ظاهر صنعت حالت جامد باتری لیتیوم مجانبی رقبای باتری

- Mar 09, 2017-

بر اساس گزارش رسانه های خارجی، بی ام و در حال توسعه پیشرفته تر باتری لیتیوم یون، این باتری الکترولیت جامد به جای الکترولیت موجود که سبک تر، امن تر, بالاتر تراکم، طرح های برای رسیدن به تولید انبوه در 2026 استفاده کنید.

مشاهده این خبر نمی تواند کمک کند اما فکر می کنم از اخبار در اوت 2016 شرکت بریتانیایی Dyson هو جدید کارخانه باتری در 1.4 میلیارد، به توسعه جدید لیتیوم حالت جامد پرتاب. این شرکت یک سال پیش، شرکت به 90 میلیون دلار کسب شرکت آمریکایی باتری حالت جامد Sakti3 موسس شرکت جیمز Dyson سرمایه گذاری نزدیک به 1 میلیارد دلار به تولید انبوه باتری های حالت جامد پیشنهاد بود.

اخبار منتشر شده است یک بار، جهان خارج به طور کلی معتقدند که این حرکت در Dyson و نام خود را در این شرکت است یک قمار است، نه اختلاف کوچک ایجاد می شود. تحلیلگران توافق هنگامی که مدیر عامل شرکت تسلا Maaske وزیر دفاع آمریکا نیز علنا بیان می شود که چشم انداز خوش بینانه در مورد باتری حالت جامد هستند، او معتقد است که هزینه های تولید باتری های حالت جامد که مشکل رد کنونی هزینه های تولید باتری لیتیوم و بنابراین تسلا تمرکز بر کاهش هزینه های توسعه و تحقیقات تولید باتری یون لیتیوم موجود که دهه آینده نه طیف گسترده ای از امید باتری حالت جامد می توانید ببینید ، آنها 50 میلیارد دلار به ساخت كارخانه بزرگ لیتیوم یون باتری, گفت: باتری لیتیوم اجازه می دهد تا هزینه های تولید پایین 30% سرمایه گذاری کرده اند.

امروز, بی ام و نیز از سطح استراتژیک باتری حالت جامد R andamp شروع شده است; توسعه و تولید، جهان شناخته شده از تولید کنندگان ماشین BMW همیشه به عنوان صنعت بالا پایان تولید خودرو را به تمرکز بر روی خودرو تکنولوژی تحقیق و توسعه و نوآوری شناخته شده تلقى شده است. در زمینه قدرت باتری BMW مدافع مثبت و شرکت کنندگان، به عنوان اوایل 2012, BMW شروع به درگیر در سلول های سوخت هیدروژنی و تویوتا سیستم پیل سوختی همکاری توسعه یافته شده است. در سال 2015 اولی و شرکت به طور مشترک راه اندازی با افزودن دو نوع تکنولوژی برای افزودن هیدروژن سوخت گیری ایستگاه. علاوه بر استاندارد صنعت، هیدروژن سوخت گیری ایستگاه نیز فشار-دما کامپوزیت هیدروژن سوخت تکنولوژی ذخیره سازی است که می تواند افزایش ظرفیت ذخیره سازی سوخت هیدروژن توسط 50% و حمایت از وسیله نقلیه برای رسیدن به بیش از 500 کیلومتر مسافت پیموده شده اضافه کرده است. در حال حاضر در زمینه باتری های حالت جامد با هدف، از طریق خود را در حالت جامد باتری تحقیق و توسعه، نقش و دائما تجمع و بهبود ذخایر فنی اشغال بازار آینده بار دیگر به اجداد خود را نشان می دهد گام به جلو توسعه چشم انداز و استراتژی برای رسیدن به.

ما می دانیم که میدان فعلی انرژی جدید نرم افزار باتری یون لیتیوم مایع مایع, باتری لیتیوم یون است که حاوی مایع الکترولیت عرضه لیتیوم یون از طریق الکترولیت و عقب بین مثبت و منفی برای رسیدن به قدرت. باتری یون لیتیوم حالت جامد داخل آنجا است هیچ الکترولیت مایع جایگزین الکترولیت پلیمر جامد (یا بر روی سطح غشاء پوشیده شده)، انتقال یون لیتیوم عمدتا با انتشار حالت جامد.

تفاوت بین مایع باتری های حالت جامد عمدتا منعکس شده صورت الکترولیت، الکترولیت باتری یون لیتیوم مایع فعلی عمدتا در جنبه های زیر وجود دارد:

1، وزن: وزن یک سلول الکترولیت برای 20-30% حساب ممکن است. (اگر از مایع الکترولیت استفاده وزن باتری بسیار پایین تر خواهد بود، مربوطه چگالی انرژی باتری را افزایش می دهد).

2 ایمنی: بسیار مایع الکترولیت قابل اشتعال، ایمنی باتری یون لیتیوم سنتی با الکترولیت ضعیف است رابطه بزرگ دارد.

3، ثبات: الکترولیت در بی ثباتی فشار قوی، آسان برای اکسید کردن به گاز حاصل در خراب شدن باتری و یا حتی خطرناک.

4، حفاظت از محیط زیست: ترکیب الکترولیت است هگزافلوئوروفسفات لیتیوم و برخی از استرهای ترکیبات آلی، مقدار کمی افزودنی های دیگر با درجه خاصی از خوردگی و مسمومیت با محیط زیست.

در مقابل همه حالت جامد لیتیوم یون باتری چگالی انرژی بالاتر می شود، امنیت می خواهد تا حد زیادی بهبود یافته، می تواند تحمل ولتاژ بالاتر، مقاومت به overcharge عملکرد را بهبود یافته و نشان دهنده اولیه هیچ محیطی مسمومیت، باتری لیتیوم آینده جهت توسعه.

با این حال، آن نیز باید توجه داشت که همه حالت جامد لیتیوم یون باتری مناسب نیست، یکی از بزرگترین عیب آن است دبی نرخ بالای عملکرد بسیار ضعیف است، زیرا انتشار جامد لیتیوم یون رای دادن از محلول بسیار کندتر پس از آن تنها در یک دستگاه کوچک فعلی اعمال می شود و مسئول سریع تابع برای رسیدن به آن سخت تر است. مشکل دیگر این است که تکنولوژی ساخت پیچیده و پر هزینه است.

به عنوان نوع جدیدی از باتری لیتیوم یون با آشکار مزایا و معایب ایمنی بالا و چگالی انرژی بالا از همه حالت جامد لیتیوم یون باتری است هدف فعلی صنعت باتری لیتیوم. اگرچه کاستی های آشکار آن چشم انداز آینده صنعت خود مانع.

مسئله نقص پر کردن سریع می brooding بیش از حد، چرا که توسعه و پیشرفت علم و تکنولوژی همیشه سهوا آورده ما را هیجان انگیز و تعجب داریم. بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجله انرژی و علوم محیط زیست یک تیم به رهبری جان Goodenough 94 ساله از استاد مكانيك و علوم مواد در دانشگاه تگزاس در آستین، سریع شارژ، اختراع باتری کم هزینه، حالت جامد استاد گفت، آنها استفاده از الكتروليت جامد شیشه به جای مایع الکترولیت به حل بسیاری از مشکلات ذاتی در todayand #39; باتری ها. این باتری در منهای 20 درجه سانتی گراد دمای شدید پایین کار می کنند، حالا حداقل سه بار باتری لیتیوم یون، شارژ و تخلیه بیش از 1200 برابر چگالی انرژی است.