کاوش در صنایع در حال ظهور در باتری استراتژیک فرصت چیست؟

- Feb 12, 2017-

در 4 فوریه، 2017، کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی (NDRC) صادر اطلاعیه شماره 1 سال 2017، که اعلام "استراتژیک صنعت محصولات کلید" و خدمات ارشاد کاتالوگ ارشاد کاتالوگ "(2016 نسخه) (از این پس به عنوان" ") و" ارشاد کاتالوگ "را پوشش می دهد 8 صنعتی از بالا پایان ساخت تجهیزات، بالا پایان ذخیره سازی انرژی، مواد جدید، انرژی های جدید، حفاظت از انرژی و حفاظت از محیط زیست و سایر صنایع در حال ظهور استراتژیک، و نزدیک به 4000 زیر محصولات و خدمات، منجر منابع اجتماعی با کیفیت بالا به این مناطق جریان. 2016 نسخه از "ارشاد کاتالوگ" صنایع در حال ظهور استراتژیک برای بیشتر اصلاح محتوای خاص، رو به جلو، به دنبال، به طور موثر ترویج زنجیره صنعت باتری توسعه هماهنگ.

مواد باتری، توسعه پیشرفت های جدید

"برنامه ریزی" به منظور بهبود توانایی پشتیبانی از مواد جدید، مطابق با مواد جدید، کارایی بالا، چند منظوره، روند سبز، به ترویج توسعه پایدار از مواد و منابع جدید، تقویت طرح مواد مرز، ترویج مواد جدید به بالا پایان ساخت زنجیره تامین. "ارشاد کاتالوگ" در بالا پایان ذخیره سازی انرژی همچنین این پیشنهاد برای شور و نشاط توسعه ذخیره سازی انرژی مواد دستگاه و دستگاه های. مواد کاتد شامل مواد غنی از لیتیم مانند اولیوین نوع فسفات، اسپینل نوع لیتیوم مواد manganate، مواد لایه لایه (مانند نیکل کبالت آلومینیوم و نیکل کبالت منگنز)، مواد گرافیت، مواد کربن سخت، مواد نرم و کائوچو و مواد مرکب مبتنی بر سیلیکون؛ مواد الکترولیت، از جمله هگزافلوئوروفسفات لیتیوم، محلول کربنات و دیگر نمک الکترولیت جدید؛ غشاء و فرآیندهای مواد، از جمله پلی اولفین و دیگر باتری های جدید مواد جدا؛ فویل آلومینیوم و فیلم فویل آلومینیوم پلاستیک و سایر مواد کمکی. علاوه بر این، "ارشاد کاتالوگ" نیز پوشش می دهد هیدروژن فلزی مواد ذخیره سازی، درجه حرارت بالا مواد پوشش سرامیک، باتری قدرت فیلم کامپوزیت، فیلم پوشش و مواد کاتالیزور جدید. توسعه از چهار مواد مهم این است که به صنعت باتری می تواند همچنان به جلو حرکت کند. در حال حاضر، مواد مثبت و منفی انرژی بالا خاص روند مواد باتری قدرت آینده است. دیافراگم جدید و الکترولیت نیز نقشی حیاتی در افزایش نسبت انرژی به باتری، بهبود ایمنی باتری و طولانی تر شدن عمر باتری را بازی کند.

"طرح" پیشنهاد کرد که تا سال 2020، و در تلاش برای ایجاد تعدادی از مواد جدید به زنجیره تامین جهانی، مواد کلیدی نرخ خودکفایی 70 درصد یا بیشتر، تحقق اولیه قدرت مادی چین از مواد به یک تغییر استراتژیک . تولید واقعی، مواد باتری شرکت چین در واقع در قوی، برای مثال، دستیابی به موفقیت شنژن بی Terui در ژاپن و کره جنوبی در انحصار بازار در زمینه آند باتری و مواد کاتد تقسیم بندی فیلم های پرفروش، لیتیوم یون مواد آند، سهم بازار جهانی اول، برای سامسونگ، پاناسونیک، ال جی، BYD و شرکت های دیگر در سطح جهانی در سطح مواد باتری به ارائه راه حل های سفارشی، مواد باتری کارت کسب و کار داخلی. "راهنمای" به بیشتر روشن بالا پایان بخش مواد باتری، یک بار دیگر روشن مواد باتری جهت توسعه کسب و کار داخلی. علاوه بر این، "ارشاد کاتالوگ" نیز با اشاره به کنترل قدرت سیستم تراشه و باتری مدیریت، برجسته محصولات ذخیره سازی انرژی به عنوان یک سیستم نیاز به افزایش اهمیت رایج است.

روند "سه نوع" از ساخت تجهیزات باتری

توسعه مواد باتری توسعه باتری و صنایع وابسته رانندگی کنید. به منظور مطابق با روند هوشمند، سبز و بین المللی صنعت ساخت، سرعت بخشیدن به دستیابی به موفقیت از فن آوری های کلیدی و اجزای اصلی، ترویج استفاده مهندسی و صنعتی از تجهیزات اصلی و سیستم ها، و ترویج توسعه هماهنگ از زنجیره صنعت. سیستم کاربردهای صنعتی، سیستم های کنترل هوشمند برای تجهیزات اولیه تولید، سیستم های کنترل سروو، روبات ها و ایستگاه های کاری و صنعتی، تجهیزات پردازش هوشمند، تجهیزات لجستیکی هوشمند است. در همان زمان در تولید تجهیزات تست باتری با تمرکز بر تجهیزات برای تولید باتری، تجهیزات برای تولید موتور و تجهیزات برای تولید خاص، که، تولید باتری سیستم تامین پودر اتوماتیک، بر روی خط تجهیزات نظارت، باتری صرفه جویی در انرژی تجهیزات و بازیافت باتری تجهیزات، سوخت MEA همراه، و غیره بر روی محصولات در حال توسعه متمرکز شده است.

با عملکرد مورد نیاز کاربر را برای بهبود باتری، تجهیزات کسب و کار باتری، دقت، ایمنی و قوام مورد نیاز تولید نیز افزایش می یابد. در حال حاضر، داخلی تکنولوژی تجهیزات لیتیوم به منظور ارتقاء سطح محصولات، و بیشتر کاهش شکاف با تجهیزات وارداتی در استفاده از عملکرد تجهیزات پیشرفته نیز بیشتر و بیشتر برجسته، برای مثال، در سال 2014، وکسی پایونیر همکاری هوشمند با آی بی ام به منظور توسعه یک "ابر" و مراکز داده بزرگ، ایجاد طیف زنجیره ارزش پلت فرم مشترک برای شرکت های باتری به ارائه یکپارچه سازی سیستم و راه حل های کارخانه هوشمند؛ برنده فن آوری به عنوان در حال حاضر 168 مستقل حقوق مالکیت معنوی از ملی شرکت با تکنولوژی بالا، به طور خاص برای میدان انرژی جدید ارائه طیف گسترده ای از تجهیزات هوشمند، محصولات خود را در بازار بالا پایان شناخته شده است. در سال 2016، کسب فن آوری های Dongguan به Yakang به تحکیم بیشتر موقعیت پیشرو در تجهیزات لیتیوم داخلی. با توجه به سازمان های مربوطه به لیتیوم داخلی اندازه تجهیزات باتری از 3.8 میلیارد یوان در سال 2014 انتظار می رود تا سال 2017 14.1 میلیارد یوان، به طور متوسط رشد مرکب سالانه 54.8٪، نشان می دهد که بازار لیتیوم داخلی است که بسیاری از اتاق را برای رشد. "ارشاد کاتالوگ" در یک سری از تجهیزات هوشمند، تجهیزات برای تولید باتری های ذکر شده برای صنعت داخلی خواهد فرصت های توسعه و چالش را نیز تجهیزات برای تولید باتری داخلی ترویج بیشتر به بالا بردن سطح کلی.

انرژی جدید خودرو طرح زنجیره صنعت

در انرژی صنعت خودرو جدید، "راهنمای کاتالوگ" از ارتفاع در کل زنجیره صنعت به تمرکز بر روی طرح از محصول، هر دو انرژی محصولات جدید خودرو، وسایل نقلیه جدید انرژی حمایت از امکانات، بلکه تولید و تجهیزات تست وجود دارد.

خالص خودروهای تجاری برق، پلاگین در خودروهای تجاری (از جمله برنامه)؛ سلول سوختی توسط وسایل نقلیه جدید انرژی؛ موتور و سیستم کنترل (برای رانندگی و یا تولید موتور با راندمان بالا، موتور چرخ، موتور چرخ؛ برای رانندگی و یا تولید کنترل کننده موتور و نرم افزار کنترل؛ یکپارچه DC-DC و دیگر توابع الکتریکی به کنترل کنترل کننده ولتاژ متغیر)، انرژی های جدید خودرو لوازم جانبی، الکتریک (قابلیت اطمینان بالا رله با ولتاژ بالا، فیوز ولتاژ بالا، کابل ولتاژ بالا، اتصالات با ولتاژ بالا، و غیره) سیستم بازیابی (الکتریکی خالص و پلاگین در اتومبیل های سواری هیبریدی و وسایل نقلیه تجاری سیستم اتصال الکترومکانیکی، انرژی های جدید اتومبیل های سواری و وسایل نقلیه تجاری با توزیع سیستم بازیابی ترمز الکترومکانیکی)، سیستم های پیل سوختی و اجزای اصلی (پشته سلول سوختی، ماژول ها و سیستم ها، مواد سلول سوختی مرتبط از جمله MEA، صفحه دو قطبی، مقاله فیبر کربن، غشاء تبادل پروتون، کاتالیزور پلاتین ، و غیره.).

تاسیسات انرژی جدید، از جمله شارژ، منبع تغذیه و امکانات هیدروژن، از جمله AC توزیع شارژ شمع، ایستگاه های شارژ سریع متمرکز، باتری ربات جایگزین شور و نشاط توسعه یافته است.

واضح است که "ارشاد کاتالوگ" در بهبود کیفیت و عملکرد وسایل نقلیه جدید انرژی، تشویق نوآوری در فن آوری و توسعه زنجیره ارتباط صنعتی، با تاکید بر بهینه سازی حمایت از محیط زیست برای وسایل نقلیه جدید انرژی متمرکز است، و ادامه خواهد برای ارتقاء صنعت خالص خودروهای الکتریکی و هیبریدی از سطح خودروهای سلول سوختی نیز جهت توسعه در مقیاس بزرگ خواهد بود.

"برنامه ریزی" پیشنهاد برای رسیدن به مقیاس استفاده از وسایل نقلیه جدید انرژی، بلکه ساخت یک رقابت جهانی از زنجیره صنعت باتری. صنعت معتقد است که در حال حاضر بیش از توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی، در حالی که تولید، در حالی که مدل فروش، تست لینک کافی نیست. مشخصات فنی، "سه بزرگ" وسایل نقلیه جدید انرژی - باتری، موتورها، و کنترل های الکترونیکی - به خصوص VCU (سیستم کنترل خودرو)، MCU (سیستم کنترل موتور) و BMS (سیستم مدیریت باتری) مشکلات متعددی از به رسمیت شناخته شده، چگونه به سرعت از طریق شکستن جدید ماشین فن آوری انرژی تنگنا است، که یک مشکل واقعی است. بنابراین، به منظور دستیابی به هدف 2020 ارتقاء، در حالی که ارائه به بازار با یک تجربه کاربری خوبی از وسایل نقلیه جدید انرژی، شرکت های زنجیره انرژی صنعت خودرو جدید مشکلات بسیاری برای غلبه بر.

بازیافت از منابع

با توجه به محیط فعلی و وضعیت منابع، ایجاد یک صرفه جویی در منابع و جامعه محیط زیست تنها گزینه است. به "ارشاد کاتالوگ" خواهد با راندمان بالا در ذخیره سازی انرژی، نظارت بر صرفه جویی در انرژی، اندازه گیری انرژی و آب، خاک و آلودگی هوا، جدید از نوع سیستم بازیافت زباله تظاهرات، زباله باتری خورشیدی و بازیافت تمیز، وسیله نقلیه الکتریکی آبشار باتری استفاده به عنوان نمایش گذاشتن تمرکز از طرح در این زمینه، در همان زمان، به حمایت از جذب کربن، استفاده و فن آوری ذخیره سازی تحقیق و توسعه و استفاده از توسعه صنعت چرخه کربن.

با روند باتری اوراق نزدیک، ادارات دولتی، موسسات تحقیقاتی و شرکت های باتری اهمیت منابع بازیافتی متوجه شده اند، سیاست بازیافت باتری است رسما اعلام شده، موسسات تحقیقات علمی نیز به تدریج غلبه بر مشکلات فنی بازیافت باتری، بسیاری از شرکت ها در شده بازیافت باتری از قدرت شروع به طرح. به "ارشاد کاتالوگ" تاکید تمرکز بر توسعه صنعت منابع بازیافت، همچنین باتری های لیتیوم یون ترویج، به ویژه باتری لیتیوم یون قابل بازیافت، انرژی جدید صنعت خودرو برای رسیدن به واقعی "سبز".

از منظر زنجیره صنعت باتری، آن را به تجهیزات تولید باتری، باتری مواد اولیه بالادست، قدرت باتری یکپارچه استفاده از سطوح، و باتری پایین دست از وسایل نقلیه جدید انرژی و غیره داشته باشند تاکید این است که این مسیر روشن برای توسعه صنایع مرتبط تا حد زیادی خواهد ترویج زنجیره صنعت باتری توسعه مشترک از لینک های مختلف، و بهینه سازی و ارتقاء صنعت باتری چین سرعت بخشیدن به منظور افزایش کیفیت کلی کسب و کار باتری.