جدید انرژی خودرو را بیش از اندازه عدم یارانه به محو کردن فن آوری خارجی را بعيد ندانست

- Jan 21, 2017-

2016 به عنوان سال اول وقوع وسایل نقلیه جدید انرژی در چین شناخته می شود. داده ها نشان می دهد که سال گذشته خروجی وسایل نقلیه جدید انرژی 517,000، دو سال متوالی تولید و فروش در جهان رسیده. در همان سال، تعداد قیمت خودرو چینی به جهانی بالا ده جدید انرژی اتومبیل.

با این حال، مقیاس بزرگ تولید و فروش، معنی نیست رقابتی. در آخرین جلسه از وسایل نقلیه الکتریکی 100 چینی ماشین الکتریکی خواهد صد رئیس چن Qingtai گفت که یارانه دولت می تواند به محو شدن ماشین بزرگ مقیاس سرمایه گذاری و سرمایه گذاری مشترک مارک های خارجی به بازار چین در تاریخ وارد شدن انتظار می رود. رقابت موجود ميان شرکت های داخلی تنها پرلود برای رقابت بین المللی است می آید که آزمون واقعی.

پیش از این قیمت ماشین نیاز و همكاري دولت. BYD رئیس Chuanfu وانگ در سیاست حمایت مالی دو طرح مطرح: اول، کاهش مالیات خرید و دوم، مصرف مالیات حمایت. او معتقد است که وضعیت فعلی تنها پشتیبانی سیاست ملی راه اندازی شد, ارسال یک راه برای وسایل نقلیه جدید انرژی را سالم تر.

در این راستا وزارت صنایع و فن آوری اطلاعات Miao وی که گفت: Chinaand #39; s جدید انرژی صنعت خودرو است هنوز در مراحل ابتدایی هنوز هم بیش از حد ظرفیت جبران غیر قانونی و مسائل دیگر وجود دارد. امسال دولت تقویت ظرفیت مقررات سازمان بازرسان ویژه به کمک انرژی جدید خودرو همچنان به بهبود سیستم سیاست تولید خودروهای جدید انرژی برای توسعه تکنولوژی به منظور افزایش کیفیت سال تبدیل.

Chinaand #39; s وسایل نقلیه جدید انرژی را پیشرفت سرمایه گذاری مشترک ماشین قیمت به زودی به طور کامل به گرفتن توسعه یافته خواهد شد

andquot; Subsidiesandquot; بدون شک خودروهای جدید انرژی در سال 2016 industryand است #39; s کلید واژه. به منظور دریافت یارانه شرکت های بسیاری از نقض اخلاق کسب و کار غیر قانونی جبران. در این زمینه Miao وی اشاره کرد: andquot; چین و #39؛ s جدید انرژی صنعت خودرو هنوز در مراحل ابتدایی، ظرفیت بیش از حد و سطح پایین فن آوری تقلب در کسب و کار و مسائل دیگر وجود دارد.

2017 یارانه دولت برای خودروهای جدید انرژی نرخ 20% شيب عقب نشینی همراه با محلی یارانه های مربوط به شیب کل یارانه انرژی وسایل نقلیه جدید حتی به 40% ممکن است سقوط. که ماشین کمی کوچک تر کسب و کار بقای آشر در امتحان کنند. دولت از طریق درست است andquot; pressureandquot; وادار کردن شرکت فناوری و نوآوری های فن آوری کاهش هزینه.

در این راستا اجرای Chinaand #39; s ماشین الکتریکی 100 خواهد شد معاون Ouyang مینگ گائو به خبرنگاران گفت که در مقایسه با ترکیبی و پلاگین هیبریدی پیل سوختی Chinaand #39; s وسایل نقلیه جدید انرژی مناسب تر برای خط برقی خالص است.

Ouyang Minggao است که خط برقی خالص برای Chinaand #39; s جدید انرژی صنعت خودرو بر اساس است. از طرف یک تکنولوژی هیبریدی توسط ژاپنی تویوتا زمان سرب، چین هیچ مزیت در این زمینه است. پس توسعه اولین بار الکتریکی خالص را می توان به andquot گفت overtakingandquot به نوبه خود; تنها فرصت; از سوی دیگر، توسعه درایو الکتریکی خالص توسعه Chinaand #39; s صنعت باتری.

در واقع با تشدید آلودگی داخلی در سال های اخیر توسعه خودروهای برقی خالص فوری تبدیل شدن است. هیئت ملی انرژی، معاون مدیر شبکه ژنگ گفت Jie در انجمن به آدرس رقیق عمدتا تکیه بر تغییر ساختار انرژی و انرژی جایگزین برای سرعت بخشیدن به برنامه جدید انرژی وسایل نقلیه یکی از بخش های مهم است.