ایده این است که وسایل نقلیه الکتریکی برای ثروتمندان به چالش کشیدن

- Jun 23, 2017-

فقرا بیشتر از درآمد خود را صرف در گاز و حمل و نقل و محله خود اغلب بیشتر به آلودگی هوا قرار.

در کنفرانس نقشه راه EV در پورتلند روز سه شنبه کارشناسان مورد بحث چگونه الکتریکی می تواند در هر دو جبهه کمک کند.

کنفرانس ملی بیش از 600 نفر به پرتلند به بحث در مورد انواع مسائل مربوط به گسترش استفاده از خودروهای الکتریکی از تامین مالی بیشتر ایستگاه های شارژ امکان خود شارژ خودروهای برقی خودمختار کشید.

این رویداد شامل تور اتوبوس و دوچرخه الکترونیکی برق شهر و درایو تست اتومبیل های برقی از نیسان، فورد و باشگاه در نمایشگاه خودرو الکتریکی اولین کشور در مرکز شهر پورتلند.

در صفحه با عنوان "E-تحرک برای همه"، متخصص سهام روم Partida لوپز از مرکز انرژی پایدار در سن دیگو گفت: یکی از موانع اخذ بیش وسایل نقلیه الکتریکی به جوامع کم درآمد ایده های سرندهای ارتعاشی برای افراد ثروتمند است.

"آن اسطوره است،" او گفت. "مصرف کنندگان پایین درآمد و جوامع رنگ است علاقه مند در وسایل نقلیه الکتریکی به دلیل مزایای آنها را — نه تنها در مقابل محیط زیست پاک برای جامعه خود، بلکه برای جیب خود."

Partida لوپز اشاره کرد که gas-guzzlers بیشتر در نگهداری از اتومبیل های برقی هزینه پس از تعویض به EV واقع صرفه جویی در هزینه می تواند.

اما مشوق های خودرو الکتریکی ترین برای خریداران خودرو جدید و مصرف کنندگان کم درآمد به طور کلی اتومبیل های جدید را بخرند.

او پیشنهاد incentivizing سرندهای ارتعاشی مورد استفاده "بنابراین اگر کسی راحت خرید یک ماشین جدید نیست و یا آنها فقط به معنی ندارد، آنها هنوز هم خودرو با خرید یک استفاده می شود دسترسی داشته باشید."

در سفارش به دولت و اهداف کاهش گاز گلخانه ای ملی، این شرکت را از همه جوامع، Partida لوپز گفت, "به خصوص کسانی که مسن تر، بیشتر آلاینده وسایل نقلیه رانندگی هستند."

او و دیگران در پانل مورد بحث ایده های برای افزایش استفاده از خودروهای الکتریکی در جوامع کم درآمد و underrepresented.

برگزارکننده کنفرانس چهارم، که قبلا درایو اورگان، اخیرا با شرکت توسعه جامعه ملک برای راه اندازی برنامه اشتراک گذاری ماشین الکتریکی برای جامعه کم درآمد در محله Cully پورتلند را teamed. چهارم هم برنامه اشتراک گذاری دوچرخه های الکترونیکی برقی برای کارگران غیرقابل شمارش است که رانندگان مجوز آغاز کرده است.

جلو مدیر برنامه ژاک Henkin گفت: بسیاری از این شهر ماشین اشتراک گذاری و برنامه های اشتراک گذاری دوچرخه به جوامع کم درآمد گسترش دهید.

ملک پروژه نصب ایستگاه های شارژ و سه مورد استفاده مناسب هوندا اتومبیل های برقی در آپارتمان مسکن مقرون به صرفه در مجتمع قرار می گیرد که در آن برای ساکنان ملک کارکنان و جامعه از طریق Turo پلت فرم خودرو نظیر به نظیر به اشتراک گذاری در دسترس باشند.

Henkin گفت: "تنها راه برای رسیدن به جمعی اتخاذ است شامل جوامع است که در غیر این صورت خودروهای الکتریکی در نظر نمی,".

ویویان Satterfield پورتلند را عقیق عدالت محیط زیست گفت: مسائل مربوط به استفاده از زمین و gentrification را رانده جوامع کم درآمد دورتر دور از مراکز کار. که اغلب منجر به مردم را به خرید اتومبیل های قدیمی تر و ارزان به طوری که آنها می توانید درایو به کار و به او گفت:.

او گروه "حمل و نقل وابسته به" مردم رسیدن به بوده است و گروهي در اسپانیایی که در آنها مورد بحث راه برای بهبود حمل و نقل، برگزار. اطلاعات بیشتر در مورد خودروهای الکتریکی ساخت موجود در اسپانیایی نیز افزایش استفاده از اتومبیل های الکتریکی می توانند کمک اشاره کرد او و دیگران.