنوان یک دیده تکنولوژی کاملا متفاوت، طراحی تخیل از اینترنت وسایل نقلیه جدید سازگار با محیط زیست الکتریکی.

در تحقیق اینورتر FF و کارگاه D، یک عضو هیات به خبرنگاران گفت، اینورتر FF تولید خود را، "ما باید اطمینان حاصل شود که این محصول هر دو کارآمد و قابل اعتماد، پس مستقل تحقیق و توسعه و ساخت است. از آن نیاز به چگالی انرژی بالا، حجم باید به عنوان کوچک که ممکن است، در نتیجه ترک فضا برای تراکم passengers.This انرژی محصول بالاتر از کالا طور متوسط 30 درصد است. "در همان زمان، تسلا استفاده از موتورهای القایی است، و FF استفاده از دائمی است" ببینید ، ما باید بسیاری از سیم در این محصول است که می تواند در هر دو افزایش صلیب - بخش و کاهش مصرف.

در طراحی باتری، FF یک زندگی تا 700 کیلومتر از مسیر های فنی داده شده است، باتری کوچک است، اما چگالی انرژی 130 درصد از رقبای است، فراتر از تسلا است، همچنین صنعت نادر است.

شرکت مسئول برای دفتر توسعه فن آوری باتری در وسط R & D مرکز ساختمان است، صدها نفر از صندلی ها توسط یک درب شیشه ای تنگ، هرگز باز جدا شده است. یکی از کارکنان گفت: "این چگالی انرژی بالا از فن آوری تحقیق و توسعه نیز بسیار خواستار، با یک چالش فنی قوی، یکی این است که چگونه به آن را طولانی تر life.FF امیدواریم که باتری می تواند 15 سال دارند و یا حتی دیگر استفاده از زمان.

طراحی باتری، FF91 نیز به تعدادی از بسته های باتری به صورت موازی با ویژگی های طراحی پیوستن. ماژول های باتری در یک سلول باتری 6 سلولی جمع و جور، که به امن، ماتریس فشرده متصل است، به طرز چشمگیری افزایش مسافت پیموده شده خودرو و کاهش فضای اضافی قرار دارد. "برای ما، ثبات درجه حرارت باتری حیاتی است، که یک مشکل عمده در صنعت است." تحقیق باتری و پرسنل D، به خبرنگاران گفت که طراحی منحصر به فرد خنک کننده، مایع خنک کننده در سراسر چرخه سیستم ادامه داد: برای رسیدن به خنک کننده سریع، مطمئن شوید که درجه حرارت سلول سازگار است.

شبکه کنترل الکترونیکی نظارت بر زمان واقعی از عملکرد ماژول باتری، تعادل دما، در یک شکست جزء، فعال شدن طرح اضطراری. مسکن آلومینیوم بالستیک درجه حفظ وزن متعادل، مرکز بدن را کاهش می دهد گرانش، و مهر و موم بسته باتری. منطقه تاثیر بسته باتری را بیشتر می توانید باطری را از آسیب های احتمالی محافظت می کند.

در ظاهر درب از پایه تجربی، خبرنگار همچنین اشاره کرد که FF91 است یک دستگاه سنجش در درب خودرو. در صورتی که شیر آتش نشانی آتش اطراف و یا دیگر پیاده وجود دارد، FF91 به طور خودکار می تواند نظارت و نزدیک در پیش برای جلوگیری از برخورد. به نظر میرسد شما از آن به عنوان یک نسخه بزرگتر از اسباب بازی ماشین الکتریکی کودکان، که به طور خودکار پیچ و یا پیاده اجتناب خواهد شد. "FF91 به عنوان یک ماشین الکتریکی هوشمند، در مفهوم طراحی و فن آوری را نشان می دهد، روشن پیش از ماشین با نام تجاری ماشین مفهومی طراحی سنتی، که قطعا ارزش بازشناسی است." لی می خواهم به اظهار نظر در این.

برنامه ریزی کارخانه موقت در حال پیشرفت

به عنوان سهامدار عمده از گاز FF91 جیا یو تینگ هائو هائو، پس از آن ماشین جدید باید تولید انبوه در سال 2018، که در صنعت خودرو، تاریخ جدید انرژی، تقریبا هیچ است وجود داشته باشد. نگاهی تسلا، به عنوان مثال، در زمان پنج سال برای راه اندازی اولین اسب سواری ماشین. در مقابل، تاریخ FF خیلی کوتاه است: فقط در سال 2014 تعیین می کنند، اعلام کرد تا پایان 2015 در شمال لاس وگاس، ساخت و ساز نوادا پایگاه صنعتی آمریکای شمالی، با سرمایه گذاری در کل 1 میلیارد دلار آمریکا، در حالی که دسترسی به نوادا دولت 335 میلیون دلار آمریکا از مالیات و مشوق های مالی، اما از آغاز بسیار صاف نیست، اختلافات منبع در نیمه راه وجود داشته است، مقامات دولت محلی مجموعه ای از وقایع زیر سوال برد. FF از اتمام فاز اول ساخت و ساز، فاز دوم ساخت و ساز در ماه مارس اعلام کرده است در سال جاری است.

مساحت کل تا 950 کارخانه هکتار FF، اما تعداد زیادی از زمین و سنگ پاک کردن کامل شده است، برای رسیدن به شکل گیری زمین، سیگنال برج جابجایی، نرده ها و امکانات به طور موقت ساختار کار "زمین های بکر"، می خواهم توده های کوتاه مدت مشکلات تولید. این هم یک تعداد زیادی از رسانه سوال جیا یو تینگ به نام "سال 2018، تولید" به این حس مشترک از دلیل برآورده نمی کنند.

بنابراین، به منظور تکمیل طرح تولید، چه های دیگری وجود دارند؟

پولک Reckhorn فاش خبرنگاران، این شرکت در نظر دارد برنامه های انعطاف پذیر، "من برای اولین بار ارائه خواهد شد (این برنامه)، مدیران شرکت به ارزیابی کنند."

راه حل موقتی است که این شرکت یک منطقه کوچک نیز در لاس وگاس، اوایل احداث خط تولید در مقیاس بزرگ برای FF91 تولید دسته ای کوچک، که در آن R & D طراحی، تولید و زنجیره تامین خواهد شد کپی شده و به تحویل را انتخاب نمایید کارخانه های بزرگ آینده استفاده کنید.

"ما از FF91 است بدن آلیاژ آلومینیوم در تولید کنندگان محصول و آلومینیوم بدن تقریبا، وجود خواهد داشت disparity.We از حد نیز انتقال قدرت در این گیاه جدید، که اجزای الکترونیکی، موتورها، بسته باتری و تولید دیگر را پوشش می دهد قرار داده خواهد شد ، که شده است، ایجاد یک کارخانه مونتاژ کوچک است.

تام Wessner همچنین گفت که توسعه خودروهای الکتریکی و ترمیم سنتی متفاوت است. انبار سنتی دارای قابلیت طراحی محصول خود را، این طرح به منبع می توانید محصولات خود را که می خواهید ایجاد کنید، اما یک تولید کنندگان خودرو و برق و تامین کننده مورد نیاز به طور مشترک طراحی و توسعه، "را ساده، تامین کنندگان چینی دارای ظرفیت برای تولید محصولات ریخته گری و قطعات الکترونیکی، اما نه لزوما طراحی قابلیت، به طوری که FF91 خواهد در حجم تولید در سال 2018 باشد، اما همه طراحی محصول، عملکرد، کیفیت و فرایندهای تولید باید همین دلیل است که تیم نمی FF91 FF91 اعلام کرد تولید انبوه FF91 جدول زمانی مشخص . "این همچنین نشان می دهد که در حال حاضر فقط به اتمام تشکیل زمین از گیاه لاس وگاس اگر در ساخت و ساز کوتاه مدت نیست، به طور جدی خواهد به تاخیر انداختن زمان تحویل FF91، بنابراین یک جایگزین جدید به احتمال زیاد به انتخاب شود.

"ما نیاز به انجام بسیاری از کار قبل از تولید انبوه، پس از آن به عنوان تولید با حجم کوچک به عنوان خوب نیست، می گوید:" دگ Reckhorn، یک محصول کوچک حجم است که شامل تولید، زنجیره تامین و اعتبار دیگر برای تولید انبوه آینده در پایه . بنابراین، FF91 کار تمام اجزای در یک مکان، بدن خود ساخته شده است، مانند اسپری کارگاه در نظر بگیرید.

او همچنین گفت که بسیاری از تامین کنندگان با تسلا مایل به همکاری با FF91، "EV (ماشین الکتریکی) است که به وضوح در آینده جهت development.Moreover ماشین هستند، ما باید بسیار جوان، پرانرژی ارشد تحقیقات علمی، پرسنل تولید و تسلا زنجیره تامین، همکاری خواهد بود بیشتر هموار قبل از تحویل محصول تسلا بعد، ما امیدواریم که برای تصحیح خطا قبل از، بنابراین تضمین کیفیت FF91 در فرض تحویل کامل به مشتری است.