باتری OptimumNano روش های تعمیر و نگهداری

- Jun 13, 2017-

همانطور که در صنعت یک بار آن را ذکر کرد، "تعداد کمی از باتری ها مرگ طبیعی دارند، بیشتر آنها کشته شده اند" . اطلاعات زیر طراحی شده است تا به شما بگوید که چگونه طول عمر ممکن را از بانک باتری خود و همچنین به همین دلیل چرا باتری خراب است.

چرا باتری شکست خورد

هنگامی که یک باتری اسید سرب تخلیه می شود، یک ماده نرم سولفات سرب بر روی صفحات باتری شکل می گیرد. در طول شارژ باتری، این ماده از صفحات خارج می شود و دوباره به محلول الکترولیت باتری تبدیل می شود. اگر با این حال، باتری در حالت تخلیه جزئی به مدت 3 روز باقی می ماند، مواد سولفات سرب شروع به سخت شدن و کریستال شدن می کنند، ایجاد یک مانع عایق دائمی. همانطور که این مانع ضخیم تر و ضخیم تر می شود، توانایی باتری برای پذیرش شارژ یا تحویل انرژی کاهش می یابد، و در نتیجه تصور می شود که باتری دیگر قابل استفاده نیست. انباشت چنین ذخایر، در غیر این صورت به عنوان سولفاته شناخته شده است، فرآیند مخرب ترین در زندگی هر باتری اسید سرب است.

شارژ باتری چند مرحله ای

یک باتری معمولی 12 ولت اسید سرب باید قبل از اینکه کاملا شارژ شود، حدود 14.2-14.4 VDC برسد. (برای سیستم های 24 ولت، این دو رقم را دو برابر کنید.) اگر به سطح ولتاژ پایین تر برسد، برخی از رسوبات سولفات که در هنگام تخلیه تشکیل می شوند بر روی صفحات باقی می مانند. با گذشت زمان، این ذخایر موجب ایجاد یک باتری 200 آمپر ساعت می شود که مانند یک باتری 100 آمپر ساعت کار کند و عمر باتری قابل ملاحظه ای کوتاه می شود. هنگامی که به طور کامل شارژ می شود، باتری ها باید در ولتاژ قابل ملاحظه ای پایین نگه داشته شوند تا شارژ خود را حفظ کنند - به طور معمول 13.2 تا 13.4 ولت. سطح ولتاژ بالاتر گاز را گاز می زند و الکترولیت را جوش می دهد و دوباره عمر باتری را کوتاه می کند.

بیشتر طرح های شارژر باتری و آداپتورهای استاندارد که در قایق نصب شده اند نمی توانند با الزامات ولتاژ متضاد "بار فله" اولیه و "مرحله شناور" یا مرحله تعمیر و نگهداری مقابله کنند. این طرح ها می توانند تنها یک ولتاژ شارژ را جایگزین کنند و بنابراین باید از یک تنظیم سازمانی استفاده کنند - به طور معمول 13.8 ولت. نتیجه یک شارژ آهسته ناقص، افزایش سپرده سولفات، گازسنجی بیش از حد و کاهش عمر باتری است. شارژر شارژر ولتاژ 13.8 ولت را حفظ می کند و در نهایت باتری را خراب می کند.

شارژر موجود در اکثر مبدل های دریایی ، شارژرهای باتری "هوشمند" و ژنراتورهای با رگولاتور های "هوشمند"، به طور خودکار باتری های باتری را با یک مرحله چند مرحله ای (که بعضی اوقات شارژ سه مرحله ای است) به منظور شارژ سریع و کامل بدون گاز اضافی فراهم می کنند.

شارژر باتری Xantrex کنترل کننده های شارژ بهتر استفاده شده در سیستم های شارژ خورشیدی قادر به پردازش باتری با استفاده از تکنولوژی پهنای پالس هستند. ولتاژ در طول فاز پذیرش در مقدار دلخواه برگزار می شود، اما جریان فقط به مدت طولانی برای ارائه جریان شارژ مورد نیاز تبدیل می شود. ولتاژ در مرحله شناور کاهش می یابد و جریان فقط به اندازه کافی بلند می شود تا ولتاژ شناور حفظ شود.

شارژ باتری سه مرحله ای

باتری به طور معمول تا 75٪ از شارژ کامل فاز شارژ می شود. مرحله پذیرش یا جذب باتری را شارژ می کند تا زمانی که به طور کامل شارژ شود. بعد از اینکه باتری کاملا شارژ شده است، فقط جریان شارژ به اندازه کافی برای نگهداری باتری در یک حالت کاملا شارژ (این مرحله فاز) است. فاز شناور نباید با "شارژرهای شارژی" که بیش از حد باطری های زیادی شارژ شده (پخته شده) اشتباه گرفته شود.

ولتاژ شارژ فله

ولتاژ شارژ مجزا از باتری های معمولی مایع الکترولیتی باید حدود 14.4 VDC باشد؛ باتری AGM در حدود 14.2 VDC؛ باتری سلول ژل حدود 14.1 VDC. ولتاژ درستی برای انواع باتری ها وجود ندارد. ولتاژ نادرست عملکرد باتری و عمر مفید را محدود می کند. مشخصات و توصیه های سازندگان باتری خود را بررسی کنید.

ولتاژ شناور

تنظیمات ولتاژ شناور باید باتری ها را در اندازه ای بالایی نگه دارد تا بتواند شارژ کامل را حفظ کند، اما تا حد زیادی به علت "گاز دادن" بیش از حد که الکترولیت را "جوش" می کند، نگهداری می شود. برای یک باتری مایع الکترولیتی 12 ولت در حالت استراحت، ولتاژ 13.2 -13.4 معمولا مناسب است؛ سلولهای ژل معمولا بین 12.9 و 13.1 نگهداری می شوند. در صورت استفاده از باتری در مرحله شناور، ممکن است تنظیمات کمی بالاتر باشد.

جبران درجه حرارت

جبران درجه حرارت برای همه نوع باتری اهمیت دارد، اما AGM و سلول ژل (باتری نوع کنترل شیر) به دما بیشتر حساس هستند. به یاد داشته باشید که حتی اگر شما در منطقه ای هستید که دمای آن بسیار زیاد نیست، در جای خود باتری ها ممکن است نوسانات دما را داشته باشد. این می تواند به دلیل شارژ کردن و تخلیه باتری ها باشد، که آنها خودشان از عدم کارایی چرخه شارژ حرارت ایجاد می کنند. علاوه بر این، محفظه باتری می تواند از عدالت خورشید از خورشید ضرب و شتم بر روی عرشه قایق و یا گرما باقی مانده از موتور افزایش دمای محفظه باتری گرم شود. اضافه کردن یک سنسور دمای باتری کم هزینه به کنترل کننده یا تنظیم کننده شارژ خود را از باتری محافظت می شود یا بر اساس این تغییرات درجه حرارت بیش از حد، حصول اطمینان از عمر طولانی ترتری از باتری خود را.

چرخه عمیق در مقابل چرخه کوچک

یک چرخه در دنیای باتری زمانی اتفاق می افتد که یک باتری را تخلیه می کنید و سپس آن را به همان سطح شارژ می کنید. عمق تخلیه باتری نامیده می شود "عمق تخلیه". یک چرخه کم عمق زمانی اتفاق می افتد که 20٪ یا کمتر از توان باتری تخلیه شود و سپس دوباره شارژ شود. بعضی از باتری ها، مانند باتری های شروع به کار خودرو، فقط برای این نوع دوچرخه سواری طراحی شده اند. صفحات مواد فعال نازک با سطح بزرگ سطح کلی هستند. این طراحی می تواند قدرت بسیار زیادی را در یک زمان بسیار کوتاه ارائه دهد.

نوع دوم چرخه یک چرخه عمیق است، که تا 80٪ از ظرفیت باتری تخلیه و شارژ می شود. باتری هایی که برای دوچرخه سواری عمیق طراحی شده اند با صفحات ضخیمتر از مواد فعال ساخته شده اند که دارای سطح کلی کمتر هستند. با توجه به کم بودن سطح سطح واکنش شیمیایی، این باتری ها همان قدر قدرت را نسبت به اندازه خود دارند، اما این کار را در مدت زمان بیشتری انجام می دهند. این نوع طراحی باتری در یک قایق موتوری ترجیح داده می شود، زیرا تخلیه یک باتری به سطح عمیق تر است، در حالی که با توجه به چراغ ها، ابزارها، فن ها و دیگر استفاده های معمولی باتری محکم می شود.

تعیین وضعیت باتری شارژ

حالت شارژ باتری توسط خواندن ولتاژ پایانه و یا وزن مخصوص الکترولیت تعیین می شود.

تراکم یا وزن مخصوص الکترولیت اسید سولفوریک باتری با اسید سرب متفاوت است با حالت شارژ (به جدول زیر مراجعه کنید). وزن مخصوص با یک هیدرومتر خوانده می شود. خواندن هیدرومتر به حالت دقیق شارژ می گوید . هیدرومتر را نمی توان با باتری های مهر و موم شده، AGM یا ژل استفاده کرد.

همچنین ولتاژ سنج برای نشان دادن شارژ باتری استفاده می شود . ولتاژ دیجیتال دقت را برای خواندن ولتاژ در hundreths فراهم می کند و نسبتا ارزان و آسان برای استفاده است. مشکل اصلی با تکیه بر خواندن ولتاژ، میزان بالای تغییرات ولتاژ باتری از طریق روز است. ولتاژ باتری به شارژ و تخلیه بسیار واکنش نشان می دهد. به عنوان یک باتری شارژ می شود ولتاژ نشان داده شده افزایش می یابد و، به دلیل تخلیه، ولتاژ نشان داده شده کاهش می یابد. با استفاده از تجربه، می توان با استفاده از ولت متر، حالت شارژ را تعیین کرد.

درصد شارژ ولتاژ باتری 12 ولت ولتاژ باتری 24 ولت گرانش خاص
100 12.70 25.40 1.265
95 12.64 25.25 1.257
90 12.58 25.16 1.249
85 12.52 25.04 1.241
80 12.46 24.92 1.233
75 12.40 24.80 1.225
70 12.36 24.72 1.218
65 12.32 24.64 1.211
60 12.28 24.56 1.204
55 12.24 24.48 1.197
50 12.20 24.40 1.190
45 12.16 24.32 1.183
40 12.12 24.24 1.176
35 12.08 24.16 1.169
30 12.04 24.08 1.162
25 12.00 24.00 1.155
20 11.98 23.96 1.148
15 11.96 23.92 1.141
10 11.94 23.88 1.134
5 11.92 23.84 1.127
تخلیه شده 11.90 23.80 1.120


نظارت و نگهداری

ولتاژ باتری برای حداکثر عمر باتری باید در حالت شارژ 50٪ یا بالاتر باشد. سطح الکترولیت باتری را به سطح نشان داده شده نگه دارید و هرگز اجازه دهید صفحات در بالای الکترولیت قرار نگیرند. هنگام بارگذاری باتری ها فقط آب مقطر را استفاده کنید. آب تنها عنصر مورد استفاده باتری شما است. هرگز نباید اسید را به باتری خود اضافه کنید. وقتی باتری تخلیه نشود، بیش از حد پر نکنید و یا پر کنید بیش از حد آبی اسید بیش از حد رقیق است و الکترولیت در هنگام شارژ اخراج می شود.

برابری

انحصار کردن بیش از حد کنترل باتری کاملا شارژ شده است. این بیش از حد الکترولیت را مخلوط می کند، شارژ در میان سلول های باتری های مختلف را کاهش می دهد و سولفات دائمی صفحات باتری را کاهش می دهد. این انرژی است که در طول عمر باتری سرمایه گذاری می شود. ما معتقدیم که به عنوان یک قاعده کلی باید برابر سازی باید هر 60 تا 90 روز انجام شود.

باال بردن باتری های خود را به 15 ولت یا بالاتر (30 ولت در یک سیستم 24 ولت) می برد، بنابراین قبل از شروع هر بار DC باید قطع شود. فرایند تسریع مصرف آب و تولید گاز را تولید می کند. اطمینان حاصل کنید که باتری ها در طول این شارژ به خوبی تهویه می شوند. باتری ها باید در طول این روند کنترل شوند. گرانروی خاصی از تمام سلول ها را در ابتدا بررسی کنید و هر سلول کمتری را مشاهده کنید. چگالی الکترولیت را در طول فرآیند نگه دارید، تا زمانی که سه خواندن را از فاصله 30 دقیقه دریافت نکنید، نشان دهنده افزایش بیشتر مقدار گرانش خاص نیست.

بخارات تولید شده در هنگام مقاربت کردن می تواند بسیار مخرب به پارچه و اثاثه یا لوازم داخلی باشد اگر باتری در منطقه زندگی قایق قرار داشته باشد. این منطقه باید به خوبی تهویه شود.

تهویه مطبوع باتری

تهویه مطبوع باطری (desulfator) یک جایگزین برای تطابق است. سیستم های تهویه مطبوع از یک پالس قابل توجهی از انرژی که به یک بانک باتری منتهی می شود استفاده می کند که از این فرایند محدود کننده زندگی حذف شده و مانع آن می شود. فرکانس هایی که این پالس ها منتشر می شوند، برای تحریک اجزای ساختاری رسوبات سولفات تنظیم می شوند. این فرایند، سولفات را قادر می سازد تا به الکترولیت بازگردد.

محافظتی باتری


محافظان باتری می توانند جایگزین بانک باتری خانه خود را ذخیره کرده و بهترین قیمت بیمه را برای قیمت های کوچک ارائه دهند. حفاظت کننده های باتری بین بانکی باتری و بارهای خانه شما نشسته اند. اگر به دلایلی شما باید باتری خود را زیر سطح از پیش تعیین شده (به طور معمول 10.5 ولت) پایین بیاورید، حفاظت کننده باتری تخلیه بارهای صرفه جویی در باتری را قطع می کند.

به طور معمول، در هنگام خروج قایق با تخلیه باتری های خود، در حالت خنک نگهداری می شود و باعث می شود که باتری خود را از دست بدهید و در نهایت غذا در یخچال قرار گیرد. محافظ باطری یخچال را خنثی می کند و بانک باتری خانه را خنثی می کند، اما بله، شما هنوز هم در یخچال فریز می کنید.

forklift battery 48V.jpg