باتری از قدرت چهار پله ساختار بازار از خروجی سرمایه گذاری سرمایه گذاری اولیه به تدریج

- Jan 06, 2017-

2016 انرژی جدید بازار خودرو، شما می توانید پیچش و چرخش استفاده کنید، Xianyihouyang برای توصیف، یکی از طعم و مزه، فراز و نشیب، مترو مخلوط می شوند.


2014 و 2015، رشد با سرعت بالا، در حقیقت، یک پدیده طبیعی، یک نمونه است "آتش مجازی بیش از حد مشغول است." نگاه فراز و نشیب، تولید و بالا رفتن فروش، تکمیل اولیه از اهداف برنامه پنج ساله دوم، دستاوردهای لذت بخش. با این حال، در پشت زرق و برق دار، پنهان کردن بسیاری از مشکلات، مانند عملکرد محصول فقیر، قابلیت اطمینان ضعیف، مسائل امنیتی اغلب، غلظت صنعت کم است، تقلب کلاهبرداری رفتار جبرانی، باد فرصت طلب غالب است. اگر دوره پنج ساله 13th به وابسته به یارانه برای تحریک مدل توسعه، می توانید تصور کنید، اعم از انرژی جدید صنعت خودرو واقعا بالغ، بر روی شیوع به دلیل مشکل و نابود تمرکز می کنند.


اول، انرژی جدید بازار خودرو Xianyihouyang


ما می توانیم مشکل، ادارات دولتی نمی توانید ببینید، بنابراین از همان ابتدا در سال جدید در سال 2016، صنعت شروع یک دور از درد نمیخورد عمل تور ماهیگیری است.


اول، بررسی تقلب، چک نیمی از یک سال، یک نتیجه مستقیم از 2015 تاخیر یارانه و یارانه آینده به عدم قطعیت بزرگ، ساخت اکثر شرکت ها در حالت های بسیار تنگ زنجیره سرمایه گرفتار، بلکه باعث می شود بسیاری از سفته کار در مشکل و جوانه خروج ایتالیا.


به دنبال لغو دایرکتوری مدل اصلی، ایجاد وسایل نقلیه جدید انرژی برای ترویج دایرکتوری نرم افزار، مطابق با استاندارد ملی برای آزمایش، به شدت کنترل دسترسی به وسیله نقلیه.


دوباره است برای ایجاد یک لیست سفید از کسب و کار باتری قدرت، یارانه خودرو و کسب و کار باتری لیست سفید مربوط به تلاش برای تغییر صنعت باتری کوچک وضعیت پراکنده شده است.


در نهایت، ایجاد عملیات خودرو نظارت بر پلت فرم، همه در حال اجرا داده های فروش خودرو باید به مرکز کنترل ارسال می شود، تغییر محصولات با کیفیت ضعیف جاری شدن سیل در وضعیت بازار، در حالی که بیکار خودرو به طور موثر نظارت بر وضعیت.


مقررات ورزشی، همواره یک روش معمول برای دولت بوده است، از نظم و قانون، حمل و نقل، به صنعت و توسعه اقتصادی، ما همیشه عادت کرده اند به این موارد انباشته به زمان کافی برای یک کمپین برای دور رفت و برگشت از معایب، به عنوان این به این معنی قصور ، اغلب به صورت انتخابی کنه. مشکل ناشی است که آن پررونق یان بو، کاهش است همچنین به طور ناگهانی یان، یک صنعت است که اغلب رشد انفجاری پس از صخره نوع کاهش، و پس از آن منجر به ریسک سیستماتیک، ترک یک پر، LED، فتوولتائیک و سایر صنایع از یین کام دور نیست.


خوشبختانه، در این زمان به درد نمیخورد، هر چند آن را درد زایمان را، اما هنوز هم ضرب و شتم، قادر به بازیابی ضرب و شتم نیست. با ادارات دولتی در پایان سال معرفی تعدادی از سیاست، که بدان معنی است که موجودی کشش خالص در مورد به تصویب است، این صنعت را در یک دور از چرخه های کوچک به سمت بالا یساولی، و ممکن است دور جدیدی از رشد انفجاری در شروع 2018.


از سال است، به فروش وسایل نقلیه جدید انرژی انتظار می رود باید در حدود 50 میلیون نفر، در مقایسه با سال گذشته، حدود 50 افزایش است، هرچند که آغاز 700000 از حد انتظار برای رفتن به آنجا، اما اقتصاد به طور کلی هنوز شاخص. از بازار بخش، اتومبیل های سواری برای اختصاص تقریبا تمام بازار افزایشی، نشان می دهد که بازار خودرو سواری جدید انرژی اطمینان بیشتر یقین است، همچنین در راستای انرژی جدید 2020 نرخ نفوذ سواری دولت از اهداف 7٪.


انرژی جدید وسایل نقلیه تجاری و بازار خودرو ویژه (عمدتا وسایل نقلیه تدارکات)، باید تقریبا همان سال گذشته است که عمدتا به دلیل تاخیر در پرداخت یارانه ها و عدم قطعیت سیاست های خاص ناشی از اکثر شرکت در نیمه اول جرات نمی باشد به آماده سازی رادیکال و تولید، تنها به بهبود در نیمه دوم.


با سیاست یارانه روشن، بسیاری از کسب و کار جدید خودرو انرژی، در سال جاری خواهد شد اهداف و جهت روشن تر است. قابل پیش بینی است که در سال 2017 بازار خودرو جدید انرژی، فراز و نشیب های سال گذشته به نظر می رسد نیست، اما برای حفظ رشد نسبتا پایدار است.


با این حال، سیاست یارانه جدید طول می کشد تا هضم، محصولات و فن آوری همچنین نیاز به دوباره برنامه ریزی، نیمه اول سال جاری انتظار می رود تولید خارج از فصل و فروش، ما مشغول توسعه محصولات جدید خواهد بود، از طریق شکستن برخی تنگناها فنی، کامل اطلاعیه ها، محصول جدید؛ از رشد باید در نیمه دوم رخ می دهد، نرخ رشد سالانه انتظار می رود که در 40٪ در 2018-2020 به اوج باقی می ماند به 50 درصد، دور جدیدی از رشد.


دوم، صنعت باتری، الگوی اولیه دشوار است به لرزش سرب


به عنوان وسیله نقلیه اطلاعات خرید و فروش در ماه دسامبر 2016 هنوز بیرون می آیند نیست، بنابراین نویسنده دشوار است به دقت محاسبه اندازه از محموله های باتری سالانه، بر اساس تنها 500000 فروش داده خشن، 2016، اندازه کلی از قدرت باتری داخلی بازار باید در مورد 21GWh، در مقایسه با سال 2015، رشد حدود 35٪.


در دسامبر 2015 و ژانویه 2016، من دو مقاله، تجزیه و تحلیل بازار باتری قدرت چین نوشت، به ترتیب، "نیست جنجال آفرینی 2016 بازار باتری عصر مازاد محلی را وارد کنید!" و "2016 صنعت باتری: شما باید خطرات و فرصت درک ، "و سپس هشدار زود هنگام را، بازار باتری دوران بیش از حد ساختاری را وارد کنید، که، یک کمبود جدی از بالا پایان ظرفیت سه تایی، فسفات آهن لیتیوم و کم پایان سه تایی می شود مازاد جدی است.


زمان در سال گذشته، بازار بالا پایان سه تایی کمبود جدی، CATL یک مربع باتری سه تایی به طور جدی در تامین کوتاه مدت، و بازار هیچ مقدار زیادی دیگر از همان کار اندازه باتری های عرضه وجود دارد.


از سوی دیگر، بازار خودروهای تجاری است که اساسا همان است که در سال 2015، و در نتیجه تعداد زیادی از ظرفیت تولید فسفات آهن لیتیوم جدید جایی برای انتشار، که از 2017 منجر خواهد شد، باتری فسفات آهن لیتیوم مازاد جدی است. علاوه بر این، بازار تدارکات توسط تاثیر رشد ضعیف در بازار، تعداد زیادی از 18،650 باتری استوانه ای به انجام کسب و کار، با فشار فروش بزرگ، همگن محصول از جدی، رقابت کافی نیست مواجه شده است.


نویسنده معتقد است که بازار باتری از 2016 برای دیدن، چند روند باید با احتیاط رفتار شود وجود دارد:

1. چشم انداز رقابتی شده است دشوار به شکستن


نویسنده مه 2016 یک مقاله نوشت: "نبرد قدرت بازار باتری در اوج خود بود، که شمشیرزن به جان خریدند؟"، تجزیه و تحلیل که BYD و CATL تبدیل خواهد شد اولین داخلی باتری رده بازار، لبه پیشرو به تدریج گسترش می دهد، دنبال می توانید نیست شدیدا تکان بدهم. در حال حاضر به نظر می رسد که وضعیت به عنوان من پیش بینی توسعه شرکت تکشاخ مبتنی بر تشکیل شده است، پیروان آنها دشوار است فراتر از.


ردیف اول: CATL، BYD، قدرت باتری مقدار خروجی از 100 تا 150 میلیون


BYD آیا باتری تغذیه خارجی نیست، آن است که آمار دقیق از خروجی باتری قدرت خود را نه تنها با توجه به مدل فروش آن به حدس و گمان است که باید بین 100 تا 150 میلیون نفر است. CATL منبع تغذیه باتری داخلی YUTONG، اژدهای طلایی، Beiqi، جیلی و دیگر قیمت ماشین های جریان اصلی، فروش سالانه باید در بیش از 12 میلیارد انتظار می رود. از رشد آینده، نویسنده بیشتر در مورد CATL خوشبین است، به سه دلیل: 1) ذخایر استعداد عمیق خود را، هیچ شرکت باتری دیگر در این کشور می توانید شانه به شانه. 2) ذخایر فنی سه تایی از رقبای داخلی، 2 سال؛ 3) طیف گسترده ای از پایه مشتری، وسیله نقلیه تجاری منجر YUTONG، اتومبیل های مسافری منجر Beiqi و Geely، ب ام و خارجی و عمومی، و غیره، در لیست مشتریان خود، شکوفه های داخلی و خارجی همه جا هستند.


من پیش بینی، CATL ممکن است در اطراف در سال 2020 شود، رسیدن به 100 میلیارد مقیاس، رشد از شرکت های انحصار گرا.


ردیف دوم: Guoxuan، قدرت خدا، والتر، A123 جهانی، BAK، هواپیمایی چین لیتیوم، میکرو ماکرو، حدود ده شرکت، باتری مقدار خروجی از 10-50000000


فاصله بین پله دوم و سطح اول به تدریج گسترش، با الگوی بازار به تدریج شکل گرفته، شرکت های ردیف دوم به فشار به سطح اول، مشکل نیز افزایش می یابد. رهبر ردیف دوم کشور ژوان همان امیدوار کننده ترین به شرکت برای اولین بار با حداکثر سرعت دویدن پله راه اندازی شد، در سال 2016 فروش حدود 50 میلیارد انتظار می رود، است.


موضوع را به استخر استعداد، تجمع فن آوری، برنامه ریزی محصول، روابط مشتری، ارزش نام تجاری، و سیستم تصمیم گیری، ردیف دوم از توانایی شرکت ضد خطر بود به خوبی به عنوان سطح اول از شرکت نیست، تمایل به ظهور و سقوط با روند صنعت، برای رسیدن به فراتر از توسعه، از پله دوم، باید آن را نوآورانه در مدل کسب و کار، گام برداشتن در راه یکپارچه سازی منابع، و کسب و کار بالادست و پایین دست برای رسیدن به مشترک گسترده، راه اندازی یک خوشه های صنعتی بزرگتر است.


ردیف سوم: حدود 20 تا 30 شرکت ها، قدرت باتری مقدار خروجی از 1-1000000000


پله چهارم: قدرت باتری مقدار خروجی از 100 میلیون یا کمتر


شرکت ردیف سوم و چهارم، چرا که تعداد بیش از حد است، به تکرار نیست. این کار از طریق جاده ها را پاره است، از طریق بخش بازار، برای پیدا کردن مقیاس و ارزش از مسیر رشد انفجاری، مانند بازار به سرعت در پر کردن، درجه حرارت بالا در بازار های آلپ، کم سرعت بازار وسیله نقلیه الکتریکی. یا انتخاب شود به ترکیب و ادغام، همچنین یک راه بسیار خوب، مانند شرکت های فهرست شده، گیاهان خودرو، کارخانه بزرگ باتری M & A یا نگه داشتن، دسترسی به کسب و کار و یا کانال های فروش با ثبات است.


2. لیتیوم فسفات آهن به سرعت سه تایی برای سرعت بخشیدن به


با بازار خودرو تجاری در چند سال آینده تمایل به تبدیل شدن اشباع، بازار تدارکات ماشین به دنبال بالاتر از شاخص انرژی و EKG، خرید و فروش لیتیوم آهن بسیار دشوار خواهد بود برای دستیابی به رشد سرعت، بخش افزایشی از بازار به طور عمده خواهد آمد از سه تایی. 2017، تولید آهن لیتیوم کار مبتنی بر باتری فسفات، فشار عامل بیشتری روبرو، و کسانی که در زمینه سه یوان جلوتر از زمان برای تکمیل پژوهش فن آوری و توسعه و معرفی محصولات رقابتی، باتری کسب و کار، فرصت های بیشتری را دریافت کنید.


از نقطه نظر محصول، باتری سه تایی داخلی در سال 2017 مربع و استوانه ای مبتنی بر، مربع از انرژی برسد و یا تجاوز 200Wh / کیلوگرم، 18650 باتری استوانه ای قادر خواهد بود برای رسیدن به تولید پایدار از 2.6Ah باشد، و به 2.9 آه به جلو. از نقطه نظر فنی از این دیدگاه، مواد کاتد از 333523 به 622 انتقال، مواد کربن است هنوز هم جریان اصلی از اصلاح منفی، آند کامپوزیت سیلیکون-کربن می توان انتظار داشت به استفاده از مقادیر کوچک، البته، به حل این مشکل از گسترش و زندگی است. همانطور که برای گرافن، اعتیاد به مواد مخدره هنوز هم می شود یک خط اصلی، اما علاوه بر به عنوان یک عامل رسانا استفاده می شود، من واقعا هیچ هدف دیگر را نمی بینم.


سریع شارژ درست باتری، با خواهر وانگ دونگ دست در خارج از اژدها نقره ای اصلی پیوست، باید گفت به یک اثری از باد سرد. به منظور کسب و کار، مانند تاکسی، اتوبوس، وسایل نقلیه تدارکات، کامیون مسافت های کوتاه / کامیون، من معتقدم که باتری شارژ سریع توسعه محصول بسیار رقابتی است. البته، تیتانات لیتیم است نه لزوما جهت توسعه فن آوری، بعد از همه، ظرفیت شارژ سریع و چرخه عمر تنها شاخص نیست، و یا هر دو چگالی انرژی و هزینه، در غیر این صورت برنامه خیلی تنگ شده است.


3. ادغام منابع تسریع خواهد کرد


کارخانه خودرو و عرضه کارخانه باتری و ارتباط تقاضا بین پدیده معکوس ادامه می دهد. در صنعت خودرو، همواره تولید کننده خودرو به درک صدای کل صنعت، و به حوزه محصولات جدید انرژی خودرو، بسیاری از OEM ها مجبور شدند به عرضه کارخانه باتری بپرسید، برای این رنج می برد "تحقیر"، من معتقدم که این پدیده برای یک مدت طولانی وجود ندارد.


با به روز رسانی تدریجی ظرفیت تولید باتری، بازار عرضه و تقاضا رها خواهد شد، تولید کنندگان خودرو نیز افزایش نفوذ از سه حوزه برق، ایجاد فرعی کاملا متعلق، سرمایه گذاری مشترک با سه شرکت های برق، برگزاری و یا کار مربوط به اکتساب، هنجار تبدیل شده است.


من معتقدم که، علاوه بر چند کار مستقل از توسعه از باتری باقی خواهد ماند، بسیاری از باتری کار نیاز به تکیه بر موقعیت خود را در زنجیره ای صنعتی که وجود دارد، یکپارچه سازی منابع، و یا ادغام با شرکت های دیگر خواهد بود که روند .


به عنوان مثال، کسب و کار اصلی از شرکت، نیاز به بالادست از مواد اولیه (منابع کاتد، آند، الکترولیت، دیافراگم، مواد معدنی، و غیره)، مناطق پایین دست (BMS، بسته، موتور، ادغام، و غیره) فرمت، سهام مناسب و یا برگزاری تعدادی از شرکت ها، و نیاز به ایجاد یک رابطه کسب و کار سخت با شرکت خودرو مانند سرمایه گذاری مشترک برای ساخت کارخانه، یا قبول سهام خودرو.


در رقابت های آینده، شرکت های کنترل عمق و وسعت زنجیره صنعت، خواهد بود که پایه برای بقا و رشد کار. با کمک قدرت سرمایه، پیش از طرح، بیشتر از مخالفان دست بالا را دارند، در لحظه ای حیاتی به بازی بزرگترین ارزش.


4. اهمیت فناوری برجسته تر است


2016 دسامبر 30، چهار وزارتخانه ها و کمیسیون به طور رسمی "وزارت وزارت علوم و فناوری کمیسیون صنعت و توسعه فناوری اطلاعات و اصلاحات در تنظیم وسایل نقلیه جدید انرژی به ترویج استفاده از سیاست یارانه های مالی" صادر شده، سیاست خواهد شد ژانویه 1، 2017 پیاده سازی. نسخه جدید از سیاست یارانه، برای خودروهای سواری، کامیون، وسایل نقلیه تدارکات برای سیستم باتری (بسته) از انرژی مورد نیاز افزایش یافته است.


مورد نیاز اتومبیل ها بسته چگالی انرژی ≥ 90Wh / کیلوگرم به یارانه ها، ≥ 120Wh / kg در شما می توانید 1.1 برابر یارانه معیار است.


چگالی انرژی بسته است 85Wh / کیلوگرم به یارانه، چگالی انرژی Pack در 85 ~ 95Wh / کیلوگرم می تواند 0.8 برابر یارانه معیار، بسته چگالی انرژی در 95 ~ 115Wh / کیلوگرم از می توانید 1 بار یارانه معیار، ≥ 115Wh / کیلوگرم شما دریافت می کنید می توانید 1.2 برابر یارانه معیار است.


مورد نیاز خودرو حمل و نقل بسته چگالی انرژی ≥ 90Wh / kg در جهت به دست آوردن یارانه.


برای رسیدن به 115Wh / kg یا حتی 120Wh / kg از چگالی انرژی، بلکه به حساب زندگی، ایمنی، هزینه و شاخص های دیگر، نه چندان آسان به دست، نه تنها نیاز دستیابی به موفقیت در چگالی انرژی باتری، بلکه در باتری گروه، مدیریت حرارتی، مواد سبک وزن، طراحی سازه و طراحی پیشرفت های قابل توجهی به منظور ایجاد یک محصول خوب ساخته شده است.


می توانید تصور کنید، تکنولوژی نیروی حیاتی از کار است، همه باید شرکت های مهارت های سخت است، مطمئن خود را در رقابت شدید شکست ناپذیر، کسانی که به آموزش پرسنل و تکنولوژی تحقیق و توسعه پیوست کنید، کورکورانه در محوطه تکیه می کنند، ساخت کارخانه، خرید تجهیزات ، خط تولید به کار شرکت، هیچ راهی وجود دارد، زندگی می کنند یک لحظه، زیاد دوام بیاورد.


سوم، باتری قدرت سرمایه گذاری کسب و کار مبادرت به تدریج


با توسعه صنعت به همین دلیل، ساختار بازار به تدریج شکل گرفته، من معتقدم که فرصت های سرمایه گذاری در زمینه باتری نیز نشان دادن اثر کاهش حاشیه. سرمایه گذاری در زمینه خطر سرمایه گذاری به تدریج افزایش سرمایه گذاری در مقیاس بزرگ، دوره ساخت و ساز بلند، کمبود جدی از استعداد، خروجی سرمایه گذاری کند است، مگر اینکه توسط گروه های بزرگ و یا OEM ها، و یا وجوه جدید و تیم حمایت باید مراقب باشید.


با این حال، بالادست و پایین دست از باتری هستند هنوز هم بسیاری از فرصت های سرمایه گذاری، وجود دارد مانند بالادست و مواد آند، عامل رسانا، مواد چسبنده، قطعه قطب، فیلم آلومینیوم / پوسته، BMS پایین دست، بسته، سه ادغام قدرت، با توجه به مقیاس نسبتا کوچک از سرمایه گذاری، ورودی و خروجی به سرعت، الگوی رقابت مشخص نیست، هنوز هم فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری و کارآفرینی وجود دارد، به ویژه برای قدرت مالی قوی از شرکت و یا قدرت فنی توسعه تیم و نوآوری است.