دانشمندان با استفاده از فناوری نانو برای طراحی نسل جدیدی از باتری های لیتیوم

- Mar 02, 2017-

گزارش با توجه به وب سایت فیزیک که تجهیزات الکترونیکی کوچکتر شود، قوی تر، شما باید سریع تر، کوچکتر و پایدارتر باتری در حال حاضر، شیمیدان دانشگاه ایلینوی آمریکا اخیراً توسعه یافته هادی جامد فوق یون، را تبدیل به نسل جدیدی از طراحی پایه برای باتری های یون لیتیوم.

دانشمندان با استفاده از فناوری نانو برای طراحی نسل جدیدی از باتری های لیتیوم

دانشگاه ایلینوی استاد شیمی Prahalt جین سلنید مس میکرو نانو خوشه مورد استفاده در نسل جدید لیتیوم یون باتری طراحی خواهد شد.

در مطالعه اخیر منتشر شده در مجله طبیعت اخبار Prashant جین، استاد شیمی در دانشگاه ایلینویز و سارا سفید و Progna Banerjee) این مواد - مینیاتور مس سلنید nanoclusters توضیح می دهد.

andquot; ما شاهد توسعه سریع دستگاه های nanoelectronic microcells بر روی تراشه قرار کنیم اما استفاده از مایع الکترولیت ها دست یافتنی است. ما با استفاده از مواد خورشید ویژگیهای اصلی فن آوری باتری یون لیتیوم برای رسیدن به آنها تعداد زیادی از حرارت و ثبات مکانیکی است هیچ مشکل نشت، ما می توانیم یک لایه بسیار نازک از الکترولیت، بنابراین ما می توانید باتری کوچک سازی.

یون لیتیوم استاندارد و دیگر یون باتری های مایع الکترولیت ها که در آن یون های لیتیوم از طریق حرکت می کند و زمانی که از باتری استفاده می شود پر است، جریان یون ها در یک جهت و جریان در جهت مخالف هنگامی که باتری شارژ است. با این حال، برخی از کاستی در الکترولیت مایع وجود دارد: با چرخه باتری فرايند تخريب باتری نیاز به حجم بزرگتر و آسان به نشت و درجه بالایی از اشتعال پذیری. این تلفن های همراه و لپ تاپ و دیگر دستگاه های الکترونیکی منفجر می شود، اما که در آن یون های حرکت بیشتر به آرامی، تا حد زیادی اثربخشی برنامه های باتری کاهش الکترولیت جامد ثبات تر است.

سلنید مس nanoclusters ترکیب مزایای استفاده از مایعات و الکترولیت جامد: ثبات جامد یون می تواند حرکت آزادانه در مایع الکترولیت ها. سلنید مس هادی superheavy وضعيت درجه حرارت بالا گرفته است اما این nanoclusters کوچک برای اولین بار است که این ماده هادی یون های فوق در دمای اتاق تایید شده اند.