لیتیوم برق به زودی بخش جدیدی از بازار را باز می کند

- Jul 29, 2017-

هفته گذشته، "حقوق و بازی فصل 7" رسما با مخاطبان جهانی ملاقات کرد. در این شب پادشاه زد، طوفان شدید. چگونه می توان صحنه های بدون یخ و برف مخاطبان متفکر ما را دید؟ برای این گروه تولید به طور خاص به ارشاد ایسلند، جمع آوری شگفتی های زمستان با شکوه.

لیتیوم برق به زودی بخش جدیدی از بازار را باز می کند

نیروی باتری لیتیوم باتری بدون سرنشین برای کمک به سیستم غول پیکر HBO

تیراندازی، خدمه برای اولین بار با استفاده از وسایل نقلیه بدون سرنشین برای جایگزینی هلی کوپتر، عکاسی هوایی. اما می خواهم از هواپیما بدون سرنشین برای زمستان ایسلند استفاده کنم آسان نیست. بهمن استفاده شده در UAV از هلند AceCore فن آوری برای ارائه حرفه ای کلاس بدون سرنشین وسایل نقلیه NEO. رانندگان UAV نیز توسط Jorrit Linders، مدیر عامل این شرکت برگزار می شود.

جوریت لیندرز گفت که برای زیبایی ایسلند، عکاسی هوایی لازم است، اما این نیز یک کار دشوار است. وسایل نقلیه بدون سرنشین باید 9 کیلوگرم وزن داشته باشند، در ایسلند منهای درجه حرارت پایین 20 درجه سانتیگراد و حداقل 7 شدت باد پایدار باد در محیط زیست، که باعث تیراندازی می شود.

برای انجام این کار دشواری، باتری قدرت UAV کلید است. قابل درک است که این یونیت با استفاده از باتری لیتیوم یون به عنوان یک باتری قدرت، عمر باتری می تواند به 23 دقیقه برسد. شرکت ZOE UAV، ZOE و NEO در مقایسه با نور بیشتر، عمر باتری ZOE می تواند 40 دقیقه طول بکشد. در حال حاضر جزئیات بیشتر در مورد باتری بدون سرنشین مشخص نشده است، اما دو قسمت قبل از نمایش صفحه نمایش پخش، UAV در ایسلند عملکرد فوق العاده محیط زیست کامل است، اجازه دهید ما برای پیرمرد Jorrit Linders مهارت های رانندگی مانند هستند.

ظهور بازار هواپیماهای بدون سرنشین هواپیمای بدون سرنشین، کلیدی است

پیشرفت تکنولوژی باتری لیتیوم باعث می شود که عملکرد UAV بسیار بهبود یافته باشد، بازار غیر نظامی نیز در مورد پهپاد بیشتر و خوش بینانه تر است. ما می توانیم خدمه HBO را در ایسلند ببینیم که در مورد حساب کاربری، اگر هنوز با استفاده از تیراندازی هلیکوپتر، خدمه علاوه بر بار هزینۀ اجاره هلیکوپتر، هزینه های مصرف سوخت، هزینه های خدمه نیز ممکن است به دلیل شرایط شدید هوا متفاوت باشد عوامل موثر بر افزایش هزینه های زمان.

در حال حاضر، علاوه بر تیراندازی هوایی، وسایل نقلیه بدون سرنشین همچنان حفاظت از گیاهان کشاورزی، جستجوی امدادرسانی، بازرسی قدرت، نقشه برداری ارضی و سایر جنبه ها نقش غیر قابل بازی می کنند. 1501225063267028734.jpg

علاوه بر این، وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین بیشتر و بیشتر در ارتش استفاده می شود. در ماه ژوئن امسال، ارتش آمریكا چندین وسیله نقلیه بدون سرنشین هواپیمایی محبوب (هواپیمای چهار محور)، از جمله طراحی و ساخت چین و پهپاد سین کیانگ، آزمایش كرد. دو سال گذشته، هواپیماهای بدون سرنشین چند محور نیز وارد محاکمه ارتش چین شده اند. پلیس مسلح سپاه پاسداران سین کیانگ در استفاده از وسایل نقلیه بدون سرنشین با شش محور در ارتفاع 5000 متر از پامیر برای بازرسی از منطقه مرزی. تعداد زیادی از اسراییل قبل از خرید هواپیمای "سین کیانگ" که به عنوان استفاده نظامی از این گزارش استفاده می شود، به یک نقطه داغ تبدیل شده است. این نیز ثابت می کند که عملکرد UAV فعلی می تواند نیازهای برخی از فعالیت های نظامی را برآورده کند. اما نمیتوان از وضع موجود اجتناب کرد، این که هواپیمای تجاری فعلی هنوز بسیار دشوار است و حس واقعی دستگاه بدون سرنشین نظامی معادل آن است.

بر اساس تجزیه و تحلیل داده ها، نسبت وسایل نقلیه هواپیمایی بدون سرنشین چینی و وسایل نقلیه بدون سرنشین هواپیماهای بدون سرنشین حدود 9: 1 است. 2013-2020 تقاضای بازار خودروهای بدون سرنشین هواپیماهای بدون سرنشین چینی از 2013 به 50 میلیون افزایش خواهد یافت تا 2022280 میلیون، به 1.4 میلیارد دلار آمریکا برسد که حدود 10.1 درصد کل سهم بازار وسایل نقلیه بدون سرنشین را تشکیل می دهد. بازار پهپادهای چین را می توان به عنوان بی سابقه ای بزرگ توصیف کرد. کلید محدود کردن عملکرد UAV ها هنوز در باتری های قدرت است. باتری جدید خودرو انرژی متفاوت از نوع UAV در استفاده از باتری های قدرت در محیط زیست است درخواست متفاوت است، اما تحمل اعمال فشار UAV یا عمر باتری. به ویژه در زمینه نظامی، که به یک نیروی هوایی صرفا برق می شود، می تواند کلیدی برای وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین باشد. در حال حاضر جایگزین نظامی به جهت UAV هنوز سوخت هسته ای است، اما اگر فن آوری باتری لیتیوم، مانند تکنولوژی باتری لیتیوم داغ می تواند دستیابی به موفقیت، پس از آن باتری لیتیوم در بازار گسترده تر خواهد شد.

ملی " قلب چینی " نسخه مدرن "دریا بیست هزار متر"

علاوه بر بازار هواپیماهای بدون سرنشین، در بازار تجهیزات غواص عمیق، باتری های لیتیوم نیز می توانند یکی از قوی ترین منبع قدرت باشند. در ماه مه امسال، چین در "اژدها" بر اساس توسعه 4500 متر مجهز به شناور برای تکمیل آزمون. قطعات مرکزی زیردریایی به طور کامل تحقق بخشیدن به موقعیت محلی، نرخ کلی محلی سازی بیش از 90٪، ما با مهربانی آن را "قلب چینی" از مرد چاق به نام. مهمترین نکته این است که باتری لیتیوم باتری های شناور از باتری باتری نقره ای جایگزین می شود. و این باتری ویژه از تحقیق و توسعه باتری ملی، که از 50 بار تا 500 بار در دسترس است، 10 برابر افزایش یافته است. در حال حاضر حداکثر عمق غواصی زیر آب 4446 متر و حداکثر عمق تقریبی 31 ساعت حداکثر تست آزمون استقامت را به پایان رسانده است.

"قدرت اقیانوس" اهمیت عملی و مهم استراتژیک دارد. توسعه اقتصاد دریایی، به خصوص اکتشاف و جمع آوری منابع دریایی، آینده آینده نقطه رشد چین خواهد بود، که صنعت برق لیتیوم بدون شک فرصت بزرگی برای کسب و کار است.

شایان ذکر است که توسعه فعلی آشکارسازهای مجهز 4500 متری نمی تواند نیازهای آینده را برآورده کند. مطابق با حداکثر عمق آب زیرزمینی "اژدها" استاندارد 7500 متر، و به زودی تجهیزات جدیدی برای غواصی عمیق ارائه خواهد شد. و این بار سیستم 4500 میلی متری باتری لیتیوم، احتمالا تنها نسل بعدی تبلت فناوری بالقوه عمیق است. در آن زمان، باتری لیتیوم قدرت باید دارای الزامات فنی بالاتری باشد، عمر باتری زیردریایی، دمای پایین آن و فشار بالا و دیگر سازگاری شدید محیط زیست، بار دیگر با چالش مواجه خواهند شد.

در آینده، فناوری باتری لیتیوم با استفاده از زیربخش و توسعه تکنولوژی متمایزتر خواهد بود. چالش های جدید نیز با بسیاری از فرصت ها ظاهر می شود. خدا به دریا، استفاده ضعیف از محیط زیست، نه تنها تست تکنولوژی لیتیوم، بلکه همچنین توانایی طرح پیشروی شرکت را آزمایش می کند. در مواجهه با ستاره ها و دریا، تنها برای تسلط بر فن آوری هسته ای، و می تواند طرح این بخش های شرکت را ارتقاء دهد، ممکن است در رقابت شدید در لبخند طولانی باشد.