مقدار یارانه Sliping شرکت نوع قطره حجم فروش YUTONG قبلا یارانه سود خالص 1 بار

- Mar 13, 2017-

از آنجا که سال 2017، روز پس از فروش اتوبوس بهتر شده است. به گزارش انجمن چین از آمار تولید کنندگان خودرو نشان می دهد که در ماه ژانویه به صنعت خودرو سواری سال در سال کاهش ظاهر شد 55.7٪ و 35.0٪. و به ماه فوریه، که این وضعیت را بسیار بهبود نمی بخشد، از طریق لیست از قیمت ماشین افشا شده از سوی تولید و فروش داده فوریه، تعدادی از قیمت خودرو در محدوده های مختلف کاهش یافته است، برخی از فروش ماشین سواری متوسط حتی با 80٪ کاهش یافت بالا.


در این راستا، صنعت به خبرنگاران گفت که از آغاز فروش در بازار اتوبوس به شدت کاهش یافت، چرا که پایان سال گذشته است که پدیده یارانه به آخرین قطار وجود دارد، پیش از قسمت اضافه برداشت از فروش. همراه با تکیه بر یارانه برای زنده ماندن از اتوبوس های جدید انرژی در یارانه پس از جانشینی احیای زمین، به طوری که در ابتدای سال یک معضل مواجه است.


و به عنوان اوایل به عنوان پایان ماه فوریه، از "سهام سپیده دم از طریق فروش دالیان HUANGHAI 100٪ سهام خود را در ماشین وایمار به بهبود عملکرد 2017" رویکرد دیده می شود، شرکت های اتوبوس فشار روبرو هستند که نور نمی .


منبع شن Wanhong از یک تحلیلگر به خبرنگاران گفت که در سیاست های یارانه ای جدید و تاثیر محیط بازار، صنعت اتوبوس طلیعه چیزی بودن دور جدیدی از زدن، غلظت صنعت خواهد شد بیشتر تقویت، شرکت های پیشرو از این فرصت به منظور افزایش بازار داشته از طریق این مرحله به اشتراک گذاری، برای دستیابی به تحول از مدل سود.


فروش در فوریه کمی خلوت بود


متوسط وسیعی مسافر ماشین نوسانات


همانطور که از شب 8 مارس، وجود داشته است تعدادی از شرکت های اتوبوس ذکر شده در تولید ماه فوریه منتشر و فروش اکسپرس، از داده ها، عملکرد است که هنوز هم رها شده، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، بسیاری از کاهش.


از تحقق رشد اطلاعات کسب و کار، YAXING اتوبوس در فروش فوریه از انواع مختلفی از اتومبیل های سواری 55، تا 817٪، محدوده بزرگتر. با این حال، از مدل های خاص، اتومبیل های سواری بزرگ 29 فروخته شد، اتومبیل متوسط به فروش می رسد 26، خرید و فروش اتوبوس نور صفر می باشد.


همچنین در ماه فوریه رشد فروش اتوبوس YUTONG به دست آورد، در فوریه فروخته شد 1621 اتومبیل های مسافری، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 2.72 درصد افزایش یافت. ارزش کوچک است، اما نیز در نظر گرفته واژگونی در ژانویه در سال شروع نامطلوب کاهش 48.46٪ در سال. شایان ذکر است که آن را به دلیل آغاز شروع به سرد است، حتی اگر در اتوبوس YUTONG در فوریه برای رسیدن به درجه معینی از فروش را انتخاب کنید تا، دو ماه اول فروش تجمعی در این سال هنوز هم پایین 39.58٪ بیش از همان دوره سال گذشته است.


علاوه بر این، خبرنگار اشاره کرد که متوسط کاهش داده خرید و فروش ماشین سواری به خصوص برجسته. با توجه به تولید منتشر شد و فروش چین بازرگانان اتوبوس اکسپرس، برای اولین بار دو ماه این شرکت از خروجی این سال را به سال جاری کاهش یافت 44.64٪ در سال جاری، فروش 48.62٪ در سال در سال سقوط کرد. در میان آنها، تولید و فروش اتومبیل های سواری متوسط بیشتر، به ترتیب، به عنوان بالا که 87.92٪ و 89.55 درصد کاهش یافت.


به همین ترتیب، کاهش قابل توجهی در مسافر متوسط و دوم تولید و فروش گذرگاه داده Ankai وجود دارد، تولید فوریه کاهش یافت 36.17٪ در سال در سال، فروش کاهش یافت 36.95٪، در حالی که تولید و فروش اتومبیل های سواری متوسط کاهش یافت 76.89٪ و 80.91٪ .


برای کاهش در اتومبیل های سواری با اندازه متوسط، کارکنان جدید بازار خودرو انرژی به خبرنگاران گفت، عمدتا به دلیل از یارانه خودرو جدید انرژی ناشی از سیاست های تنظیم. این قابل درک است که در استاندارد یارانه پایین پس زمینه، برخی از مدل های از کاهش یارانه سقف برجسته تر است. که 12 متر بالاتر از سقف مدل یارانه از 600،000 یوان به 300،000 یوان، از کاهش 50 درصدی؛ و متوسط غیر سریع شارژ خالص سقف برقی یارانه اتوبوس از 250،000 یوان به 90000 یوان، کاهش بیش از 6 درصد، شخص اشاره کرد که کاهش این 60٪ بدون شک تمام اتومبیل ها داده های فروش متوسط است.


یارانه ها کاهش


ماشین عمومی برای پیدا کردن یک راه دستیابی به موفقیت


یارانه ها در وسایل نقلیه جدید انرژی تحت سیاست، یارانه ها تکیه می کنند به خوردن ماشین در صنعت اتوبوس غیر معمول نیست. گزارشگران از طریق بازرسی از شرکت های خودرو در سال های اخیر نشان داده است که یارانه بزرگ بخشی از لیست قیمت خودرو به پرداخت صورتهای مالی از کلید تبدیل شده است.


اطلاعات نشان می دهد که اتوبوس YUTONG در سال 2015 به 6857000000 یوان از وسایل نقلیه جدید انرژی برای ترویج استفاده از یارانه، سود سالانه این شرکت از 3535000000 یوان، حتی بیشتر از دو برابر شد. اتوبوس Ankai در سال 2015 برای به دست آوردن یارانه دولتی از 1139000000 یوان. علاوه بر این، اتوبوس سال گذشته دریافت کرده، وسایل نقلیه جدید انرژی برای ترویج یارانه تا 2036000000 یوان، معادل درآمد سالانه خود را از 1/4، به طور مستقیم تغییر عملکرد سالانه شرکت می باشد.


بیش تکیه بر یارانه ها، ساخت مدل اتوبوس سود کسب و کار تک است، آن را دشوار است به شکل مزایای خود را برای مقابله با رقابت بازار و یارانه بزرگ از دست رفته، شرکت های اتوبوس باید به دنبال مدل جدید توسعه برای رسیدن به برک آوت، و با توجه به اعلام اخیر، شرکت های اتوبوس ذکر شده نیز عمل داشته باشند.


در میان آنها، اتوبوس Ankai در پایان ژانویه به افشای طرح ثابت، به بالا بردن 550 میلیون یوان بودجه برای بالا پایان پروژه تجاری خودرو با اندازه متوسط، قابلیت صدور گواهینامه محصول به منظور افزایش پروژه و سیستم مدیریت پروژه ظرفیت سازی های دیجیتال است.


و در ماشین در فوریه و مارس یک حرکت بزرگ به طور مداوم، اولین بار با یک فرعی کاملا متعلق به وال مارت اتحاد جدید انرژی صنعت خودرو چین اعلام کرد با توافق به طور مشترک تدارکات خالص خودروهای برقی برای اعلام و تحویل عملیات امضا شده است، و پروژه انتظار می رود تولید 2 میلیارد یوان. و بعد به تازگی اعلام قرارداد بزرگ است که با ژوان ملی با تکنولوژی بالا فوق العاده خالص 1.3 میلیارد باتری اتوبوس برقی سیستم تدارکات بزرگ تک امضا شده است، صادر کرد.


ذکر شده شرکت های اتوبوس از طریق استفاده از خارجی و یا خود اکتشاف به منظور بهبود زنجیره صنعتی، می تواند قدرت کلی شرکت و سودآوری را بالا ببرد. خودی صنعت همچنین گفت که این انتخاب به بهبود توانایی تحقیق و توسعه مستقل و بهبود زنجیره ای صنعتی به هضم یارانه به کاهش تاثیر شیب یک انتخاب عاقلانه است.