وضعیت ورق لیتیوم در شرایط شرم آور فلوراید بسیار خوب است

- Aug 01, 2017-

اواخر سال گذشته، Polyfluoride Chemical Co.، Ltd. (که بعدها به عنوان polyfluoride شناخته می شود) نیمه اول سال 2017 را به نمایش گذاشت. اکسپرس اکسپرس اکسپرس گزارش داد که بیش از فلوراید از رشد سالانه 2016 تا 10 برابر بیشتر رشد می کند. در وضعیت صفحه لیتیوم، وضعیت بیشتر شکننده است فوق العاده شرم آور است.


شرکت های پیشرو با "واترلو" روبرو هستند، چرا فلوئور بیشتر "سبز" است؟

فلوراید، شرکت های پیشرو در صنعت فلوراید داخلی است. الکترولیت باتری لیتیوم یونی جزء اصلی لیتیوم هگزافلوروفسفات است و در سال 2011 تنها در ژاپن، Rising Chemical، Morita Chemical و Kanto Electric و چند شرکت شیمیایی می توانند این نمک فلوراید را تولید کنند. پس از سال 2011، چند فلوئور داخلی به عنوان نماینده صنایع شیمیایی در تولید هگزافلوروفسفات لیتیوم برای دستیابی به پیشرفت، بلکه برای توسعه صنعت باتری لیتیوم یون داخلی، وضعیت را باز کرد.

در صنایع شیمیایی ژاپن، انحصار لیتیوم هگزافلوروفسفات دوران، قیمت متوسط ​​هگزافلوروفسفات لیتیوم در 600،000 یوان / تن یا بیشتر است. شرکت های داخلی برای تولید hexafluorophosphate لیتیوم به زنجیره عرضه و تقاضای محصول، قیمت لیتیم هگزافلوروفسفات کاهش به 250،000 یوان / تن، باتری لیتیوم یون باتری مواد خام بسیار کاهش می یابد. 2015 با افزایش صنعت خودرو سازی جدید، قیمت هگزافلوروفسفات لیتیوم افزایش پیدا کرد. 2016 برای رسیدن به قیمت بیش از 40 میلیون تن. درآمد عملیاتی Polyfluoride 2016 به 2.857 میلیارد یوان رسید، افزایش عملکرد 30.93٪، سود خالص شرکت های فهرست شده 478 میلیون یوان، افزایش 1119.05٪ بود. فلوراید برای رسیدن به چنین "معجزه" تجاری دشوار نیست.

در سال 2017، قیمت هگزا فلوئوروفسفات لیتیوم شروع به کاهش کرد، نیمه اول متوسط ​​قیمت حدود 30 میلیون تن در مقایسه با سال گذشته حدود 40 میلیون تن قیمت، تجمع تجمعی بیش از 30 درصد است. که عمدتا در نیمه اول فروش وسایل نقلیه انرژی جدید توسط یارانه های خودرو ملی جدید انرژی لغزش، کمی رکود؛ پس از آن شرکت های شیمیایی داخلی فلوراید تولید را افزایش داده اند، در حالیکه کارخانه شیمیایی موریات ژاپن برای ادامه کار خود، تولید هگزافلوروفسفات لیتیوم افزایش یافته است، مزیت رقابتی محصول کاهش می یابد؛ قیمت کربنات لیتیم هنوز هم بالا است، قیمت هگزافلوروفسفات لیتیوم در سال گذشته کاهش یافته است، حاشیه سود ناخالص محصول کاهش یافته است. این نیمه اول سال جاری است، Fluoride Express دلیل اصلی از دست دادن را گزارش کرد.

طرح کلی زنجیره صنعت، شرکت حلق آویز "شمشیر Damo Kris"

اگرچه رقابت محصولات لیتیوم هگزافلوروفسفات در سال گذشته قوی نیست اما قیمت واقعی بازار به نقطه انجماد نمی افتد. عملکرد داخلی شیمیایی فلوئور در نیمه اول تاثیر متفاوتی خواهد بود، اما همانند چند فلوئوردهای مشابه برای کسب و کار "غلتکی"، تعداد کمی از کارکنان وجود دارد. همان لیتیم هگزافلوروفسفات و الکترولیت به عنوان محصول اصلی مواد فرستاده شده از آسمان است، نیمه اول برای پیش بینی عملکرد پیش افزایش عملکرد. فلوراید و عملکرد غیر طبیعی بیشتر ممکن است با باتری های آن همراه باشد، وسایل نقلیه انرژی جدید در استقرار صنعتی ارتباط نزدیک دارد.

قیمت 2016 هگزا فلوورفوسفات لیتیم شروع به افزایش شدید کرد، شیرینی شرکت های شیمیایی داخلی فلوئور شروع به گسترش استقرار برنامه ریزی شده کرد. پیش بینی می شود که حجم کلی لیتیم هگزافلوروفسفات در سال 2017 حدود 20،000 تن باشد و با توجه به گسترش هر کشور در سال 2016 انتظار می رود که پایان سال 2017 به احتمال زیاد ظرفیت بیش از حد هگزافلوروفسفات لیتیوم را نشان دهد. نیمی از فروش کلی وسایل نقلیه انرژی جدید تحت تأثیر یارانه های خودرو جدید انرژی قرار می گیرد، بازار لیتیوم هگزافلوروفسفات لایه ی یخ زده را پر می کند. اگر چه نیمه دوم سال جاری، بازار جدید انرژی خودرو به طور کلی خوشبین است، اما در سایه ظرفیت بیش از حد، بازار هگزافلوروفسفات لیتیوم هنوز هم خوشحال می شود. با نیمه دوم از ظرفیت تولید مواد شیمیایی فلوئور به تدریج آزاد شد، هگزافلوروفسفات لیتیوم در سال 2016 دشوار خواهد شد.

شاید برای دیدن بازار آتی هگزافلوروفسفات لیتیوم، فلوراید و تسریع روند تحول و ارتقاء بیشتر باشد. در کل زنجیره صنعتی، استفاده از پلی فلوئید در سال 2017 تکمیل خواهد شد. Jiaozuo شرکت های انرژی جدید و پروژه های باتری لیتیوم باتری سرخ ستاره، تشکیل 2،5 میلیارد وات ظرفیت، پلی فلوئید نیز خواهد شد، از جمله مواد باتری، لیتیوم باتری قدرت ، مجموعه انرژی الکتریکی جدید خودرو و تولید وسایل نقلیه انرژی جدید کل طرح زنجیره ای صنعت. برای فلوراید بیشتر، پول زیادی برای سرمایه گذاری صرف می شود که بیش از نیمی از نیمه اول کاهش ثروت به دلیل اصلی کاهش است. سرمایه بزرگ سرمایه گذاری و کاهش بازار اصلی محصولات به نیمه اول بیشتر از نیمه اول دلایل اصلی رشد سود خالص تبدیل شده است.

در بازار فعلی یک دوره مهم انتقال، استراتژی سخت تر برای ارتقاء فلوراید، باید تصمیمات استراتژیک خود را داشته باشد. در واقع، بیشتر و بیشتر شرکت های داخلی انتخاب همان و فلوئور بیشتر، شروع به زنجیره صنعت مقاله آغاز شده است. مانند پیشرفت های اخیر در صنعت اتوبوس نانجینگ Yinlong جدید، صرفه جویی در صنعت خط تولید اکسید لیتیوم خود را کامل + صنعت اتوبوس صنعت اتوبوس خالص. مثال دیگر رهبر صنعت انرژی جدید خودرو BYD است، برای دستیابی به لیتیوم تجاری باتری + سوخت خودرو + باتری قدرت + خودرو جدید انرژی + باتری مواد صنعت زنجیره ای مواد. همچنین قدرت انرژی تورنتون جدید نیز برای رسیدن به مواد باتری، باتری های باتری، باتری های ذخیره انرژی، بازیافت باتری و بازیافت وسایل نقلیه جدید انرژی و دیگر طرح های زنجیره ای صنعتی خواهد بود. بنابراین، شرکت به کل طرح زنجیره صنعت از شرکت عجله به نفع چیست؟

طرح کلی زنجیره صنعت، به شرکت ها برای جذب بازار و شکل گیری رقابت در بازار کمک می کند. کل زنجیره صنعت نیز به این معنی است که این شرکت احتمالا از ادغام مزایای توسعه یکپارچه، دسترسی آسان به موقعیت پیشرو، که احتمالا سودآورتر است، خواهد بود. با توجه به باتری شبکه چین به درک، فلوراید بیشتر در سال جاری انتظار می رود که کل فروش باتری های برق 1 میلیارد یوان است، با نیمه دوم فروش دوباره فروش خودرو انرژی، کسب و کار باتری قدرت تبدیل خواهد شد، و سپس بیشتر فلورین ظاهر خواهد شد پایدار از نقطه رشد سود علاوه بر این، صنعت باتری انرژی غنی از فلوئور همچنین می تواند بخشی از مصرف پلی فلوئید در بازار برای ظرفیت تولید ناخالص خام برای توقف ظرفیت تولید بالادست و پایین دستی از خودروی الکتریکی سرخ ستاره برای ارائه باتری های قدرت و مونتاژ، کاهش ماشین الکتریکی هزینه وسایل نقلیه الکتریکی برای بهبود رقابت در بازار. آینده، انتظار می رود پلی فلوئید یک زنجیره زیست محیطی خوش خیم، که در رقابت شدید در بازار برای به دست گرفتن این ابتکار عمل.

طرح کلی زنجیره صنعت در راستای سیاست های سیاست ملی، منجر به رهبری در صنعت در صنعت انرژی جدید انرژی است، که به ترویج توسعه صنعت انرژی جدید انرژی کمک می کند. از اجرای فعلی استاندارد "سی هزار کیلومتر"، "آستانه 8GWh"، استاندارد خودرو مسافری "هشت هزار کیلومتر"، سیاست ملی است که بیشتر به رقابت پذیری بازار از شرکت ها. مرحله بعدی بازار به مرحله ادغام وارد خواهد شد، شرکت های بزرگ رقابتی تر و احتمال بیشتری در رقابت شدید بازار خواهند برد.

در سراسر دنیا، بسیاری از شرکت های خارجی بزرگ، طرح کلی زنجیره صنعت را آغاز کرده اند. مانند تسلا، علاوه بر ساخت وسایل نقلیه هوشمند خالص الکتریکی، که هنوز باتری های قدرت، باتری های ذخیره انرژی را در طرح مربوطه است. تسلا نه تنها به عنوان کارخانه فوق العاده باتری هواپیمای ناپدید شده بهشت ​​شناخته می شود، بلکه برای سیستم مدیریت باتری خودرو BMS و سیستم بدون سرنشین شناخته شده است. علاوه بر این، کسب و کار ذخیره انرژی Tesla نیز یک واحد بزرگ است. در حالی که سامسونگ، ال جی و پاناسونیک این طرح قدیمی زنجیره سازمانی گروهی گسترده تر و پیچیده تر است. آینده شرکت های چینی در بازار بین المللی با رقبایی که رقابت می کنند، می تواند تصور شود. بنابراین پیش از کل طرح زنجیره ای صنعت می تواند رقابت بین المللی شرکت های داخلی را بهبود بخشد.

بازیابی استعاره نامناسب، طرح زنجیره ای از صنایع کل، مانند نبرد رودخانه سرخ Cao کائو. هواپیماهای بدون سرنشین از طریق زنجیرها، حتی اگر با جنگ آب ارتش آشنا نیستند، در مواجهه با رودخانه یانگ تسه، زمانی که طبیعی می تواند آرام باشد. این "هیولا" مزایای خود را دارد، اما خطرات وجود دارد.

طرح کلی زنجیره صنعت، که برای ریسک کسب و کار پرداخت می شود؟ زنجیره صنعت طولانی، که به این معنی است که شرکت ها باید یک زنجیره طولانی از وجوه پرداخت کنند. و زنجیره ای از وجوه بدان معنی است که شرکت ها با اهرم بیشتر بازار و خطر مواجه خواهند شد. صنعت لیتیم یک صنعت منابع است، با افزایش هزینه مواد خام و قیمت محصولات به طور فزاینده ای پایین تر، حاشیه سود شرکت ها فشرده شده است. بازار لیتیم قبل از بلوغ واقعی، شرکت ها با رقابت بیشتر بازار مواجه خواهند شد، کل ساختار زنجیره ای صنعت شرکت خطر بیشتری برای مواجه شدن با احتمالات فیوز های سرمایه ای خواهد داشت. یک بار به طور تصادفی، دیسک کامل از بین می رود، هنگامی که اشتباهات تصمیم گیری می شود، چنین شرکت هایی احتمالا به استخوان های مرده می افتند بدون سپرده.

در حال حاضر صنعت خودرو جدید صنعت انرژی جدید علاوه بر عوامل تنظیم بازار، بسیاری از آنها "جزء برنامه" را تشکیل می دهند. با تشکیل تدریجی بازار، سیاست های یارانه ای دولت به مرحله تاریخ به سودان می آید. هنگامی که کلیه طرح زنجیره صنعت شرکت در مشکلات جریان سرمایه در مواجهه با فشار بیشتری قرار خواهد گرفت. با توجه به استاندارد استاندارد "سی هزار کیلومتر"، شرکت های خودرو برای تخصیص کسب و کار باتری به چرخه 12 ماه - 18 ماه یا بیشتر، آینده این چرخه ممکن است طولانی تر باشد. برای نیاز به مقدار زیادی جریان نقدی از کل شرکت های زنجیره ای صنعت، چگونگی ایجاد چرخه کوتاه مدت سرمایه کم، اولویت برای تست این شرکت ها خواهد بود.

عدم قطعیت در تنظیم سیاست علاوه بر مشكلات مالي، سياست ملي، چارچوب كل صنعت نيز يك عامل ناشناخته ديگر است. به اصطلاح "کشیدن کل بدن"، تغییرات سیاست ممکن است طرح کلی صنعت را بیشتر کند که موجب تأثیر این سرمایه گذاری شود. نسبت به "کوچک شدن قایق کوچک" کسب و کار کوچک، کل طرح صنعت سازمانی ممکن است معضل "بازو جنگجو" روبرو شود. آینده وسایل نقلیه انرژی جدید باید در بازار تنظیم شود، شدت یارانه های ملی کوچکتر و کوچکتر خواهد شد. اما معرفی و یا تنظیم سیاست های دیگر، تأثیر بیشتری بر شرکت خواهد داشت.

"قهرمان زمان"، در این دوره انتقال خودرو در بازار انرژی جدید، "بار مشکلات" به سمت هدف دشت های مرکزی حرکت می کند. کل طرح زنجیره صنعت این کارت خوب است، اما در نهایت نیاز به مبارزه با کسب و کار خود است، ایجاد یک "امپراتوری کسب و کار" از طلا و آهن، و یا پایین از شرکت دومینو، شرکت های باتری قدرت ممکن است به دست آوردن شایسته ترین افسانه افسانه ای