مصارف نگهداری باتری لیتیوم یون

- Jun 22, 2017-

یک باتری مانند یک بانک خوکچه است، اگر شما را نگه دارید و هیچ چیز را به عقب بر گردانید، به زودی چیزی نخواهید داشت.


متوسط ​​مصرف باتری به دلیل نیازهای انرژی افزایش یافته است. طول عمر بستگی به استفاده دارد 6 ماه تا 48 ماه، با این حال تنها 30 درصد از تمام باتری ها در واقع به علامت 48 ماه می رسند.


مبانی

باتری اسید سولفوریک 35٪ و محلول 65٪ آب، باتری اسید سرب ساخته شده از صفحات، اکسید سرب و سرب (عناصر مختلف دیگر برای تغییر چگالی، سختی، تخلخل و غیره) استفاده می شود. این محلول الکترولیت نامیده می شود که واکنش شیمیایی را ایجاد می کند که الکترون را تولید می کند. وقتی یک باتری را با یک یك هیدرومتر آزمایش می كنید، مقدار اسید سولفوریک را در الکترولیت اندازه گیری می كنید. اگر خواندن شما کم باشد، به این معنی است که شیمیایی که الکترونها را کم می کند. بنابراین گوگرد کجاست؟ آن را به باتری های باتری مثبت گیر کرده و هنگامی که باتری را شارژ می کنید، گوگرد به الکترولیت بازگشت می کند.


ایمنی

همه جواهرات را از دست بردارید عینک ایمنی و دستکش های پلاستیکی را بپوشانید. کار کردن در برابر شعله های باز و عدم مصرف سیگار، گاز هیدروژن که باتری ها هنگام شارژ بسیار انفجاری ایجاد می کنند. اسید سولفوریک لباس های پنبه ای را می خورد، اما روی پلی استر یا پشم تاثیر نمی گذارد. هنگام انجام کارهای الکتریکی در وسایل نقلیه بهتر است که کابل زمین را قطع کنید. فقط به یاد داشته باشید که شما با اسید های خورنده، گازهای انفجاری و آمپر جریان الکتریکی 100 آمپر برخورد می کنید.انواع باتری، چرخه عمیق و شروع

اساسا دو نوع از باتری ها وجود دارد: شروع کردن (چرخاندن) و چرخه عمیق (سبد-بالابر دریایی گلف). باتری شروع شده برای ارائه سریع انفجار انرژی (از جمله موتورهای شروع) طراحی شده و شمارش تعداد صفحات بیشتر است. صفحات نیز نازک تر هستند (سطح بیشتر) و ترکیب مواد مختلفی دارند. باتری چرخه عمیق، انرژی فوری کمتری را تولید می کند، اما تحویل انرژی درازمدت بیشتر است. باتری های چرخه عمیق دارای طراحی صفحات ضخیم تر هستند و می توانند تعداد بیشتری از چرخه های تخلیه عمیق را تجربه کنند. شروع باتری ها نباید برای برنامه های چرخه عمر استفاده شود. باتری دو منظوره تنها سازش بین 2 نوع باتری است.سلول های مرطوب، سلول های ژل سلولی و آغشته شیشه ای (AGM)

سلول های مرطوب (آب گرفتگی)، سلول های ژل و مایع شیشه آغشته شده (AGM) این نسخه های مختلف باتری اسید سرب هستند. سلول مرطوب می آید 2 راه، قابل استفاده (کلاه برداشت قابل جابجایی) و تعمیر و نگهداری رایگان، هر دو با الکترولیت پر شده است و من ترجیح می دهم که من می توانم آب اضافه و بررسی وزن مخصوص الکترولیت با یک هیدرومتر. باتری Gel-Cell و AGM دارای باتری های مخصوص هستند که معمولا دو برابر هزینه سلول های مرطوب نگهداری می شود. با این حال آنها خوب ذخیره می شوند و تمایل به سولفات کاملا به همان اندازه به عنوان سلول مرطوب. بیشتر ژل سلول و برخی از باتری های AGM نیاز به نرخ شارژ ویژه، به خصوص مدل های چرخه عمیق. من شخصا احساس می کنم که توجه دقیق به تکنولوژی باتری AGM داده می شود. باتریهای ژل-سلول هنوز فروخته می شوند اما باتری های AGM در بسیاری موارد جایگزین آنها می شوند. سردرگمی کمی در مورد باتری AGM وجود دارد زیرا تولید کننده های مختلف آنها را نام های مختلف می نامند؛ یک زن و شوهر محبوب آن ها شیر و باتری های سلول خشک را تنظیم می کنند. در اغلب موارد، باتری های AGM عمر طولانیتری نسبت به باطری های مرطوب دارند، اما به دمای هوای گرم و بار تخلیه بالا نیز نمی رسد.CCA، CA، AH و RC - این همه چیز درباره چیست؟

خوب این استانداردها هستند که اکثر شرکت های باتری برای ارزیابی خروجی و ظرفیت باتری استفاده می کنند.


 • تقویت کننده های سرد ( CCA ) یک اندازه گیری از تعداد آمپر است که باتری می تواند در مدت 30 ثانیه در 0 درجه فارنهایت قرار گیرد و کمتر از 7.2 ولت نزند. بنابراین درجه بالا باتری CCA خوب است به خصوص در هوای سرد است.

 • تقویت کننده آمپر ( CA ) در دمای 32 درجه فارنهایت اندازه گیری شده است. این رتبه نیز نامیده می شود ampere cranking دریایی (MCA). تقویت کننده های آمپلی فایر (HCA) به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد اما در دمای 80 درجه فارنهایت اندازه گیری می شود.

 • ظرفیت ذخیره ( RC ) یک امتیاز بسیار مهم است. این تعداد دقیقه یک باتری کاملا شارژ در 80 درجه فارنهایت 25 آمپر تخلیه می شود تا زمانی که باتری زیر 10.5 ولت تخلیه شود.

 • یک ساعت آمپول ( AH ) یک امتیاز است که معمولا در باتری های چرخه عمیق یافت می شود. اگر یک باتری در 100 آمپر ساعت ارزیابی شود، باید 5 آمپر برای 20 ساعت، 20 آمپر برای 5 ساعت و غیره عرضه کند.


نگهداری باتری

نگهداری باتری مسئله مهمی است. باتری باید تمیز باشد اتصال کابل باید تمیز و محکم شود. بسیاری از مشکلات باتری توسط اتصالات کثیف و شل ایجاد می شود. باتری قابل حمل باید سطح مایع را به طور منظم و تنها با یک شارژ کامل بررسی کند. سطح مایع همیشه در شارژ کامل خواهد بود. آب مقطر بهترین است؛ آب شیرین با مواد شیمیایی و مواد معدنی که برای باتری شما مضر است، بارگیری می شود، اما نه به اندازه آب بد نیست. سلولهای باتری را به خصوص در آب و هوای گرم گرم نکنید. گسترش مایع طبیعی در آب و هوای گرم، الکترولیت های اضافی از باتری را فشار می دهد. برای جلوگیری از خوردگی کابل در باتری های پست بالا، از یک مهره کوچک سیلیکون سیلر در پایه پست استفاده کنید و یک شستشوی باتری احساس کنید که روی آن قرار دارد. واشر با روغن با درجه حرارت بالا یا ژل نفتی (وازلین) را پوشش دهید. سپس کابل را روی پست قرار دهید و سفت کنید، با پایان دادن به گریس روی آن را با گریس کتان کنید. اکثر مردم نمی دانند که فقط گازهایی که از ترکیب باتری روی قطعات فلزی ایجاد می کنند بیشترین خوردگی را دارند.


تست باتری

برای اندازه گیری وزن مخصوص، یک دستگاه هیدرومتر جبران کننده دما را در یک فروشگاه قطعات خودرو خریداری کنید. برای اندازه گیری ولتاژ از DC Voltmeter DC استفاده کنید.


ابتدا باید باتری را کاملا شارژ کنید. شارژ سطح باید قبل از آزمایش حذف شود. اگر باتری حداقل 6 ساعت تنظیم کرده باشد، ممکن است شروع به آزمایش کنید. برای برداشتن سطوح سطحی، باتری باید بار 20 آمپر را برای مدت 3 دقیقه صبر کند. روشن کردن چراغهای جلو (پرتو پرتو) این ترفند را انجام می دهد. پس از خاموش کردن چراغ ها آماده آزمایش برای باتری است.


دولت شارژ گرانش خاص ولتاژ - 12V ولتاژ - 6V
100٪ 1.265 12.7 6.3
75٪ 1.225 12.4 6.2
50٪ 1.190 12.2 6.1
25٪ 1.155 12.0 6.0
تخلیه شده 1.120 11.90 6.0


* سولفات باتری زمانی شروع می شود که وزن مخصوص کمتر از 1.225 باشد و یا اندازه گیری ولتاژ کمتر از 12.4 (12V Battery) یا 6.2 (6 ولت) باشد. سولفات سنگین صفحات باتری را کاهش می دهد و در نهایت توانایی باتری برای تولید ولتاژ و آمپر ها را از بین می برد.

آزمایش بار دیگر راهی برای آزمایش یک باتری است. آزمایش بار، آمپر از یک باتری را حذف می کند بسیار شبیه شروع موتور است. تستر بار را می توان در اکثر فروشگاه های قطعات خودرو خریداری کرد. برخی از شرکت های باتری برچسب باتری خود را با بار AMP برای آزمایش. این شماره معمولا 1/2 از امتیاز CCA است. به عنوان مثال، باتری 500CCA تست را در 250 آمپر برای 15 ثانیه بارگذاری می کند. اگر باتری در نزدیکی یا در حالت شارژ کامل باشد، یک آزمایش بار تنها می تواند انجام شود.

نتایج آزمایشات باید به شرح زیر باشد:

 • خواندن هیدرومتر نباید بیش از 05/0 تفاوت بین سلول ها در باتری سالم قوی داشته باشد.

 • ولتاژ دیجیتال باید به عنوان ولتاژ در این سند نشان داده شود. ولتاژ باتری AGM و Gel-Cell (شارژ کامل) در مقادیر 12.8 تا 12.9 کمی بالاتر خواهد بود. اگر خواننده ولتاژ در محدوده 10.5 ولت با یک باتری شارژ داشته باشید که نشان دهنده یک سلول مختلط است.

هنگام تردید در مورد آزمایش باتری، با تولید کننده باتری تماس بگیرید. بسیاری از باتری ها امروز به فروش می رسند و یک شماره تلفنی دارند تا برای کمک تماس بگیرند.


انتخاب و خرید یک باتری جدید

با انتخاب یک باتری، هنگام خرید یک باتری جدید پیشنهاد می کنید که یک باتری با بزرگترین ظرفیت ذخیره یا امپیکال ساعت ممکن را خریداری کنید. البته اندازه فیزیکی، قلاب کابل و نوع ترمینال باید در نظر گرفته شود. شما ممکن است بخواهید به جای سلول مرطوب یک سلول ژل یا یک مداد شیشه ای جذب (AGM) در نظر بگیرید؛ اگر باتری نمی تواند یا به طور منظم نگهداری می کند، همانطور که باید باشد. این یک تماس سخت است، زیرا جایگزین هایی برای تعمیر و نگهداری وجود دارد.


مطمئن باشید برای خرید شارژ باطری درست برای شغلی که باید انجام دهید مطمئن باشید. به یاد داشته باشید موتور شروع باتری و باتری های مختلف چرخه متفاوت است. طراوت یک باتری جدید بسیار مهم است. طولانی تر باتری می نشیند و بار دیگر آسیب پذیری سولفات بر روی صفحات ایجاد نمی شود. اکثر باتری ها تاریخ تولید کد در آنها است. ماه با علامت "A" ژانویه و تعداد "4" در سال 2004 نشان داده می شود. C4 به ما می گوید که باتری در ماه مارس سال 2004 ساخته شده است. به یاد داشته باشید که تازه تر بهتر است. نامه "I" استفاده نمی شود، زیرا می تواند با # 1 اشتباه گرفته شود.


عمر باتری و عملکرد

طول عمر باتری و عملکرد، عمر باتری به دلیل نیاز به انرژی افزایش می یابد. دو عبارتی که اغلب شنیده می شوند عبارتند از: "باتری من شارژ نمی شود و باتری من شارژ ندارد" تنها 30٪ از امروزه باتری ها به علامت 48 ماه می رسند. در حقیقت 80٪ از تمام تخلیه باتری مربوط به تشکیل سولفات است. این ساخت زمانی اتفاق می افتد که مولکول های گوگرد در الکترولیت (اسید باتری) به شدت تخلیه می شوند که شروع به پوشیدن صفحات سرب باتری می کنند. قبل از اینکه صفحات خیلی پوشیده شوند، باتری میمیرد. علل سولفاتیک بسیار زیاد است، اجازه دهید برخی از آنها را برای شما فهرست کنم.


 • باتری ها بین هزینه ها بیش از حد فاصله دارند. به مدت 24 ساعت در آب و هوای گرم و چند روز در آب و هوای سردتر.

 • ذخیره سازی باتری، ترک یک باتری بدون نوعی از ورودی انرژی.

 • موتور دایره ای عمیق باتری شروع می شود، به یاد داشته باشید این باتری ها نمی توانند تحمل عمیق را تحمل کنند.

 • باتری زیر بارگیری، برای شارژ باتری، اجازه دهید 90٪ ظرفیت باتری را با استفاده از 10٪ از مواد باتری که با چرخه شارژ ناقص فعال نمی شوند، متوقف کنیم.

 • حرارت 100+ درجه فارنهایت، تخلیه داخلی را افزایش می دهد. با افزایش دما، تخلیه داخلی انجام می شود. یک باتری کاملا شارژ باقیمانده که 24 ساعت شبانه روز در 110 درجه فارنهایت در مدت 30 روز نشسته است به احتمال زیاد موتور را شروع نخواهد کرد.

 • سطح الکترولیت پایین، صفحات باتری در معرض هوا بلافاصله سولفات می شود.

 • سطوح شارژ نادرست و تنظیمات. اکثر شارژرهای ارزان باتری می توانند آسیب بیشتری نسبت به کمکی به خرج دهند.

 • آب و هوای سرد بر روی باتری سخت است و شیمی به همان اندازه انرژی را به عنوان یک باتری گرم نمی کند. یک باتری عمیق تخلیه می تواند جامد را در آب زیر صفر قرار دهد.

 • تخلیه انگلی یک بار بر روی یک باتری با کلید خاموش است.


شارژ باتری

شارژ باتری، به یاد داشته باشید که باید انرژی مورد استفاده شما را بلافاصله پس انداز کنید، اگر سولفات باتری را نداشته باشید و عملکرد و طول عمر را تحت تاثیر قرار می دهد. جایگزین یک شارژر باتری است؛ اگر باتری کاملا تخلیه نشود، به خوبی کار می کند. این جایگزین تمایل دارد که باتری هایی که بسیار کم هستند و بار اضافی را به باتری ها آسیب برسانند. در واقع یک موتور شروع باتری به طور متوسط ​​تنها حدود 10 چرخه عمیق در هنگام شارژ توسط یک جایگزین در دسترس است. باتری ها دوست دارند که به روش خاصی شارژ شوند، مخصوصا زمانی که عمیقا تخلیه شده اند. این نوع شارژ 3 مرحله شارژ تنظیم شده است. لطفا توجه داشته باشید که فقط CHARGERS های SMART ویژه با استفاده از تکنولوژی رایانه می توانند تکنیک های شارژ 3 مرحله را انجام دهند. شما این نوع شارژرها را در فروشگاه های قطعات و Wal-Mart پیدا نمی کنید. اولین قدم شارژ مجدد است که در آن حداکثر 80 درصد از ظرفیت انرژی باتری توسط شارژر در حداکثر ولتاژ و رتبه فعلی شارژر جایگزین می شود. هنگامی که ولتاژ باتری به 14.4 ولت برسد، این شروع مرحله جذب جذب می شود. این جایی است که ولتاژ در 14.4 ولتاژ ثابت نگه داشته می شود و جریان (آمپر) کاهش می یابد تا زمانی که باتری 98٪ شارژ شود. بعد از مرحله Float، این ولتاژ تنظیم شده به بیش از 13.4 ولت و معمولا کمتر از 1 آمپر جریان است. این در حالی است که باتری 100٪ شارژ شده یا نزدیک به آن است. شارژ شناور جوش نخواهد آورد و یا باتری را گرم می کند، اما باتری 100٪ آمادگی خود را حفظ می کند و در حین فعالیت طولانی مدت از دوچرخه سواری جلوگیری می کند. برخی از باتری های AGM ممکن است به تنظیمات خاص یا شارژر نیاز داشته باشند.باتری انجام می شود

 • اول فکر کنید.

 • بازرسی و نگهداری به طور منظم، به ویژه در آب و هوای گرم.

 • بلافاصله پس از تخلیه باتری را شارژ کنید.

 • آیا با بالاترین ظرفیت ذخیره سازی RC یا باتری AH amp ساعت که برای پیکربندی شما مناسب است، خرید کنید.باتری ممنوع است

 • الکترولیت جدید (اسید) را اضافه نکنید.

 • برای شارژ باتری از شارژر باتری غیر قابل تنظیم باتری استفاده نکنید.

 • هنگام استفاده از موتور، کابل باتری را قطع نکنید - باتری خود را به عنوان یک فیلتر عمل می کند.

 • باتری های شارژ را خاموش نکنید.

 • آب شیرین را اضافه نکنید زیرا ممکن است حاوی مواد معدنی باشد که الکترولیت را آلوده کنند.

 • باتری را عمیق تر از آنچه که احتمالا نیاز دارید تخلیه نکنید.

 • اجازه ندهید که باتری به لمس گرم شود و هنگام شارژ خشونت جوشانید.

 • اندازه و نوع باتری ها را مخلوط نکنید