چین جدید خودرو برنامه ریزی انرژی الکتریکی خالص استراتژی گرا معرفی می کند

- Jan 11, 2017-

چند روز پیش خبرنگار از تعداد oem ها و برخی از کارشناسان صنعت آموخته نیم ماه پیش، آنها andquot; planandquot توسعه صنعت خودرو انرژی صرفه جویی در انرژی و جدید دریافت کرده اند; (andquot؛ planningandquot؛) برای درخواست وزارت صنایع و وزارت اطلاعات صنعت توسعه andquot; planandquot; خواهد شد به طور خلاصه نظرات طرفین بحث و تجدید نظر توسط مراجع ذيصلاح، رسماً به برنامه شورای دولتی گزارش شده است. اگر گذشت، andquot; planningandquot; اگر تصادفی نیست امسال باید معرفی وارد فاز پیاده سازی است.

خبرنگار در دست از مجموع 15 صفحه andquot; planningandquot; سال 2010 تا 2020 از توسعه صنعت خودرو انرژی جدید ده سال است سند برنامه ریزی شده و Chinaand #39; s 16 ملی علوم و تکنولوژی بزرگ حالت خاص متفاوت است، ویژه این احتمال از andamp تحقیق; خواهد شد D و صنعتی دو سطح در نظر بگیرید. پوشش تمام جنبه های توسعه جدید انرژی صنعت خودرو، از جمله ایدئولوژی هدایت و اصول توسعه جدید انرژی صنعت خودرو توسعه اهداف وظایف اصلی صنعت طرح اقدامات امنیتی و جنبه های دیگر گسترش محتوای به زنجیره صنعت تمام اجزای کلیدی تحقیق و توسعه، بازاریابی و پشتیبانی از امکانات مانند برنامه ریزی کلی.

وزارت صنایع و تجهیزات صنعت دبیر ژانگ گفت: زودتر چوب، خواهد شد از طریق برنامه ریزی، روشن از صرفه جویی در انرژی و جدید انرژی وسایل نقلیه ایده های توسعه, اهداف توسعه, وظیفه اصلی، طرح های صنعتی و اقدامات سیاست به ترویج توسعه سالم و منظم در صنعت توسعه یافته.

پیاده سازی در دو فاز

در 2009 Chinaand #39; s جدید انرژی خودروهای فروخته شده کمتر از 10،000، فقط 9800 و بسیاری از سیستم حمل و نقل عمومی مبتنی بر ماشین.

هدف کلی این طرح ایجاد یک سیستم نسبتا کامل انرژی و انرژی جدید صنعت خودرو پس از ده سال تلاش و شکل دسته ای از فن آوری های مستقل و استاندارد است. خودرو و کلید قطعات و لوازم جانبی فن آوری سطح پیشرفته بین المللی رسیده است. در جدید انرژی خودرو بازار مالکیت, andquot; planningandquot; اشاره به هدف کلی 2020: وسایل نقلیه جدید انرژی برای رسیدن به 5 میلیون در حالی که ماشین هیبریدی به عنوان نماینده تولید خودرو صرفه جویی در انرژی و فروش 3 میلیون Chinaand #39; s انرژی صرفه جویی در انرژی و جدید مقیاس صنعت خودرو در جهان.

andquot; Planandquot; برای رسیدن به هدف اجرا در دو مرحله، مرحله اول تا سال 2015، باتری قدرت موتور کنترل الکترونیکی و دیگر مولفه های کلیدی از فن آوری هسته ای برای رسیدن به استقلال خودروهای برقی خالص و پلاگین هیبریدی خودرو تحقق اولیه صنعتی بازار مالکیت بیش از 500،000 خواهد بود.

خودروهای هیبریدی به مقیاس بزرگ صنعتی. با شروع و متوقف کردن عملکرد خودکار سیستم میکرو مخلوط شده تنظیمات استاندارد اتومبیل، اتوموبیل سواری متوسط / شدید ترکیبی به 1 میلیون. درک اساسی از موتور احتراق داخلی پیشرفته و گیربکس اتوماتیک و الکترونیک خودرو و مواد سبک وزن و دیگر فن آوری های کلیدی. مصرف متوسط سوخت خودرو مسافر 5.9 لیتر در 100 كيلومتر رسیده.

مرحله دوم است از سال 2015 تا 2020, Chinaand #39; s انرژی صرفه جویی در انرژی و جدید وسایل نقلیه، بخش کلیدی و قطعات فناوری سطح پیشرفته بین المللی خودروهای برقی خالص و وسایل نقلیه پلاگین هیبریدی به صنعتی سازی، بازار مالکیت 5 میلیون شارژ ایستگاه های شبکه پشتیبانی وسایل نقلیه الکتریکی خالص عملیات بین شهری و منطقه ای برای رسیدن به. فن آوری پیل سوختی و توسعه همزمان بین المللی. خودروهای هیبریدی به تعمیم مقیاس بزرگ ماشین هیبریدی در / حجم فروش سالانه 3 میلیون رسیده. با مستقل حقوق مالکیت معنوی از موتور احتراق داخلی پیشرفته، دنده اتوماتیک، الکترونیک خودرو مواد سبک وزن به طور گسترده ای استفاده می شود. کلی اقتصاد سوخت خودرو با سطح پیشرفته بین المللی است و مصرف متوسط سوخت در اتومبیل 4.5 لیتر/100 کیلومتر می رسد.

استقرار مشترک andamp تحقیق; پلت فرم D

andquot؛ در سال های اخیر، ما را در توسعه انرژی جدید و وسایل نقلیه هستند پراکنده، شرکت های مختلف برای مبارزه با یکدیگر است، عدم وجود کلی برنامه ریزی، سیاست اعلام عدم سیستماتیک هم. معرفی این دهه از سطح ملی توسعه منظم وسایل نقلیه جدید انرژی بسیار ضروری و بسیار به موقع است. andquot; وانگ Binggang گفت.

با توجه به اصول andquot; یکپارچه سازی، اشتراک گذاری، بهبود و improvementandquot; طرح برقرار سیستم سیاست و قانون برای به اشتراک گذاری منابع علم و تکنولوژی در صنعت خودرو در تجربه موفق کشورهای خارجی. انعطاف پذیر و متنوع مدل اشتراک گذاری برای انواع سیستم عامل مشترک فن آوری تصویب.

با تکیه بر پژوهش های ملی موسسه و پژوهش دانشگاه ها ساخت تعداد خودروهای ملی انرژی صرفه جویی در انرژی و جدید و تحقیقات قطعات و پایه های تجربی تقویت جدید انرژی آزمایشگاه ملی مهندسی ساخت وسایل نقلیه و به طور مداوم بهبود سطح عملیات و مدیریت آن. ساخت testbench صنعت گسترده و محصول توسعه پایگاه داده.


تمرکز در حمایت از ستون فقرات مشترک توسعه شرکت های کوچک خالص برقی اتومبیل، اتومبیل های برقی, پلاگین هیبریدی مسافر ماشین پلت فرم اشتراک، هیبرید قدرت وسیله نقلیه تجاری سیستم پلت فرم مشترک و پیشرفته خودرو صرفه جویی در انرژی فن آوری پژوهش و توسعه و محصول پلت فرم فشرده. استقرار خودرو پیشرفته طراحی و توسعه فرآیند، به شکستن طراحی خودرو یکپارچه سازی سیستم انتقال قدرت سازگاری الکترومغناطیسی و ایمنی فشار بالا و دیگر تحقیقات صنایع کلیدی.

در همان زمان, andquot; Planandquot; همچنین پیشنهاد شده، به تدریج جریان تغییر توسعه وسایل نقلیه انرژی جدید مواجه برخی از مشکلات، یک به یک کلید دستیابی به موفقیت در فن آوری باتری bottlenecks تاسیس تحقیق و توسعه سیستم قطعات را بهبود و بهبود انرژی و انرژی های جدید خودرو استاندارد سیستم و سرعت بخشیدن به ساخت شارژ ایستگاه های نوآوری و توسعه جدید انرژی سیستم خدمات خودرو به ترویج andquot; Planandquot; در برنامه ریزی برای رسیدن به هدف 2020.

الکتریکی خالص به عنوان جهت گیری اصلی استراتژیک

برای کاهش انتشار انرژی در اوایل ماه ژوئن سال جاری چهار وزارتخانه طور مشترک خودرو جدید انرژی یارانه صادر شده. با توجه به سیاست یارانه محبوب ترین خودروهای الکتریکی هر خودرو می تواند تا 6 میلیون نفر در یارانه دریافت خواهید کرد.

این خودرو الکتریکی خالص هزینه به دلایل فنی است، اما همچنین نشان دهنده countryand #39; s پشتیبانی قوی برای وسایل نقلیه الکتریکی خالص و درجه بالایی از توجه.

در صرفه جویی انرژی و توسعه وسایل نقلیه جدید انرژی راه های فنی، منابع صنعت پس از تظاهرات طولانی مسیر شده روشن, andquot; planningandquot; اصرار خواهد الکتریکی خالص به عنوان جهت اصلی استراتژیک Chinaand #39; s بازسازی خودرو صنعت. با تمرکز بر توسعه خودروهای برقی خالص, وسایل نقلیه پلاگین هیبریدی در حالی که با تمرکز بر ارتقاء سطح تکنولوژی خودرو سنتی، و با شور و نشاط توسعه اتومبیل های صرفه جویی در انرژی. و همچنان به دنبال تحقیقات فن آوری پیل سوختی وسیله نقلیه، شرایط محلی و توسعه مناسب جایگزین سوخت وسایل نقلیه.

انتخاب ملی 863 وسایل نقلیه انرژی صرفه جویی در انرژی و جدید رهبر گروه متخصص نظارت پروژه بزرگ وانگ Binggang در مصاحبه ای گفت: خودروهای برقی خالص به عنوان Chinaand #39; s انرژی صرفه جویی در انرژی و جدید وسایل نقلیه مسیر صنعت چین دارای مزایای خاصی است. حتی در 2030, چین 200 میلیون وسایل نقلیه الکتریکی, با توجه به قدرت بخش برنامه ریزی، مصرف برق نیز کمتر از 10 درصد از ظرفیت تولید است. در عین حال توسعه خودروهای برقی در چین نیز با توسعه انرژی های تجدید شونده و فناوری های شبکه هوشمند به پر اوج مصرف برق همراه می تواند. ثانیا، چین منابع نسبتا غنی است. Chinaand #39; s لیتیوم باتری لیتیوم ذخایر منابع مورد نیاز از 380 میلیون تن رتبه دوم در جهان.

با مقدمه ای جدید ماشین یارانه برای وسایل نقلیه جدید انرژی Sinopec CNOOC شبکه برق جنوب چین و چهار غول های انرژی ملی سرعت ساخت خودروهای الکتریکی حمایت از امکانات شتاب است.

به منظور ترویج صنعتی وسایل نقلیه الکتریکی خالص andquot; Planningandquot; در اقدامات حفاظت ذکر شده: برای سرعت بخشیدن به احداث ایستگاه های شارژ و پشتیبانی مالی برای ساخت و ساز از امکانات شارژ افزایش قیمت برق, زمین و دیگر حمایت سیاست.