یک شرکت شیمیایی ژاپنی با سرنوشت تسلا مواجه شد

- Jul 26, 2017-

اگر چه Stella Chemifa Corp. برای بیش از 100 سال گذشته بوده است، شرکت ژاپنی هرگز نقش عمده ای در بازار ایالات متحده نداشت.

و سپس تسلا آمد.

حوادث عمیق

EPOCH® 6LT آشکارساز نقص قابل حمل

teslamodel.jpg

این شرکت دارای شش بخش است و عمدتا در مواد خام، مواد شیمیایی نیمه هادی، از جمله عوامل اچینگ، و همچنین فلوراید و مواد شوینده متمرکز شده است. اما همچنین نوعی از نمک لیتیوم - هگزافلوروفسفات لیتیوم - که یک عنصر کلیدی در باتری است، فروش می دهد. این محصول این شرکت را یک پیوند حیاتی در زنجیره تامین خودروهای الکتریکی ساخته است و بخشی از سرنوشت خود را به موفقیت مشتریان مانند تویوتا و تسلا متصل کرده است.

بر اساس گزارش اخیر بلومبرگ، پس از آنکه مدیر عامل شرکت تسلا، الون ماسک اعلام کرد که قصد دارد سرعت تولید شرکت 500000 دستگاه الکتریکی در سال را افزایش دهد، سهام Stella در مدت چهار روز بیش از 33 درصد افزایش یافته است.

این خبر خوبی برای استلا است چون خودروهای الکتریکی در سراسر جهان محبوب تر شده اند. در ایالات متحده، در سه ماهه اول سال 2017 فروش اتومبیل های با باتری افزایش یافته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 49 درصد افزایش یافته است. در سال 2010، در ایالات متحده، کمتر از 20،000 ماشین الکتریکی در جاده ها وجود داشت - در سال گذشته، این تعداد به دو میلیون نفر رسید.

در واقع، آکی هاشیموتو، مدیر عامل شرکت، گفت که تقاضا در حال حاضر از عرضه نمک های لیتیوم جلوتر است، اما Stella "واقعا کار سختی برای برآوردن نیازهای مشتریانش" دارد.

lithiumstats.png بخش باتری تقریبا 17 درصد از فروش سالانه 268 میلیون دلار استلا را دارد، اما سال گذشته 70 درصد رشد داشته است.

فشار در تولید به احتمال زیاد به زودی در هر زمان ممکن است. برای کاهش گازهای گلخانه ای، چین همچنین قصد دارد 7 میلیون دستگاه با انرژی کارآمد - از جمله موتورهای الکتریکی، هیبریدی و سلول سوختی - در سال 2025 به گردش درآید.

باتری ها حدود 40 درصد کل بازار لیتیوم را تشکیل می دهند. اما کارشناسان پیش بینی می کنند که طی 10 سال آینده بیش از 65 درصد افزایش یابد. بازار لیتیوم بسیار معروف شده است، Goldmen Sachs لیتیوم را "بنزین جدید" نامیده است.

با رشد بازار، تعداد زیادی از شرکت های شیمیایی دیگر نیز - به ویژه در چین - همچنان در حال تعقیب عمل هستند.

این هجوم شرکت های جدید در بازار قیمت ها را در زمان های مختلف کاهش داده است. هاشیموتو به دلیل این کاهش، می گوید استلا همچنان رویکرد محتاطانه به رشد خود ادامه خواهد داد. تا کنون، این شرکت با تمایل به سرمایه گذاری در تجهیزات جدید مخالفت کرده است و در عوض وارد سرمایه گذاری مشترک برای ظرفیت کارخانه در چین شده است. انتظار می رود که این گیاه در ماه جاری تولید نمکهای لیتیوم را آغاز کند.