GSR چین نزدیک 1 میلیارد دلار قرارداد برای نیسان واحد باتری

- Jun 23, 2017-

GSR سرمایه شرکت های سهام خصوصی چینی با حمایت از دولت استانی هوبئی معامله برای به دست آوردن کنترل شرکت نیسان موتور واحد باتری های قابل شارژ برای حدود 1 میلیارد دلار، با توجه به افراد با دانش این نزدیک شدن است.

مردم گفت: این شرکت در مذاکرات پیشرفته با نیسان در مورد خرید یک سهام در خودرو انرژی تامین Corp.، که باعث می شود سلول های لیتیوم یون برای خودرو برقی برگ شرکت ژاپنی است. هدف احزاب به قرارداد در دو هفته آینده اعلام گفت: افرادی که به شناسایی شود زیرا بحث محرمانه است. هوبئی دولت حمایت رودخانه یانگ تسه صندوق صنعت حداقل 20 درصد از صندوق سرمايه GSR انجام معامله AESC مشارکت است، گفت: مردم.

در حالی که NEC Corp. باقی مانده دارای یوکوهاما ژاپن بر اساس نیسان ۵۱ درصد AESC، صاحب. سهام NEC 3.2 درصد در جمعه، تجارت بیشتر در ماه افزایش یافت و داد و ستد در ین 288 تا 2:30 بعد از ظهر در توکیو.

GSR سرمايه ارزش در ساختمان تامین کننده باتری مستقل به خودروسازان مختلف می بیند و با توجه به برخی از ساخت AESC در حال حرکت به هوبئی، گفت: مردم. استان مرکزی چینی--خانه به سد سه دره و carmaker دومین کشور شرکت گروه دانگ فنگ موتور--به تازگی جبران 547 میلیارد یوان (80 میلیارد دلار) برای سرمایه گذاری در مناطق مانند انرژی پاک برای نوسازی اقتصاد خود.

تاکشی Miyao تحلیلگر در بازار توکیو اساس محقق Carnorama گفت: "این معامله بزرگ منافع هر دو طرف می آورد". "چین برای تولید باطری در کشور به عنوان تشویق به استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی و به عنوان فن آوری باتری خوب AESC خواهد بود هدف کامل برنامه ریزی است."

تخفیف های روشنایی

قابل ملاحظه حصول چینی از دارایی های ژاپنی بر اساس اطلاعات وارد شده توسط بلومبرگ نادر با معاملات امسال بالغ بر تنها 11.4 میلیون دلار، هستند. سال گذشته ژاپن جذب کمتر از 700 میلیون دلار از معاملات از شرکت های مستقر در آسیا بزرگترین اقتصاد اطلاعات نشان می دهد.

يقين به مذاکرات منجر به معامله و خریدار دیگری ظهور هنوز هم می تواند. نیسان در بیانیه ایمیل گفت آن متعهد به راه حل بهترین خودرو های الکتریکی را تولید و به طور مستمر ارزیابی استراتژی کسب و کار خود را دستیابی به مطلوب محصولات و ساختار کسب و کار. نمایندگان GSR و NEC به نظر، در حالی که رودخانه یانگ تسه صندوق صنعت عدم پاسخ به ایمیل فرستاده شده نمایش داده شد به آن گروه رسانه کاهش یافته است.

GSR سرمایه به رهبری رئیس سانی وو که تلاش چندین دلاری خرید خارج از کشور در سینه است. وو دنبال حصول Osram Licht نقره و رویال فیلیپس سخت روشنایی واحد سال گذشته افراد آشنا با این موضوع گفت: پیش از آن، هر چند در هر دو مورد بحث ها منجر به معامله نمی کند. یکی دیگر از او spearheaded معامله تصاحب 2.8 میلیارد دلار کسب و کار Lumileds فیلیپس توسط صندوق رفتن مقیاس سرمایه خود را توسط صفحه امنیت ایالات متحده مسدود شده است.

یارانه های خودرو

وجوه وو را در شبکه قدرت Corp.، که در حال توسعه تراشه های ال ای دی ارزان تر و کارآمدتر و چینی الکتریکی-ماشین ساز شین یانگ دا سرمایه گذاری است. GSR سرمایه گذاری نیز backer بوستون قدرت است که باتری های لیتیوم یون برای اتومبیل های برقی و اتوبوس های ایجاد شده است.

خودروسازان جهانی را به تاخت و تاز در چین، بزرگترین بازار خودرو الکتریکی دنبال شده است. دولت چین تولید کننده EV مورد نیاز را انتخاب کنید از لیست فروشندگان مورد تایید باتری تمام سازندگان داخلی برای دریافت یارانه است.

نیسان و NEC تاسیس واحد باتری در سال 2007، بیش از سه سال پیش از معرفی برگ. خودروساز ژاپنی شده است فروش سهام در businessesincluding بخش تولید کننده Calsonic Kansei Corp. و لودر کامیون ساز UniCarriers Corp. به تمرکز بر توسعه فن آوری از جمله برق powertrains و رانندگی مستقل است. نیسان به دنبال هم به فشار به جنوب شرقی آسیا با آن خرید سهام در شرکت میتسوبیشی موتورز

23TESLACHINA-master768.jpg