لیتیم ممکن است نفت جدید اما یافته، whammy دو منبع انرژی جدید

- Jul 26, 2017-

"لیتیوم روغن جدید است" گفت: در حلقه های خودرو برقی (EV) می رود.

اگر شما ماکسیم جاذب شنیده ام، به این معنی که باتری های عصر جدید ساخته شده از عناصر لیتیم هستند جهان انرژی "در چیز." با فرمت، مخزن بنزین شامل کوکتل از اتم های کربن و هیدروژن سپری شده است.

1500691760659066513.pngفکر می کنم به علتش: مثل oilman spats پوشیدن و فدورا راه رفتن به گاوچران نوار گفت، "نفت یونجه اسب جدید است."

سریع به جلو به امروز: معتقد است که باتری های لیتیوم یون در حال رفتن به بسیاری از اتومبیل جلو رفتن قدرت هستم. روند نوپای است که فقط شروع است است.

اما سر من درد می مربوط به زمانی که در حال اجرا. معادل 15 میلیون تلفن همراه باتری نیاز به یک باتری برای ماشین الکتریکی 80 کیلووات ساعت. بنابراین، ramping تا ورودی مواد اولیه برای ساخت میلیون ها نفر از باتری های خودرو سال پشت پاکت با مقیاس پذیری مسائل پر می کند.

لیتیم مانند نفت، در پوسته زمین یافت می شود. بنابراین مواد اولیه دیگر هستند — مانند کبالت و گرافیت — که برای ساخت باتری معمولی مورد نیاز است. این اتومبیل تهیه خانه و دیگر بازارهای بالا رشد بالقوه گسترده جهانی عرضه زنجیره ای از استخراج، پالایش، توزیع و بازیافت، نه به ذکر است زیرساخت های مالی برای تجارت کالا نیاز دارد خواهد شد.

با این حال، بسیاری از زنجیره تامین مواد اولیه برای باتری های مقیاس بزرگتر نابالغ نسبت کشش بازار بالقوه است. هر چند هفته پیش بینی برای فروش EV steepen. هر کس مذاکرات در مورد گیاهان خودرو و باتری. میان اعتیاد به مواد مخدره چند بحث در مورد معادن بالادست و پردازش امکانات. مثل بنزین خودروها و پالایشگاه صعودی بودن اما رد اهمیت تا روغن به دیدار با پوسته پوسته شدن است.

ما نگاه به تاریخچه نفت و اتومبیل های اولیه برای درک مقیاس پذیری می تواند.

این را در نظر بگیرید: زمانی که هنری فورد شرکت نوپای خودکار راه اندازی اکثریت بازار مدل T در 1908 جان راکفلر استاندارد شرکت نفت برآورد بازار سرمایه 1 تریلیون دلار (در شرایط دلار امروز) بود. فروشنده به همان اندازه نیرومند جهانی نفت در آن زمان گروه پوسته هلندی رویال بود.

هیچ کمبود نفت وجود دارد هنگامی که ماشین گاز شده بیرون آمد. در حال حاضر دامن زدن به لامپ، کشتی و قطار صنعت نفت از اوایل 20هفتمقرن آماده به رفتن، سرعت مقیاس پذیر عرضه زنجیره انتظار به تصویب میلیونها horseless واگن بود.

برعکس مورد EV کسب و کار امروز است. باتری اتومبیل به مراتب سریعتر از صنایع پشت منابع مورد نیاز آنها تامین بازار آمدن بالقوه هستند. باتری نیاز به بسیاری از زنجیره تامین مواد اولیه مختلف را تا سطح شیب دار; اتومبیل های نفت فقط نفت را مورد نیاز.

باتری بهره گرفت تمایل دارند که مسئله تامین منابع زیراشتباه. خودداری کنند نمی-نگرانی--خوشحال و مشترک با موج گسترده ای از دست می آید: "گسترده ذخایر لیتیوم در جهان وجود دارد."

Factoid که نیازی به بحث. اما اجازه دهید نه اشتباه عباراتی مانند "سپرده" و "منابع" با "ذخایر" و "تولید"

مانند لیتیوم، زمین به همان اندازه گسترده منابع نفت خام و انواع دیگر مواد اولیه بیش از حد نگه می دارد. چالش انسان همواره شده کاوش برای این منابع و شناخت مشخصات فنی قابل بازیابی ذخایر چه مقدار از آنها هستند. سپس می آید سخت قسمت: اجازه تامین مالی و ایجاد زیرساخت های عملیاتی برای تولید ذخایر و آنها را به بازار به شیوه ای مسئول و ایمن و سازگار با قیمت های مقرون به صرفه برای مصرف کننده.

هر کسی در استخراج منابع کسب و کار می داند کنده قابل توجهی در سال های بین منابع عطف به ذخایر و سپس به تولید اندازه گیری وجود دارد. پروژه های سبز در اغلب نیاز به میلیاردها دلار برای عملیات جاده امکانات بارگذاری خطوط کانال های توزیع و دیگر زیرساخت تامین.


هیچ کمبود نفت بود که ماشین گاز شده بیرون آمد

 


سپس مشکلات "بالاتر از زمین". بسیاری از مواد معدنی فراوان باتری جهان دفن در آن زمان nastiness، همان به عنوان روغن: دولت رأی، فساد، نا آرامی های مدنی و کدورت به خطرات کسب و کار چند نام. به عنوان مثال، 60 درصد عرضه کبالت فعلی جهان می آید از دموکرات جمهوری از کنگو (جمهوری دموکراتیک کنگو)، کشوری است که در همان گروه همکار برجسته برای ریسک کسب و کار به عنوان بیست و یک. شفافیت بین الملل یک سازمان جهانی مبارزه با فساد رتبه جمهوری دموکراتیک کنگو به عنوان شماره 156هفتماز 176 از نظر فساد (کانادا نهم اگر شما تعجب است).

با این حال، بزرگترین مسئله مقیاس پذیری را از طرف تقاضا می آید. وجود دارد دو whammy بلندی. تعداد واحد باتری خواستار به شدت رشد پیش بینی شده است; و اندازه واحد هم بزرگتر است. در این مرحله دوم پیشرفت تاریخی سازی مدرن برق می رود چیزی شبیه به: سازمان دیده بان باتری تلفن همراه ابزار قدرت چمن اسکوتر و در حال حاضر اتومبیل. هر مرحله تا در ظرفیت حداقل سفارش از قدر بزرگتر (10 x) از گذشته شده است.

بنابراین تقاضا برای مواد معدنی باتری را حتی سریع تر از پیش بینی تعداد واحد رشد کنید.

در مقابل، موتورهای احتراق نفت شده را در جهت معکوس کاهش پیشرفت مقیاس معرفی شدند: مقیاس بزرگ موتور های دریایی, لوکوموتیو راه آهن, تجهیزات کشاورزی و سپس ماشین. به زودی پس از چمن های کوچکتر و موتورهای کوچک سرگرمی آمد.

تاريخ 50 ساله ساختمان از زنجیره تامین جهانی همراه با پیشرفت رو به پایین در مقیاس در دستگاه, شد دلیل مهم که چرا شرکت های مانند روغن های استاندارد قادر به تشویق تصویب اتومبیل مانند مدل T در سال بودند.

البته همه باتری از همان مواد ساخته شده است اما به طور فزاینده ساخت لیتیوم یون غالب تبدیل شدن به استاندارد طراحی. تعویض کردن فرآیندهای تولیدی و زنجیره تامین هستند هزینه یک بار ایجاد شوند.

صنعت نوپای باتری EV مسائل منابع بالا بلندی خود را در غیر این صورت تصویب تهاجمی خود پیش بینی جدی گرفته نمی تواند تصدیق باید.

مواد معدنی مانند لیتیوم و کبالت واقع ممکن است نفت جدید به ویژه از دیدگاه بالا. Ratcheting تا تقاضا برای مواد خام سریع تر از زمین ارائه می تواند منجر به شاید قیمت کالا مبارزه ژئوپولیتیک و زیست محیطی و سستی به نام چند مشکلات صنعتی. برای مثال این درس به تجارت نفت در 1970s نگاه.