چین جدید انرژی وسایل نقلیه نحوه گرفتن با کشورهای توسعه یافته

- Jan 11, 2017-

در حال حاضر Chinaand #39; s شرکت های خودکار برای تنظیم کردن انرژی ماشین repairer رونق جدید، با این حال، Chinaand #39 رقابت شده اند; s جدید انرژی وسایل نقلیه در واقعیت وجود دارد عدم تاسیسات زیربنایی، بازار مصرف است نه بالغ، تکنولوژی کلیدی پژوهش مشکلات و موانع دیگر. آینده Chinaand #39; s جدید انرژی وسایل نقلیه باید چشم انداز بازار بزرگ، کارشناسان نشان می دهد که Chinaand #39; s توسعه جدید انرژی وسایل نقلیه باید بدانید از سیاست آمریکا محرک و Japanand #39; s R andamp; مدل D.

از مبارزه خود را با هم پیدا کردن

به عنوان بحران انرژی نیازهای حفاظت از محیط زیست و دولت برای تشویق حمايت و دیگر عوامل تولید کنندگان فعلی خودرو چینی، آیا مارک های محلی و یا سرمایه گذاری مشترک، به تولید خودروهای جدید انرژی و یا برنامه های رقابت است.

خبرنگاران که با چند سال پیش توسعه وسایل نقلیه انرژی جدید به شرکت تنها تفاوت اصلی که وجود دارد شده اند توسعه مشترک جدید انرژی وسایل نقلیه، حرکت دولت و شرکت را یاد گرفت. گوانگژو شهرداری دولت و نیسان موتور شرکت گیم، دانگ فنگ موتور شرکت گیم امضا مشترک توسعه وسایل نقلیه الکتریکی برای ترویج تفاهم نامه understanding.andquot; andquot; موتور نیسان رسیده است در خط مقدم توسعه برق خودرو و شهر گوانگجو خواهد توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی را به عنوان فرصتی برای هدایت روند توسعه ماشین آینده بهبود همکاری دولت و کسب و کار و سطح گوانگژو برای ترویج توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی.

کمیته شهری گوانگژو Yimin وو معاون شهردار گفت که با توسعه سریع صنعت خودرو و رشد سریع ماشین مالکیت منابع و محیط زیست است رو به افزایش فشار برای توسعه انرژی های جدید خواهد شد وسایل نقلیه در انتخاب اجتناب ناپذیر است، اما همچنین گوانگژو خودرو صنعت ساخت صنعتی ارتقاء و توسعه پایدار از راه مهم برای رسیدن به. به منظور سرعت بخشیدن به توسعه گوانگژو جدید انرژی صنعت خودرو پیشرو گروه توسعه و شروع برنامه توسعه صنعت خودرو انرژی جدید به مجموعه است. گوانگژو مشتاقانه در انتظار راه اندازی موفقیت آمیز صفر انتشار اقتصاد توسعه اقتصاد محلی و ساختمان سبز خانه را نقش مثبت.

آیا سرمایه بین المللی، و یا شرکت های داخلی بسیار خوش بینانه در مورد صنعت خودرو جدید انرژی در چین این کیک های غول پیکر هستند. کارشناسان صنعت پیش بینی که توسط 2020 چین 10% -20% فروش ماشین سواری خواهد آمد از خالص وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی قابل شارژ و سایر وسایل نقلیه جدید انرژی.

وزارت علوم و فناوری نیز انتخاب تعداد شهرها برای صرفه جویی در انرژی و جدید انرژی وسایل نقلیه تظاهرات بزرگ ایده در حال اجرا برای سه سال متوالی در بیش از 10 شهر داخلی بزرگ و متوسط به انجام هزاران درجه خودروهای هیبریدی برقی وسایل نقلیه مطرح است و عرضه خودروهای پیل سوختی به عنوان خوبی به عنوان مقیاس بزرگ تظاهرات انرژی زیرساخت ، و تلاش برای بهره برداری از خودروهای جدید انرژی را اندازه بازار خودرو در سال 2012 برای 10%. هسته اصلی این ایده گسترش مقیاس تظاهرات برای ترویج صنعتی وسایل نقلیه جدید انرژی است.

یادگیری از مدل توسعه پیشرفته خارجی

هر چند چشم انداز بازار گسترده ای، اما Chinaand #39; s جدید انرژی وسایل نقلیه در واقعیت وجود دارد در حال شارژ ایستگاه و دیگر امکانات اساسی، عدم مصرف کننده بازار نارسی تکنولوژی کلیدی پژوهش مشکلات و موانع دیگر. داده های مربوطه نشان دهد که فعلی استفاده از وسایل نقلیه جدید انرژی در چین تنها 1 ٪. تغییرات در Chinaand #39; s جدید انرژی وسایل نقلیه andquot; applaudedandquot; وضعیت، کارشناسان نشان می دهد که ایالات متحده باید یاد بگیرند محرک سیاست و Japanand #39; s R andamp; مدل D.

اول، بازار مصرف داخلی را کشت

andquot; اگر چه جدید انرژی وسایل نقلیه صرفه جویی انرژی و حفاظت از محیط زیست، اما در همان سطح مدل، قیمت حداقل پنج یا شش میلیون یوان. پول بیشتری برای خرید یک ماشین یا پول بیشتری برای خرید نفت تمایل مصرف کنندگان چینی به دومی را انتخاب کنید.

به زود به بازار انرژی جدید خودرو در چین ماشین هیبریدی - تویوتا Prius, به عنوان مثال، در سال 2006، فروش خودرو در چین در 2100, 2008 به منظور افزایش فروش، تویوتا قیمت یوان 24,000 قطع، اما تنها 899 خودرو به فروش می رسد. قادر به ترک نسبت به فروش جهانی انباشته از 1.2 میلیون سابقه درخشان Prius در عملکرد بازار چین است.

مشاوران صنعت پکن جیا Xinguang بر این باورند که ترویج انرژی جدید نیاز وسایل نقلیه به بازار مصرف داخلی و دولت در این میان نقش ضروری کلید کشت کلیدی این است که افزایش شدت صنعتی یارانه، یارانه به طور مستقیم به نفع مصرف کنندگان است که به طور موثر تحریک مصرف. محرک های ایالات متحده در این زمینه زباني است.

بنا به گزارش ها، ایالات متحده استفاده از دولت و کسب و کار نیروی دو رویکرد است. شرکت پژوهش و توسعه خود را به سرعت Obamaand #39; s محدودیت سوخت و سیاست انرژی ایالات متحده صنعت خودرو جهت روشن،. ایالات متحده از طریق توسعه بیشتر استانداردهای انتشار دقیق سوخت خودرو و وسایل نقلیه سیاست انرژی و همچنین از طریق خرید دولت از اتومبیل های صرفه جویی در انرژی، مالیات مصرف کنندگان برای خرید اتومبیل های صرفه جویی در انرژی کاهش استقرار وسایل نقلیه جدید انرژی پروژه های دولتی، توسعه سرمایه گذاری های وسایل نقلیه انرژی جدید دولت ایالات متحده برای بیشتر ترویج محصولات خودرو در andquot; miniaturizationandquot; و andquot؛ کم انرژی consumptionandquot; جهت. دولت فدرال سه خودروسازان بزرگ تولید 17600 از جمله انرژی وسایل نقلیه جدید، از جمله اتومبیل های صرفه جویی در انرژی از ایالات متحده خریداری کنید.

اوباما ساخته شده که توسط 2015 روشن ایالات متحده آمریکا به یک میلیون شارژ ارقام در جاده. به منظور تشویق مصرف خرید از صاحبان تلفن همراه هیبرید $ 7،500 کسر مالیات لذت ببرید. در حالی که دولت در سرمایه گذاری 400 میلیون دلار آمریکا به پشتیبانی از ایستگاه های شارژ و زیرساخت های دیگر است. این سیاست انرژی, روشن تر andamp تحقیق; د انرژی کاهش انتشار محصولات جدید جهت و هدف.

دوم، ساخت مشترک پژوهشکده

وسایل نقلیه جدید انرژی برای غلبه بر بسیاری از مشکلات کلیدی فنی، بنابراین تقویت مشترک تحقیق و توسعه، R andamp را بهبود می بخشد; د بهره وری نیز بخش مهمی از توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی است.

andquot; چین Newsandquot های خودرو; سردبیر گفت: andquot; در حال حاضر شرکت های داخلی به توسعه جدید انرژی شوق وسایل نقلیه بسیار ارزشمند از شور و شوق مثبت است، ما نمی توانیم و #39; chaosand #39; دلایل، اکثر شرکت به وسایل نقلیه انرژی جدید ادارات دولتی صنعت خودرو ملی باید سازماندهی و علاقه مند به توسعه خودروهای جدید انرژی به طور مشترک مطالعه طرح توسعه به طور خاص، برای تشویق بیشتر به موسسات به ترویج توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی موسسات موسسات تحقیقاتی و حتی افراد به مشارکت در توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی ، وسایل نقلیه جدید انرژی به منظور وضعیت خوب.

زونگ شیعه نیز باید هوشیار پدیده مطرح فعلی شرکت های داخلی به توسعه جدید انرژی وسایل نقلیه در شور و شوق بالا است اما بسیاری از شرکت ها به طور جداگانه andamp تحقیق; D، کم بهره وری هزینه های بالا و برخی از سازمانها به منظور دریافت یارانه ملی سیاست و راه اندازی ماشین جدید انرژی با سوءاستفاده و نه در repairer در نظر گرفته شده است. andquot; بنابراین، Chinaand #39; s فن آوری های کلیدی در تحقیقات جدید انرژی وسیله نقلیه، باید یاد بگیرید از Japanand #39; s R andamp; د مدل توليد و تحقيقات اتحاد این مدل منجر به ادغام منابع، اما منجر به نظارت بر جریان یارانه شرکت funds.andquot است.


بنا به گزارش ها، باتری های ژاپنی برای غلبه بر فن آوری های کلیدی است تاسیس توسعه قدرت بالا کارایی وسایل نقلیه الکتریکی باتری بزرگترین جدید انرژی صنعت خودرو اتحاد، اجرای 2009 andquot; نوآورانه باتری بر اساس تحقیقات علمی ویژه projectandquot; پروژه های جدید. اتحاد شامل تویوتا، نیسان و دیگر شرکت های خودرو، سانیو برق و موتور دیگر، شرکت های ساخت باتری و دانشگاه کیوتو و دیگر دانشگاه های معروف و موسسات مجموع 22 عضو واحد. اتحادیه هر واحد بیش از 50 حرفه ای درگیر در پژوهش های تعاونی توسعه شرکت نیاز به فن آوری پایه مشترک. دولت ژاپن قصد دارد سرمایه گذاری 21 میلیارد ین در این پروژه در عرض هفت سال توسط بالا کارایی وسایل نقلیه الکتریکی قدرت باتری, تا سال 2020، ژاپنی ماشین الکتریکی شارژ بیش از سه برابر محدوده رانندگی در حال توسعه.